Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284629 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12860 dnia: Sierpień 10, 2013, 22:26:40 pm »
Myślę, że przy kilku króliczkach z jednego źródła  dobry jest motyw tematyczny (mniej istotne jaki), bo wszystkim łatwiej kojarzyc maluchy np. śniadaniowcy, czy seria z "Upiora w operze"
Przy takiej rotacji i ilosci azylowców łatwo się pogubić przy każdym imieniu - wprowadzałam na adopcyjną str i często miałam zawirowania

A za Kasiago : Sobótka i Niedzielka brzmi słodko :)
P.S. No jak niedawno pokonalismy klimatycznie Włochy i Hiszpanię to i temperament południowców dał znać o sobie ;)

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12861 dnia: Sierpień 12, 2013, 13:10:09 pm »
czy to u mnie się coś zepsuło, czy niedajboże w Toruniu, że od 10-go wieczorem ani jednego postu...?

Offline triss.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kotlina Kłodzka/Praga
  • Moje króliki: Franek vel Franca [*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12862 dnia: Sierpień 12, 2013, 13:24:13 pm »
A ja nieśmiało proponuję imiona "egzotyczno-owocowe", charakterystyczne, łatwe do zapamiętania i powiązania ze sobą: Papaja, Mango, Kiwi, Kaki, Liczi, Ananas, Kokos. No i cztery z nich są płciowo neutralne :D

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12863 dnia: Sierpień 12, 2013, 13:28:23 pm »
Czasami się odechciewa pisać na tym forum - to jest niestety fakt ;-) a w sytuacji kiedy jest dużo więcej ważniejszych i bardziej potrzebnych rzeczy do zrobienia to wtedy pisanie na forum siłą rzeczy schodzi na dalszy plan :)

7 z Mosiny ma już imiona zaproponowane przez po_sąsiedzku a maluszki Saphiry dostały imiona Lunedi i Martedi zaproponowane przez 2ske  :bukiet

Niestety żaden z naszych królik nigdy nie otrzyma imienia Ola, Magda itp. bo to są typowo polskie imiona dla ludzi i byłoby to dość... śmieszne :] ani innego typu Tosia, Kubuś bo takie imiona już były - a przy obecnie 700 królikach "na koncie" każdy musi nam się kojarzyć indywidualnie jeszcze przez kolejne kilkadziesiąt lat, a jak ktoś mnie zapyta nawet za rok - co słychać u Tosi to powiem, że nie wiem o jakiego królika chodzi bo Toś było już 10  :DD

Tak więc trochę wyobraźni nie zaszkodzi  :przytul
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2013, 13:41:24 pm wysłana przez madzia85 »

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12864 dnia: Sierpień 12, 2013, 13:31:15 pm »
Mnie chodzi po głowie  imię dla króliczej dziewczynki Sisi....

Offline Yn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12865 dnia: Sierpień 12, 2013, 13:58:34 pm »
Do Re Mi Fa Sol La Si! To są dobre imiona! :D

Z moich propozycji idzie Mocca :)

edit: Okej, mój błąd, nie doczytałam, że już mają imiona ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2013, 14:08:01 pm wysłana przez Yn »

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12866 dnia: Sierpień 12, 2013, 14:03:04 pm »
Czekamy na szczegółowe inf o uszolach z Mosiny :)

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12867 dnia: Sierpień 12, 2013, 14:17:28 pm »
magda, dzięki.
a jak się czuje ekipa?

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12868 dnia: Sierpień 12, 2013, 15:40:14 pm »
Macie jakieś  wypróbowane pomysły na zaprzyjaźnianie królików. Chce zacząć zaprzyjaźnianie z nowym domownikiem, Kubuś na razie bardzo agresywnie podchodzi w ogóle  do sprawy. Wali łapkami o klatke malca. W tej chwili maluszek biega po moim pokoju ale sam.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12869 dnia: Sierpień 12, 2013, 18:09:46 pm »
na pewno maleństwo musi najpierw porządnie  podrosnąć i być wykastrowane/wysterylizowane...
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12870 dnia: Sierpień 12, 2013, 19:16:28 pm »
Dzięki to jeszcze trochę to potrwa. Bo dziś pani wet powiedziała no zgłupłam bardziej ide w kierunku ze to samczyk ale pewna nie jestem. Kazała przyjść jeszcze za jakieś 2 tyg. Wtedy już powinno być widać bo wtedy malec będzie miał 3 miesiące. Ale jak będzie to samczyk to nie wiem co zrobie bo moje 2 już się nie dadzą zaprzyjaźnić.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12871 dnia: Sierpień 12, 2013, 20:03:05 pm »
Informacja!

Od dnia 13 sierpnia 2013 roku informujemy, że nowy Zarząd SPK postanawia rozpocząć egzekwowanie regulaminu forum. W związku z zapisem w dziale IV. Zakazy punkt 18: prowadzenia zbiórek pieniężnych oraz aukcji lub sprzedaży charytatywnej bez zgody Zarządu Stowarzyszenia; - zakazuje się zbiórek pieniężnych, aukcji czy sprzedaży charytatywnej bez zgody Zarządu - w drodze wyjątku osoby prywatne sprzedające prywatne rzeczy/usługi w dziale Giełda Użytkowników (bez publicznego podawania numeru konta),a gdzie zebrane środki nie będą przekazywane na rzecz organizacji, zgodę otrzymują z góry bez konieczności mailowego wnioskowania o zgodę. Fundacje, stowarzyszenia i inne organizacje mają obowiązek zawnioskowania o zgodę na adres email: zarzad@kroliki.net . Wszelkie posty czy tematy założone od 13 sierpnia 2013 zawierające niedozwoloną treść bez zgody zarządu będą usuwane.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12872 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:27:24 pm »
zawsze staram się napisać chociaż słowo, ale wczoraj wolałam nic nie pisać i posiedzieć w ciszy, a skłonił mnie do tego m.in. Lubczyk i niepewność ostatnich dni.

w sb. do nocy próbowałyśmy zorganizować transport dla królika znalezionego w parku miejscowości oddalonej ok 70 km od Wrocławia. w ndz. miał trafić do wet. we Wrocławiu i mieliśmy decydować co dalej, ale nie zdążyliśmy.

poza tym wczoraj, tak jak w sobotę na zmianę przeżywaliśmy wzloty i upadki razem z Lubczykiem (5), ale o tym poniżej.

dzisiaj zabrałam do doc 4,5,6,7

4 - Majeranek - nadal zmiany płucne, ale jest 15% lepiej. temp. poniżej 40 st. zmiany nad okiem jest już wysuszona, ale tak jak u pozostałych królików (5,7) na uszach pojawiły się nowe niewielkie zmiany. doc mówi, że tego typu zmiany mogą się pojawiać już nawet do miesiąca po zakończeniu leczenia - organizm po prostu nadal walczy z wirusem.















Majeranek ponad tydzień temu



5 - Lubczyk - dzisiaj patrzyłam na niego w gab. doc i przyszła mi do głowy jedna myśl - Tufi wrócił - tak...Tufi mógłby co prawda wybrać sobie jako drugie, zdrowsze wcielenie, ale trudno. mimo problemów oddechowych (nadal ma zmiany płucne, ale doc ocenił, że jest mimo wszystko 30% lepiej! :)), wędrował po gabinecie, siedział na wadze, kręcił się między nogami, podchodził do mnie - jest jak mały psiak, wąchał mi dłonie. po prostu Tufi. wizyta była dla niego oczywiście bardzo dużym stresem (szczególnie podanie antybiotyku - dzisiaj doc oddałam tą wątpliwą przyjemność, a obecnie króliki dostają wyjątkowo paskudny w podawaniu antybiotyk :/), ale po, kiedy już się uspokoił, zajadł stres natką pietruszki.
przed nami bardzo długa droga, ale jednak dzisiejsza wizyta przyniosła nadzieję.



w zeszłą sobotę





6 - Lebiodka - 30% lepiej :) zmiany płucne są znacznie mniejsze.













ucho małej również wygląda lepiej - nie ma już opuchlizny



a było tak





:)



7 - Maggi - 30% lepiej. ogromny postęp :)









u Maggi widać ogromną różnicę







6 i 7 mają znowu "żywe" rany na nosie, ponieważ usunęliśmy strupy. problemem wszystkich królików są na pewno zmiany ropne w nosach - np. nos 5 wygląda tak jakby był przecięty wzdłuż całego zarysu. po zakończeniu leczenia będziemy na pewno robić dodatkowe badania w kierunku pasterelozy etc.

w najlepszym stanie są bez zmian - 1,2,3 i oby tak dalej...

1 i 2 - Kminek i Tymianek













3 - Melisa...tak tutaj przydałaby się Melisa na uspokojenie :P ta mała wymaga ujarzmienia ;)









doc mówi, że jeśli uda nam się wyprowadzić na prostą całą siódemkę z choroby wirusowej jaką jest myxomatoza, to będzie coś niespotykanego. nie wiem czy wierzę w cuda, ale jestem dumna z tego, że Azyl jest w stanie podjąć się takiego zadania i że wciąż jesteśmy w grze...a Lubczyka uwielbiam ;)

mam też kilka zdjęć z Azylu, ale nie będę ich dzisiaj wrzucać. mogę powiedzieć, że Priya czuje się super po sterylizacji i jest wspaniałym królikiem. to już nie ta terytorialna panna, ale pieszczoch, który tylko podkłada się pod rękę. Pesteczka opanowała kuwetę na 4+, Rufty uwielbia biegać po Azylu, Kurt szuka granulatu i razem z Matyldą ląduje w pudle z karmą etc. czyli tradycyjnie dzieje się ;)
dzisiaj odbyło się w Azylu jedno spotkanie adopcyjne, które miejmy nadzieję, zakończy się szczęśliwie :) w pon. do nowego domu powędruje Amant  :bukiet

zapraszamy serdecznie do wirtualnej adopcji podopiecznych Azylu http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.440.html,
w tym naszej siódemki  :bukiet granulat i zioła znikają w bardzo ładnym tempie. siódemka otrzymuje rodicare z innymi granulatami (np. Lebiodka uwielbia beaphar, który został po Forcie...). Lubczyk bardzo lubi babkę lancetowatą, Maggie uwielbia rodicare instant etc.



Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12873 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:31:13 pm »
jeśli mają się zdarzac cuda to gdzie jak nie u was  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Doris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14074
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Pyza
  • Za TM: Tusia, Pysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12874 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:37:42 pm »
Rzeczywiście uszaki zrobiły postęp :) Oby tak dalej! Po malutku, po malutku i wyjdą na prostą :) No i imiona - genialne! :icon_mrgreen
PYZA  zaprasza do swojego wątku :)

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12875 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:40:31 pm »
Biedactwa...... jejku jak dobrze, że spotkały Was na swojej drodze.... robicie tyle dobrego, aż brak słów :*:*

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12876 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:45:14 pm »
Przecież Wy sprawy niemożliwe załatwiacie od ręki :P Więc cud się zdarzy! Na pewno :*
Widać po zdjęciach poprawę.. To takie światełko nadziei :)

Offline MoNIKa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12877 dnia: Sierpień 12, 2013, 21:52:53 pm »
Oby się wszystkim udało, trzymamy kciuki. a Mosina... tuż koło mnie...

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12878 dnia: Sierpień 12, 2013, 22:30:12 pm »
A ja wierzę w cuda! Doświadczyłam ich nie raz na własnej skórze i teraz też tak się stanie! Wierzę że cała 7-demka wyzdrowieje i znajdą wspaniałe domki!! O taka ze mnie straszna optymistka jest :pp

A Meliska jest przecudowna  :zakochany:
I znów się zakochałam  :rotfl2:

Offline MartuchaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12879 dnia: Sierpień 13, 2013, 07:24:43 am »
Uszaki wyglądają znacznie lepiej. Super dziewczyny! A w poniedziałek Amant powedruje do nas, z czego strasznie się cieszymy :-D Miejmy nadzieję, że szybko się dogadają z naszą Mychą :-)