Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5286292 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12740 dnia: Sierpień 05, 2013, 10:16:01 am »
KarolinaK nie wiem czy to są dobre wieści bo to są wieści z wczorajszego wieczoru :( a ich sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę... :( Moja weekendowa wizyta w Toruniu już się skończyła ale Ola na pewno zda relacją z dzisiejszego dnia   :przytul No ale oby po wczorajszym podaniu Interferonu było tylko lepiej...

Bardzo dziękujemy za zioła - każda ilość to dla nas bardzo dużo  :bukiet :przytul

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12741 dnia: Sierpień 05, 2013, 10:22:40 am »
kurcze, no w sumie to fakt....myślałam że to wieści "z teraz" :( ale mam nadzieję że będzie dobrze :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12742 dnia: Sierpień 05, 2013, 11:34:12 am »
Nie mogę się na niczym skoncentrować. Myślę cały czas o tych małych bidulkach :(

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12743 dnia: Sierpień 05, 2013, 11:38:09 am »
Mam wiadomość od Oli, że rano było z uszatkami bez zmian - ani lepiej ani gorzej - tak więc czekamy na kolejne godziny/dni kiedy wszystko będzie się wyjaśniać...

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12744 dnia: Sierpień 05, 2013, 12:24:30 pm »
:( Fatalne wieści od zeszłego tygodnia... Pocieszamy się z Wojtkiem tym, że co mogliśmy to zrobiliśmy i przynajmniej ostatni miesiąc Forta był miesiącem w dobrym i spokojnym miejscu.
A co się ojadł ze strzykawy i nakicał to jego.
Jakkolwiek szkoda - mieliśmy też nadzieję, że jednak z tego wyjdzie.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12745 dnia: Sierpień 05, 2013, 17:33:15 pm »
My też prześlemy coś ale nie wcześniej jak 10 wtedy będzie moja pensyjka.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12746 dnia: Sierpień 05, 2013, 20:31:57 pm »
Serdecznie zapraszam na giełdę na rzecz interwencyj​nej siódemki z Mosiny z myxomatozą! http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15955.msg469653.html#msg469653
Wszystkim ofiarującym przedmioty BARDZO DZIĘKUJĘ :*
Wkrótce więcej fantów :)
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12747 dnia: Sierpień 05, 2013, 20:47:00 pm »
stan 7 możemy określić jako stan bez zmian - nie jest gorzej, a to dla nas bardzo wiele...najbliższe dni będą dla nich decydujące. jedzą - to jest niesamowicie ważne. 5 je najmniej, ale wieczorem, kiedy do nich pojechałam z koperkiem, żywo na to zareagował. rodicare ze strzykawki je, ale tylko kiedy papka jest "na strzykawce" i może to zlizać, inaczej walczy i okazuje humory.
dzisiaj powtarzamy zylexis, interferon po 7 dniach od pierwszej dawki, czyli w niedzielę. zobaczymy, ile dawek będzie jeszcze potrzebnych.

5, 6, 7 nadal mają największe problemy z oddychaniem - nie otwierają szeroko pyszczków, ale widać, że "pompują". 1 mocno kicha.

6 była dzisiaj w lepszym nastroju. widok jak się myje, był pokrzepiający ;)

chociaż z każdym dniem rośnie nadzieja, wszystko może się zdarzyć i rokowania musimy określić jako bez zmian...

być może jutro po 20 z całą 7 pojedziemy do doc na kolejny przegląd.

króliczka nr 7 - nos wygląda lepiej, jest bardziej wysuszony.



króliczka nr 6











królik nr 5 - przepraszamy za nos, ale chłopak urządził sobie kąpiel w misce z rodicare





***

sekcja Forta ukazała dramatyczny obraz...nie miał najmniejszych szans. płuca, worek osierdziowy - ropa. kości czaszki ropa. wszędzie ropa...

cieszę się, że Fort był z nami przez ten miesiąc. był ze mną przez ostatnie 2 tygodnie. jadł, biegał, jeszcze w czwartek asystował przy pieczeniu ciasta. chciał jeść i mógł jeść wszystko, co najlepsze. uwielbiał cykorię, którą zjadł jeszcze wczoraj rano. zdążyliśmy mu pokazać, ile jego życie było warte.

kiedy dzisiaj niosłam jego ciało na sekcję, pomyślałam, że Fort jest już w innym ciele i niedługo na pewno do nas wróci, bo wierzę, że one wracają.

***

maluchy Saphiry, które przyjechały do nas na początku lipca jako kilkudniowe oseski. ich mama jest w tej chwili sterylizowana. okazało się, że w jej mleko był gronkowiec złocisty - maluchy cudem udało się uratować, ale miejmy nadzieję, że teraz będą się już tylko rozwijać :)





























































« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2013, 21:00:50 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Yn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12748 dnia: Sierpień 05, 2013, 20:53:35 pm »
Po tych wszystkich złych rzeczach naprawdę cudownie jest zobaczyć parę pyszczków o błyszczących oczkach... Mam nadzieję, że będą się prawidłowo rozwijać!

Mam nadzieję, że na giełdzie uda się zebrać wystarczającą liczbę pieniędzy, żeby dać poszkodowanej siódemce szanse!

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12749 dnia: Sierpień 05, 2013, 21:09:14 pm »
Kroliczek nr. 6 - ucho wygląda strasznie, jakby ktoś mu je odgryzł.....



Zajadaja zioła i papke - fajnie że maja apetyt :)




A maluchy :* cudowne :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline gorania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12750 dnia: Sierpień 05, 2013, 22:56:42 pm »
nadrabiam forum z kilku ostatnich dni i nie mogę w to wszystko uwierzyć...

spłakałam się strasznie  :(

dziewczyny jesteście niesamowicie silne!

podeślę jakąkolwiek kasę jak najszybciej...

trzymam kciuki za te małe biedactwa  :przytul:

a weterynarza miło byłoby kiedyś spotkać!  :bejzbol

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12751 dnia: Sierpień 05, 2013, 22:56:50 pm »
Przelew na karmę ratunkową dla Pana Jarosława poszedł. Dorzućcie się kto może!

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12752 dnia: Sierpień 05, 2013, 22:57:33 pm »
A weterynarzowi NIE WOLNO odpuścić!

Offline Kos

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12753 dnia: Sierpień 06, 2013, 01:04:10 am »
O kurczę, małe króliki wyglądają identycznie jak moje skoczki! Te same umaszczenia i łaty :heart

A najnowsza interwencja... Powiem po prostu, że to straszne :(

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12754 dnia: Sierpień 06, 2013, 11:38:54 am »
Ja mam pytanie. Umiem kręcić hula hop sportowym z akrobacjami włącznie. Wielokrotnie uczyłam innych i wiem, jak duże jest zainteresowanie ludzi odnośnie nauczenia się kręcenia tylko w talii. Jeżeli ktoś z Poznania mi pomoże i jest taka możliwość, to mogę w trakcie weekendu wygospodarować kilka godzin i iść z kołem np. na Strzeszynek i za dowolny datek na rzecz Azylu pouczyć zainteresowanych. Średni czas nauki jednej osoby to 5min (wbrew temu,co sami zainteresowani o sobie mówią ;) ).
Pomoc drugiej osoby jest mi potrzebna do:

a)uwiarygodniania, że zbiórka jest na Azyl - ktoś z papierkiem, dowodem, że takie coś istnieje i jest jego delegantem,
b)zrobienia tabliczki typu: "Za dobrowolny datek na rzecz Azylu Dla Królików - nauczę Cię kręcić hula hop w kilka minut". - ja nie dam rady czasowo jej zrobić.
c)jeżeli jakiś królik może kicać nieopodal w szelkach, to też będzie pewny punkt przyciągający wzrok i działający na wyobraźnie :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12755 dnia: Sierpień 06, 2013, 12:19:30 pm »
Super pomysł :) Ja niestety z Łodzi, ale wiem że Poznań prężny  :kiiss

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12756 dnia: Sierpień 06, 2013, 13:07:33 pm »
Czy znalazłby sie ktoś z okolic Kościana(ok 50 km. od Poznania) żeby przeprowadzić rozmowe przedadopcyjną w sprawie szynszylek?
Ogólnie nowy dom wygląda bardzo pozytywnie ale jednak dla pewności rozmowa się przyda :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2013, 13:11:27 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12757 dnia: Sierpień 06, 2013, 14:26:16 pm »
Emilia, czy to jest ta osoba, która pytała na FB bloga o szynszylki?

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12758 dnia: Sierpień 06, 2013, 14:35:58 pm »
nie mam pojęcia ,nie widziałam.Pisała do mnie tylko na meila
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12759 dnia: Sierpień 06, 2013, 14:56:26 pm »
To chyba ta kobitka, bo podałam jej twojego meila ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2013, 15:34:41 pm wysłana przez po_sąasiedzku »