Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5287103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12680 dnia: Sierpień 04, 2013, 11:15:27 am »
http://weterynarz.pl/wysiadly-wojciech-gabinet-sowiniecka-mosina/weterynarz/mosina/opinie macie pole do twórczości literackiej - gabinet nie ma jeszcze opinii.

Offline triss.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kotlina Kłodzka/Praga
  • Moje króliki: Franek vel Franca [*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12681 dnia: Sierpień 04, 2013, 11:30:42 am »
http://weterynarz.pl/wysiadly-wojciech-gabinet-sowiniecka-mosina/weterynarz/mosina/opinie macie pole do twórczości literackiej - gabinet nie ma jeszcze opinii.

muahahaha, nie ma to jak hejterstwo w słusznej sprawie! Dzięki, mauser, chociaż jesli ten pan ma takich klientów, jak ci "hodowcy", to oni raczej nie sprawdzają opinii w internecie. Ale może ktoś inny, szukając weta dla swojego zwierzaka, nie zdecyduje się na korzystanie z usług tego konowała.

Offline anette

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12682 dnia: Sierpień 04, 2013, 11:40:40 am »
Lekarze weterynarii niestety odpowiadają za swoje błędy w bardzo niewielkim stopniu, podobno do "wartości rynkowej" zwierzęcia. Myślę jednak, że należałoby to zgłosić do izby lekarsko- weterynaryjnej, bo porządni weterynarze też nie chcą mieć w swoich szeregach takich osób, które wszystko zrobią i podbiją za odpowiednią opłatę. Jeśli króliki były w złym stanie przed szczepieniem (a ciężko mi sobie wyobrazić aby było inaczej i aby nikt tego nie zauważył, zwłaszcza weterynarz) to szczepienie powinno być przeciwwskazane. Nawet jeśli nic poważnego mu nie zrobią to będzie musiał się z tego tłumaczyć i może następnym razem się zastanowi. Podaję linki:
http://www.wilwet.pl/ - wielkopolska
http://www.vetpol.org.pl/ - krajowa
A jeśli już myśleć w kategoriach tego pana - to jaka utrata zarobku/jedzenia tu wchodzi w grę jeśli wszystkie króliki były chore? Jak jeszcze oni chcieli na nich zarobić?

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12683 dnia: Sierpień 04, 2013, 11:50:30 am »
Pewnie zżarli wszystkie zdrowe a te biedaki już  im przez gardło nie przeszły.Bardzo mnie dziwi ta niby opieka weterynaryjna.Może cieszy weterynarza zły stan zdrowia zwierząt,bo ma do kogo jeździć i "leczyć".
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12684 dnia: Sierpień 04, 2013, 11:56:37 am »
http://weterynarz.pl/wysiadly-wojciech-gabinet-sowiniecka-mosina/weterynarz/mosina/opinie macie pole do twórczości literackiej - gabinet nie ma jeszcze opinii.
Blokują mi wpisywanie opinii  :zonka: Jedną wpisałam i już więcej nie mogę dodać :wiking:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 12:01:02 pm wysłana przez PippiLotta »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12685 dnia: Sierpień 04, 2013, 12:17:45 pm »
Dostałam wiadomość od Oli, że wszystkie króle po nocy żyją, co jest naprawdę dobrą wiadomością! :)

Z 4 jest gorzej oddechowo, ale rano zaczął jeść, a w nocy nic nie zjadł.
6 nie je i trzeba z nim siłować o wszystko.

Cała 7 dostała interferon, więc potrzebne jest 300zł, aby to spłacić :(
Dodatkowo, zjadły już 2 opakowania papki JR FARM (duże) i 1 opakowanie rodi, więc to jest pocieszające, że mają apetyt :) Oby tak dalej!

Bardzo proszę o pomoc dla tych biedactw.. Wpłaty można dokonywać na konto:

72 1440 1387 0000 0000 1533 1348
Fundacja Azyl dla Królików
ul. Makowa 13
87-148 Łysomice
Z dopiskiem: "Darowizna na leczenie"

WO AMIGO

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12686 dnia: Sierpień 04, 2013, 12:42:30 pm »
Może jakąś giełdkę małą zorganizować jak na Sopot?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12687 dnia: Sierpień 04, 2013, 12:57:26 pm »
Możemy o tym pomyśleć, ewentualnych darczyńców prosiłabym wtedy o zgłaszanie się do mnie: marta.pawlowska@azyl.torun.pl żeby dziewczynom tym głowy nie zawracać.. i tak mają masę roboty :)

Z najnowszych wieści:
5 i 6 są zdecydowanie w najgorszym stanie..
5 wczoraj jadł, a dzisiaj już nie :(
6 leży na boku z łapkami do tyłu - to może być zarówno dobry, jak i zły znak. Ale na pewno świadczy to o tym, że już się nie boją człowieka :heart
4 zadziera główkę do góry, ale nie otwiera pyszczka i je
7 - matka, też je
3, 2 i 1 - bez zmian

Wszystkie pokichują, a te w najgorszym stanie sapią z powodu zatkanych nosków - Ola o tym wczoraj chyba nie wspomniała (lub mi to umknęło), ale króle musiały mieć mechanicznie udrożnione noski. Dwa króle oddychały pyszczkiem, więc dr Krawczyk wyskrobał z ich nosów zlepek: odchodów, sierści, siana i wydzieliny nosowej :( To było okropne.. Widać, że im mocno ulżyło po odetkaniu nosków, ale szybko zatykają się ponownie :(

Co do leków:
Interferon powinno się podać 2-3 razy, póki co nie zebraliśmy nic nawet na pierwszą dawkę, którą już podaliśmy i za którą trzeba będzie zapłacić w środę.
Muszą dostać też zylexis, którego jedna dawka kosztuje 50zł..
Dlatego w pierwszej kolejności bardzo prosimy o wpłaty na leczenie oraz na karmy ratunkowe (po uprzednim kontakcie mailowym z Panem Jarosławem: parrot@go2.pl).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 13:01:11 pm wysłana przez MartaP »
WO AMIGO

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12688 dnia: Sierpień 04, 2013, 13:00:54 pm »
 A na karmy ratunkowe do kiedy trzeba uzbierać potrzebną sumę?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12689 dnia: Sierpień 04, 2013, 13:02:45 pm »
ale ci "hodowcy" to chyba jacyś niedorozwinięcie, ze chcieli jeść te króliki !! Nawet jak ktoś choduje zwierzęta dla jedzenia to dba a by to jego przyszłe jedzenie było zdrowe i tłuściutkie a tu ... I dodatkowo ten "weterynarz" od siedmiu boleści sam powinien odpowiadać za pozbawienie tych ludzi "jedzenia" bo zaszczepił chore i słabe zwierzaki tym samym skazując je na powikłania poszczepienne - no chyba, że ci "hodowcy" lubują się w chorej padlinie... dziwny jest ten świat ...
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline paulling

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12690 dnia: Sierpień 04, 2013, 13:18:55 pm »
przelew na leczenie poszedl . Dzisiaj nie ma szans zeby doszedl, ale w poniedzialek powinien byc u Was na koncie.
wystarczy i na pierwsza i na druga dawke interferonu :)
podziwiam was nieustannie i zazdroszcze odwagi i poswiecenia :)
wielki szacun

Offline Ev

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warmińsko- Mazurskie
  • Moje króliki: Haszysz czyli Haszyk :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12691 dnia: Sierpień 04, 2013, 14:31:12 pm »
Aż żal, że nie mieszkam bliżej i nie mam jak pomóc przy tych biedactwach :(

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12692 dnia: Sierpień 04, 2013, 15:20:47 pm »
paulling, nie wiem jak Ci dziękować! :bukiet Dzięki Tobie, mam nadzieję, że szansa dla maluchów jest jeszcze większa!! :*

Eliz - nie wiem czy jest konkretny termin, wydaje mi się, że tutaj lepiej skontaktować się z Panem Jarosławem, który to wszystko organizuje :)
WO AMIGO

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12693 dnia: Sierpień 04, 2013, 15:54:42 pm »
Myksomatoza jest wymieniona w załączniku nr 3 pod pozycją 33 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt jako choroba zakaźna zwierząt podlegająca obowiązkowi rejestracji. Czy zostały w związku z odkryciem ogniska tej choroby podjęte stosowne działania (dopełnione obowiązki) wymienione w tej ustawie?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12694 dnia: Sierpień 04, 2013, 16:48:09 pm »
Tak, została zgłoszona przez dr Krawczyka :)
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12695 dnia: Sierpień 04, 2013, 16:57:10 pm »
No i pięknie! :)
Ode mnie też poszło troszkę kaski na biedactwa... Trzymajcie się, skarbusie :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12696 dnia: Sierpień 04, 2013, 17:33:19 pm »
Ja też wysyłam parę grosza. Skromnie, ale zawsze coś.

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12697 dnia: Sierpień 04, 2013, 19:25:25 pm »
a Karolina zaszalała nawet z samochodem jezyk1
  marta daj spokój, jak mozna pomóc to ja chętnie, chociaz chyba cieszę sie że nie bylam tam bo nie wiem co bym zrobila tym potworom.....

dobrze że sa w dobrych rękach :* mam nadzieje że zawalczą o siebie widząc jak o nie dbacie :*

Flika  :swieca:  biedulka ;(

wyśle jakiś grosz...bo chociaz tak moge pomóc..
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Yn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12698 dnia: Sierpień 04, 2013, 20:00:49 pm »
Aż się popłakałam, oglądając te zdjęcia... Coś strasznego, jak można w ogóle się nazwać człowiekiem, robiąc coś takiego tym maleństwom...

Trzymajcie się dziewczyny, naprawdę podziwiam Was za Waszą robotę i serce, jakie okazujecie tym uszakom... Mam nadzieję, że uszaki dożyją nie tylko jutra, ale jeszcze wielu następnych dni. Dziękujemy za Waszą robotę!

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12699 dnia: Sierpień 04, 2013, 20:08:51 pm »
Trochę z innej, też smutnej beczki: Jadąc z dziś z Zuzą na spacer zauważyliśmy na drodze, przy zjeździe na Trasę Katowicką, na wysokości Gianta leżącego małego zajączka. Niestety był już martwy - zesztywniały. Musiał zostać potrącony w nocy. Pochowaliśmy malucha w lesie... Jeśli jadąc autem zobaczycie na drodze zająca, a nie macie możliwości by stanąć pamiętajcie by zmieniać światła - długie - krótkie i trąbić. Zając widząc w ciemności światła staje zahipnotyzowany - zmienianie świateł daje mu szanse na otrząśnięcie się. Smutny był nasz dzisiejszy spacer :(