Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281410 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12540 dnia: Lipiec 27, 2013, 15:31:45 pm »
Czekoladowa panienka cudeńko czy wiadomo coś o jej wieku. A my czekamy niecierpliwie na odpowiedz Madzia85 w sprawie adopcji jednej z azylowych panienek. Już tłumacze moim panom że będą mieli koleżanke a może nawet to będzie żona dla jednego z nich.

Offline Goniek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja strona
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12541 dnia: Lipiec 27, 2013, 19:46:19 pm »
Czekoladowa jest najpiekniejsza.Zakochlam sie.
Historii o agresji w stosunku do dziecka nawet nie komentuje choc szalu dostaje czytajac takie bzdury.  Czekoladka znajdzie wspanialy dom,ktory bedzie na nia zaslugiwal.

Nie tylko Ty dostajesz szału czytając takie bzdury, mnie też nosi jak słyszę takie dyrdymały.
P.S. Może się naoglądali horrorów typu "Krwiożercze króliki 3" (nie wiem czy taki film istnieje - nie oglądałem) i opowiadają bzdury.

Trois dostał dzisiaj nowe akcesoria :) Jak na razie jeszcze jest nieśmiały i się chowa w domku ale z czasem się pewno zaklimatyzuje i będzie fikał jak rusałka :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2013, 20:01:04 pm wysłana przez Goniek »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12542 dnia: Lipiec 27, 2013, 22:40:28 pm »
dzisiaj do Azylu został oddany kolejny królik. chyba straciłam rachubę, który jest to już królik w tym roku...

niestety wiem tylko, że został przyniesiony do Schroniska przez osoby, które twierdziły, że to było z nami ustalone. nic o tym nie wiem, ale bodajże 3-4 tyg. temu w Azylu była Pani, która twierdziła, że chciałaby przynieść do Azylu królika swojej sąsiadki, którego jest jej bardzo żal. być może to właśnie on. tak czy inaczej miał szczęście.

samiec oddany w rozpadającej się klatce z jedynym wyposażeniem w postaci wapienka - nie wiem jakim cudem z niej nie wychodził. ma bardzo długie pazury, sklejone okolice odbytu i załzawione oczy. moim zdaniem to może być starszy królik - ma bardzo zwiotczałe jądra.













w pon. chłopak dołączy do reszty ekipy, która odwiedzi doc (a plany na pon. są obszerne...)

prosimy o wirtualną opiekę dla naszego nowego podopiecznego  :bukiet

***

Wojtuś czuje się coraz lepiej i faktycznie przeżywa drugą młodość.







póki co nie jest ideałem królika bezklatkowego, ale staramy się (w zw. z tym na wybiegu jest dodatkowa kuweta ;))













i jego koleżanka Kurt - idealny bezklatkowiec :)









tym optymistycznym akcentem późnym wieczorem cały Azyl wędruje spać. towarzystwo najedzone, senne...wszystko pod kontrolą, chociaż momentami bardzo trudną do utrzymania fizycznie i psychicznie...dobranoc  :przytul

p.s. z Fortem walczymy, chociaż jest to naprawdę bardzo trudne i trzeba wyzbyć się jakiejkolwiek wrażliwości/ nadwrażliwości, kiedy Fort mocno protestuje przeciwko kolejnym zabiegom.

***

na pocieszenie być może jutro odbędą się 2 spotkania adopcyjne. trzymajcie kciuki.



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12543 dnia: Lipiec 27, 2013, 23:10:36 pm »
Nowy królik jest śliczny! :) Faktycznie nawet po zdjęciach wygląda na starszego króliczka :(
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12544 dnia: Lipiec 28, 2013, 09:26:18 am »
Zgadzam się z Martą - chłopak po pyszczku wygląda na starszego. Prześliczny jest. Jak można tak nie zadbać o królika? ech, wiem, pytanie retoryczne i w sumie już tak oklepane, że nie ma po co go zadawać. Jednak nigdy nie przestanie to mnie zadziwiać...
Kurt tryska energią, widać, że żwawa i ciekawska z niej dziewczynka. Czy Kurt jest teraz leczona?
Pozdrowienia dla całej toruńskiej ekipy :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Goniek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja strona
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12545 dnia: Lipiec 28, 2013, 11:33:08 am »
Niedzielna SIESTA w wykonaniu Trois'a



Wczorajsze rozpakowywanie prezentów:


« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2013, 12:48:17 pm wysłana przez Goniek »

Offline Yn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12546 dnia: Lipiec 28, 2013, 11:45:33 am »
Już od jakichś trzech tygodniu śledzę życie azylowych królików, cała moja rodzina o niczym innym nie słucha, tylko o ich przygodach :D Nowy brązowy uszak jest prześliczny, taka ładna strzałka na pyszczku! Oby znalazł szybko kochający domek, w poprzednim zapewne nie miał zbyt dużo szczęśliwych chwil :((

Trois to prześliczny leniuch! Ale przy takim upale to nic, tylko leżeć plackiem :D

Offline Goniek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja strona
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12547 dnia: Lipiec 28, 2013, 12:11:48 pm »
Nie chcemy zapeszać ale... wszystko idzie w dobrą stronę, wizyta Trois u dziewcząt ("Jestem u siebie!"):





PS. Trois jeszcze ma na AMORY  :zakochany:

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12548 dnia: Lipiec 28, 2013, 13:18:40 pm »
Nie chcemy zapeszać ale... wszystko idzie w dobrą stronę, wizyta Trois u dziewcząt ("Jestem u siebie!"):
Wyglądają razem wspaniale :) Bardzo się cieszę :)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12549 dnia: Lipiec 28, 2013, 14:12:40 pm »
Nie chcemy zapeszać ale... wszystko idzie w dobrą stronę, wizyta Trois u dziewcząt ("Jestem u siebie!"):

sukces murowany
super  :doping:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12550 dnia: Lipiec 28, 2013, 14:56:18 pm »
wizyta Trois u dziewcząt ("Jestem u siebie!"):
O jejku...królicze bliźniaczki! Jak je rozpoznajecie??

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12551 dnia: Lipiec 28, 2013, 18:09:53 pm »
O jejku...królicze bliźniaczki! Jak je rozpoznajecie??
to jest mamusia i córeczka :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12552 dnia: Lipiec 28, 2013, 19:53:26 pm »
joac, Kurt cały czas ma oczyszczaną ranę po zabiegu, który odbył się w kwietniu (zabieg amputacji oka i tak jak w przypadku Forta poza oczodołem był drugi otwór bliżej jamy nosowej - ropa gromadziła się na odcinku oko - nos). u Kurt niewielka il. wydzieliny gromadzi się cały czas w otworze w okolicy jamy nosowej, wydostając przez nos, dlatego codziennie oczyszczamy to miejsce. co prawda w zw. z tym, rana po zabiegu nadal się nie zagoiła, ale to ma niewielkie znaczenie :) - inaczej ropa nie miałaby ujścia i drążyłaby kość (dlatego też kilka razy dziennie oczyszczam ranę po operacji Fortowi). nie wiem czy kiedykolwiek uda się ten problem w 100% wyeliminować, ale po tym co przeżyła Kurt, jestem z niej bardzo dumna :) w tym tyg. czeka nas kontrola u doc - ostatnio niewielka il. ropy znajdowała się w pyszczku, ale tak już może być.
dzisiaj kiedy przyszłam do Azylu, Kurt leżała obok Petitki pod stolikiem ;)

póki co to był spokojny dzień, tylko nie podoba mi się apetyt i bobki Grivela (chociaż zachowuje się ok), dlatego dostał leki :]

nasz nowy podopieczny ma na pewno problem z siekaczami. myślę, że czeka go zdj. rtg (korzenie trzonowców są podejrzane). dodatkowo ma mokry nos.



dzisiaj Fort miał lepszy dzień i udało nam się zapanować nad histerią przy zabiegach ;)





tutaj nos po oczyszczaniu...i tak być powinno



i w końcu miska wylądowała na podłodze ;)



***

dzisiaj do nowego domu pojechał uroczy Sheldon  :bukiet, który będzie mieszkał pod Toruniem :)



***

czas na odrobinę wspomnień - zdjęcia z DS :)

Lea - króliczka uratowana z rąk terrarysty, która trafiła do Azylu w marcu 2012 r. i stosunkowo szybko znalazła nowy dom  :bukiet







Okey zanim przyjechał do Azylu w listopadzie 2011 r., przebywał w fatalnych warunkach. był wyjątkowo nieśmiałym uszakiem, ale znalazł swoje miejsce na ziemi (partnerkę również)  :przytul







Plamek w DS od tygodnia :)







Salim i Milkyway - adopcyjny sukces Deedee  :przytul (Salim jeden z siedmiu królików zatrutych trutką na szczury z bydgoskiej interwencji)











Miś Uszatek vel. Henio - Senior, który czekał na swój dom ponad 1,5 roku, a w między czasie zwalczył wiele zdrowotnych dolegliwości. kiedy trafił pod naszą opiekę, był ciężko chory. wygrał m.in. z guzem przy nerce (cudem guz udało się odseparować od nerki). starszy, wymagający szczególnej opieki Uszatek dzisiaj ma wspaniały dom i wyjątkową opiekunkę, która darzy go uwielbieniem  :przytul







Ruda i jej partner, którego nie pozwala dotknąć :] (tej Pani nie będziemy ponownie przedstawiać :])















***

Wojtuś postanowił zostać modelem - mam nadzieję, że to nikomu nie przeszkadza :P









ooo Wojtuś korzysta z kąpieli - ok niestety nie - Wojtuś po prostu chciał zjeść granulat, a że miska z wodą stała ku temu na przeszkodzie? po co przejść obok...;)



i potem trzeba było się umyć :]



trio i odrobinę marchewki na osłodę ;)





właściwie dopiero tutaj jest trio :P



***

p.s. tylko w ciągu ostatniego miesiąca pod opiekę Azylu trafiło 30 królików :/ zobaczymy co się będzie działo w tym tyg. jutro wieczorem cały rzut króli jedzie do doc a w pt. wizyta doc w Azylu ;)

***

Goniek bardzo się cieszę z powodu Troisa  :bukiet piękne ma koleżanki :):):)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2013, 20:09:47 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Yn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12553 dnia: Lipiec 28, 2013, 20:18:43 pm »
Jako WO Tilii bardzo się cieszę, że mała wraca do zdrowia! Ma taki szczęśliwy pyszczek :)

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12554 dnia: Lipiec 28, 2013, 20:35:16 pm »
Musze to napisać,Ruda to piękność !! Normalnie królicza Greta Garbo...
Jakbym nie miała swoich to bym już pod Azylem siedziała  :DD

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12555 dnia: Lipiec 28, 2013, 20:40:01 pm »
Też zwróciłam uwagę na Rudą - pierwszy raz widzę tą piękność! Ale na prawdę.. jest śliczna!  :zakochany:
Fort maluchu - trzymaj się :*
Mam nadzieję, że z upałami dajecie sobie jakoś radę..
Pozdrowienia dla wszystkich uszaków i ich cudownych Azylowych Aniołów! :)

Offline Vakme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12556 dnia: Lipiec 28, 2013, 20:50:11 pm »
"p.s. tylko w ciągu ostatniego miesiąca pod opiekę Azylu trafiło 30 królików"
Ludzie naprawdę nie mają serca : ( A w wakacje to już kompletnie głupieją... Dobrze, że jest takie miejsce jak Wasze (:
Aż serce się kraja, gdy patrzę na Forta :'( Trzymaj się maluchu!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12557 dnia: Lipiec 28, 2013, 20:54:09 pm »
Dziękuję, Olu, za wyjaśnienia w kwestii Kurt. Dziewczynka jest dzielna i taka żywotna - mimo swojej dolegliwości :przytul
W sprawie Forta mam takie same obserwacje - dramatycznie wygląda to miejsce po oku (ja wiem, że inaczej być nie może, ale widok jest drastyczny) - a mimo to tak bardzo chce żyć... Wzrusza mnie to bardzo w zwierzętach, nie wiem, czy ludzie mają tyle woli życia i walki :*
Widok szczęśliwych i bezpiecznych uszaków w DS - bezcenny :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Goniek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja strona
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12558 dnia: Lipiec 28, 2013, 21:23:44 pm »
O jejku...królicze bliźniaczki! Jak je rozpoznajecie??
Mamusia (Tiunia) ma krótsze uszka (puchowe) i białą kropkę na nosku, córeczka (Tunia) ma pomalowane na biało oczka, na nosku białą kreskę uszy ma dłuższe i tak jej śmigają jak od helikoptera.

Do góry Niunia na dole Tunia:

« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2013, 21:28:10 pm wysłana przez Goniek »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12559 dnia: Lipiec 28, 2013, 22:26:29 pm »
joac, czyż Tunia nie jest podobna do Gacusia? :) :)

Ruda... KOCHAM!! :heart
Ola, kiedyś przyjdzie taki dzień, że wsiadasz ze mną w samochód i jedziemy miziać Rudą :P :P
WO AMIGO