Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284763 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11320 dnia: Maj 29, 2013, 11:37:43 am »
gogamor, jeśli dobrze kojarzę, dopuściłaś niesterylizowaną samiczkę będącą na DT do samca (nie pamiętam już dokładnie tej sytuacji, ale coś takiego miało miejsce).

 co?  :zonka:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11321 dnia: Maj 29, 2013, 12:17:29 pm »
Bośniak tak jasne że to zrobiłam bo jak odmówili mi adopcji to kupiłam uszaka . Iwcale tego nie załuje. Kubuś jest kochanym mądrym i całkowicie bezproblemowym królikiem. A i Zają nie miała u mnie zle. Wyprowadziłam jż na prostą po pobycie w schronisku. Teraz dopiero pannica potrafi zaufać człowiekowi. Jasne że mogę zostać WO uszaka. Ale dla mnie to jest najprostsza forma pomocy przelać kase. A dać opieke, miłość i spokojny domek to już potrzeba zaangażowania i serca. Piszą tutaj na forum zawsze jestem szczera i wiem ze nie wszystkim się to podoba. A potem dostaje wiadomości na PW co kto o tym myśli naprawdę.  Już jest odzew. Nie posiadam takiej cechy jaką jest zakłamanie.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11322 dnia: Maj 29, 2013, 12:49:49 pm »
W porządku, bardzo się cieszę i doceniam szczerość, jednocześnie nie zauważyłam, by ktoś Ci zarzucał jej brak.

Jasne że mogę zostać WO uszaka. Ale dla mnie to jest najprostsza forma pomocy przelać kase.
To najlepiej nic nie robić, tylko narzekać na pecha.

Dziękuję za opiekę nad Zającem i Leksem, przy okazji wiele mnie to nauczyło i za to jestem najbardziej wdzięczna. Jeśli chcesz szczerze i na forum - oficjalnie dziękuję Ci za współpracę jako dt i zakładam, iż Zając jest ostatnim królikiem "ode mnie", który był u Ciebie na dt.

Bardzo przepraszam autorki wątku za zaśmiecanie  :blaga: i jednocześnie bardzo proszę gogamor o niekontynuowanie.


Co tam u azylantów? Macie jeszcze jakieś zdjęcia króliczego uzębienia w pełnej krasie?  :icon_mrgreen
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11323 dnia: Maj 29, 2013, 12:59:36 pm »
O...a ja właśnie widzę, ze mój ulubieniec Eruś ma "adopcję w toku" i Warner też!!!!! Olsztyn jest szczęśliwym miejscem dla Uszatych :)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11324 dnia: Maj 29, 2013, 13:28:25 pm »
Bośniak spoko bo właśnie jedziemy z córką do schroniska pospacerować z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Bezcenna ich radość a dla nas niezapomniane chwile w ich towarzystwie. Polecam wszystkim kto ma możliwość i chęć. W końcu długi weekend czas na odpoczynek i relaks po pracy. A jak odpoczywać to tylko ze zwierzakami. Forumowiczom spokojnego udanego weekendu ze Swoimi uszakami czy innymi zwierzętami.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11325 dnia: Maj 29, 2013, 13:35:33 pm »
właśnie jedziemy z córką do schroniska pospacerować z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Bezcenna ich radość a dla nas niezapomniane chwile w ich towarzystwie.
Spacery ze schroniskowymi psami to nie pomoc, to przyjemność i relaks dla człowieka, jak słusznie zauważasz. Pomoc to wywalanie odchodów łopatą i mycie boksów z sików. Ale to jest ciężka praca. O wiele fajniej iść na spacer w słoneczny dzień.
Gogamor, uprzejmie proszę Cię o zaprzestanie oferowania DT i rozwiązywania swoich spraw w wątku toruńskich i bydgoskich uszaków.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11326 dnia: Maj 29, 2013, 16:26:41 pm »
Kata-strofa wyjscie na spacer z psami to również pomoc, i nie mów że nie;] Przyjemnośc nie tylko dla człowieka ale przedewszystkim dla tego biednego stworzenia które siedzi zamkniete i staje sie aspoleczne.

Offline sylwiawiewióra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11327 dnia: Maj 29, 2013, 16:31:39 pm »
Mam nadzieję,że na mnie żadnych skarg nie było :p Bo jak już zauważyłyście Warner ma "adopcje w toku" z jednej strony się cieszę a z drugiej ogarnia smutek (zwłaszcza od kilku dni jak Warner biega za mną wszędzie i dopomina się uwagi i nawet głaskania)... Ale do rzeczy, myślę że to nie będzie ostatni mój tymczasowicz o ile dostane następnego :p Chyba się zakróliczyłam :p

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11328 dnia: Maj 29, 2013, 16:47:52 pm »
sylwiawiewióra....nie bój żaby, coś się dla Ciebie znajdzie ;)

Przy okazji małe ogłoszenie wstawię : BARDZO PILNIE POSZUKUJĘ OSOBY Z KRAKOWA I OKOLIC KTÓRA MOŻE PRZEPROWADZIĆ ROZMOWĘ PRZEDADOPCYJNĄ ws Hippie.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2013, 16:52:32 pm wysłana przez Deedee »

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11329 dnia: Maj 29, 2013, 17:01:06 pm »
Jakie to są okolice Krakowa?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11330 dnia: Maj 29, 2013, 17:13:22 pm »
Kata-strofa wyjscie na spacer z psami to również pomoc, i nie mów że nie;] Przyjemnośc nie tylko dla człowieka ale przedewszystkim dla tego biednego stworzenia które siedzi zamkniete i staje sie aspoleczne.
Z tym się zgadzam w zupełności.
Ja osobiście, mając w swoim życiu od ponad 30 lat psy, nie lubię spacerów "psich" i dla mnie to obowiązek. Dobrze, że mąż spacerowy ze smyczami do bólu :)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11331 dnia: Maj 29, 2013, 17:14:19 pm »
bosniak ....miejscowosc Jurków k/ Limanowej...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11332 dnia: Maj 29, 2013, 17:23:51 pm »
Dzięki :* To z Limanowa i Mszany najbliżej... Jeśli się chce kandydatom na opiekunów przyjechać na rozmowę do Bochni, to zapraszam.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11333 dnia: Maj 29, 2013, 17:25:30 pm »
dowiem się :) i dam znać!

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11334 dnia: Maj 29, 2013, 18:21:37 pm »
Kata-strofa wyjscie na spacer z psami to również pomoc, i nie mów że nie;] Przyjemnośc nie tylko dla człowieka ale przedewszystkim dla tego biednego stworzenia które siedzi zamkniete i staje sie aspoleczne.
Szkoda tylko, że jak jest ładna pogoda to po psy na spacer jest kolejka, a jak pada to jakoś chętnych nie ma. Zimą też jakoś wyprowadzania ludziom się odechciewa.
Ponadto schroniskowe psy, które są wyprowadzane po powrocie do boksu nierzadko padają ofiarą ostracyzmu innych, zazdrosnych, które na spacer nie poszły. Pogadajcie z pracownikami schroniska. 


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11335 dnia: Maj 29, 2013, 18:26:36 pm »
No u nas jest ten plus ze psy są w oddzielnych boksach. I nigdy nie mialam problemu, ze zachowywaly sie agresywnie czy cos. U nas jest grafik wychodzenia i nie ma że boli ze tak powiem, że pada jest zimno i ze ktos jest chory. Z drugiej strony jest duzo ludzi ktorzy sie tym zajmują i nie ma problemu raczej zeby zastepstwo znaleźć. (ale juz nie robie offtopu) ;)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11336 dnia: Maj 29, 2013, 18:28:24 pm »
sylwiawiewióra, Twoja pomoc jako DT będzie nam bardzo potrzebna. cieszę, że Warner trafi do nowego domu  :przytul

***

dzisiaj odebrałam tel. w sprawie królików z Torunia, o których wspominałam kilka dni temu.

na jednej z działek w sposób niekontrolowany rozmnożyły się króliki. nie wiemy jak tam wygląda sytuacja, ale część tych królików znalazła schronienie na działce osoby, która poprosiła nas o pomoc...podobno w tej chwili królików jest kilkanaście - czarne, białe, rude - jednym słowem króliki miniaturki. nie wiemy również, czy nie połączyły się częściowo z królikami dzikimi.

być może jutro otrzymałam zdj. królików, ale wstępnie umówiliśmy się na przyszły tydzień. tym samym nie mamy nadmiernie dużo czasu na to, żeby przygotować się na przyjęcie nowego rzutu królików...

w tej chwili w Azylu przebywa 26 królików. mamy 3 wolne klatki, ale temat musimy ogarnąć, dlatego pozostaje nam tradycyjnie zmobilizować siły ;)  


***

dzisiaj w Azylu było spokojnie. o dziwo spokojnie i stabilnie, a to bardzo wiele :)

postanowiłam, że musimy pochwalić azylantów za to jak szybko uczą się czystości. to przyjemność przyjść do Azylu po nocy, zobaczyć czyste klatki (bo czym innym jest brud, a czym innym bałagan :P) i czuć zapach siana w powietrzu ;) większość królików bardzo ładnie korzysta z kuwet. Matylda z wyjątkiem bobków również, poza tym bobki to nie problem :)

***

mimi, dziękuję za miłe słowa dot. zdjęć  :przytul króliki z Azylu już się przyzwyczaiły do tego, że paparazzi czai się wszędzie :P

dzisiaj Edward vel. Simon...otrzymał dzisiaj 6 za pozowanie do zdjęć :D







:D









***

w imieniu podopiecznych Azylu dziękujemy za wspaniałe paczki, które dzisiaj króliki otworzyły :P

Soniu, kamulka84  :bukiet :bukiet :bukiet

dziękujemy również darczyńcom, którzy wspierają nas za pośrednictwem sklepu uszatkowo.pl - dzisiaj wieczorem do Azylu dotrze dostawa ziół  :bukiet :przytul

























































































































:D





:D



Pufcia vel. Tygrysia w rezydencji Kurt ;)











:D

















***

oto klatka Bonsaia :D



i kilka ujęć z Azylu :)

















Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11337 dnia: Maj 29, 2013, 18:32:16 pm »
Szkoda tylko, że jak jest ładna pogoda to po psy na spacer jest kolejka, a jak pada to jakoś chętnych nie ma. Zimą też jakoś wyprowadzania ludziom się odechciewa.
No wiesz,zależy jakie ludziska,ja preferuję niskie temperatury ;)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11338 dnia: Maj 29, 2013, 18:34:34 pm »
https://lh5.googleusercontent.com/-NRxxhODUEJI/UaYVPm8jFdI/AAAAAAAAhvk/W3GLR4DvUpM/w829-h551-no/DSC03919.JPG
wygląda jak jakiś gangster (nie, żebym wiedziała, jak tacy wyglądają :P)

cudowne zdjęcia, jak zawsze :) można przez chwilę poczuć się, jakbyśmy tam byli :) :)
WO AMIGO

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11339 dnia: Maj 29, 2013, 18:43:53 pm »
dzisiaj w Azylu było spokojnie. o dziwo spokojnie i stabilnie, a to bardzo wiele
To znaczy, że jutro coś się musi wydarzyć :P


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.