Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5288190 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10580 dnia: Kwiecień 22, 2013, 22:09:28 pm »
Już piszę PW :*
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10581 dnia: Kwiecień 22, 2013, 22:28:00 pm »
żwirek bardzo nam się przyda  :bukiet, ponieważ króliki w Azylu pięknie uczą się czystości i z dumą patrzymy na ich postępy kuwetkowe :)

Tufi rzucił się na miskę z rodicare instant, w swoim "tufiastym" nastroju. niebo a ziemia, to co było wczoraj i dzisiaj rano, a teraz...ufff.

Kurt zrobiła pierwsze bobki (zabieg był o 19:30), zobaczymy jak będzie z jedzeniem.



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10582 dnia: Kwiecień 22, 2013, 22:35:11 pm »
oj, uff - króliczki bojowniczki :heart
Olu, a co się dzieje Coffee ?? on mi się tak po drodze zawieruszył
Andziulkowata zdrowa :hura: i co myslicie o Petitce?
P.S. Chodzi mi o tego/ tą bidulinkę
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2013, 22:53:26 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10583 dnia: Kwiecień 22, 2013, 23:08:41 pm »
nawiązując jeszcze do tematu kroplówki, to biorąc pod uwagę różne spostrzeżenia dot. leczenia królików, chciałabym wspomnieć o ważnej kwestii. nigdy nie można porównywać skuteczności podania elektrolitów/glukozy podskórnie do skuteczności kroplówki dożylnej. już nie raz o tym mówiłyśmy, ale wiemy, że istnieją na ten temat dziwne teorie (świadczące o totalnym braku wiedzy wet...). mówimy o tym, aby właściciele królików mieli świadomość, że istnieje zasadnicza różnica między podskórnym podaniem płynów a dożylnym, bo to rozróżnienie może okazać się kluczowe w niejednym przypadku

gdy płyny podawane są dożylnie, dostają się natychmiast do krwioobiegu i docierają do wszystkich tkanek. poziom rozszerzenia łożyska naczyniowego jest nieporównywalnie większy niż w przypadku podania podskórnego.
Olu dobrze że tłumaczysz takie sprawy bo w niejednym przypadku mogą okazać sie pomocne:)


Marta ja też dorzuce się do żwirku dla Azylantów daj mi znac co i jak :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2013, 23:24:13 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline KuroUsagi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10584 dnia: Kwiecień 22, 2013, 23:28:50 pm »
Tufi, kolejny króliczy bohater, jest niesamowity  :bukiet
Kurt, trzymam za Ciebie kciuki malutka :)

 Toffinka! Toffinka! Toffinka!  :heart

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10585 dnia: Kwiecień 22, 2013, 23:47:47 pm »
Rzadko się wypowiadam, chociaż codziennie sprawdzam najnowsze wiadomości dotyczące Tufiego. Wzruszam się, widząc w nim tak silną wolę walki, wolę życia i jednocześnie pluję sobie w brodę, że odebrałam go tak późno. Może gdyby udało się to wcześniej, wtedy nie musiałby się tak męczyć..
Jednocześnie trzymam kciuki za Kurt - czuje, ze wszystko się uda, a mała będzie jeszcze radośnie brykać w DS.
Dziewczyny, dziękuję za wszystko co robicie :bukiet:

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10586 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:15:20 am »
Toffineczka kochana,  o Boże :heart kocham, kocham,  kocham !  Tufisiu dasz radę my wierzymy :* Kurt to wspaniałe że już robi bobki ! :*

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10587 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:44:33 am »
nawiązując jeszcze do tematu kroplówki, to biorąc pod uwagę różne spostrzeżenia dot. leczenia królików, chciałabym wspomnieć o ważnej kwestii. nigdy nie można porównywać skuteczności podania elektrolitów/glukozy podskórnie do skuteczności kroplówki dożylnej. już nie raz o tym mówiłyśmy, ale wiemy, że istnieją na ten temat dziwne teorie (świadczące o totalnym braku wiedzy wet...). mówimy o tym, aby właściciele królików mieli świadomość, że istnieje zasadnicza różnica między podskórnym podaniem płynów a dożylnym, bo to rozróżnienie może okazać się kluczowe w niejednym przypadku

gdy płyny podawane są dożylnie, dostają się natychmiast do krwioobiegu i docierają do wszystkich tkanek. poziom rozszerzenia łożyska naczyniowego jest nieporównywalnie większy niż w przypadku podania podskórnego.
Olu dobrze że tłumaczysz takie sprawy bo w niejednym przypadku mogą okazać sie pomocne:)

Popieram popieram i trzymam kciukasy za Tuffiaski i Kurtaski :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10588 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:58:14 am »
emilia PW poszło do Ciebie :)
WO AMIGO

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10589 dnia: Kwiecień 23, 2013, 10:37:56 am »
Tuffii napędził nam trochę strachu, ale wieczorem jak dr Krawczyk mi go pokazał pomyślałam sobie - ale o co chodzi? :P Tuffi miał wylizaną miseczkę do samego dna, był ożywiony i wkurzony, że znowu go wyciągamy na podanie metronidazolu :P A po zakwaterowaniu go w jego rezydencji, obleciał wszystkie kąty, zajrzał do wszystkich 4 miseczek (bo Tuffi jada jak w restauracji ;-) nie wiedział na które danie się zdecydować więc podchodził do każdego po kolei i jadł z takim zapałem, że aż trudno było oderwać od niego wzrok :)

To jest nasze najukochańsze azylowe serduszko i nie ma innej opcji, musi z nami być jak najdłużej  :przytul

Winky i Truli są okazami zdrowia - dzisiaj o 19 wyjeżdżają z Torunia do Warszawy :)

po_sąasiedzku Coffee jest w DT w Bydgoszczy, czeka na przyjazd do Azylu :)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10590 dnia: Kwiecień 23, 2013, 14:50:24 pm »
Winky i Truli są okazami zdrowia - dzisiaj o 19 wyjeżdżają z Torunia do Warszawy
Ma je kto tam przejąć? Od razu trafiają do DT?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10591 dnia: Kwiecień 23, 2013, 14:56:32 pm »
Winky jedzie do DS a Truli to DT z opcją DS :)

Wszystko już jest dograne :)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10592 dnia: Kwiecień 23, 2013, 15:01:04 pm »
Winky jedzie do DS a Truli to DT z opcją DS 

Wszystko już jest dograne
Oki doki ;)

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10593 dnia: Kwiecień 23, 2013, 15:44:22 pm »
Mój Trusiek to też królik porzucony na klatce schodowej w moim bloku. Latał po 6 piętrze a ja mieszkam na 7. W kartonie przyniósł go do nas sąsiad. Tam lokatorzy go nawet dokarmiali miał w pudle marchewke i czerstwy chleb. I tak 4 kwietnia minęło rok jak jest z nami. :bunny:

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10594 dnia: Kwiecień 23, 2013, 16:40:49 pm »
mam pytanie- czy ktoś będzie jechał do azylu z Bydgoszczy w tym tyg? bo mam coś dla królioczych podniebień i jakby ktoś podrzucił to przy okazji byłoby super ;)
  
Herbi

Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10595 dnia: Kwiecień 23, 2013, 21:32:57 pm »
Witam

Chciałam poinformować, że Pocahontas w sumie ma się nieźle. Jest bardzo strachliwa, narazie jak biega wolno to jak tylko usłyszy chodzenie psów to chowa się do klatki. Teaz w ciepłe dni ucieka sobie z pokoju na balkon.

tu jest jej wątek ze zdjęciami
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=15530.new;topicseen#new

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10596 dnia: Kwiecień 23, 2013, 22:21:39 pm »
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=155417461301208&set=o.129941000411099&type=1&theater  Zobaczta na to dobrzy ludzie! To się nazywa komfort dla uszu! Może ktoś wie, gdzie można takie cudo kupić (mam na myśli kanapę, a nie telewizor, który te króle oglądają :)) )  PS> MartaP - odezwij się w sprawie Straży Miejskiej!

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10597 dnia: Kwiecień 23, 2013, 22:33:43 pm »
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=15166.new;topicseen#new może szyszka będzie w stanie coś takiego zrobić :):)

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10598 dnia: Kwiecień 23, 2013, 22:36:23 pm »
Dzięki! Właśnie o coś takiego chodzi! :) Znam pewnego uszaka, który się ucieszy z takiego prezentu :))

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10599 dnia: Kwiecień 23, 2013, 22:56:02 pm »
hehehe :) cieszę się, że mogłam pomóć! :D