Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281099 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9720 dnia: Marzec 15, 2013, 15:53:26 pm »
Co u mojego kochanego Tufiego? Jak odnalazł się w nowym DT? :)

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9721 dnia: Marzec 15, 2013, 16:42:29 pm »
A co dziś u mojego kochanego Momcia ? :heart
Jak mu idzie zrzucanie zbędnych kilogramów ? :D

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9722 dnia: Marzec 15, 2013, 17:51:54 pm »
Wczoraj widziałam Momcia :bunny:. Wygląda jakby chudszy i taki grzeczniutki. Zuzia ty jeszcze urabiasz mamę :hmmm. Twarda ta Twoja mama. Musisz zmienić szybko metody bo Ci Momcia ktoś zabierze :mhihi. Momciu jest Tobie przeznaczony ;-).

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9723 dnia: Marzec 15, 2013, 18:05:09 pm »
Abigail w nocy zaczęła jeść! :) rano znalazłam też bardzo dużo bobków :) teraz musimy wyleczyć u niej świerzb, zrobić badania krwi i popracować nad zachowaniem. Abigail od tyg. siedzi w takiej samej pozycji. jest jak posąg. jak widać je, ale tylko kiedy nikt nie patrzy. gdyby nie to, że bobki znalazłam na dywaniku, co oznacza, że musiała w nocy chodzić, powiedziałabym, że całą noc spędziła tak jak ostatnie dni - w bezruchu.

tak czy inaczej nasza dzielna Abigail po raz drugi wygrała życie  :przytul

zabieg amputacji oka u Aladyna planujemy na najbliższy czwartek/ewent. kolejny pon. :/









***

dzisiaj zabiegi pielęgnacyjne zostały przeprowadzone u Marzyciela i Cherubinka - dopiero teraz widać u nich niedowagę.

Marzyciel przed strzyżeniem



"marzycielskie" łapki :/



i pupa - cały czas na wierzchu pojawia się trochę ropy, ale generalnie jest lepiej



brzuszek Marzyciela



nasz bohaterski Marzyciel nie miał możliwości wyboru fryzjera, ale trudno :P





poniżej "marzycielski" gładki brzuszek





oto Marzyciel po I fazie strzyżenia - wiem, że widok Marzyciela wciąż wiele osób przeraża, ale tydzień temu trudno było nam uwierzyć w to, że on da radę...a dzisiaj :)



uwaga Marzyciel zaczął się nawet myć! :)

















a co najważniejsze rzucał nawet kulą :)



Cherubin jest niesamowicie uroczym królem - jak tylko pozbędziemy się świerzbu, który zaatakował go szczególnie silnie (w pon. kolejna dawka leku), będzie przepięknym królem - białą angorą.

przed strzyżeniem

















poniżej z Aladynem





i już po strzyżeniu :)























***

olsztyński Scoobie - metamorfoza w całej okazałości :) - piękna sierść, inny wzrok - prawdziwy przystojniak :D













[imghttps://lh3.googleusercontent.com/-Naxo3dMGXno/UUM9FiHpxRI/AAAAAAAAXgo/XkroC1GE58U/s716/DSC05230.JPG[/img]http://













olsztyński Taurus





***

nie, nie :P Taurus jest niżej :D piękny, prawda? :)













Simba





to prawdziwy król :D















Joel - uszak z Bydgoszczy, który trafił do nas tydzień temu :)



jak widać, Joel po prostu uwielbia porządek :]







Momo śpi...cisza :D







Sky i Lizzard - jutro Lizzard trafi do DS  :bukiet



Velma...z Velmą problem polega na tym, że jej głównym zajęciem jest skok...wzwyż :P i to jest odrobinę stresujące :P







Mioki - czas jechać do domu, dlatego transport na trasie Toruń - Łódź jest pilnie poszukiwany ;)









AgaG, co do Tufiego, mój ulubieniec nadal jest w Azylu - niestety ale jego miejsce w DT musiała zająć Lola (z uwagi na fakt, że Lola to królik kichający :(). na pocieszenie mogę jednak powiedzieć, że Tufi traktuje Azyl jak dom. idealnie dogaduje się ze wszystkimi królikami i mnóstwo czasu spędza poza klatką. ja cieszę się, że mogę mieć na niego codziennie oko :) codziennie oczyszczamy ranę po ostatnim zabiegu (w zeszły czwartek). tradycyjnie gromadzi się ropa, ale walczymy. na szczęście Tufi dobrze wygląda i nie traci na wadze :)
dzisiaj zrobiłam mu tylko jedno zdj., ale proszę :)



jego ulubioną karmą nadal jest rodicare :)

***

dzisiaj w Azylu odwiedzili nas Magda wraz z mężem - opiekunowie naszego adopcyjnego Rastiego - pięknego, czarno-białego rexa znalezionego na ulicy w Bydgoszczy - dziękujemy za odwiedziny i smakołyki dla króli  :bukiet

do Azylu dotarła też "pyszna" paczka od dori  :bukiet oraz klatka od naszej Soni  :bukiet

jeszcze raz dziękujemy wszystkim za to, że jesteście z nami  :bukiet i bądźcie nadal! :) :) :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 18:08:21 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9724 dnia: Marzec 15, 2013, 18:12:16 pm »
Hariell, jeśli czytasz nasz wątek, napisz coś o Łatce
Czytam,czytam regularnie ;-). Jest u nas od kilku dni baranek Łatka. Jej historia nie jest trudna do odgadnięcia. Był chłopak i dziewczyna,był dom był króliczek. Obecnie jest dziewczyna ,ale chłopak już inny i domu też nie ma..... tylko jest wynajęte mieszkanie. Ale jest króliczek i to bez zmian. Kochany ,malutki i porzucony. Tragedia królicza jak większości adopciaczków smutny_krolik. Miała być na allegro jest u nas. Ot i cała historia.... Ma około rok,przyniósł ją Święty Mikołaj i miało być tak pięknie a nie jest :icon_sad. Maluda jest trochę przekarmiona, widziała jak większość królików do adopcji Vitapol,trociny i kratki klateczki 70. Jest do adopcji. Nie możemy jej dać niewiadomo jakich warunków ,ale jest u nas najedzona, bezpieczna i ma czysto i czeka na jakieś Wasze skradzione serduszko :heart które ja pokocha na dobre i na złe. Zaraz wstawię zdjęcie moze się uda bo coś mi nie idzie.   

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9725 dnia: Marzec 15, 2013, 18:17:53 pm »
Momciu... Oh Ah !! :D :heart czy ktoś może ma na niego chrapkę ? (oprócz mnie oczywiście :P )
Hariell- Tak jest przekochany, a mama no niestety, ale chytry plan działania/namawiania już opracowany...  :niegrzeczny Urabiam urabiam jakby inaczej  :D

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9726 dnia: Marzec 15, 2013, 18:20:46 pm »
Nie rozumiem czemu mama taka zaparta  :hmmm przecież to praktycznie żadnej różnicy nie ma między posiadaniem jednego a dwóch królików.Koszt ich utrzymania nie wzrasta jakoś makabrycznie, może idzie ciut więcej żwirku do kuwety i siana :) A skoro Momo jest na diecie...to tym bardziej "oszczędny" jest ;-)

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9727 dnia: Marzec 15, 2013, 18:26:09 pm »
popieram :D tym bardziej że MArie ma podkłady w kuwecie więc... Momo- 36 kg żwirku= 36 zł a Marie w kuwecie podkłady - 3 paczki podkłady = 36 zł :D

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9728 dnia: Marzec 15, 2013, 18:28:42 pm »
Czy ta kwota którą przelała córka na sklep Swiat4łap przydała sie. Azyl dostał coś czego potrzebuje. Niewiele ale szkoda aby przepadło.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9729 dnia: Marzec 15, 2013, 18:30:49 pm »
dodaj też że królik to zwierzątko społeczne i potrzebuje do towarzystwa drugiego przedstawiciela swojego gatunku - lepiej się wtedy czuje, rzadziej choruje i nawet jeśli zachoruje to o wiele szybciej zdrowieje gdy ma obok przyjaciela :) - kolejny argument na TAK ;P

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9730 dnia: Marzec 15, 2013, 18:31:19 pm »
serdecznie zapraszamy do polubienia strony Fundacji na FB http://www.facebook.com/AzylDlaKrolikow?ref=ts&fref=ts   :bukiet

zuzia11, byłabym bardzo szczęśliwy, gdyby Momo mógł u Was zamieszkać, chociaż tymczasowo  :przytul

gogamor, jeśli ta kwota została wliczona w paczkę z karmami ratunkowymi etc. (a myślę, że tak), to jak najbardziej  :bukiet



Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9731 dnia: Marzec 15, 2013, 18:32:16 pm »
Pani Olu ja również byłabym prze szczęśliwa :przytul

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9732 dnia: Marzec 15, 2013, 18:33:10 pm »
Oto Łatka do adopcji.



Uploaded with ImageShack.us

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9733 dnia: Marzec 15, 2013, 18:33:44 pm »
ale piękna :heart
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2013, 18:37:36 pm wysłana przez zuzia11 »

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9734 dnia: Marzec 15, 2013, 18:42:02 pm »
Marzyciel i Cherubinek pięknie zdrowieją, futerko odrośnie bardzo szybko, najważniejsze jest to, że maluchy to co najgorsze mają za sobą, teraz będzie coraz lepiej :) Aladynek wygląda super, oczko - no cóż, z jednym okiem też sobie świetnie poradzi.
Bardzo się cieszę jak czytam takie dobre wieści, dziewczyny jesteście wspaniałe  :icon_3m_sie
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9735 dnia: Marzec 15, 2013, 18:44:14 pm »
Więcej zdjęć ŁATKI zaraz wstawię w moim wątku"Zamościaki i Zgredzia"

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9736 dnia: Marzec 15, 2013, 19:02:27 pm »
a łatka jest cudna, olsztyniaki- no cóz -zatkało mnie- ktoś chyba króle podmienił:)
momo- cud miód
a cherubinek i marzyciel mimo dziwacznego strzyżenia są nadal cudne:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9737 dnia: Marzec 15, 2013, 19:09:10 pm »
Latka cudeńko :zakochany:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline mrufka668

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9738 dnia: Marzec 15, 2013, 19:13:50 pm »
Strasznie się cieszę, że królisie wychodzą na prostą... Pierwsze zdjęcia to był koszmar. Wyłam jak bóbr, patrząc na te biedactwa.   :(  Szkoda też tych biednych króliczych osesków, które nie mogły ani chwili spędzić na tym świecie.  placzek 
Trzymam mocno kciuki za Marzyciela, Aladyna, Abi i inne uszatki. Cud, że żyją i jestem pełna podziwu dla Was, dziewczyny. Chciałabym mieć tyle siły wewnętrznej, ile Wy macie. Nie jestem w stanie wiele zaoferować poza ogromnym wsparciem duchowym (jesteście niesamowite!!!) i drobnymi przekazami pieniężnymi, ale mam wielką nadzieję, że nawet takie niewielkie wsparcie pomoże.
"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego, że są nieme dla je­go tępej percepcji."
Mark Twain

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9739 dnia: Marzec 15, 2013, 19:29:55 pm »
oj od razu dziwacznego :P miało na celu wyłącznie usunięcie kołtunów i paskudnej sierści, a u Marzyciela trzeba było strasznie uważać, żeby go nie pociąć :/

ale fakt...fryzjerem jestem beznadziejnym :D na pocieszenie sierść na pewno odrośnie piękna :) za kilka tygodni będzie zdrowa i piękna! :)