Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5311397 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9840 dnia: Marzec 21, 2013, 22:58:09 pm »
to był wyjątkowo przykry wieczór :( dzisiaj wieczorem na moich kolanach pod kroplówką odszedł Teddy...
Teddy tydzień temu był na kontroli u doc. dostał antybiotyk na kolejny tydzień (pastereloza), ale byliśmy dobrej myśli.
wczoraj Teddy przestał jeść. bardzo późnym wieczorem dostał serię leków. Ania czuwała nad nim przez całą noc.
rano było trochę lepiej, ale się nie udało...



zmarł w wyniku wstrząsu wywołanego stanem zapalnym jelit. poza tym sekcja ujawniła początki zwyrodnienia wątroby.

Aniu wiem, że jest Ci strasznie źle, ale dziękujemy za to, że Teddy miał u Ciebie prawdziwy dom, tak jak każdy uszak, którym dotychczas się opiekowałaś... :przytul
to po prostu niesprawiedliwe...

joac, moniuhna dziękujemy za wirtualną opiekę nad Teddim...:(

***

Aladyn jest już po zabiegu usunięcia gałki ocznej. podczas samego zabiegu, który odbył się chwilę po śmierci Teddiego, strasznie nas zestresował tym, jak zareagował na narkozę :/ teraz już się wybudza. przed nim na pewno ciężkie dni, ale oby teraz było już tylko lepiej...

najprawdopodobniej Aladyn przeszedł infekcję encephalitozoonozy - formę oczną, która z czasem rozwinęła się i zaatakowała również mózg.

Marzyciela w pon. również czeka zabieg czyszczenia ropy w ranach w dolnej części tułowia. mimo martwicy, już było lepiej, ale to "było" i teraz przed nami walka. wolę sobie nie wyobrażać co stałoby się z Marzycielem, gdyby teraz była wiosna/lato - w ranach zalęgłyby się od razu robaki. póki co dalej przemywamy, w najbliższych dniach będę mu to oczyszczać, a w pon. zabierze się za to doc.
na szczęście Marzyciel ma ładny apetyt i uwielbia rodicare basic.

dzisiaj wykonaliśmy badanie moczu u Cherubinka i Karima - odczułam ulgę, bo badanie moczu wykazało tylko min. il. białka, poza tym ph w normie, brak krwi, glukozy etc.
od pon. będziemy wykonywać badania u pozostałej bydgoskiej "5"

niestety mam dodatkową złą wiadomość. doktor kategorycznie potwierdził dzisiaj nasze spostrzeżenia dot. zaburzeń neurologicznych u bydgoskiej ekipy. dzisiaj "piękny" przykład dał Aladyn oraz Karim - "uciekająca głowa", oczy. najprawdopodobniej mamy do czynienia ze zmianami w mózgu, będącymi efektem przebytej w przeszłości encephalitozoonozy. w tej chwili trudno wyrokować, czy te zmiany będą postępować w przyszłości - zaburzenia neurologiczne to zawsze wielka niewiadoma :( póki co mamy plan...cała "8" będzie otrzymywać 3 razy dziennie przez najbliższe kilka tygodni memotropil - lek, który ma za zadanie dotlenienie mózgu.
jednym słowem mamy w Azylu szpital - kilkanaście chorych królików, z czego większość musi otrzymywać leki regularnie co kilka godzin, ale trudno, damy radę. to tylko kolejne wyzwanie, poza tym po burzy zawsze wychodzi słońce.

widok jedzącego Marzyciela, leżącego na boku Salima czy zadziornego Cherubinka jest w końcu bezcenny...

***

w przyszłym tyg. zabieg usunięcia zęba będzie miała również Kurt. dzisiaj doc widział Kurt i nie jest najgorzej. musimy usunąć jeszcze jeden ząb, ale to dzielna dziewczyna i ładnie trzyma wagę, a nawet odrobinę przytyła :)  

prosimy o objęcie wirtualną opieką podopiecznych Azylu, w tym uszaków, które przez długie tygodnie będą jeszcze wymagać opieki medycznej.

tylko od niedzieli nasi chorzy rezydenci zjedli 2,5 kg rodicare...przelicznik jest więc prosty i lekko przerażający.
bezcenna jest więc dla nas każda ilość rodicare, ziół i podkładów higienicznych.

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.360.html

***

w sobotę z Azylu wyjeżdża Simba oraz Mioki, ale przyjmiemy kolejne potrzebujące króliki.

w tej chwili w domach tymczasowych przebywa prawie 50 królików będących pod opieką Azylu - dziękujemy wszystkim, którzy w ten sposób wspierają azylowe uszy i mam nadzieję, że DT będzie coraz więcej...trzymajcie za to kciuki  :przytul

« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2013, 23:06:10 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9841 dnia: Marzec 21, 2013, 23:10:14 pm »
O Boże, Teddy :( :( :( jak nagle, przecież nic nie wskazywało, że jest tak źle :(  To był taki piękny, urokliwy uszak - skąd zwyrodnienie wątroby? ech, te kruche uszaczki :(
Obejmę WO innego toruńskiego uszaka, na dniach napiszę w wątku WO....
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9842 dnia: Marzec 21, 2013, 23:17:01 pm »
Dzisiaj Azylowcy dali piękny popis. Podczas gdy Tufciu siedział w klatce Dafne, Midas, Simba i Balzi postanowili urządzić w jego klatce walke na śmierć i życie czego efektem jest głębokie i bolesne ugryzienie (przez Midasa) na mojej ręce ;/ do tego musiałam drugi raz sprzątać tę samą klatkę.
nie ufam już tym małym draniom.

pocieszający jest fakt, ze moim zdaniem leczenie Loli daje efekty. Mała prawie nie kicha, a jak się zdarzy, to nie są to serie po kilkanaście kichnięć z okropnym wyciekiem, a jedynie delikatne kichnięcia bez kataru. (tak przy okazji - Lola postanowiła że sama wypuści się z klatki i przywitała mnie przy drzwiach. po chwili odkryłam, ze na biurku jest kupa jej bobków i nasikała na mój termofor ;|)

Salim się dzisiaj położył na boku i kompletnie mnie tym rozczulił, bo do tej pory siedział skulony w kącie.


Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9843 dnia: Marzec 22, 2013, 00:58:35 am »
Bardzo smutna wiadomość :( :(
Teddy – taki śliczny i urokliwy, delikatny maluszek
Bardzo współczuję opiekunce – Ani i tobie Olu
Teddy był chorym i przed trafieniem do Azylu mocno zaniedbanym uszaczkiem.
Ze zwierzętami, ludźmi jest tak jak z drzewami – to co jednego ugnie innego złamie.
Pamiętając stan bydgoskiej ósemki , „ podwójnie trafionej” Abigail z tej strony można było szybciej spodziewać się ciosu, ale życie jest nieprzewidywalne.
Teddy dostał wszystko co mógł dostać, ale organizm żyje swoimi prawami :(
Kicaj maleńki radośnie za TM :swieca:
Dzięki  Azylowi i swojej wspaniałej opiekunce :* zdołał zaznać szczęśliwego króliczego życia… szkoda, że tak krótko, ale to już nie było w mocy ludzkiej...


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9844 dnia: Marzec 22, 2013, 08:24:42 am »
biedny Teddy:(
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9845 dnia: Marzec 22, 2013, 08:33:48 am »
Biedny Teddy :( to chyba jakieś fatum najpierw Atilka teraz maleńki Teddy :(( już dość .... Bydgoszczaki Walczcie i zdrowiejcie Olu, Magdo i wszyscy wolontariusze DZIĘKi że jesteście :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9846 dnia: Marzec 22, 2013, 09:08:00 am »
Śliczny, maleńki Teddy :( ;(
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline emis123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9847 dnia: Marzec 22, 2013, 11:31:23 am »
Biedny Teddy :(((( Aż się popłakałam.... Sama przeżyłam śmierć 2 króliczków - to tak jakby odszedł członek rodziny....


Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9849 dnia: Marzec 22, 2013, 13:31:40 pm »
Biedny Teddy ;(

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9850 dnia: Marzec 22, 2013, 14:19:02 pm »
Wielka szkoda Teddisia nie wyglądał na chorego, kruche są te maleństwa.
Chciałam tylko dodać ,że wczoraj na Łódzkiej giełdzie nie było ani jednego odpadu króliczego jaka ulga .
Posąasiedzku miałam nie jeżdzić ale to jest silniejsze ode mnie.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9851 dnia: Marzec 22, 2013, 14:26:10 pm »
 :*

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9852 dnia: Marzec 22, 2013, 16:40:15 pm »
Bardzo bardzo smutne że Teddy odszedł.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9853 dnia: Marzec 22, 2013, 17:18:23 pm »
wg Magdy i mnie to chłopak, ale lepiej niech go zobaczy fachowiec usmiech2
to są te jajka, czy ich nie ma? ;)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9854 dnia: Marzec 22, 2013, 17:29:44 pm »
to są te jajka, czy ich nie ma? oczko

Jajuni piekne :zakochany:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9855 dnia: Marzec 22, 2013, 17:31:09 pm »
to są te jajka, czy ich nie ma?
No właśnie nie było ich widać! ale co innego było, dlatego skłaniamy się z Magdą ku temu, że to jednak chłopak :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9856 dnia: Marzec 22, 2013, 17:31:54 pm »
Trzeba sprawdzić czy są jajka, bo najwyższy czas malować!
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9857 dnia: Marzec 22, 2013, 17:34:59 pm »
Ekhm.. widziałam go wczoraj. To 100% mężczyzna :) :)
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9858 dnia: Marzec 22, 2013, 17:58:18 pm »
MartaP, to chyba widziałaś to, co ja :D
Sam Pączuś cudowny, prawda? To popielate futerko :zakochany:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9859 dnia: Marzec 22, 2013, 18:10:46 pm »
Czyżbyś również wpadła mu w oko? :P :P Piękny jest, jednak moim zdaniem on nie jest gruby.. to "coś" to nie tylko tłuszcz moim zdaniem, bo to jest twarde, a tłuszcz jest miękki :(
WO AMIGO