Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5331871 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9520 dnia: Marzec 10, 2013, 19:35:04 pm »
a jak sie czuja maluchy dzis?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9522 dnia: Marzec 10, 2013, 20:47:20 pm »
Mam pytanie czy zdjęcia przez picasa będą bezpośrednio otwierane ? ;)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9523 dnia: Marzec 10, 2013, 20:49:09 pm »
dzisiejszy dzień zaczął się bardzo przykro, ale przyniósł nam jednak odrobinę nadziei, której w piątek i wczoraj trudno było szukać - a może po prostu już się otrząsnęłyśmy z lekkiego szoku...

***

jedna z króliczek urodziła. z 6 osesków, żyje jeden - to też jest dowód na to, w jakim stanie są króliki z bydgoskiej interwencji :(

poza tym maluch z bardzo silnym wzdęciem czuje się lepiej. co prawda większość dnia nadal spędza w kuwecie - jest bardzo wystraszony, ale zaczął podjadać.

dzisiaj wieczorem było też mniej krwi i to jest najlepsza wiadomość dnia...u naszych 3 samców żółty kolor moczu miesza się z krwistym.





najmilszy obrazek...







oto łapki (a to nie jest najgorszy widok)





nasze chore królicze serce niestety bez większych zmian - brak jakichkolwiek bobków, ale nie było też krwawej biegunki...i wieczorem wydalił z siebie znacznie lepszy mocz...- widok bezcenny i alarm na cały Azyl, żeby wszyscy obecni to zobaczyli :P





rany na skórze wyglądają lepiej - już nie tak, jakby jego skóra gniła, ale w końcu teraz siedzi na czystym i bardzo miękkim podłożu

wystarczy się zbliżyć, żeby usłyszeć jak oddycha/jak bije jego serce...:(

najważniejsze, żeby zaczął jeść i tutaj pojawił się mały promyk i znowu był pisk radości :P kiedy podszedł do miski i zjadł dosłownie 2 granulki rodicare...ale to już coś

***

dzisiaj jesteśmy pewne, że u królików doszło do spożycia trutki. wit. K zaczyna działać. pamiętam, kiedy pod nasza opiekę trafiła króliczka z piwnicy, rozmawiałyśmy z doc o tym, że kilka dni wcześniej miała jeszcze szansę - my mieliśmy szansę zareagować. niestety ona trafiła do nas w dniu swojej agonii - przyczyną jej śmierci było wykrwawienie
- zdążyliśmy ją tylko podłączyć pod kroplówkę)
mam nadzieję, że tym razem jednak oszukamy śmierć...i będziemy mogli walczyć z pozostałymi problemami zdrowotnymi - wtedy nie mieliśmy takiej szansy.

jutro czeka nas wizyta u doc - kontrola zębów, USG etc.

niestety dzisiaj u kolejnej samicy zauważyłyśmy lekkie bujanie się, ale najważniejsze, żeby przestały krwawić i zaczęły jeść, a z resztą damy radę...musimy.

***

dzisiaj w Azylu gościliśmy Paulinę z córką - dziewczyny przyjechały do nas z Poznania  :przytul :bukiet uszaki otrzymały wspaniały prezenty, a my dodatkową dawkę pozytywnej energii.
dziękujemy wszystkim, którzy tak bardzo nas wspierają - za pomoc rzeczową, za niesamowite wsparcie psychiczne  :bukiet

***

dzisiaj możemy powiedzieć, że bez względu na wszystko (nie wiemy czy uda nam się uratować wszystkie króliki z Bydgoszczy, ale niestety pewne rzeczy są już niezależne od nas...) Azyl - jako Fundacja, jako miejsce, jako zespół ludzi - na wielu płaszczyznach - zdał egzamin.
kolejny dzień od wczesnego rana do wieczora króliki miały pełną opiekę - Ola, Marta, Weronika  :przytul

dzisiaj daniem głównym był rodicare instant - B. & R. dziękujemy za dostawę z uszatkowo.pl  :przytul

nic, to my walczymy dalej  :przytul

p.s. Hugo czuje się znacznie lepiej. jest o wiele spokojniejszy i naprawdę uroczy z niego pan ;)

u Amigo wszystko ok - zdj. spróbujemy wyciągnąć od Darii :)

z ulgą popatrzyłam dzisiaj też na Pachino. tylne łapki wyglądają znacznie lepiej, a ona znowu buntuje się przy podawaniu leków.




Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9524 dnia: Marzec 10, 2013, 20:57:46 pm »
aaaaa jakie dobre wiesci:) jedzcie uszaki nie krepujcie sie:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 21:03:53 pm wysłana przez marta1984 »
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9525 dnia: Marzec 10, 2013, 21:07:18 pm »
trzymam kciuki!:)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9526 dnia: Marzec 10, 2013, 21:12:33 pm »
Wieści lepsze, bardzo się cieszę, choć widok tych biednych uszaczków jest nadal rozdzierający. Ciągle kibicuję im i Wam, musi się udać, po prostu!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9527 dnia: Marzec 10, 2013, 21:17:46 pm »
Takie dobre wieści to miód na moje serce, choć wiem że droga do pełnej radości jest bardzo długa. Jestem z Wami myślami i ziolkami z uszatkowa.

Cieszę sie , że "mój" Hugo ma sie lepiej, można liczyć na jakieś jego fotki?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9528 dnia: Marzec 10, 2013, 21:36:37 pm »
W końcu! :) Dobre wiadomości.. takie lubimy najbardziej! :przytul
Świetna robota :*
WO AMIGO

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9529 dnia: Marzec 10, 2013, 22:07:11 pm »
Brawa dla wszystkich wolontariuszy, lekarzy i dla was dziewczyny!  :bukiet Teraz będzie tylko coraz lepiej  :przytul:

Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9530 dnia: Marzec 10, 2013, 22:36:51 pm »
pozytywne wieści i liczę że teraz będą już tylko takie

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9531 dnia: Marzec 10, 2013, 22:43:22 pm »
Zapraszam serdecznie do adopcji wirtualnej naszych azylowych podopiecznych - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.msg420463.html#new a także do udziału w konkursie, który cały czas trwa - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15245.0.html :)))

A wielbicieli Facebooka zapraszamy do polubienia strony Fundacji - https://www.facebook.com/AzylDlaKrolikow?ref=ts&fref=ts  :bukiet

Amigo ma się bardzo dobrze, Darii udało się zdobyć jego zaufanie, może uda się zrobić mu jakieś nowe zdjęcia :)

Pilnie poszukujemy domu stałego dla Pocahontas http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1095#yield i Winkiego - http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1094#yield ponieważ w swoich domach tymczasowych mogą być tylko do końca marca... :(

I jeszcze Devi pozdrawia ze swojego DT z opcją DS:



:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 23:13:38 pm wysłana przez madzia85 »

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9532 dnia: Marzec 11, 2013, 09:29:44 am »
W uszatkowie nie ma obecnie Rodi Care instant ani Biolapisu. Może ktoś by zechciał zrobić zakupy dla azylu w Świecie 4 łap? Taka paczka zbiorowa, ja chętnie też się dołączę.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9533 dnia: Marzec 11, 2013, 10:02:08 am »
I ja także sie dołącze do zbiorowej paczki w Świecie 4 łap

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9534 dnia: Marzec 11, 2013, 10:13:59 am »
JA TAKŻE BYM DOŁĄCZYŁA DO PACZKI ZBIOROWEJ W ŚWIECIE 4 ŁAP.

a tymczasem właśnie odebrałam królika który został oddany z powodu alergi u noworodka.
 SZUKAMY TRANSPORTU DLA KRÓLIKA ZE ZŁOTOWA LUB PIŁY DO TORUNIA(do Azylu)

Samczyk ma niecały rok

« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 14:02:27 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline tola83

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9535 dnia: Marzec 11, 2013, 10:32:30 am »
patrzę na te zdjęcia i poprostu nie wierzę!!!!!!! nie będę mogła zrozumieć nigdy jak można doprowadzić jakiekolwiek zwierzę do takiego stanu. podziwiam Was wszystkich którzy działacie w Azylu, wiem że to nie jest rozwiązanie ale bym chyba usiała i zaczęła ryczeć widząc ich stan i cierpienie. To już nudne, ale dziewczyny (głównie dziewczyny:) JESTEŚCIE WIELKIE!!!!! :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9536 dnia: Marzec 11, 2013, 10:33:59 am »
Emilia , może poszukaj gdzieś koło siebie  Dt, u znajomych , kolegow , kolezanek , rodziny. Mialabyś oko  na kroliczka . Azyl i tak ma full. Ja tak zrobilam , kroliczkę przygarnęła pani wet z mojej lecznicy.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9537 dnia: Marzec 11, 2013, 10:36:08 am »
U nas też dwa króle siedzą w Poznaniu, bo przecież Azyl i tak już przepełniony...
WO AMIGO

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9538 dnia: Marzec 11, 2013, 11:08:36 am »
No to wpłacamy na konto świata 4 łap 52 1050 1298 1000 0090 7930 9200  :bukiet http://www.swiat4lap.pl/contact_us.php koniecznie z dopiskiem  DLA AZYLU W TORUNIU. Zobaczymy ile się uzbiera i wtedy kupimy Rodi Care i biolapis.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9539 dnia: Marzec 11, 2013, 11:43:36 am »
Pisałam to już wcześniej, ale przypomnę jeszcze raz. Owsianka JR Farmu jest dostepna tutaj: http://www.kuchniapupila.pl/gryzonie_i_kroliki/pokarm_/suchy_pokarm_dla_gryzoni/jr_farm_breifutter,p1972168371
Wiem, bo kupiłam w weekend.