Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5285693 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8980 dnia: Luty 18, 2013, 21:22:54 pm »
Sliczność! :)
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8981 dnia: Luty 18, 2013, 22:09:33 pm »
kilka informacji z Azylu

Kurt jest już po zabiegu usunięcia kilku zębów. króliczka ma fatalne zęby - przerośnięte korzenie i niestety korekty nie dawały wystarczającego rezultatu, a rtg potwierdziło konieczność zabiegu.

Taja jest zdrowym uszakiem, ma tylko problem z zatkanym kanalikiem łzowym - póki co tydzień maść do oczu, a w przyszłym tyg. ewentualnie rtg
u doc Taja była bardzo dzielna i grzeczna.

Tufi jest małym bohaterem. stan stabilny. cały czas oczyszczamy miejsce po zabiegu - mamy małą przetokę i il. ropy jest min. w pyszczku ropy brak. nie liczę na to, że Tufi nagle stanie się zdrowym królikiem, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania jego ropnia, ale każdy tydzień, miesiąc to dla nas już wygrany czas i oby Tufi walczył jak najdłużej! :) jest tak kochanym, łagodnym, "ułożonym" uszakiem...:)

Sky i Lizzard - ok - póki co Sky będzie cieszył się ze swoich siekaczy. wkrótce kastracja i strzyżenie na owieczkę :]

u Bonsai, Fuksika i Ruperta wchodzimy z nowym antybiotykiem - mam nadzieję, że za kilka dni wyjdą w pełni na prostą, chociaż na szczęście są w dobrej kondycji :)

najgorsze wiadomości dot. Pachino - Pachino znowu zaczęła obracać się wokół własnej osi (oczywiście nie z taką częstotliwością jak Hugo!) i ma oczopląs - aczkolwiek co pocieszające, tylko kiedy się denerwuje, czyli np. podczas badania. jeśli chodzi o leki, to niestety w tym przypadku nie ma szałowych możliwości, ale przed nami jeszcze kilka tygodni podawania leków. niestety to jest taka choroba...
dla odmiany Hugo lepiej :) (co jest wręcz trochę szokujące w jego przypadku:])

na koniec wiadomość dnia...

Dafne - ok 4-5 miesięczna samiczka. od razu po interwencji wykluczyliśmy ciążę. dzisiaj minęły 3 tygodnie odkąd do nas trafiła. Dafne urodziła. na szczęście tylko jednego maluszka...jutro zobaczymy czy z Truli nie mamy takiego samego 'problemu'. pytanie czy Dafne będzie w stanie zaopiekować się chociaż jednym maluszkiem, póki co jej zachowanie na to nie wskazuje. sama jest króliczym dzieckiem.

c.d. azylowych informacji jutro



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8982 dnia: Luty 18, 2013, 22:26:22 pm »
Nie kazdy ma internet,komputer i nie kazdy umie go obslugiwac...nawet wsrod mlodych ludzi.

Przepraszam ,ale to rzadkość chyba ,że mówimy o Polskiej wsi . Można zapytać weterynarza. Tylko trzeba chcieć nie można tłumaczyć wszystkich i wszystkiego
Hihi... co do polskiej wsi. Do mojej działkowej żaden autobus nie dojeżdża, a jak prowadziłyśmy akcję ratunku dla psów - zamieszkała rodzina zwyrodnialców :( to p Kazia ok 70 mająca 6 psów 2 koty i jako jedyna na wsi krówkę powiedziała, przy dojeniu " eee. moze mi mówić, a ja posiedziałam i dobrze tą cholerę w necie namierzyłam"
Enia, nie dziwię się.... Ja po stracie posterykowej Andzi mam już fobię, nie mówiąc o uszczerbku na zdrowiu
Z kicią będzie ok - to mocne zwierzaczki a i weci je znają dużo lepiej. Będzie dobrze!
Ponoć na weterynarii zajęć typu zwierzęta egzotyczne (tu też królik) jest 7 godzin

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8983 dnia: Luty 18, 2013, 22:30:51 pm »
Dopiszę się do informacji azylowych:
Mambo vs. Marta 2:0 dla Mambo (znowu mnie ugryzła i to z mojej własnej głupoty, ale niech mnie diabli jeśli Mambo nie skorzysta z każdej okazji zeby mnie dziabnąć), za to jest spokojniejsza, bardziej towarzyska kilka razy sama mnie zaczepiała dzisiaj, widać poprawę.
Taja wciąż nerwowa, ale już tak nie płacze na mój widok ;)
co bardzo cieszy, większość uszaków zrozumiała do czego służy kuweta i naprawdę niewiele z nich siedzi na podkładach ;)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8984 dnia: Luty 18, 2013, 22:49:44 pm »
oj tak z osiągnięć kuwetowych naszych króli jestem ogromnie dumna :)

szukamy PILNIE transportu na trasie Warszawa - Toruń - potrzebujemy transportu dla chorej króliczki - najlepiej do czwartku!



Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8985 dnia: Luty 19, 2013, 07:32:17 am »
Taja jest zdrowym uszakiem,(...)
u doc Taja była bardzo dzielna i grzeczna.
dzielna maleńka :)
Taja wciąż nerwowa, ale już tak nie płacze na mój widok
Z samego rana taka widomość - od razu mi lepiej!!

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8986 dnia: Luty 19, 2013, 09:28:41 am »
Enia, nie dziwię się.... Ja po stracie posterykowej Andzi mam już fobię, nie mówiąc o uszczerbku na zdrowiu
Z kicią będzie ok - to mocne zwierzaczki a i weci je znają dużo lepiej. Będzie dobrze!
Ponoć na weterynarii zajęć typu zwierzęta egzotyczne (tu też królik) jest 7 godzin

Ja już jedną lekarkę o piep...,że powiedziała: króliku to zwierzę egzotyczne. Odpowiedziałam jej ,że nie wiedziałam ,że mieszkam w Indiach.

Co do steryli kotki jestem przerażona. Mam wrażenie ,że jutro z nią ucieknę. Nie wyobrażam sobie jakby poszło coś nie tak.Ma mieć badana krew jak wyjdzie źle to lekarz nie będzie jej ruszał.
Chyba sama bym prędzej poszła na taki zabieg ,bo ja umie się bronić. Powiedzieć co mi dolega ,a ona nie. Musimy liczyć na intuicję.

Zmieniając temat króliczki piękne  :zakochany:

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8987 dnia: Luty 19, 2013, 09:35:03 am »
Ja już jedną lekarkę o piep...,że powiedziała: króliku to zwierzę egzotyczne. Odpowiedziałam jej ,że nie wiedziałam ,że mieszkam w Indiach.

dobre....


Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8988 dnia: Luty 19, 2013, 09:59:32 am »
no bo według specjalizacji weterynaryjnych , króliki i świnki morskie należą do egzotycznych.
z tego co sie orientuje w calej Europie tak jest

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8989 dnia: Luty 19, 2013, 10:54:38 am »
z tego co sie orientuje w calej Europie tak jest
W Niemczech tak jest... nie maja pojecia o leczeniu tych zwierzat i zamiast wyleczyc wykoncza!

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8990 dnia: Luty 19, 2013, 10:58:09 am »
Określenie określeniem ale gorzej, ze królik jest traktowany jak zwierzę faktycznie egzotyczne czyli rzadko występujące o którym wiedzy mieć nie trzeba bo spotkanie takowego to szansa jedna na milion...jakby np. ktoś przyszedł do weta z dziobakiem...grrrr

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8991 dnia: Luty 19, 2013, 11:07:12 am »
Muszę przyznać, że w moim malutkim miasteczku od niedawna jest chyba tylko jedna lecznica (wykosili konkurencję) i tam całkiem sie na królach wyznają - do dr.Krawczyka im daleko, sterylek królom nie robią ale nie jest źle i nie boję sie do nich z np. wzdęciem udać :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa


Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8993 dnia: Luty 19, 2013, 16:37:51 pm »
kolejnego oddanego królika odebrałam dziś ze sklepu zoologicznego
ruda samiczka z nadwagą i dłuuuugimi pazurkami(to już chyba norma :icon_sad)

szukamy TRANSPORTU DLA NIEJ Z OKOLIC ZŁOTOWA LUB PIŁY DO TORUNIA
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8994 dnia: Luty 19, 2013, 18:10:28 pm »
Dafne - ok 4-5 miesięczna samiczka. od razu po interwencji wykluczyliśmy ciążę. dzisiaj minęły 3 tygodnie odkąd do nas trafiła. Dafne urodziła.

uch... oby to była ostatnia taka niespodzianka na dłuuuugo. u nas Rzekotka (oddana jako 100% samiec) urodziła szóstkę...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8995 dnia: Luty 19, 2013, 19:43:10 pm »
dzisiaj prezentujemy kolejne gwiazdy Azylu podczas sesji w odcieniach koloru niebieskiego :)

zaczniemy od najnowszej podopiecznej Azylu - dzisiaj Magda odebrała kolejny już w tym miesiącu telefon z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy

oto 60-ty podopieczny Azylu 2013 :) - mamy dzisiaj okrągłą rocznicę :P ale najpóźniej w sobotę przyjedzie do nas chora króliczka z Warszawy + szukamy transportu dla królika ze Złotowa (idziemy jak burza :P)

Velma - króliczka znaleziona na ulicy w Bydgoszczy





















nie wiem co ta mina znaczy, ale jest bezbłędna :P









w czwartek Velmę zobaczy doc ;)

Kurt wczoraj przeszła dość inwazyjny zabieg, ale jak widać czuje się bardzo dobrze :) jeśli chodzi o zachowanie na wybiegu, jest podobna do Tufiego. w małym gronie czuje się dobrze i jest bardzo aktywna - dzisiaj razem z Tufim podczas spaceru podjadały tylko cuni complete ;)

jak widać Kurt linieje - intensywnie ;) stan oka powinien poprawiać się w najbliższych dniach, ponieważ przyczyna podrażnienia oka (tj. ząb) została usunięta















Ethel - młoda, piękna, bardzo energiczna panna, która swoich problemów z łapkami, nie zauważa :)























aleee smaczne jabłko :D















Seen - metamorfozy c.d. - to już nie ten sam uszak! :)













prawda? :D













dzisiaj Gami został wykastrowany, a nasza Mamboo wysterylizowana

dzisiaj do nowego DT w Toruniu trafiła Scrapie :)

maluszek Dafne żyje i oby dał radę

c.d. nastąpi, ponieważ u nas nigdy nie można narzekać na nudę :D

***

prosimy o wirtualną opiekę dla azylowych podopiecznych  :bukiet http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.msg412226.html#new  :bukiet
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2013, 19:46:37 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8996 dnia: Luty 19, 2013, 19:48:08 pm »
buahahaa miny Welmy genialna!!! to chyba znaczy aleeeeeeeee kwaśneeeeeeeeeeeee
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8997 dnia: Luty 19, 2013, 19:53:55 pm »
Fakt minka cudaśna.

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8998 dnia: Luty 19, 2013, 19:58:59 pm »
Minka Welmy jest niesamowita. :D
I w ogóle bardzo śliczna z niej królinka  :zakochany:

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8999 dnia: Luty 19, 2013, 20:42:56 pm »
Hahahaha cudowna minka!!! :heart
WO AMIGO