Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5353556 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Riza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Pyśka, Barney
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9140 dnia: Luty 24, 2013, 00:25:09 am »
Dzięki bardzo :) no jestem dobrej myśli bo zarówno jeden jak i drugi to uszaki o wielkim sercu więc zobaczymy czy się sobie spodobaja :)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9141 dnia: Luty 24, 2013, 12:40:23 pm »
Justyna91 - Pay i Pal to prawdopodobnie 2 dziewczynki :) Byłoby super, gdyby tak było bo może wtedy mogłyby do nowego domu trafić razem :)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9142 dnia: Luty 24, 2013, 19:30:29 pm »
przypominam prosimy o pomoc w transporcie królika mającego trafic do Azylu na trasie:
Piła lub Złotów do Torunia
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9143 dnia: Luty 24, 2013, 21:51:22 pm »
weekend w Azylu minął spokojnie - cały czas część azylowej ekipy otrzymuje leki, ale jest stabilnie (odpukać)

od jutra kolejne kontrole i zabiegi. wczoraj w klatce Truli zauważyłyśmy krew (krew, nie ciemny mocz :/). dzisiaj było ok, ale jutro musimy spr. co się dzieje.

maluszek Dafne odszedł. nie był prawidłowo rozwinięty :( ale czego można było oczekiwać, biorąc pod uwagę wiek króliczki...

***

po wieczornej walce z komputerem, poniżej kilka zdjęć z Azylu :)





































































piękna Lola :) to bardzo energiczna króliczka :) w tym tyg. rtg







teraz czas na kilka adopcyjnych wspomnień :D

Królowa Ruda - tej panny chyba nie trzeba przedstawiać :D

























waleczne serce :]















Gucio - pierwszy królik z toruńskiego Schroniska dla Zwierząt, który trafił pod naszą opiekę :) w lutym tego roku od tego momentu minęło 5 lat...Gucio ma ok 9 ;)









***

na koniec Rusłan :D





« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2013, 22:03:49 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9144 dnia: Luty 24, 2013, 22:01:56 pm »
Boże... serce mnie boli jak patrzę na moją białą kuleczkę :( :( :( Czy Ethel da się jeszcze pomóc?

Za to Ruda - cudowna :heart

WO AMIGO

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9145 dnia: Luty 24, 2013, 22:11:44 pm »
Ruda jest przepiękna! Takiego umaszczenia u królika jeszcze nie widziałam.
Dafne :( :swieca: Kicaj maleńki szczęśliwie za TM!

Ja się przypominam Pani Olu, że nadal pragnę wziąć na DT z opcją DS królinkę i cały czas czekam na kontakt w sprawie spotkania.  :przytul:

Offline Nathh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9146 dnia: Luty 24, 2013, 22:31:21 pm »
Bardzo ladne fotki,Ruda ujmuje umaszczeniem :D

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9147 dnia: Luty 24, 2013, 23:10:42 pm »
ing pytałaś o Taje - wciąż warczy, popiskuje przy dotyku. dzisiaj potrzymałam ją nieco na kolanach bo zakrapiałam jej oczko i nawet mnie polizała <3 ze dwa razy zgrzytnęła ząbkami i położyła główke na przedramieniu, ale przy pierwszej okazji chciała czmychnąć z moich kolan, więc wciąż potrzebuje czasu na oswojenie.
Tufi jest przekochany, mało go nie zostawiłam luzem, ale na szczęście przy sprzątaniu podłogi zauważyłam ze się schował w domku z sianka :P
Ruda jest cudna ;o zawsze myślałam, że mój Lusiek ma najpiękniejsze i niespotykane umaszczenie, ale to jest mistrzostwo.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9148 dnia: Luty 24, 2013, 23:15:49 pm »
Ruda i rusłan mnie powalili
Pachino tez ale niestety w inny sposób- czy da się jej jeszcze pomóc?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9149 dnia: Luty 24, 2013, 23:26:05 pm »
wszyscy wiemy, jak jest z encephalitozoonozą...- tutaj nie ma reguły :( bardzo często skręt szyi zostaje już na zawsze - tak na 100% będzie chociażby u Hugo, który mimo wszystko czuje się coraz lepiej...i dzisiaj przypomniał sobie, że nie jest wykastrowany, zaznaczając mojego M. :] :] :]

czy Pachino uda się pomóc? mimo wszystko wierzę, że tak - chociaż to nie oznacza, że wyzdrowieje - jest bardzo młodym królikiem, genetycznie na pewno bardzo skrzywdzonym. kiedy do nas trafiła, zmiana na rogówce wyglądała tak, jakby była dorosłym królikiem, który w przeszłości przeszedł e.c. najważniejsze jest jednak to, że Pachino ma w sobie wolę życia. mamy z nią kontakt, je bobkuje (korzysta nawet z kuwety). kiedy dzisiaj podawałam jej leki, obserwowałam, czy nie ma oczopląsu - nie było. czasami Pachino trafi pion i kręci się wokół własnej osi, ale dla mnie, biorąc pod uwagę wszystko co widziałam, jej zdj. z Ethel, kiedy je, wkłada pyszczek do miski, daje nadzieję...tak trzeba o tym myśleć. będziemy o nią walczyć i o to, żeby mimo wszystko żyło jej się jak najlepiej.
pamiętam Pszczółkę, która przez pierwsze kilka tyg. nie była w stanie sama jeść...przewracała się za każdym razem, kiedy próbowała wziąć coś do pyszczka. kiedy położyłam ją na dywanie, turlała się...Szmatkę, która mieściła się na dłoni...etc. - nie raz uszaki pokazały, że można. czasami się nie udawało - u Bartusia zaawansowane e.c. zniszczyło nerki.
nie wiem jak będzie tym razem, ale nie pozostaje nam nic innego jak tylko skupiać się teraz na tych pozytywnych momentach. Pachino już dawno mogła się poddać...

 :przytul

co do Rusłana, wyczuł, że w domu jest intruz (Hugo) i chodzi po całym mieszkaniu, próbując go odnaleźć ;) a wczoraj chwaliłam go jaki jest grzeczny :P

nad Rudą nie da się zapanować :P wszystkie zdj. zrobiłam w ciągu 30 min. - jeden pokój, drugi, łazienka i z powrotem. cudny świr ;)



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9150 dnia: Luty 24, 2013, 23:31:43 pm »
Najważniejsze jest tak jak mówisz, że ma wolę życia - dla mnie to bardzo dużo znaczy :)
WO AMIGO

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9151 dnia: Luty 25, 2013, 07:28:54 am »
Z zachwytem oglądam wasze zdjęcia :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9152 dnia: Luty 25, 2013, 08:14:44 am »
Najważniejsze jest tak jak mówisz, że ma wolę życia - dla mnie to bardzo dużo znaczy :)

jak to mowia, gdy pacjent bardzo chce zyc, medycyna jest bezradna :-)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9153 dnia: Luty 25, 2013, 08:16:02 am »
Najważniejsze jest tak jak mówisz, że ma wolę życia - dla mnie to bardzo dużo znaczy :)

jak to mowia, gdy pacjent bardzo chce zyc, medycyna jest bezradna :-)

dobre!! :) :)
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9154 dnia: Luty 25, 2013, 08:32:16 am »
cos o tym wiemy:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9155 dnia: Luty 25, 2013, 09:57:58 am »
Ruda jest niesamowita...uwielbiam ja całą. I nigdy nie widziałam drugiego takiego cuda.

Pachino jest taka dzielna...ja wierzę, że się uda...I jej i Hugonkowi. Gdyby istniała szczepionka na EC....strasznie się boję tego choróbska

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9156 dnia: Luty 25, 2013, 20:30:44 pm »
dzisiaj w nocy w Los Angeles gwiazdy chodziły po czerwonym dywanie,

a my w Azylu mamy własną plejadę gwiazd, które prezentują się jak poniżej :):):)

Gami jest totalnym świrem, co zresztą widać nawet na zdjęciach ;)













Devi razem ze swoją koleżanką Balzi są bardzo łagodnymi, spokojnymi króliczkami (chociaż w nowych domach pewnie pokażą co mają jeszcze za skórą :))











Kurt :) jej oko wygląda już znacznie lepiej :)





















Devi i Balzi :)





Balzi :)





























i Tinky





oraz Kurt

Taja bardzo fajnie funkcjonuje na wybiegu - jest ciekawska i coraz bardziej aktywna :)























z Balzi





Tinky i Devi :)







Tinky :)



































i Taja





oraz Devi



i jeszcze z Balzi















Kurt, Tinky i Devi :)



Velma ma silny charakterek ;) nie wiem czy to tylko moje przewrażliwienie, ale czasami wydaje mi się, że ma lekko przechyloną głowę...zobaczymy



i inni :)







Easy jest delikatna, spokojna i nieśmiała ;)













Lala :)



***

Dafne i Truli mają za sobą wizytę kontrolną - wszystko jest ok. brak dodatkowych płodów...

Seen i Lizzard zostali wykastrowani ;)

c.d.n. ;)



Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9157 dnia: Luty 25, 2013, 20:38:57 pm »
Balzi wg mnie wygląda jak skóra ściągnięta z Mamboo...tyle że z krótszym włosem :) Wyśliczniała na maxa - nie ma śladu po tym zabiedzonym wystraszonym maluchu  :brawo:
Fajnie że Taja się ożywia i ośmiela...może tego jej trzeba - towarzystwa innych królików.
Uszaki naprawdę pięknieją w oczach, bardzo dziękuję wam za pracę z nimi tam na miejscu w Toruniu  :przytul: :bukiet

Offline Riza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Pyśka, Barney
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9158 dnia: Luty 25, 2013, 20:48:17 pm »
I jka tu obiektywnie przyznać Oscara? :) Velma wygląda jak moja Pyśka :D

Offline jarkowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Kobieta
    • Hodowla myszoskoczków 'CASUS'
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9159 dnia: Luty 25, 2013, 20:52:52 pm »
Czy Balzi szuka jeszcze domku?
zapraszam na stronę hodowli myszoskoczków 'CASUS' // piszę poprawnie po polsku.