Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284295 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8520 dnia: Luty 03, 2013, 16:38:12 pm »
To super wiadomość. :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8521 dnia: Luty 03, 2013, 16:39:00 pm »
uuu, jak szukanie godnego kandydata na męża dla kólowej co najmniej
:mhihi , tyle że wymagań chyba więcej i bardziej nietypowe :mhihi
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8522 dnia: Luty 03, 2013, 16:41:41 pm »
To trzymam kciuki...i czekam ;)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8523 dnia: Luty 03, 2013, 16:43:40 pm »
mhihi , tyle że wymagań chyba więcej i bardziej nietypowe mhihi
A pisałaś joac w swoim wątku, że jednak rezygnujesz z poszukiwań, a tu taka niespodzianka :)

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8524 dnia: Luty 03, 2013, 16:48:17 pm »
Czekamy niecierpliwie :D .


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8525 dnia: Luty 03, 2013, 16:49:04 pm »
To trzymam kciuki...
Dziękuję :przytul
A pisałaś joac w swoim wątku, że jednak rezygnujesz z poszukiwań, a tu taka niespodzianka
Pojawiły się nowe okoliczności ;-)
Czekamy niecierpliwie :D .
Ja też :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8526 dnia: Luty 03, 2013, 16:52:03 pm »
Ale jesteś tajemnicza ;)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8527 dnia: Luty 03, 2013, 17:12:13 pm »
Asiu super !

Wirtualny opiekun

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8528 dnia: Luty 03, 2013, 17:16:43 pm »
Madzia w razie czego możemy we wtorek po południu albo  w sobote lub niedziele przywieść króliczki a potem dopiero 14 go ale tego dnia  obawiam się ze może być problem z zapakowaniem wszystkich.....
Jak będziesz coś wiedziała to daj mi znać.
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8529 dnia: Luty 03, 2013, 18:24:17 pm »
Wasilij Zajcew, Filipinka jest jeszcze w Azylu, ale mam nadzieję, że to tylko kwestia kilku dni

emilia, Pachino nie ma w tej chwili oczopląsu i nie kręci się wokół własnej osi. nadal ma jednak bardzo silny skręt szyi, czasami traci równowagę - jak każdy uszak z takimi problemami, źle znosi najmniejszy stres, tj. w jej przypadku podawanie leków :/

dzisiaj Azyl opuści Scoobie - Aneta & Krystian dziękujemy za DT dla malucha :bukiet dzisiaj podałam Scoobiemu ostatnią dawkę antybiotyku i teraz wymaga tylko podawania kropli do oczu. mam nadzieję, że już niedługo zobaczymy naszego rudzielca Scoobiego w nowej odsłonie :)

jutro do DT do Bydgoszczy pojadą Nala i Pocahontas, a poza tym mam nadzieję, że w najbliższych dnia 2-3 uszaki trafią do DT w Toruniu...(procedury/spotkania adopcyjne "w toku")

szukamy pilnie transportu na trasie Toruń - Gdańsk (Trójmiasto) oraz Toruń - Poznań

już w tej chwili wiemy, że na wolne miejsca w Azylu czeka 5 królików, co oznacza, że liczba naszych uszatych podopiecznych (z tymi w domach tymczasowych włącznie - chociaż to akurat bardzo pozytywny aspekt takich sytuacji) będzie jeszcze większa niż w tej chwili...:)

poszerza się też grono naszych rezydentów. zobaczymy co ten tydzień przyniesie między innymi Tufiemu, który na szczęście, wbrew rozsądkowi ma ogromny apetyt i wygląda znacznie lepiej niż ostatnio :( (odpukać!)

jutro do badań oddamy kał części królików z Olsztyna oraz zeskrobiny. króliki z Azylu są wydawane wg klucza - zdrowe, wysterylizowane/wykastrowane, w pełni przebadane, a to oznacza, że część królików z olsztyńskiej interwencji jeszcze przez pewien czas nie opuści Azylu - nie chodzi o to, żeby po prostu umieścić je w DT i mieć z głowy problem ogromnej ilości króli w Azylu ;)

Sushi ma problem z okiem - w tym tyg. rtg, Sea również (ropny wysięk) etc.

przed nami kolejny tydzień niesamowicie intensywny pod każdym względem. praca tutaj na miejscu to jedno, a sam fakt ogarnięcia ogłoszeń adopcyjnych tylu królików to inna kwestia. w tej chwili właściwie cały ciężar w tym zakresie spoczywa na Magdzie, dlatego tak jak już kiedyś Magda wspomniała, wkrótce zaczniemy poszukiwania pośredników adopcyjnych działających w ramach Fundacji Azyl dla Królików  :bukiet

wszystkim wolontariuszom już teraz należą się ogromne podziękowania za codzienną pracą :przytul króliki codziennie muszą mieć posprzątane na błysk, a to oznacza, że dyżur z udziałem jednej osoby trwa nawet ok 5h...mam jednak nadzieję, że nie tylko wkrótce sytuacja się uspokoi (wiem, że w perspektywie kolejnego rzutu królików nie brzmi to realnie :P), ale dzięki wydarzeniom ostatnich dni jeszcze bardziej rozwiniemy skrzydła - będą pojawiać się kolejni wolontariusze oraz nowe domy tymczasowe  :przytul zachęcamy więc wszystkich do rozpowszechniania informacji o Azylu! :)

z wieści pobocznych nasz 9-letni Wojtuś czuje się bardzo dobrze. był moment, kiedy trzeba było wkroczyć z lekami wspierającymi układ nerwowy, ale ten dzielny uszak wrócił do formy. jest towarzyskim, radosnym królem, a ja czekam na jego najnowsze zdj. i od razu je wrzucę :D
 
u seniorki Maszy znowu pojawił się silniejszy wysięk z nosa, ale w tym tyg. czeka ją wizyta u doc (tak jak Amigo). poza tym Masza ma opinię idealnie grzecznego i kochanego królika, ale wydawało się, że znalezienie dla niej DT będzie graniczyło z cudem...jak dla naszego Misia Uszatka (DS). nie ma rzeczy niemożliwych...i oby tą tezę potwierdziła w przyszłości Fly, Hugo...i inni rezydenci...



Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8530 dnia: Luty 03, 2013, 18:54:12 pm »
Boże, Joac jak się cieszę! :D
Może Amigo...?

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8531 dnia: Luty 03, 2013, 18:56:05 pm »
Olu masz racje bardzo warzne jest rozpowszechnianie informacji o Azylu  ale co za tym idzie coraz wiecej ludzi chce oddać króliczki tak jak to się właśnie stało u nas od razu 5 i to przeraża a miejsca brakuje , o adoptowaniu nawet nie chcą rozmawiać.... :( nie wiem czy na takim obszarze mieszkam czy o co chodzi....
 A naprawdę o istnieniu Fundacji Azylu dla Królików czy SPK nie mają pojęcia.
Zdrówka dla Maszy i reszty uszatków.
Jeśli mowa o podawaniu leków to u naszych króliczków to istny cyrk...no i ten niepotrzebny stres....
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8532 dnia: Luty 03, 2013, 19:00:11 pm »
Joac, Rudolf? Remy? - nie widzę błękitnookich chłopaków

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8533 dnia: Luty 03, 2013, 19:01:37 pm »
Oj, kochani :) Zdradzę publicznie, jak już coś postanowimy z Madzią :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8534 dnia: Luty 03, 2013, 19:02:59 pm »
emilia, jak najbardziej, im więcej osób wie o Azylu, tym więcej królików, ale tak naprawdę naszym celem jest docieranie do jak największej liczby ludzi po to, aby pomóc jak największej liczbie królików...nie możemy się ukrywać, bo tym samym odbieramy szansę tym, dla których jesteśmy. to jest błędne koło, ale musimy się po prostu maksymalnie mobilizować, rozwijać i do przodu ;)



Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8535 dnia: Luty 03, 2013, 19:49:23 pm »
byłam dziisaj przelotem w Azylu! Mambooo jest po prostu cudowny!!!no zakochalamsię aż w nim
I esca;) meziasta niesamowicie.
żal mi było biedaczka Hugo i pachino.....takie maleństwa
Ale macie do ogaraniania dziewczyny!

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8536 dnia: Luty 03, 2013, 19:56:21 pm »
Ja mam pytanko kto organizuje takie bazarki jak był ostatnio. Bo córka mówi że znalazłaby w szafie pare rzeczy. które mogłaby oddać na taki bazarek. Ma i ciuchy i bizuterie. Jakby coś to piszcie chętnie coś podarujemy do wystawienia.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8537 dnia: Luty 03, 2013, 20:04:51 pm »
gogamor, czy chciałybyście przeznaczyć te rzeczy dla królików z Azylu? :)

kilkadziesiąt królików z Azylu wciąż szuka
wirtualnych opiekunów  :bukiet :bukiet :bukiet

 http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.340.html




Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8538 dnia: Luty 03, 2013, 20:09:53 pm »
 Rozumiem Olu i jak najbardziej jestem za
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline akroksa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8539 dnia: Luty 03, 2013, 22:18:42 pm »
Olu zupełnie o fotach zapomniałam więc  tak na szybko dwa pstryknęłam. Obiecuję, że jutro zanim mnie opuści zrobię parę godnych pokazania szerszemu gronu wielbicieli. Robienie zdjęc białemu królowi na białym tle bezcenne więc na szybko usadowiłam go na granatowym :P bo reszta prześwietlona.




Jeszcze jedno nie prześwietlone - i nie npisałam kto to :P białe cudno to imiennik mojego syna Wojuś :icon_biggrin jednak wszystkie Wojtki to słodziaki ]:->

« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 22:46:03 pm wysłana przez akroksa »