Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5293713 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6260 dnia: Listopad 27, 2012, 16:59:03 pm »
Dziewczyny,niemcy tu woza zwierzaki w takich wozkach.
Jak tu przyjechalam,zobaczylam babke z wozkiem dzieciecym..nie zwierzecym i w wozku miala 2 psiaki przywiazane na szelkach takich jakie maja dzieci,a z jednej strony szedl pies-tata,a z drugiej strony wozka szla piesowa-mama.To byl widok,ktorego nigdy w zyciu nie widzialam.....teraz juz sie przyzwyczailam i nawet mi sie bardzo podoba!

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6261 dnia: Listopad 27, 2012, 17:44:38 pm »
Zawsze tak było i jest, że to co dla jednych jest szczęściem, dla innych być nie musi. Ważne, żeby o tym pamiętać, czyli „żyj i daj żyć innym”.
Oscar Wilde pisał
„Egoizm nie polega na tym, że żyje się tak, jak się chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy.”

Jak tak refleksyjnie to dedykuję wszystkim forumowiczom
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=OP-ZnYMx1kI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=OP-ZnYMx1kI</a>
P.S.  :oops:to wątek toruński, ale wszystkie króliki są nasze, a one potrzebują zadowolonych opiekunów ;-)


Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6262 dnia: Listopad 27, 2012, 18:57:58 pm »
Fajny kawałek bardzo go lubie. W tej chwili obiecałam że będe dt dla uszaków w moim regionie. Ale kiedyś z chęcią przyjme pod swój dach uszaka z Torunia. Jest ich sporo więcej niz u nas. Oczywiście jesli dziewczyny podejmą taką decyzje i wyślą go tyle km. W sumie nasza pani wet jest naprawde kompetentna. Nie jest droga i ma wielu pacjentów. Ostatnio jak byłam miała królinke do sterylizacji. U niej zabieg kosztuje 85 zł a Elmo u dr Moroz płaci ok 200 zł. Zastanawiam sie czemu taka duza róznica.

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6263 dnia: Listopad 27, 2012, 19:06:35 pm »
 :/Czytam Wasze posty i serce mi rośnie,bo do tej pory myślałam,że ze mną coś nie halo,tak zbzikować na punkcie królików ku wielkiemu niezadowoleniu rodziny,choć swoje latka juz mam ,a z domu wyprowadziłam się 15 lat temu czasem moi rodzice myślą ,że wiedzą lepiej co powinnam robić a czego nie. W waszym gronie upewniam się jednak,że to nie ja mam problem kochając zwierzęta i otaczając się nimi ale ci którzy tego nie rozumieją Dlatego Elu nie martw sie pustym gadaniem,robisz dużo dobrego dla królasków i to jest najważniejsze.Ja też nie mam znajomych(,,jak można trzymać króliki w domu przecież to śmierdzi''.   ,,to jest miniaturka,niemożliwe taki wielki'')Za to mam cudownego męża, dwie kochane córcie(14 i 7 lat),psa(kundelek ze schroniska),dwie świnki morskie,dwa akwaria i moje największe szczęścia czyli Hubcio i Pandzia i niczego więcej od życia nie chcę,no moze jakieś biedne uszy które potrzebują mamci :D(jestem gaduła wybaczcie :nie_powiem

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6264 dnia: Listopad 27, 2012, 19:17:22 pm »
Dota, jesteś najlepszym przykładem, że wszystko można połączyć :) - a świrusów tu nie brakuje, poczujesz się tu dobrze (oczywiście chodzi mi tylko o króliczo-zbzikowanych). A wiek nie ma tu nic do rzeczy, na tym forum można sobie sensownie porozmawiać na ulubiony temat z nastolatkami i dojrzałymi osobami i nawet się nie zorientować, kto ma ile lat. Bardzo mi się to podoba :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6265 dnia: Listopad 27, 2012, 19:35:25 pm »
Już obiecałam sobie, że nie będę zawalać wątku toruńskiego :icon_redface ale mnie wciągnęło...i uważam, że temat dla królikomaniaków bardzo ważny.
Uważam, że wokół jest wiele osób kochajacych zwierzaki, a ci rozumieją, że królika można tak kochać jak psa czy kota.
Ja w sumie mam ze zwierzolubnymi dobry kontakt - ciągnie swój do swojego. Wiele osób życzliwie pyta jaki jest kontakt z królikiem itp, bo po prostu nie wiedzą.
Koleżanki wzruszyły się widokiem tulącej się parki i opowiadają o ich zachowaniu, kuwetkowaniu.
Znajomi z mojej działkowej wsi wraz ze mną wypłakiwali śmierć moich uszaczków i nie uszatych nawet otrzymałam sadzonki kwiatków na grobiki
W sklepie zostawiają "pani od królików" liscie brokuła i "pani od psów" kości wołowe:)
Joac, masz w pełni rację - ja np jestem prawie 2o lat starsza od ciebie :icon_rolleyes

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6266 dnia: Listopad 27, 2012, 19:37:50 pm »
Bardzo się cieszę ,że dzięki forum , prócz nowego króliczka zyskałam króliczo zbzikowaną rodzinkę ,w której czuję się jak u siebie  :hura:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6267 dnia: Listopad 27, 2012, 20:16:21 pm »
znana jako Promyczek/-ka piękna Lara z majowej interwencji ;) (przyjechała do Azylu wraz ze swoim rodzeństwem i mamą Satine)









***

znamy wyniki sekcji Targeta

W nerkach widoczne są białe plamy (mam zdj., ale odpuszczę sobie jego umieszczenie), które są niczym innym jak ropniami. U zwierząt u których normalne oddawanie moczu jest zaburzone wcześniej czy później może dojść do wstępującego zakażenia górnych dróg moczowym . I tu tak nastąpiło.
Bakterie ropne przedostały się także do płuc powodując zmiany w tych narządach, co widoczne jest także na drugim zdjęciu. Prawdopodobnie doszło do posocznicy, która miała gwałtowny przebieg, bez żadnych objawów zwiastunowych.


***

dzisiaj Mioki i Pistacja zostały wysterylizowane, a Latte wykastrowany

***

badanie zeskrobiny potwierdziło u Bini obecność świerzbowca
(marta1984, moim zdaniem można podać Piccoli preparat przeciwko świerzbowi , aczkolwiek biorąc pod uwagę ilość leków, które dostaje, nie wiem czy póki co bym jej nie odpuściła)

u naszej hodowlanej panny mnóstwo jaj nicieni

wynik badania kału Abi, Atilli, Latte jest ujemny

***

wyniki krwi Tufiego i Bini odbieram jutro




Offline asigo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 318
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6268 dnia: Listopad 27, 2012, 20:54:16 pm »
Ola_19 a jak się ma prawie mój Femur?

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6269 dnia: Listopad 27, 2012, 21:34:55 pm »
Piękności Lara - Promyczek :heart pomysleć co by było, gdyby nie interwencja
Mała ma takie "paputki" jak Zachciu, to chyba też często zasuwa poslizgami:)
Latte wykastrowana :icon_eek czyli jak jej/jemu teraz na imię?
dodane
a widziałyście śliczności na str adopcyjnej kujawsko - pomorskiego? rozumiem, że chłopczyk jeszcze czeka u aktualnych opiekunów?
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 22:18:36 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6270 dnia: Listopad 27, 2012, 21:36:58 pm »
Sorry ale skojarzyło mi się: "Co Ty wiesz o kuwetkowaniu?"
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6271 dnia: Listopad 27, 2012, 22:04:35 pm »
LAra - Promyczek wygląda jak bardziej kłapciata i puchata wersja mojej Szaruni - ależ to piękność! A jaka zrelaksowana!!!
Targecik... - posocznica to choroba, którą mało kto przeżyje, a co dopiero taki doświadczony zdrowotnie króliś...

Pozdrowienia dla wszystkich azylantów i azylowych dziewczyn :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline milena_k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6272 dnia: Listopad 27, 2012, 22:18:15 pm »
Kiedy wziełam Satine na ręce i pokazałam jej zdjęcie mówiąc: zobacz skarbie, to twój dzieciaczek , spoojrzała na mnie ze wzrokiem typu: a no widzisz, widać że mój bo taki śliczny.  :PP :icon_biggrin

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6273 dnia: Listopad 27, 2012, 22:22:01 pm »
U niej zabieg kosztuje 85 zł a Elmo u dr Moroz płaci ok 200 zł. Zastanawiam sie czemu taka duza róznica.

bo taki jest realny koszt sterylki .... stad takie roznice w kosztach, a nawet mniejsze, w wawie jak sie czlowiek zakreci to nawet kosztuje mniej
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6274 dnia: Listopad 27, 2012, 22:29:16 pm »
ależ Lara jest piękna!!!

czyli mam Piccole po prostu za jakiś czas przebadać? jak mam to zrobic? (obecnie z lekow dostaje juz tylko cebion, silimaryne, phytofale i hepatil ale pare czeka w gotowości)

ps skoro przy lekach jestesmy wysłałam Madzi historie choroby Piccoli dla doktora - szukamy przyczyny- niestety cos zaczyna powracac
u nas wlasnie bylo wstępujące ropne zapalenie pechęrza i zaatakowały nas bakterie oportunistyczne a potem to poszlo na nerki wątrobe i reszte więc w sumie dość podobnie do targeta- ledwo maly zbój się wykaraskał i to podobno tylko dzięki temu że ma ogromną tolerancje na ból i młody, silny organizm


ps2 Olu a jakie sa wyniki krwi BINII- co z wątrobą i resztą?
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 22:34:42 pm wysłana przez marta1984 »
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6275 dnia: Listopad 27, 2012, 22:38:40 pm »
Ja może troszkę nie w temacie...ale chciałam pozdrowić wszystkich od Variusa ;)
Przy okazji...proponowałabym przechrzcić go na "Dexter" bo to co ten królas wyczynia - to się w głowie nie mieści  :niegrzeczny :bunny:
Cudak niezwykły z niego, ale przy okazji przekochany potworek :heart
Oby więcej takich uszatków :bunny: :bunny:

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6276 dnia: Listopad 27, 2012, 22:40:18 pm »
Dziękuję, Varius to jedna z moich sympatii
Prosimy o fotki z nowego domu :)
Marta, to miałaś z Picollą przeżycia:( trzymam kciki za jej całkowity powrót do zdrowia

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6277 dnia: Listopad 27, 2012, 22:47:24 pm »
Zdjęcia będą jak tylko Varius się zmęczy kicaniem po mieszkaniu i gdzieś wywali girki żeby odpocząć - złapanie go w biegu wcale takie proste nie jest ;)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6278 dnia: Listopad 27, 2012, 22:49:38 pm »
wlasnie wlasnie .... fotki poprosimy
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6279 dnia: Listopad 28, 2012, 01:08:10 am »

Olu_19 ja własnie niestety w piatek 14.12 pracuję, a że z Lublina muszę zarezerwować więcej czasu na przejażdżkę dlatego myslałam o sobocie 15.12, chciałam połaczyć przyjemne z pożytecznym i wracając odwiedzić rodzinę z tamtych stron, a lubie takie wycieczki, wiec jesli nie ten grudniowy weekend to jakis inny, ale na pewno Was odwiedzę;)

Marta1984 a od czego Wam się z Picollą zaczynało ropne zapalenie pęcherza? ja od 2 tygodni walczę z zapaleniem pęcherza u Rudej i na razie nie wiele cokolwiek pomogło;( jutro znowu zawitam do Ziętka;(