Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5291928 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3000 dnia: Lipiec 30, 2012, 00:29:46 am »
niestety, nawet nie z nocnym, a z normalnym wetem w Poznaniu jest problem.... dlatego potrzeba jak najszybciej transportu dla malucha do Torunia :( Sama bym go zawiozła nawet jutro, ale niestety z kasą nadal bardzo krucho..
WO AMIGO

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3001 dnia: Lipiec 30, 2012, 00:37:29 am »
Pusciłam wici gdzie sie da
Może opatul go porządnie? kurcze mozna podać 1/2 rutinoscorbinu, wit C w kroplach - tak jako pierwsza pomoc

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3002 dnia: Lipiec 30, 2012, 06:25:46 am »
dopiero teraz widzę, że filmik nie działa, jak wrócę z pracy postaram się wstawić jeszcze raz... Maluch noc przeżył spokojnie, martwi mnie że cały czas robi galaretowate kupki :/ Ma tylko sianko i wodę, 4-5 razy dziennie dostaje dosłownie kilka pałeczek granulatu (ja mam hodowlańce, więc rozdrobniłam mu CuniPro)
WO AMIGO

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3003 dnia: Lipiec 30, 2012, 11:00:02 am »
Galaretowate kupy mogą świadczyć o stanie zapalnym jelit. Musi dostać probiotyk i antybiotyk...... i to szybko.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3004 dnia: Lipiec 30, 2012, 11:22:39 am »
Marta jeśli na dzisiaj się nie znajdzie transport to może moglibyście jechać do Botko w Kamionkach?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3005 dnia: Lipiec 30, 2012, 11:38:19 am »
Nie mam pojęcia gdzie to jest, ale jak wrócę do domu to sprawdzę. A tam jest jakiś dobry wet?
Aktualizacja z dziś - kupki nie są galaretowate, jednak nadal miękkie...

Kiedy jestem w pracy zajmuje się nim mój tata, także nie wiem nawet co się z maluszkiem teraz dzieje.. Po 17 będę mogła napisać więcej.
WO AMIGO

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3006 dnia: Lipiec 30, 2012, 12:12:43 pm »
No jest dr Botko, on leczy też zwierzaki w zoo. To jest niedaleko mnie, jakby co to mogłabym Wam pomóc jako pilot, bo jeżdżę tam z psem.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3007 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:09:08 pm »
Marta polecam niezależnie od leku kurację: trochę kupek swoich uszolków zalej wodą i niech stoją podajesz do pyszczka uszaczkowi - super flora od zdrowych do tego RumenTabs ew inny probiotyk. Tak leczyłam moją Andziulkę - zalecenie weta
Na zapalenie jelit pomógł Metronidazol 1/4 tab x 2 dz
Warto podawać kropelki Cebion i Espumisan
P.S. marta, zgłoś to targowisko do Straży Ochrony Zwierząt http://www.facebook.com/straz.ochronyzwierzat.9 z Poznania
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2012, 14:51:08 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3008 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:51:38 pm »
Dziękuję wszystkim za rady :* Skonsultuję się z Olą jak wrócę do domku i będę działać :) Póki co, dostałam wiadomość od taty, że maluszek biega żywo, więc jest chyba lepiej niż wczoraj, bo cały czas przesiedział w jednej pozycji.. dość dziwnej z resztą...
WO AMIGO

Offline withinbacardi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3009 dnia: Lipiec 30, 2012, 17:50:26 pm »
Odradzam Botko jeśli chodzi o króliki niestety.. moją zatruł jakimiś "witaminami" które jej podawał.. Kontaktuj się z dr Rembowską lub dr Lisiecką. Postaram dowiedzieć się do której trafiła moja Kinia. Niestety za późno..
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2012, 18:17:56 pm wysłana przez withinbacardi »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3010 dnia: Lipiec 30, 2012, 18:21:03 pm »
Słuchajcie, po powrocie z pracy zastałam w domu całkiem innego królika (mój tata go chyba podmienił!! :P). Maluszek biegał po całym pokoju, kupki są już całkiem OK, zajada sianko i próbuje dojść do ładu z futerkiem! Jedyne co się pogorszyło od wczoraj to katar, ale co się dziwić po całym dniu siedzenia w takim błocie na ulewie..
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3011 dnia: Lipiec 30, 2012, 21:42:11 pm »
MartaP bardzo się cieszę, że jest lepiej :*

czekamy na maluszka w Toruniu :)



teraz wieść z toruńskiego frontu:

Fly







1. uszkodzenie rogówki - brak :) - pozostanie już tylko blizna w postaci malutkiej plamki :)

2. głowa - minimalna asymetria :)

3. waga - 1,05 lg! :) (było 65 dag)

4. pęcherz - nasz największy problem - Fly ma lekkie porażenie rdzeniowe po lewej stronie (słabsze czucie w lewym skoku), a to również ma przełożenie na to, jak oddaje mocz - wprowadzamy nivalin

Maurycy został dzisiaj wykastrowany

Masza - nasza wojowniczka jak zwykle ciężki temat - z jednej strony wisi nad nią wizja drugiego zabiegu - jesienią - coś jeszcze musi siedzieć w jamie nosowej po prawej stronie, z drugiej...nie śmierdzi - jednym słowem Masza ;) przyczyna bezsenności :P

Petunii dzisiaj również nie minął zabieg - straciła 2 paliczki - skoki i opuszki na przednich łapkach pięknie się zagoiły, ale mała zaczęła sobie obgryzać łapę - mimo kołnierza, leków, okazało się, że pojawiła się martwica - jesteśmy jednak bardzo dobrej myśli ;) teraz kołnierz, a kiedy wszystko wróci do normy...dom :)

w środę i czwartek kolejne zabiegi: Bijou, Luka, Pepsi, Cola

jednym słowem tradycyjnie dzieje się bardzo dużo :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2012, 21:48:48 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3012 dnia: Lipiec 30, 2012, 21:44:07 pm »
Ale brzuszek Fly wywaliło :P


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3013 dnia: Lipiec 30, 2012, 21:53:37 pm »
taaaa jak ludzie siedzący w poczekalni widzą te transportery to humor momentalnie im się psuje :P Najlepsze jest to ustawianie na stosiku pod ścianą już w gabinecie i losowanie - który pierwszy :P

Fly nasza dzielna Fly widzę pięknie przytyła  :zakochany: I tak trzymać - wiedziałam, że mając takie wsparcie i tutaj na forum i w realu - musi dać sobie radę :przytul

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3014 dnia: Lipiec 30, 2012, 21:55:23 pm »
Z każdym zdjęciem wygląda lepiej :-)

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3015 dnia: Lipiec 30, 2012, 22:00:57 pm »
 :* Fly wygląda przepięknie
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline emilkaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3016 dnia: Lipiec 30, 2012, 22:28:45 pm »
Marta P - a lecznica na Wojska Polskiego w Poznaniu albo na Międzyborskiej (bodajze) ?

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3018 dnia: Lipiec 30, 2012, 22:53:24 pm »
Lecznicy na Wojska Polskiego unikam jak mogę :] byłam tam właśnie z Fly i podali jej steryd, dzięki czemu nigdy więcej się tam nie pojawię (pomijam fakt, że mojego Voxa też źle leczyli...).
Maluch ma katarek i tak "pyka" przy wdechu... Ale nadrabia charakterkiem :) Dzisiaj mi zaczął ssać palce, widać że jeszcze niedawno musiał być z mamusią :( Zastanawia mnie jeszcze jedno.. ta cała sfilcowana sierść? To trzeba będzie jakoś zgolić, czy samo odrośnie i dopiero wtedy?? No i dziś zauważyłam że ma porządną dziurę w skórze na grzbiecie, ale już zarośniętą..
WO AMIGO

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3019 dnia: Lipiec 30, 2012, 22:59:46 pm »
Podawaj do poidełka wit C w kroplach i probiotyk