Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5346713 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12580 dnia: Lipiec 30, 2013, 08:19:07 am »
Tak jak napisała Ola u doktora był wczoraj również Franklin. Zaniepokoiło mnie jego oko, które zawsze łzawi, ale teraz jest gorzej - spojówka jest zaczerwieniona i pojawiła się opuchlizna, a już kompletny atak paniki zaliczyłam jak zobaczyłam białą gęstą wydzielinę z nosa  :krzywy2 Pierwsze co mi przyszło na myśl - nawrót ropnia. Jak się okazało, nic z tych rzeczy. Jama nosowa jest czysta, z okiem nie jest tragicznie  - stan zapalny, podajemy miejscowo gentamycynę. To, co było w nozdrzu mogło być śluzem z oka, który przedostał się przez kanalik do nosa. Natomiast Franklin ma zęby do korekty. Od ostatniego grzebania w jego paszczy minęło już ponad pół roku i czas najwyższy przypiłować niesforne trzonowce. Za 1-2 tyg. korekta. Problemy z zębami przekładają się na układ trawienny i stąd też skłonność do zatkań i wzdęć. Ach ten Francik!
Mój mąż mówi, że kocham Francika bardziej niż Mierzwę i Jagodę razem wzięte. Coś  tym jest... :icon_redface


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12581 dnia: Lipiec 30, 2013, 09:23:48 am »
Olu, dziękuję za relację o uszaczkach. Forcik musi mieć dość tych zabiegów, ale dobrze, że apetycik mu dopisuje.
Kasiu, czekała ma Twoją relację o Franciku - dobrze, że nie ma żadnej tragedii :przytul
Francika nie da się nie kochać, ten kartoflaczek ma to coś, nie Ty jedna go tak uwielbiasz, choć z pewnością najbardziej, bo z Tobą mieszka ;-) A Jagody i Mierzwy na pewno nie kochasz mniej - po prostu każdego króla kocha się za coś innego i pomimo czegoś innego. A u Franklina to "pomimo" jest bardzo skąpe (co to jest sporadyczny sik na brązową kanapę ;-)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12582 dnia: Lipiec 30, 2013, 11:46:13 am »
króliś oddany w celu uśpienia do lecznicy to starszy ,chory hodowlaniec .
Miał być uśpiony bo jest już stary...dokładnie to usłyszałam :icon_rolleyes
Od razu po odebraniu go skontaktowaliśmy sie z Olą i juz mój... wiezie go do Bydgoszczy żeby jeszcze dziś trafił do dr. Krawczyka
 wygląda żle, zaropiałe oczy i nosek jeszcze bardziej, problemy z oddychaniem,brak apetytu..... Ola wspominała o ewentualnej myksomatozie....oby nie.
konieczna była szybka reakcja.. :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2013, 11:55:46 am wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12583 dnia: Lipiec 30, 2013, 11:50:15 am »
O matko :( Miejmy nadzieję, że uda mu się pomóc :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12584 dnia: Lipiec 30, 2013, 17:27:23 pm »
Przez 2 dni dyżurowania w azylu poznałam nowe oblicza uszatych ;) Petitka okazała się śpiochem, tudzież wyjadała zioła z worka który przyniosłam (dzisiaj stała za pojemnikiem z sianem i ukradkiem je wsysała ;) ). Wojtek nie odstępował mnie na krok, co było miłe do czasu póki nie zaczął wskakiwać mi na pełną szufelkę i wywlekać śmieci z worka. Ale w ramach przeprosin wylizał mi obie stopy ;) Jak czyściłam trojaczkom, to w pewnym momencie przyłapałam jednego na siedzeniu w pojemniku z warzywami, chociaż do teraz zastanawiam się jak on się ta znalazł :P  Duży czarny baran (nie kojarzę imienia  :icon_redface wyjadał wczoraj doslownie wszystko co dało się zjeść z podłogi, a jak kucnęłam to wskoczył mi na kolana i usiłował wleżć do pojemnika z jedzeniem :P
A poza tym moja ręka została wielokrotnie zgwałcona przez niejakiego pana Barana Zboczonego ;)
  
Herbi

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12585 dnia: Lipiec 30, 2013, 19:43:35 pm »
Hahahah Aga.. padłam! Cóż to za pan Baran Zboczony?! :P

Ja chciałam powiedzieć, że miejsce dla 11 królików jest już gotowe, klatki ze żwirkiem czekają na przybycie gości :) W tym miejscu należą się OGROMNE PODZIĘKOWANIA dla joac, bez której nie byłoby to możliwe.. jesteś niemożliwa! :* :bukiet
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12586 dnia: Lipiec 30, 2013, 19:50:07 pm »
Marcia, co Ty też opowiadasz! To nie JA przejmuję 11 królików i to nie JA przygotowałam dla nich klateczki i miejsce, więc kto tu jest niesamowity? :bukiet
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12587 dnia: Lipiec 30, 2013, 20:11:43 pm »
OBYDWIE jesteście niesamowite! :*

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12588 dnia: Lipiec 30, 2013, 20:25:43 pm »
Asia jest taka skromna, a tak naprawdę, to klatki są jej, żwirek jest jej i 3 transportery też. No i kojec! :) Mój jest.. garaż :bunny:
Naprawdę dobrze wiedzieć, że Poznań daje rade :)
WO AMIGO

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12589 dnia: Lipiec 30, 2013, 20:30:34 pm »
Asia,masz 11 klatek w zapasie i tonę żwirku :DD
Dziewczyny  :kiiss :kiiss :kiiss

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12590 dnia: Lipiec 30, 2013, 20:38:59 pm »
Dajcie spokój - garść żwirku i 3 transportery :D - tona żwirku - marzenie każdego króliczarza :D
Ale zgodzę się, że Poznań daje radę - mamy tu prowodyra pierwszej wody :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12591 dnia: Lipiec 30, 2013, 20:42:32 pm »
Azyl Dla Królików oddział w Poznaniu :) Brawo dziewczyny :*

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12592 dnia: Lipiec 30, 2013, 20:46:21 pm »
Azyl Dla Królików oddział w Poznaniu  Brawo dziewczyny
U Marty w garażu :diabelek
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12593 dnia: Lipiec 30, 2013, 20:51:56 pm »
To jak ja nie będę mogła już dyżurować w Toruniu to będę sprzątać klatki u Marty ;)
  
Herbi

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12594 dnia: Lipiec 30, 2013, 22:35:59 pm »
dzisiejszy poranek zaczął się nerwowo od informacji Emilii dotyczącej stanu zdrowia królika pozostawionego u weterynarza w Złotowie. wczoraj ustaliliśmy, że do Azylu przyjedzie w czwartek, ale nie mogliśmy czekać. wszystko udało się natychmiast zorganizować i króliczka dotarła do Torunia...

w południe króliki z Azylu pojechały do inspektoratu na pobrane wymazów i tak dotarliśmy do wieczora...

wieczorem odbyły się 2 spotkania adopcyjne, a w między czasie Wojtuś i Origami pojechali do doc.

***

króliczce, która dzisiaj przyjechała ze Złotowa, pozwoliłam odejść...:(:(:( podłączyliśmy ją pod kroplówkę, ale kiedy do niej przyjechałam przed 22, podjęliśmy decyzję, że tym razem musimy odpuścić.

zapalenie płuc, zapalenie jelit, obrzęk oczu, uszu, nosa, charakterystyczne bąble na ciele...klasyczna myxomatoza. najbardziej bałam się, że mogłaby się udusić. odeszła spokojnie.

to prawdziwe szczęście, móc odejść kochanym, kiedy ktoś walczy, a nie porzuconym.

nikt nie mówił, że będzie łatwo...

***

Wojtuś, który dostał od doc zielone światło, opuścił dzisiaj Azyl - tak, Wojtuś znalazł swoje miejsce na ziemi - własny dom. kiedy nowi opiekunowie Wojtusia po raz pierwszy weszli do Azylu, nasz Senior od razu zdobył ich serce. jego wiek nie miał znaczenia. Pani Aniu  :bukiet
Wojtuś zamieszkał pod Toruniem. jego stan zdrowia doc ocenił jako zadowalający, ale za ok 2 miesiące czeka go kontrola i być może korekta zębów policzkowych.

***

dziewczyny z Poznania  :przytul mimo tego jak wygląda sytuacja w Azylu, mam nadzieję, że interwencja zakończy się sukcesem i los da kolejną szansę całej 11.
czekamy na Was w sobotę.



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12595 dnia: Lipiec 30, 2013, 23:03:45 pm »
Też mam nadzieję, że się uda. Było tam 12 królików, ale jeden z powodu warunków w jakich mieszka odszedł.. mam nadzieję, że całą 11 uda nam się zabrać.

Strasznie się cieszę z powodu Wojtusia! :hura: Zasłużył chłopak na godną starość (choć to dopiero nastolatek przecież! :P )
WO AMIGO

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12596 dnia: Lipiec 30, 2013, 23:21:51 pm »
biedna królisia a mieliśmy nadzieje :swieca:

tylko dlaczego weterynarz tak jak powinien nie zbadał jej tylko powiedział że na oko jest zdrowa i zadzwonił do mnie...pozwolił jej cierpieć...czy takiego weterynarza mozna nazwać weterynarzem który ma pomagać cierpiącym zwierzętom w potrzebie...  ;(
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12597 dnia: Lipiec 31, 2013, 00:09:40 am »
Dziewczyny z Poznania jesteście boskie i do tego obie tak skromne,chylę czoła przed wami. Tyle uszu na jeden raz super oby tylko były w niezłej formie ale po tym jak jeden odszedł za TM raczej szału nie będzie.Obym się myliła.Tworzycie niezły duet super oby wszystko dobrze poszło.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12598 dnia: Lipiec 31, 2013, 09:54:57 am »
Złotowska Królinko - kicaj za TM szczęśliwa i zdrowa :swieca:

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12599 dnia: Lipiec 31, 2013, 10:49:47 am »
Rety! Zajrzałem po powrocie z wyprawy na forum i zdębiałem z nadmiaru wydarzeń! Wy jesteście Tytanami! Pytamy z Zuzą jak pomóc?