Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5346709 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12560 dnia: Lipiec 28, 2013, 22:27:34 pm »
joac, czy ona nie jest podobna do Gacusia? :) :)
faktycznie :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12561 dnia: Lipiec 28, 2013, 22:30:43 pm »
Marta, ależ tak! jest bardzo podobna! tylko ma bardziej dobrotliwy wyraz twarzy :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12562 dnia: Lipiec 28, 2013, 22:36:42 pm »
Kuba jak zobaczył to zdjęcie to myślał, że ktoś sklonował Gacusia :)
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12563 dnia: Lipiec 29, 2013, 09:16:01 am »
Może to rodzina? (Gacusia, nie Kuby :P )
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12564 dnia: Lipiec 29, 2013, 10:35:29 am »
od godz. 9 otrzymałam informację o 3 królikach, które musimy przyjąć do Azylu

dla jednego z nich do czw. musimy znaleźć chociaż krótkoterminowy DT w Olsztynie

poza tym dzisiaj do Azylu trafi 2,5 letni baranek, a w czw. królik oddany do lecznicy do uśpienia...miejmy nadzieję, że poranna tendencja się nie utrzyma do wieczora :]



Offline KasiaDe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12565 dnia: Lipiec 29, 2013, 10:49:47 am »
Ola weź bo ja się boję forum odświeżać :P co wejdę to piszesz o jakiś nowych królikach! może pójdę sobie z forum, to przestaną przybywać..
P.S. Kumpela która miała kiedyś królika zastanawia się nad przygarnięciem jednego, jak wróci z nad morza;) oby się zdecydowała ( przynajmniej się postaram o to:P)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12566 dnia: Lipiec 29, 2013, 11:33:09 am »
A ja dziś rozmawiałam z babeczką zajmującą się interwencją pod Poznaniem, mamy tam pojechać w środę lub czwartek.. Dlatego bardzo proszę Poznaniaków o pomoc z klatkami i transporterami - do przewiezienia jest 11 królików. Jeszcze ich nie widziałam i nie wiem w jakim są stanie. Od środy do soboty postaram się je przetrzymać u siebie. W sobotę akurat jedziemy do Torunia, więc je zabierzemy, ale właśnie nie mamy w czym.. Nie mam pojęcia jakim cudem uda się w Azylu upchnąć kolejnych 11 króli... Dlatego APELUJĘ do ludzi, którzy mają troszkę miejsca w domu - bierzcie króle na DT, chociaż na wakacje :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2013, 11:47:50 am wysłana przez MartaP »
WO AMIGO

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12567 dnia: Lipiec 29, 2013, 11:54:44 am »
W moim regionie pewni ludzie chcą oddać królika samiczke-angorke pół roczną z całym wyposażeniem plus nawet jedzonko. To znajomi mojego kuzyna więc wiem ze króliczka na pewno nie jest zaniedbana. Wyskoczył im nagły wyjazd i chcą oddać w dobre ręce. Mogłabym go przejąć na jakiś czas ale jakbyście wiedzieli o chętnym to piszcie na PW. Więcej będę wiedzieć popołudniu bo ta właścicielka ma zadzwonić do mnie.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12568 dnia: Lipiec 29, 2013, 12:04:23 pm »
No przecież Gogamor chcesz króliczkę na DT/DS.
To czemu szukasz kogoś kto ją weźmie

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12569 dnia: Lipiec 29, 2013, 12:58:46 pm »
No wiem tylko że już pisałam do Madzia85 o adopcje azylowej panienki i teraz jakoś mi głupio. Może to zle odebrać że zmieniam zdanie. A ja jestem osobą naprawdę odpowiedzialną i nie lubie nikogo robić w przysłowiowego konia. A dori w sumie to masz racje skoro zmieszczą się 3 uszaki to i czwartego też gdzieś umieszczę. Dzwonie żeby go przywieźli. Najwyżej córka mnie eksmituje z domu.

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12570 dnia: Lipiec 29, 2013, 15:11:51 pm »
Niestety okres wakacyjny ,nagle wszyscy mają nagły wyjazd dobrze ,że są jeszcze dobrzy i odpowiedzialni ludzie gagamor 4 to już niezła sumka brawo.Azyl pęknie w szwach tyle uszaków jeszcze nie było a tu jeszcze 11szt. dziewczyny wy w ogóle śpicie bo zaczynam w to wątpić?

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12571 dnia: Lipiec 29, 2013, 16:14:19 pm »
Przywieziemy sianka,jak się uda to przywieziemy też kolejną klatke...
robi sie przerażająco....
pomagajcie jak możecie..... :(
Azyl potrzebuje klatek

Mam nadzieje że króliczek oddany do uśpienia jest zdrowy :icon_frown
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2013, 18:40:27 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12572 dnia: Lipiec 29, 2013, 18:31:24 pm »
Azyl potrzebuje też siły ludzkich rąk aby cały ten zwierzyniec ogarnąć a w wakacje jak to w wakacje tych rąk wciąż jest za mało dlatego bardzo prosimy o zgłaszanie się  wolontariuszy, którzy będą mogli nam pomóc - chociaż jeden dzień w tygodniu to już dla nas bardzo dużo  :bukiet

Kontakt w tej sprawie: fundacja@azyl.torun.pl

gogamor właśnie wysłałam Ci wiadomość na priv, ale może faktycznie lepiej jak przygarniesz tą angorkę - skoro też potrzebuje pomocy. Jak ci ludzie wyjadą może okazać się, że oddadzą królinkę nie wiadomo w jakie ręce.

Tak więc bardzo prosimy o dwie najważniejsze teraz rzeczy - wolontariuszy do pomocy w opiece nad królikami w Azylu i domy tymczasowe - miasto nie gra roli, transport wszędzie uda się zorganizować  :bukiet

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12573 dnia: Lipiec 29, 2013, 18:52:06 pm »
Każdy pomaga jak może...
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12574 dnia: Lipiec 29, 2013, 19:27:08 pm »
Madzia85 odpisałam Ci. Tak dałam znać kuzynowi ze biore tą angorke. Mają przywieść ją do mnie jutro z całym wyposażeniem. Zobaczymy aby tylko się nie rozmyślili i nie dali innej osobie. U mnie uszak będzie miał dobrą opiekę i nic mu nie będzie brakować. Zresztą mówiłam ze jak chcą przyjechać zobaczyć jakie warunki mają moje uszaki to zapraszam. Ja jestem otwarta na wszystko gdy chodzi o dobro zwierząt.

Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12575 dnia: Lipiec 29, 2013, 20:00:39 pm »
A ja dziś rozmawiałam z babeczką zajmującą się interwencją pod Poznaniem, mamy tam pojechać w środę lub czwartek.. Dlatego bardzo proszę Poznaniaków o pomoc z klatkami i transporterami - do przewiezienia jest 11 królików. Jeszcze ich nie widziałam i nie wiem w jakim są stanie. Od środy do soboty postaram się je przetrzymać u siebie. W sobotę akurat jedziemy do Torunia, więc je zabierzemy, ale właśnie nie mamy w czym.. Nie mam pojęcia jakim cudem uda się w Azylu upchnąć kolejnych 11 króli... Dlatego APELUJĘ do ludzi, którzy mają troszkę miejsca w domu - bierzcie króle na DT, chociaż na wakacje :(

My mamy transporter ale na wypożyczenie i zmieści jedną miniaturkę. Używany wielokrotnie, ale Forta udało mi się w tym przewieźć.

Co do DT - ja brałabym. Gdyby nie to, że wszystko mam na najem i każde zniszczenie, nawet małe - i muszę odkupić cały mebel :| Plus - mam u siebie pacjentów. 99% to kobiety, które szukają właśnie ciepłego kontaktu, też ze zwierzątkami, ale zdarzy mi się 1% który zechce ćwiczyć na nim brakującego pierwiastka empatii i mamy problem.

A popros - dziękuję za zdjęcie Forta! :)))) Kulka a nie miniaturka :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2013, 20:04:15 pm wysłana przez mauser »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12576 dnia: Lipiec 29, 2013, 22:26:22 pm »
emilia, to oczywiste, że każda forma pomocy jest bezcenna  :przytul natomiast w tej chwili bez wątpienia stoimy pod murem i czynnik ludzki jest nadzwyczaj ważny :)

wiola17-2003, ze snem bywa niestety różnie, a czasami życie na 300% jest po prostu wyjątkowo trudne, ale to byłaby bardzo długa opowieść :P

przejdźmy do pon. wizyty u doc :)

królik, który trafił do nas w sobotę, zgodnie z przypuszczeniami ma już za sobą bagaż życiowych doświadczeń :] nasz Senior ma zęby w złym stanie. w przyszłym tyg. zdjęcie rtg i korekta, a być może również usuwanie zębów. przy okazji udrożnimy kanaliki łzowe.
w jelitach są bobki, ale perystaltyka jest bardzo słaba, dlatego podajemy metoclopramid.

Migotka - niestety nie jest dobrze. wskutek ruchów spastycznych, Migotka cały czas zamyka oko. najprawdopodobniej w tej sposób broni się przed bólem związanych z urazem rogówki. za 2 tyg. zdecydujemy czy powtórzymy zabieg. wtedy musielibyśmy usunąć o wiele większy płat powieki, aby oko się nie zamykało.

Wolfi dzisiaj został wykastrowany. czekam na info, czy z jego zębami jest wszystko ok ;)

Zidane dzisiaj otrzymał od doc 4/4+. waga bez zmian 1,25 kg. w tej chwili odstawimy leki i poczekamy do piątku. zobaczymy, czy bez jakichkolwiek leków na układ pokarmowy (wcześniej metronidazol, potem enro) wszystko funkcjonuje bez zarzutu (dzisiaj nie było żadnych odchyleń od normy). zrobimy też powtórne badanie krwi.

dzisiaj u doc była też Poziomka oraz Franklin (o Franklinie Kasia na pewno napisze  :przytul). Poziomka pewnie w tej chwili jest już po kontroli i wraca do domu z Olą :przytul

Fort rano zaliczył ostry atak paniki podczas oczyszczania (jest młodym królikiem, dlatego komórki się tak szybko regenerują i rany dramatycznie szybko zarastają), ale wieczorem dopisywał mu humor i apetyt. chodził za moim M. i prosił o jedzenie :P

***

jutro rano do inspektoratu pojedzie Devi, Fragola i Fusia w celu pobrania powtórnego wymazu i sporządzenia autoszczepionki ;)

***

dzisiaj do Azylu trafił 2,5 letni, niezwykle sympatyczny i kontaktowy baran - męska wersja Migotki. jutro postaram się wrzucić jego zdjęcia.



Offline Goniek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja strona
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12577 dnia: Lipiec 29, 2013, 22:29:51 pm »
Trois odwiedza coraz częściej dziewczyny i sobie leży jak "Król", a dziewczyny go myją ze wszystkich stron.



Offline mauser

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12578 dnia: Lipiec 29, 2013, 23:13:22 pm »
Cytat: Ola_19
Fort rano zaliczył ostry atak paniki podczas oczyszczania (jest młodym królikiem, dlatego komórki się tak szybko regenerują i rany dramatycznie szybko zarastają), ale wieczorem dopisywał mu humor i apetyt. chodził za moim M. i prosił o jedzenie :P



Najpierw panikował to potem zgłodniał. ;)
A ten apetyt może być taki z natury, regeneracji czy ma nadmierny?

Offline KasiaDe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12579 dnia: Lipiec 30, 2013, 00:16:10 am »
Prawdopodobnie koleżanka weźmie jednego królika na DT (może z opcją DS) :) strasznie podoba jej się Anima, więc trzymajcie kciuki:)

Popytam jeszcze znajomych, może ktoś przygarnie, chociaż na wakacje:/