Autor Wątek: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka  (Przeczytany 44399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 02, 2011, 14:54:36 pm »
Madzia, ale ja też uważam, że Ferplastowy jest o wiele lepszy, z wielu względów :) Łatwo się go czyści, jest odpowiedniej wielkości (mieszczą się spokojnie 2 króle), królik może się 'ukryć' - nie jest z każdej strony "otwarty", a szczególnie od góry, co jest bardzo ważne. Uważam, że skoro można kupić od razu lepszy transporter, to nie ma sensu kupować proponowanego przez ciebie, szczególnie że ceny są do siebie zbliżone.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 02, 2011, 15:23:54 pm »
Ale z tego co widziałam to Ferplast jest drogi, na razie nie stać mnie na taki wydatek.

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 02, 2011, 15:27:35 pm »
dorkas
http://allegro.pl/ferplast-atlas-10-el-transporter-warszawa-i1450680337.html
:)
ja mam taki i zdaje egzamin, cena też jest ok :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 02, 2011, 15:29:38 pm »
Ja mam dokładnie taki sam :) Jak pisałam, ceny zbliżone, z Ferplastu nawet tańszy.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 02, 2011, 15:38:58 pm »
sorki Dziewczyny, patrzyłam na cenę klatek a nie transporterów. sorki :icon_smile2 :icon_smile2

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 02, 2011, 15:42:10 pm »
a taki: http://allegro.pl/transporter-ferplast-aladino-medium-warszawa-i1453386864.html  ???

a ten co podałyście wcześniej: Ferplast Atlas 10 to o takich wymiarach starczy?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 02, 2011, 15:57:08 pm »
Nie, taki też nie - jak nazwa mówi, jest dla gryzoni, a nie królików ;)

Tak, jak najbardziej Atlas 10 starczy :)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sassenka

  • Gość
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 02, 2011, 16:18:02 pm »
Ostatnio też stanęłam przed wyborem wszystkiego dla króliczków ;)
Zdecydowałam się na zagrodę, transporter Capri 1, miseczki na stojaku, dużą kocią kuwetę z Trixie i kilka zabawek ;)
wybór rzeczywiście jest trudny ;) -> a dzisiaj kupiłam klatkę 140cm ;) okazyjnie ;) więc bądz wytrwała i szukaj okazji

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 02, 2011, 17:57:23 pm »
a dzisiaj kupiłam klatkę 140cm oczko

To apartament! Wspaniale, że udało Ci się taką kupić.

Ja ze swojej strony polecam jednak posiadanie czegoś zadaszonego, gdzie króliczka można zamknąć, np. podczas wizyty małych dzieci. Ja mam model niestandardowy: klatkę 100cm na stałe otwartą przystawioną do zadaszonej zagrody 1mx1m. Ale to wynik wielu prób i błędów - kupiłam wcześniej 2 inne zagrody, które teraz zalegają gdzieś w mieszkaniu. Więc naprawdę warto dobrze przemyśleć zakupy. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 02, 2011, 20:07:36 pm »
Oj przypominają mi się moje początki   :icon_biggrin  Ja swojego pośrednika zadręczałam mailami dwa razy dziennie  :oh:  I też całe dnie spędzałam gapiąc się w zdjęcie Luisa. Co do kuwety-u mnie narożna chyba nie zdaje egzaminu. Co prawda królik załatwia się w niej, ale czasami tak się usadowi że tyłek wystaje mu poza tą kuwetę i wszystko ląduje obok spływając pod nią. Natomiast w zwykłej kociej kuwecie, którą ma u moich rodziców nie ma takiej opcji żeby mu tyłek poza nią wystawał  :niegrzeczny Pytałaś o psa. Ja też mam psa i też się obawiałam relacji pies-królik. W ogóle bałam się bardzo, że mój pies będzie traktował królika ja pottencjalny obiad ale...nie jest tak źle. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Na początku mój pies (Arpa) bardzo nachalnie się do Luisa pchała, wsadzała nos w szczeliny klatki itp. poza tym wydawało mi się, że miało to lekki podtekst "upolować". A potem nastąpiła zmiana. Nie wiem czy Luis Arpę ugryzł (przy którymś razie wciskania jej nochala w klatkę) czy przestraszył, grunt że przez jakiś czas omijała go szerokim łukiem, nawet na niego nie patrzyła. A teraz ubzdurała chyba sobie, ze Luis to jej szczeniak i siedzi czasami przed klatką i merda ogonem, a jak czasami trzymam go na rękach to próbuje wylizać mu tyłek :rotfl2  W każdym razie chyba jeszcze długo (a może nigdy) nie puszczę ich wolno razem-Arpa jest delikatna jak słoń w składzie porcelany więc wolę nie ryzykować. Chociaż wcale bym się nie zdziwiła gdyby to Luis pogonił ją przez cały dom.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 02, 2011, 20:25:30 pm »
Natomiast w zwykłej kociej kuwecie, którą ma u moich rodziców nie ma takiej opcji żeby mu tyłek poza nią wystawał
Taa... moje króliki i to potrafią :oh:
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Anuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 02, 2011, 21:02:33 pm »
odezwała się dzisiaj do mnie (poprzez drogę e-mailową) P. Kasia - pośrednik. zadała parę pytań, ja odpisałam.
i czekam na spotkanie przedadopcyjne.

Dziewczyny, tak się zastanawiam nad jeszcze jedną sprawą: otóż mam w domu 7-letnią goldenkę. Sunia zakupiona ze sprawdzonej hodowli, szkolona, jest z nami od początku. Z racji tego, że mam córeczkę 7 letnią niewidomą piesek został zakupiony do dogoterapii.
Jest kochaną dziewczynką, spokojną, wesołą.

Zastanawiam się czy Bluelek ją zaakceptuje, bo wiem, że z Maltą nie będzie problemu.
Macie jakieś doświadczenia na płaszczyźnie: pies-królik?

Moderator już zwracał uwagę na zakaz pisania dwóch postów pod sobą. Bardzo proszę zapoznać się z Regulaminem i stosować do niego. Posty scalam--Blacky
Witaj dorkas! Nasz Poldzio ma kontakt z 12 letnią "babcią" colie i powiem Ci, że to królas jest bardziej zainteresowany nawiązaniem kontaktu niż nasza Diana ;) Fakt jest baaaardzo spokojnym psem. Zazwyczaj  udaje, że Poldzia nie widzi. "Dogoterapeutyczne" stworzenia są baardzo opanowane więc myślę, że nie będzie najmniejszego problemu, a z czasem Blue zyska kompana. Proponuje na początek, żeby równocześnie zajmować się królasem i psiną. Jedno głaszcze królasa drugie psine. Tak żeby nie była zazdrosna.
Co do suszków i sklepu świat królika to jest ok, ale trzeba długo czekać na przesyłkę. Co najmniej tydzień. Jeżeli Blue nadal jest u dr Godźka w Boguszowicach to tam są suszki z Zuzuli, zaledwie o 0,50 zł droższe niż w świecie królika. Jeżeli Bluea już tam nie ma no to pozostaje chyba tylko sklep internetowy. Poldzio przepada za babką lancetowatą i mniszkiem lekarskim. Zobaczysz adopcja królasa jest fantastycznym pomysłem. Trzymamy kciuki ;)

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 02, 2011, 21:21:09 pm »
Natomiast w zwykłej kociej kuwecie, którą ma u moich rodziców nie ma takiej opcji żeby mu tyłek poza nią wystawał
Taa... moje króliki i to potrafią :oh:

Znaczy nasikać specjalnie na złośc przed to tak...ale ta kuweta kocia (przynajmniej moja) ma dosyć wysokie ścianki i taka spora jest...jakoś nie udało mu się wywalić tyłka poza nią.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 02, 2011, 21:31:25 pm »
Ja też mam kocie kuwety :D I króle potrafią wystawić tyłek poza nią, będąc w środku :D
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 02, 2011, 22:27:15 pm »
Dziewczyny:

1) jakiej wielkości (średnicy) macie miseczki ceramiczne? na allegro są różne wielkości np. 13, 20cm - nie wiem jakie będą oki?
    z drugiej strony sobie myślę, że jak CC daje się 2 łyżki to wystarczy jakaś mniejsza co nie?

2) czy kupić neutralizator zapachów? używacie?

3) czy paśnik do klatki o szerokości 60cm - kupić jeden czy dwa? widziałam w niektórych klatkach,że króle mają po dwa


Klatka zamówiona, jutro ma być wraz z domkiem. reszta po Waszych wypowiedziach :diabelek
dzięki

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 02, 2011, 22:44:56 pm »
Na warzywa potrzeba większej miseczki, 13cm powinno być ok.

Ja kupiłam - absolutnie nic nie dają, ani na króliki ani na koty. :)

60cm to strasznie duży, ja mam taki zawieszany na zewnątrz i ma maks15cm. Może to jest taka "kratka" wstawiana ukoście do klatki? - jeśli tak, to wystarczy Ci jeden, a dwa będą niepotrzebnie miejsce zabierać.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 02, 2011, 22:55:27 pm »
Blacky, miałam na myśli szerokość klatki 60 cm i na tej szerokości 2 paśniki.

no dobra, na warzywa ok 13, a na wodę, granulat też po 13?

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 02, 2011, 23:26:26 pm »
http://i35.tinypic.com/2myb1is.jpg ja mam takie miseczki, ta po prawej ma 11 cm średnicy i jest w sam raz
nie używam neutralizatora zapachów, mój króliś pachnie :D wetka zawsze go wącha, mówi że ma fajny zapach :D a jeśli komuś przeszkadza zapaszek z kuwety to trzeba częściej zmieniać żwirek, a jeśli komuś i to przeszkadza to królisia wykastrować :)

Offline Rubi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 02, 2011, 23:49:55 pm »
hehe Wataha mam dokładnie identyczne miseczki  :co_jest

dorkas, przechodziłam przez to samo, będzie dobrze, trzymam kciuki!  :doping:

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 03, 2011, 09:19:40 am »
http://allegro.pl/kuweta-mala-stefanplast-sprint-10-z-lopatka-i1479374615.html

http://allegro.pl/yarro-kuweta-owalna-z-ramka-50-x-38-x-13-cm-i1459630133.html

http://allegro.pl/kuweta-z-kratka-z-dnem-przesiewowym-savic-i1483012697.html  - z dnem przesiewowym

nie mogę zdecydować się na kuwetę: czy narożna czy prostokątna? prostokątna na pewno więcej miejsca zajmie w klatce.
jakiej wielkości macie kuwety, na ile są wysokie?

czy taka (jak w linku) nie za wysoka?

powiem Wam, że jestem ku końcowi zakupów - i całe szczęście :lol
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2011, 09:30:19 am wysłana przez dorkas »