Autor Wątek: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka  (Przeczytany 44209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 01, 2011, 15:24:55 pm »
trzymamy kciuki żeby szybciutko się udało :)

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 01, 2011, 15:25:35 pm »
no Aga, dokładnie tak jest też i w moim przypadku :lol

Offline Anuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 01, 2011, 18:28:00 pm »
Trzymamy z Naszym adoptowanym Poldkiem kciukasy! Adopcja to naprawdę świetna sprawa.

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 01, 2011, 19:16:05 pm »
dobra Dziewczyny, po prawie całodziennej lekturze dotyczącej chowu i żywienia królików itd mam pytania.
Chcę je zadać przed złożeniem zamówienia na allegro:

1) podłoże - wiem, że trociny nie wskazane, tylko np. żwirek zbrylający - faktycznie taki warto zakupić?
oglądałam na allegro i jeśli chodzi o podłoża to masa tego i nie wiem co wybrać

2) miseczka na wodę lub poidełko - ??? też nie wiem co wybrać - różne opinie

3) paśnik rozumiem lepiej umocowany do klatki - wiszący?

4) jaki pokarm - Vitapol może być? wiem, że są inne ale droższe - jesli trzeba będzie to i taki kupię

5) czy wskazane jakieś kolby, dropsy itp?
___________________________________________________________
Teraz tak: czytałam dzisiaj różne wątki poruszane na forum i mam mętlik.  Wytłumaczcie mi coś tak po swojsku :lol
1) żwirek sypie się na całe podłoże klatki czy tylko troszkę? do kuwety też się daje - ile?

2) królika karmimy dwa razy dziennie granulatem tak? a dodatki jak: owoce itd - ile razy w tygodniu?

3) jeśli dostanę królika - od razu wskazana wizyta u weta i szczepienia?

No, to na razie moje Drogie tyle :icon_8P
Z góry bardzo dziękuję za wypowiedzi :*

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 01, 2011, 19:23:48 pm »
Nie przejmuj się dorkas, ja też długo czekałam na odpowiedź przy adopcji. Tak jak dziewczyny piszą : pośrednicy mają swoje życie i czasem nie mają dużo czasu, tak jak i Ty rozumiałam to i szanowałam ale co chwilę sprawdzałam skrzynkę mailową w oczekiwaniu na odpowiedź, potem miałam wątpliwości czy moja ankieta w ogóle zostanie przyjęta a gdy zaczęłam myśleć że nigdy nie dostanę Czekolady, dostałam odpowiedź pozytywną :D Mogę Ci życzyć jedynie cierpliwości, chociaż rozumiem jakie to trudne :D
1. żwirek musi być niezbrylający!!!, drewniany. polecam pinio ale nie zawsze można go dostać w osiedlowych zoologach
2. miseczki najlepsze, ciężkie miseczki o prostych ściankach takie jak są w internetowych sklepach zoologicznych, uszy mają wtedy neutralną pozycję przy piciu a ponadto poidełka czasem kapią albo się zacinają i trudniej je czyścić
3. ja mam przymocowany do klatki, niestety niektóre uszaki nie lubią paśnika. możesz kupić i sprawdzić czy się nada.
4. ja polecałabym granulaty albo dieta bezgranulatowa (warzywka, owocki (w małych ilościach), suszki i sianko)
5. absolutnie nie!

_______________
1) to zależy, czytałam, że bluelek nie potrafi jeszcze korzystać z kuwety ale ja w klatce mam ręcznik na całej powierzchni a żwirek tylko trochę w kuwecie

3) teraz mamy marzec czyli czas szczepień na myksomatozę i pomór więc wydaje mi się, że byłoby dobrze jeśli poadopcji odwiedziłabyś weta z uszakiem

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 01, 2011, 19:29:27 pm »
tak, tak - miałam właśnie zmodyfikować wypowiedź - oczywiście żwirek niezbrylający. :glupek:
ten Pinio też ma różne opinie - no, ale może warto od czegoś zacząć, sprawdzić.

Kurcze, ale tak sobie myślę - poidełko wydaje mi się rozsądniejsze gdyż nie dotyka podłoża i nie nalecą do niego fafole :) a taka miseczka na podłożu - mam wrażenie, że woda ciągle do wymiany.

Jeśli chodzi o żywienie - a nie można i tak i tak czyli: i granulaty łącznie z bezgranulatową dietą?

Serio nie wskazane różne kolby, dropsy itd? dlaczego? wydawało mi się, że to fajne urozmaicenie dla króla?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 01, 2011, 19:35:03 pm »
1) podłoże - wiem, że trociny nie wskazane, tylko np. żwirek zbrylający - faktycznie taki warto zakupić?
oglądałam na allegro i jeśli chodzi o podłoża to masa tego i nie wiem co wybrać

żwirek drewniany przede wszystkim.

) miseczka na wodę lub poidełko - Huh? też nie wiem co wybrać - różne opinie
możesz sama sprawdzić, powieść poidło i położ miseczkę. Obserwuj co królik wybierze.

3) paśnik rozumiem lepiej umocowany do klatki - wiszący?
Tak, wiszący, niektórzy wkładają sianko do koszyka wiklinowego albo miski.

4) jaki pokarm - Vitapol może być? wiem, że są inne ale droższe - jesli trzeba będzie to i taki kupię

Vitapol to jedna z najgorszych pokarmów.
 
Z tego co wiem Bluel wcina Cuni Complete rano i wieczorem jedna łyzka stołowa.
Ewentualnie dieta bezgranulatowa.
Poczytaj na temat granulatu
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/granulat.html
a tu granulaty:
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/dostepneg.html

5) czy wskazane jakieś kolby, dropsy itp?

to są fast foody.

1) żwirek sypie się na całe podłoże klatki czy tylko troszkę? do kuwety też się daje - ile?

Zwirek sypie sie do kuwety, a podłoże klatki może być wyłożone ręcznikiem, dywanikiem.

2) królika karmimy dwa razy dziennie granulatem tak? a dodatki jak: owoce itd - ile razy w tygodniu?
Dobrze by było, gdyby dostawał jedzenie o stałej godzinie, np. rano lyzka granulatu, poludnie suszki, na obiad bukiet warzyw, zieleniny, a wieczorem lyzka granulatu, a siano i woda staly dostep.
Moje przechodzą na dietę bezgranulatową to ich menu jest troszke inne.

3) jeśli dostanę królika - od razu wskazana wizyta u weta i szczepienia?

nie, niech lepiej najpierw sie zadomowi, zapozna sie nowym domem, jak sie poczuje pewnie to mozna zabrac do weta (najlepiej kroliczego)

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 01, 2011, 19:36:53 pm »
Ja mam Pinio i uważam go za dobry żwirek, faktycznie jeszcze nie miałam innego ale póki co zostanę przy pinio ;)

I tak wodę trzeba ciągle zmieniać bo musi być świeża, moje uszy rzadko kiedy śmiecą w miseczce bo w klatce mam dość uporządkowane. Sianko w paśniku, żwirek w kuwecie a jedzonko w innej misce, tylko jak zaczyna sie bawić jedzeniem czasem coś wpadnie do miski z wodą

jeśli masz zamiar karmić uszaka granulatem nie możesz odstawić warzyw, owoców i suszek. dieta bezgranulatowa to taka sama jak granulatowa tylko ... tylko bez granulatu ^^
odpowiedź brzmi : tak, możesz podawać granulat, owoce, warzywa i suszki :P

dropsy to sama chemia, kolby są tuczące, ciekawym urozmaiceniem może być np suszona truskawka z zuzali raz czy dwa razy w tygodniu, albo kilka rodzynek w tygodniu, kolby i dropsy to zgroza! ^^

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 01, 2011, 19:38:16 pm »
a tu są zdjecia klatek krolikow
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=2959.0

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 01, 2011, 19:41:25 pm »
ja polecam ten żwirek, starcza na bardzo długo i jest tani http://allegro.pl/norka-cat-s-60l-zwirek-drewniany-kurier-gratis-i1465866806.html  50 zł za 60 litrów, podczas gdy w sklepie zoologicznym Pinio 10 litrów kosztuje około 15 zł.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 01, 2011, 19:42:34 pm »
dorkas, w Rudej Śl. jest taka hurtownia, tam można kupić żwirek drewniany 60 litrów za 35 zł, to jets przy ul. Kokota.

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 01, 2011, 19:51:19 pm »
właśnie, gdzieś już ktoś wspomniał o tej hurtowni w Rudzie Śląskiej.
nie masz dokładnego adresu może?
ja polecam ten żwirek, starcza na bardzo długo i jest tani http://allegro.pl/norka-cat-s-60l-zwirek-drewniany-kurier-gratis-i1465866806.html  50 zł za 60 litrów, podczas gdy w sklepie zoologicznym Pinio 10 litrów kosztuje około 15 zł.

trafiłam dzisiaj na allegro na ten żwirek i brałam go pod uwagę - dziękuję

Z tego co wiem Bluel wcina Cuni Complete rano i wieczorem jedna łyzka stołowa

jejku, jedna łyżka stołowa to nie za mało? naje się tym królik



Posty scalilam. Do 6h od napisania wiadomosci mozna ja edytowac. W tym czasie zabrania sie pisania jednego postu pod drugim.
Tocha
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 00:15:41 am wysłana przez Tocha »

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 01, 2011, 19:58:38 pm »
Z tego co wiem Bluel wcina Cuni Complete rano i wieczorem jedna łyzka stołowa

jejku, jedna łyżka stołowa to nie za mało? naje się tym królik


jak będzie głodny to zje siano. Siano to podstawa w diecie.

adres hurtowni

Ruda Śląska (Bielszowice)
ul. Kokota 215

czynne do 17.30, a w sobote do 13.30

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 01, 2011, 19:58:56 pm »
Jeśli chodzi o Cuni Complete to królik powinien dostawać dwie łyżki stołowe bo CC jest lżejsze od innych granulatów, a np Cuni Pro 1 łyżkę stołową, ja właśnie tak daje plus do tego cały czas siano w paśniku i w ciągu dnia jakieś warzywa lub zioła bo samym granulatem w takiej ilości królik się nie naje.

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
do Kitty
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 01, 2011, 20:04:05 pm »
dziękuję za adres.

wiesz co weszłam na linka podanego przez Ciebie odnośnie granulatów. pisałaś, że Bluel dostaje Cuni Complete - a na tej stronie występuje jako granulat szkodliwy - jeśli o ten chodzi oczywiście

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 01, 2011, 20:05:29 pm »
dziękuję za adres.

wiesz co weszłam na linka podanego przez Ciebie odnośnie granulatów. pisałaś, że Bluel dostaje Cuni Complete - a na tej stronie występuje jako granulat szkodliwy - jeśli o ten chodzi oczywiście

zauważ, że wszystkie granulaty podane na miniaturce w mniejszym lub większym stopniu są szkodliwe. Nie ma nieszkodliwego granulatu.
W ogóle to lepiej podawać granulat niż kolorową mieszankę, można powiedzieć, że granulat to mniejsze zło (to tak samo jak podawanie kotu royala, a wiemy, ze to są same sztuczności i raczej nie ejst to najlepsza dieta).  A poza tym Bluelek u poprzedniego właściciela był żywiony byle czym, pewnie ziarnami i mieszanką, dlatego został przestawiony na granulat.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 20:16:03 pm wysłana przez Kitty27 »

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 01, 2011, 20:16:40 pm »
każdy podaje to co uważa za słuszne

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 01, 2011, 20:19:57 pm »
zauważ, że wszystkie granulaty podane na miniaturce w mniejszym lub większym stopniu są szkodliwe. Nie ma nieszkodliwego granulatu.

tak faktycznie tak jest - granulaty podane na miniaturce są bardziej lub mniej szkodliwe.
czyli jeśli Bluel dostaje już Cuni Complete to lepiej mu nie zmieniać na inny granulat?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 01, 2011, 20:21:46 pm »
Jeśli chcesz zmienić na inny granulat to musisz to robić stopniowo. Być może nie od razu będzie chciał próbować nowości.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 01, 2011, 22:15:16 pm »
dorkas ja osobiście bym mu nie zmieniała granulatu, ponieważ dostaje jeden z bardziej polecanych. Lepszy jest tylko grainless complete,ale nie zawsze króliczki chętnie go jedzą.

Ja bym polecała pozostać przy tym granulacie co jest, bądź wycofywała powoli granulat na rzecz diety bezgranulatowej :)