Autor Wątek: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka  (Przeczytany 45708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 08, 2011, 13:24:45 pm »
Hi Hi popatrz sobie dobrze na ten porządeczek bo jak już Bluelek zamieszka w tej klateczce to nigdy takiej poukładanej klatki nie zobaczysz  :diabelek
Wiadomo kiedy uszaty zamieszka w nowym domku, na jakim etepie jest procedura adopcyjna?
 Ja bym się już nie mogła doczekać, zwłaszcza z taką wyprawką gotową do przyjęcia uszaka  :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik :krolik
pozdrawiam  :*

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 08, 2011, 13:27:36 pm »
Dorkas , ale  bedzie miał uszaty pałac. Tylko  zbliża sie sezon trawkowy,  mleczyków , babek świeżych bęAdzie mnóstwo. Z doświadczenia wiem ,że wszystko co suche jest wtedy  be i fe   ...  niedobre . A mam nadzieje , że z miesiąc już będzie można zbierac świeżą zieleninkę .Czy już była wizyta przedadopcyjna?

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 08, 2011, 13:45:52 pm »
więc tak: wizyty przedadopcyjnej jeszcze nie było i szczerze - nie wiem kiedy będzie :(
Pośrednik Bluela kontaktował się z osobą, która została "wyznaczona" do tego celu - ale na razie nie mamy odzewu... a faktycznie - dłuży mi się już bez Bluesia. Co prawda nie widziałam go na żywo, ale króliś (tak jak wcześniej Wam pisałam)
skradł mi serce  :heart od razu jak go zobaczyłam na Adopcjach.

Anna, Ty mnie nie strasz :diabelek Może nie będzie tak źle :icon_biggrin

A co do zakupów dla Bluesia: "trochę" się spłukałam, no ale chciałam aby miał wszystko co mu potrzeba do funkcjonowania.
 Miłości również mu nie zabraknie u nas.

Dziewczyny, korzystając z okazji zapytam:
- czy siano trzeba zmieniać codziennie - nawet jeśli króliś nie zje wszystkiego w danym dniu to może ono zostać na kolejny dzień?
- wiem od J-j, że Bluel nadal ma problemy z załatwianiem się do kuwety. Mam w klatce i kocyk i ręcznik. Wnioskuję, że zaraz mi to osika - czy się mylę? bo tak się zastanawiam czy to dobry pomysł aby na ten czas były te rzeczy w klatce?
Nie ukrywam, że chciałabym aby Bluel nauczył się kuwetowania, ale czy mi się to uda?! nie wiem czy dam radę - to mnie najbardziej martwi

- na ile Wam starcza Cuni Complete? ja na razie kupiłam 3 kg.  Wiem, od J-j, że Blueś to żarłoczek więc nie wiem na ile to starczy i ile mu dawać  - czy 2łyżki na jedną porcję?

będę Wam wdzięczna za wszelkie spostrzeżenia. pozdrawiam Dorota

nuka

  • Gość
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 08, 2011, 13:52:21 pm »
A co do zakupów dla Bluesia: "trochę" się spłukałam, no ale chciałam aby miał wszystko co mu potrzeba do funkcjonowania.
 Miłości również mu nie zabraknie u nas.
:przytul , wszystko małe odwzajemni i odpracuje w tempie super ekspresowym :)

Siano ja dokładam codziennie, to niezjedzone po 2-3 dniach ląduje w kuwecie. Jak juz ptaki zaczna gniazda budować to takie resztki niezjedzone dostana na wyściółke

Mam w klatce i kocyk i ręcznik. Wnioskuję, że zaraz mi to osika - czy się mylę? bo tak się zastanawiam czy to dobry pomysł aby na ten czas były te rzeczy w klatce?
osika nie tylko to co w klatce, oznaczy w najróżniejszy sposób całe mieszkanie. Kocyk i ręcznik z klatki  przepierzesz i będzie ok.

CC dawaj maksymalnie 2 łyżki na dobę, wiosna zapasem, zieleniny będzie nadmiar, warzywka są ogólnie dostepne, niech małe zjada to co zdrowsze :)
Z zielenina uważaj, wprowadzaj stopniowo.


Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 08, 2011, 14:00:34 pm »
osika nie tylko to co w klatce, oznaczy w najróżniejszy sposób całe mieszkanie

A jak królik może jeszcze oznaczyć mieszkanie?! jej, ja naprawdę się tego obawiam.
Co, ja mam latać za nim ze szmatą cały dzień? jak sobie z tym początkiem poradzić?
Doradźcie proszę?
CZy taki mocz ma mocny zapach? jest na to rada?

nuka

  • Gość
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 08, 2011, 14:04:31 pm »
Oznaczy brodą (ma tam gruczoły zapachowe, będzie sie ocierał brodą o wszystko co uzna za swoje :) ), pobobczy w miejscach godnych uwagi, cos obsika.
Co, ja mam latać za nim ze szmatą cały dzień?
nie, to nic nie da. Schowaj to co masz cenne w mieszkaniu na wysokości królika, okryj czymś, kable pochowaj.
Mocz jak to mocz, ma zapaszek zmienny.


Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 08, 2011, 14:09:23 pm »
dorkas, króliki generalnie w nowym miejscu zostawiają bobki lub siku albo bródkują, w ten sposób mówi "to moje!".  Moje jak tylko poczują intruza, np. obcego królika to też znaczą teren. Zapach jest wtedy bardzo intensywny, niestety.  
Jest to zachowanie zwykle przejściowe.  

Ja latałam ze szmatą, bo też mam bzika na punkcie czystości, a miałam jakieś inne wyjście?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 08, 2011, 14:12:07 pm »
Oj tak kable obowiązkowo pochowaj, tapczan/łóżko/fotel okryj czymś co nie przemoknie tak bardzo, np kocyk i pod to worek czy gazeta szara. Lepiej zabezpieczyć niz potem prać wszystko :)

Co do siuśków.... mi pachną popcornem najczęściej :P

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 08, 2011, 14:12:36 pm »
ja zamówiłam sobie (tak na wszelki wypadek) z Trixie płyn przeciwko obgryzaniu, zobaczym czy będę musiała go użyć :icon_lol
zastanawiałam się jeszcze nad neutralizatorem zapachów i myślę, że też go nabędę

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 08, 2011, 14:14:56 pm »

zastanawiałam się jeszcze nad neutralizatorem zapachów i myślę, że też go nabędę

eee miałam to. nie pomogło, wyrzucone pieniądze w błoto.
Jak ktos ma dywan/wykładzinę to ja myłam vanishem, zwykle pomagało i dywan był jak nowy (a miałam dywan koloru kremowego).

a kanapę okryłam najpierw folią (taka wielka na remont), a na folię koc.

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 08, 2011, 14:40:21 pm »
A ja kupuję ten płyn i skutecznie pozbywam się plam moczu z wykładziny dywanowej a co najważniejsze zapaszku moczu. Środek jest nieco drogi ale za to skuteczny. Niestety nie nadaje się do odstraszania od obgryzania mebli. ale zapaszek likwiduje rewelacyjnie.
http://animalia.pl/produkt,15937,661,Urine_Off_Multipet.html

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 08, 2011, 14:44:41 pm »
kurka no, a ja składając zamówienie do Animalii zastanawiałam się nad nim. No, ale ze względu na cenę i brak komentarzy na jego temat - darowałam go sobie - a szkoda...
no nic, kupię go przy kolejnym zamówieniu

Offline Apogeum

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 08, 2011, 14:53:01 pm »
kurka no, a ja składając zamówienie do Animalii zastanawiałam się nad nim. No, ale ze względu na cenę i brak komentarzy na jego temat - darowałam go sobie - a szkoda...
no nic, kupię go przy kolejnym zamówieniu
kiedy bluelek bedzie u Ciebie?

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 08, 2011, 14:55:56 pm »
cytuję moją wcześniejszą wypowiedź :icon_biggrin
" więc tak: wizyty przedadopcyjnej jeszcze nie było i szczerze - nie wiem kiedy będzie
Pośrednik Bluela kontaktował się z osobą, która została "wyznaczona" do tego celu - ale na razie nie mamy odzewu... a faktycznie - dłuży mi się już bez Bluesia."

pozdrawiam

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 08, 2011, 15:55:56 pm »
Dorkas , królika można nauczyc  czystości. Mialam także,, trudny" przypadek . Zeszło troche , ale 100% siuśków jest w kuwecie  oraz 80% bobków.  Jesli chodzi o plamy , to ja kupuje płyn do dywanów w Lidlu. Będzie w promocji od 14.03 , taki z serii W5  .Nie jest drogi , polecam jest rewelacyjny .Nie moge doczekac sie  dostawy. Wklajam link
http://www.bangla.pl/chemia/czyszczenie/pozostale/lidl-w5-odplamiacz-do-dywanow-p8000.htm

Offline uhu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 08, 2011, 19:44:40 pm »
dorkas dziekuje Ci za ten watek!  :bukiet i dziekuje wszystkim, ktorzy przyczynili sie do jego rozwiniecia  :bukiet ;) zwykle w "Przygarne" ktos pyta o adopcje, pada odpowiedz "badz cierpliwa, na pewno posrednik sie odezwie", -"aha, ok" i czesc ;) a tu tyyyyle pytan, tyyyyle watpliwosci i tyyyyyle przydatnych informacji :) nawet nie wiecie jakie to potrzebne dla osob, ktore szykuja sie wlasnie do adopcji :) a nawet jak wiecie to chcialabym Wam to jeszcze raz przypomniec i uswiadomic :D sprawdzam i czytam na biezaco :) pocieszajace jest, ze nie jestem sama w takich rozmyslaniach ;) trzymam mocno kciuki, zeby Bluelek szybko sie do Ciebie wprowadzil :) i czekam oczywiscie na jego fotki z nowego domku   :bunny:

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 08, 2011, 20:31:18 pm »
Uhu, to naprawdę wydaje się skomplikowane tylko na początku :) Tak naprawdę nie ma w tym nic trudnego, przy ucholach nie może po prostu zabraknąć miłości, cierpliwości i odpowiedzialności - 'tylko' tyle :) Jeśli ma się to wszystko to nawet najgorsze zbrodnie zostają im wybaczone :) Na przykład wczoraj musiałam się pożegnać z kolejną (nie liczę już którą) parą moich słuchawek - no cóż, moja wina, zostawiłam na łóżku i wyszłam z pokoju na chwilkę, króle się zaopiekowały ;)

Z tą czystością to różnie bywa, Milkunia jest w 100% kuwetkowa i dopóki ją samą miałam to był porządek, Łatek załatwia się gdzie mu wygodnie i muszę sprzątać 3 razy dziennie i mój pokój, i ich zagrodę. Raz dziennie odkurzam, bo siano też wszędzie roznoszą, a potem już tylko zamiatam bobki, ewentualnie myję podłogę/dywan, jak jest nasikane. Można do tego przywyknąć ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline uhu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 08, 2011, 22:33:53 pm »
Ciapusia, jesli chodzi o milosc, odpowiedzialnosc i (duzo!) cierpliwosci to ja to wszystko wiem ;) mialam juz kiedys ucholka wiec z bieganiem pol dnia ze zmiotka jestem juz oswojona ;) chodzi o to ze od tego czasu tyle nowych produktow weszlo na rynek, ze naprawde mozna sie pogubic :D a tutaj sa naprawde przydatne rady co warto kupic a czego nie i ktory produkt lepiej sprawdzi sie w praktyce :) Uszy sa super !  :bunny: i forum jest super !  :balet: tylko za bardzo uzaleznia :p

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 08, 2011, 23:05:41 pm »
dorkas dziekuje Ci za ten watek!

Uhu, cieszę się, że tak mój wątek  odebrałaś:-)  nie sądziłam, że tyle osób z Forum będzie chciało
zabrać głos w tej sprawie i że tyle cennych wskazówek, rad dostanę:)

Dziękuję również za wyrozumiałość i cierpliwość do mojej osoby.
Mam nadzieję, że w razie wątpliwośći mogę nadal skorzystać z Waszej wiedzy?

p.s. forum ogromnie uzależnia:-)
pozdrawiam Wszystkich

Offline Rubi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Płeć: Kobieta
Odp: zgłosiłam chęć adopcji Bluelka
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 08, 2011, 23:57:26 pm »
dorkas, jedne króle zaznaczają teren inne nie - przykład - moja miśka :)
Od początku załatwiała się tylko w klatce, nawet nie było sporadycznych bobków czy zasikań. Dopiero teraz (po 4 miesiącach u mnie) zostawia pojedyncze bobki po pokoju, ale siusia nadal tylko w klatce. Wiążę to jednak ze zbliżającą się wiosną, okresem rozrodczym itp

Co do tych neutralizatorów etc - ja tam lubię wszystkie zapaszki królicze ;) poza tym zdrowe boby nie powinny śmierdzieć, włoski króliśki wręcz pachną :D więc chyba tylko siuśkami może dawać, ale nie przesadzała bym. No a sianko pachnie, więc nie wiem co komu może przeszkadzać.