Autor Wątek: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!  (Przeczytany 22102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 27, 2011, 00:05:05 am »
Widzę, że Hero sam gubi się " w swoich zeznaniach"...

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 27, 2011, 00:35:27 am »
Sam nie wiem co pisałem król nie był szczepiony.Zamotany byłem popołudniu tyle się działo:)
Jak miałem poprzednie króle to każde szczepiłem ,później zmienił się weterynarz i powiedział że szczepienie króli to wyrzucanie pieniędzy w błoto.Więc go posłuchałem , ale jednak aktualnie dochodzę do wniosku że szczepienia są ważne i w tym roku swojego przyszłego króla zaszczepię .Bardzo przepraszam za rozbieżności w tekście .

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 27, 2011, 00:49:02 am »
hero jeśli królik tyle czasu spędza na dworze to oczywiste, że trzeba zaszczepić. Przecież to komary przenoszą najgorsze choroby. Wet widocznie nie bardzo wiedział co mówi...

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 27, 2011, 01:10:19 am »
Cóż, nie wszyscy weterynarze znają się na królikach, trzeba szukać
takiego "króliczego".
Poza tym, jeśli czytałeś trochę o myksomatozie, i innych króliczych chorobach,to na tzw. chłopski rozum- choroby przenoszą komary, które znajdują się głównie na dworze. No, proszę...

Będę szczera; doradzam Ci na razie zrezygnowanie z Uszaka, i poparłam
to konkretnymi argumentami, we wcześniejszych postach.

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 27, 2011, 08:19:13 am »
Ja nie skorzystam z Waszych sugestii ,i czekam na uszaka najprawdopodobniej będzie już dziś u mnie w domu:):D
Król początkowo miał być z adopcji od osoby prywatnej ,jednak ta pani się z tego wycofała ,teraz królasa biorę z brzeskiego schroniska dla zwierząt.

W związku z tym mam takie pytanie,ponieważ wziąłem sobie do serca wasze uwagi na temat puszczania króla chciałem się dowiedzieć czy wystarczy mu codzienne wypuszczania miedzy godzinami  7:00 ,a 12:00-14:00?.

Królas ma dopiero 10tygodni.

I jeszcze jedno pytanie,dla mnie bardzo istotne ale przejdźmy do meritum, ponieważ na noc króla nie mogę puścić  swobodnie po całym mieszkaniu w celach estetycznych,i higienicznych.
W mojej głowie zrodził się taki pomysł ,aby na noc czyli w godzinach 21:00 -7:00 króla  wpuszczać do łazienki łazienka jest połączona z w-c,znajduje się tam również piec gazowy , w nocy jest wyłączony, w łazience jest całkiem ciemno,ale w sumie królowi to bez różnicy.Łazienka jest średnio duża ,w każdym bądź razie będzie miał dużo swobody.
Czy to dobry pomysł , czy stanowczo mi go odradzacie,proszę o odpowiedzi z uzasadnieniem .
Oczywiście dodam że w tej łazience jest raczej mały przepych powietrza  co mnie najbardziej zastanawia !Jeżeli chodzi o domowników to w nocy raczej nikt nie ma w zwyczaju iść do łazienki.
Dodam  że łazienkę należycie zabezpieczę przed nowym lokatorem .
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2011, 08:30:19 am wysłana przez hero »

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 27, 2011, 10:06:35 am »
Oczywiście,że może być wybieg i w łazience.U mnie Mopcia z konieczności przebywa tam 24h/dobę.Musisz tylko spuścić klapę od wc,wstawić kuwetę toaletową,jego miski,rolki od ręczników,czy papieru toaletowego,kulę smakulę,karton z wyciętym otworem-możesz tam wsadzić sianko itp. by miał się czym bawić i może na początek jakiś dywanik,póki nie przyzwyczai się do kicania po kafelkach.Im więcej król ma ruchu,tym lepiej dla jego zdrowia(także psychicznego)

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 27, 2011, 10:15:10 am »
Trzymasz króla w łazieńce 24\24?
Czy to na pewno nieszkodliwe ?
Ja sobie na to nie mogę pozwolić bo w w-c nie mam okien , przez co jest ciemno ...

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 27, 2011, 10:24:43 am »
Mopcia jest u mnie na przymusowym DT i nie mam innego miejsca,bo kuchnię okupuje druga tymczasowiczka Baraninka.W łazience nie ma klatki,tylko transporter z siankiem,by miała miejsce do odpoczynku.Najbardziej jednak lubi wylegiwać się na klapie od wc pokrytej dywanikiem :diabelek.Światło królikowi nie jest do niczegoo potrzebne,raczej obecność opiekuna i wsólne spędzenie czasu,zabawa z uszakiem.A jeśli piszesz,że piec gazowy jest w nocy wyłączony(choć teraz piece są wyposażone w system zapobiegający cofaniu się spalin)to nie widzę przeszkody,aby uszak tam biegał nocą.

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 27, 2011, 11:23:54 am »
Tzn nie est wyłączony pali się tylko świeca...
Piec ma 7lat więc chyba aż taki stary nie jest .
Dzięki wielkie za porady!:D

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 27, 2011, 12:05:57 pm »
Ja bym była ostrożna z tą łazienką.
Konieczne jest należyte zabezpieczenie, pochowanie środków czyszczących, itd.

Biegania trochę za mało, ale jak na razie dobre i to.
Czytaj forum, i koniecznie zapoznaj się z tymi stronami:
http://uszata.com/
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/
http://www.kazior5.com/

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 27, 2011, 13:23:13 pm »
Jeżeli chodzi o umeblowanie łazienki,sam ją zaprojektowałem , król nie będzie miał wewnątrz żadnego zagrożenia.
Jestem taki podekscytowany tym że za 4h król przyjedzie do mnie do domu :D
Jeszcze dziś jak czas na to pozwoli strzele kilka fotek nowego lokatora w moim domu .
Mój pies już wyczuwa nastrój i tak jakby razem ze mną oczekuje nowego domownika.
Pozdrawiam

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 27, 2011, 13:32:23 pm »
Nie stresuj Malucha od razu zdjęciami, itd.
Nie ruszaj go, niech posiedzi trochę w klatce, uspokoi się, przyzwyczai do otoczenia.

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 27, 2011, 13:35:29 pm »
Mel przestań mnie ciągle krytykować , wszystko co robię podlega Twojej krytyce !!!
Co mu się stanie jak będzie siedział w klatce a ja w promieniu 1-2 metrów zrobię kilka zdjęć,bez flesza.
Popadasz w paranoje!

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 27, 2011, 13:40:00 pm »
ja mam różne zwierzaki w domu i nie zauważyłam, aby pstrykanie im fotek wywoływało u nich jakikolwiek stres

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 27, 2011, 13:42:49 pm »
Hehehe hero moje jak widzą aparat to stres zamienia się w super zabawę.Czekam na zdjęcia  :brawo:

Mel

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 27, 2011, 13:55:03 pm »
Nie, ja nikogo nie krytykuję.
Hero, ja Ci zwracam po prostu uwagę na istotne rzeczy, które pownieneś wiedzieć.
Niektóre króliki stresuje aparat, w pierwszych dniach pobytu w nowym domu.
I tyle.
A ty zamiast się rzucać, pownieneś wziąść sobie pewne rady do serca :P.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 27, 2011, 13:57:00 pm »
Hero, fotki krolika wstawiaj w nowym watku w dziale Nasze kroliki :) Tak, aby ten watek byl nt. przechowalni.

hero

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 27, 2011, 14:00:23 pm »
Oczywiście tak zrobię...
Czekam z nie cierpliwością na Noemi
Pozdro

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 27, 2011, 14:04:36 pm »
Oj juz dajcie spokoj wszyscy. Tyle rad i odsylania juz dostal chlopak, ze sam wyciagnie wnioski, albo nie. Kazdy uczy sie sam radzic ze zwierzakiem na miare wlasnych bledow i porad jakie znajdzie. Witamy nowego domownika u ciebie i czekamy na watek przybysza kudlatego

flover24flover

  • Gość
Odp: OFERUJE PRZECHOWANIE KRÓLIKA ZA DARMO!
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 13, 2011, 14:41:13 pm »
Jest tu moze ktos z Niemiec z okolic Essen, Gelsenkirchen, Oberhausen, Köln?
Chcialam rowniez zaoferowac pomoc, chcetnie zajelabym sie uszkami pod wasza nieobecnosc oraz chetnie bym tez zostawila w  dobrych rekach moja Krolinka podczas mojej nieobecnosci.