Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1018288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1680 dnia: Lipiec 03, 2010, 09:43:06 am »
tusiatko to jest tak jak normalnie :) dwa razy dziennie po garśći granulatu :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1681 dnia: Lipiec 03, 2010, 09:50:08 am »
tusiatko to jest tak jak normalnie :) dwa razy dziennie po garśći granulatu :)
Dziekuje na razie dalam kilka w ogole na sprobowanie czy edzie lubil :D

Offline Nekierta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1682 dnia: Lipiec 03, 2010, 14:28:02 pm »
Właśnie przeczytałam nowy podział granulatów na szkodzliwe i mniej szkodliwe na Miniaturce. Czyli wychodzi na to, że Cuni Pro nie jest taki świetny? Lepszy jest ten Grainless Complete? Bo zamierzam niedługo robic zakupy na Świecie Królika i mam dylemat, czy przestawic Axę z CP na GC..


Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1683 dnia: Lipiec 03, 2010, 14:32:43 pm »
Grainless jest lepszy.

Offline Nekierta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1684 dnia: Lipiec 03, 2010, 14:35:35 pm »
To zrobię od nowa listę.. A ten granulat marchewkowy i pietruszkowy? Można kupic i podawac kilka pałeczek dziennie albo co jakiś czas jako przysmak, czy nie jest polecany?


Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1685 dnia: Lipiec 03, 2010, 16:23:50 pm »
ktory z granulatow z JR jest bezzbozowy?ten Grainless?wyrzuculam opak.a na swieciekrolika pod. zamowienie tego granulatu przez tel
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1687 dnia: Lipiec 03, 2010, 18:42:12 pm »
dzieki...obydwa sa bezbozowe tylko jeden z nich jest z m.in.suszonymi warzywami
Funiol wcuna ten bez warzyw
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1688 dnia: Lipiec 03, 2010, 19:04:18 pm »
dzieki...obydwa sa bezbozowe tylko jeden z nich jest z m.in.suszonymi warzywami
Funiol wcuna ten bez warzyw
ja widze 3
grainless herbs
Grainless Herbs to pełnowartościowa mieszanka wielu długowłóknistych traw i ziół, tworzących wraz z wieloma warzywami i kwiatami optymalną podstawę zdrowego wyżywienia dla królików. Karma podstawowa dla królików miniaturek.
Skład: płatki grochu, plasterki marchwi, tymotka łąkowa, kupkówka, babka lancetowata, wiechlina łąkowa, płatki bobu, mięta, koniczyna łąkowa, kostrzewa łąkowa, przywrotnik, owies zielony, siemię lniane, pasternak w kostkach, liście pokrzywy, kwiaty nagietka, burak ćwikłowy w kostkach, koper włoski, orzech laskowy, korzeń pokrzywy, liście gruszy, liście malin, kwiaty rumianku, liście mniszka lekarskiego, czarnuszka, plastry ogórka, plastry cukinii, witaminy. Zawartość: Surowe proteiny 14,6%, surowy tłuszcz 3,9%, surowe włókna 18,2%, surowy popiół 6,9%, wapń 0,4%, fosfor 0,3%. Składniki dodatkowe/kg: wit. A 10.000 i.E., wit. D³ 1.000 i.E., wit. C 250 mg, wit. E 40 mg.

grainless complete
Grainless Complete składa się w 100% z bezzbożowych granulek, łączących w sobie wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki. Wspiera proces ścierania zębów. Dzięki optymalnej mieszance komponentów w formie granulatu wyklucza selekcję poszczególnych składników. Karma podstawowa dla królików miniaturek.
Skład: tymotka łąkowa, kupkówka, wiechlina łąkowa, babka lancetowata, koniczyna łąkowa, kostrzewa łąkowa, przywrotnik, płatki grochu, marchew w kostkach, płatki bobu, pasternak w kostkach, mięta, koper włoski, jabłko w kostkach, siemię lniane, liście mniszka lekarskiego, burak ćwikłowy w kostkach, liście pokrzywy, kwiaty rumianku, czarnuszka, witaminy. Surowe proteiny 11,1%, surowy tłuszcz 2,9%, surowe włókna 21,5%, wapń 0,5%, fosfor 0,3%. Składniki dodatkowe/kg: wit. A 10.000 i.E., wit. D³ 1.000 i.E., wit. C 250 mg, wit. E 40 mg;

grainless mix
Grainless Mix to bogata w surowe włókna kombinacja bezzbożowych granulek oraz mieszanki z długowłóknistych ziół i zbóż. Karma podstawowa dla królików miniaturek.
Skład: tymotka łąkowa, płatki grochu, kupkówka, babka lancetowata, wiechlina łąkowa, koniczyna łąkowa, kostrzewa łąkowa, przywrotnik, liście pokrzywy, plasterki marchwi, kwiaty rumianku, płatki bobu, pasternak w kostkach, koper włoski, kwiaty nagietka, korzeń mniszka lekarskiego, liście truskawki, marchew w kostkach, burak ćwikłowy w kostkach, jabłko w kostkach, siemię lniane, liście mniszka lekarskiego, czarnuszka, witaminy. Zawartość: surowe proteiny 16,2%, surowy tłuszcz 3,5%, surowe włókna 19,0%, wapń 0,9%, fosfor 0,4%. Składniki dodatkowe/kg: wit. A 10.000 i.E., wit. D³ 1.000 i.E., wit. C 250 mg, wit. E 40 mg.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1689 dnia: Lipiec 03, 2010, 21:20:47 pm »
tusiatko to jest tak jak normalnie :) dwa razy dziennie po garśći granulatu :)

garści? Mysza, albo masz wyjątkowo małe ręce, albo dużo granulatu dajesz. Moje pociechy dostawały półtora stołowej łyżki rano i wieczorem... a może to ja mam wielkie łapska  :hmmm

Offline Nekierta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1690 dnia: Lipiec 03, 2010, 21:31:32 pm »
To ja powtarzam pytanie - czy te wprowadzone granulaty marchewkowe i pietruszkowe w Świecie Królika są dobre w składzie? Oczywiście wiem, że jako przysmak, a nie podstawowy granulat do jedzenia.


Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1691 dnia: Lipiec 03, 2010, 21:33:12 pm »
Ja też zamówiłam w świecie królików granulat marchewkowy i pietruszkowy i będę dawać im tylko jako przysmak, czyli 1-2 razy w tygodniu.

Celticgirl

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1692 dnia: Lipiec 04, 2010, 12:22:56 pm »
A czy ktoś z was już wypróbował Grainless Complete z JR Farm?? A jeżeli tak to czy wasz królasy go lubią?? Bo Uchatka raczej zje wszystko jak jest głodna ale Lennon jest bardzo kapryśny jeśli chodzi o granulaty??

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1693 dnia: Lipiec 04, 2010, 20:32:31 pm »
Wydaje mi się, że Ciapusia kiedyś zamawiała. No i ja niedługo też będę kupowała, więc dam znać jak smakowało moim uszatym



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1694 dnia: Lipiec 04, 2010, 20:45:07 pm »
A czy ktoś z was już wypróbował Grainless Complete z JR Farm?? A jeżeli tak to czy wasz królasy go lubią?? Bo Uchatka raczej zje wszystko jak jest głodna ale Lennon jest bardzo kapryśny jeśli chodzi o granulaty??
A czy ktoś z was już wypróbował Grainless Complete z JR Farm?? A jeżeli tak to czy wasz królasy go lubią?? Bo Uchatka raczej zje wszystko jak jest głodna ale Lennon jest bardzo kapryśny jeśli chodzi o granulaty??
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Celticgirl

  • Gość
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1695 dnia: Lipiec 04, 2010, 23:15:57 pm »
No bo chodzi o to że siłą w niego nie wcisnę żadnego granulatu, nawet jeżeli będzie najlepszej jakości, jeżeli sam tego nie będzie chciał jeść. Z drugiej strony, tak sobie myślę, że jeżeli chłopak nie lubi jeść granulatu to nic na siłę-może pomyślę o diecie bezgranulatowej dla niego.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1696 dnia: Lipiec 05, 2010, 10:40:59 am »
Ja zamawiałam, moje uszy jadły, nie grymasiły ;) Milka wcina dalej.

Aha, tego się garści nie daje. Ja podaję nie więcej niż 10 pałeczek jednorazowo. Pałeczki są duże, królik raczej wolno je wcina, moja Milka dużej zjada te pare pałeczek GC, niż całą łyżkę CC czy Oxobowa.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Nekierta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1697 dnia: Lipiec 05, 2010, 11:22:25 am »
A pachnie chociaż ładnie? Bo mnie odstrasza zawsze CP :D


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1698 dnia: Lipiec 05, 2010, 11:25:07 am »
Pachnie bardzo ładnie :) Całkiem inaczej niż te zbożowe granulaty.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #1699 dnia: Lipiec 05, 2010, 16:36:06 pm »
Najładniej, tak ziołowo, to pachnie beaphare care+. Moje uszy dadzą się za niego przerobić na .... świnki morskie :glupek:. Wciągają również CC. Natomiast Grainless Complete z JR Farm - coś im nie wchodzi... Mimo że są to uszy granulatolubne, gdy sypnę GC to w zamian otrzymuję od nich taki gest:  :crazy:
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html