Autor Wątek: Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?  (Przeczytany 36729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Puszek

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« dnia: Styczeń 04, 2010, 15:44:24 pm »
Bardzo prosiłabym o Wasze rady w zakresie zaprzyjaźniania trzech uszolków.
Do tej pory mieliśmy w domu dwa króliczki wykastrowanego samczyka i wysterylizowaną samiczkę. Pierwsza w domu pojawiła się Pusia. Kupilismy ją w sklepie zoologicznym ponieważ wtedy nie wiedziliśmy, ze istnieją adopcje króliczków. Z drugiej strony myslę, że dobrze, bo Pusia była w sklepie przez pół roku (tak przynajmniej twierdził sprzedawca). Krótko po wysterylizowaniu królisi trafiłam na strone „Adopcje królików” postanowiliśmy zaadoptować uszolka i tak trafił do nas Puszek. Był jeszcze zbyt młody na kastrację. Prawie błyskawicznie zaprzyjaźnił się z Pusią. Swoją przyjaźń oczywiście okazywał „siedząc” na niej i bezustannie bzycząc. Ale częste były również momenty kiedy słodko przytulały się do siebie spały i myły się wzajemnie. Pusia mimo, że troszkę w jej charakterku pozostało dzikości (tłumaczę to trudnym „dzieciństwem” jaki spędziła w sklepie ) podporządkowała się Puszkowi, który ją zdominował. Chociaż bywały momenty gonitw takie, że aż futro fruwało w powietrzu, ale nigdy nie poraniły się dotkliwie. I taką słodką parką są już od roku. Widzę, że bardzo przywiązały się do siebie.Puszek jest po kastracji.
Postanowiliśmy adoptować jeszcze jednego króliczka. A wybór padł na Buffy Bo kiedy przeczytaliśmy jej historię na forum „coś” nas w srodku scisnęło. Taki mały bezbronny, przerażony króliczek. Buffy przyjechała do nas wczoraj.
Ponieważ Puszek ma łagodny, przyjacielski (tak uważaliśmy) i otwarty charakter pozwolilismy zbliżyć mu się do klatki Buffy. A tu niespodzianka… kiedy poczuł ząbki Buffy,  w tym momencie (byłam bardzo zaskoczona, bo nigdy go takim nie widziałam) zmienił się w rozjuszonego uszolka, a kiedy zagradzałam mu drogę do klatki Buffy, atakował mnie. Uspokajałam go kładąc rękę na jego łepku  lekko przyciskając do podłogi (czytałam, że w ten sposób uspokaja się rozzłoszczonego króliczka) potem aby zupełnie ochłonął wsadziłam do klatki. Buffy jest od wczoraj a już zdobyła moje serce. Jest co prawda nadal trochę przerażona tyloma nieznanymi zapachami i  zmianami. Dość głosno warczy kiedy wkładam jej sianko do klatki lub warzywa, ale widzę, ze bardzo podobaja się jej głaski. I tym na razie próbuje ją obłaskawić. Chcemy ją wysterylizować, ale to dopiero za miesiąc lub dwa. A po zaprzyjaźnieniu się królisiów, aby wszystkie mieszkały w zagródce. Kiedy patrzymy w domu na nich każde jest takie kochane, dlatego bardzo nam zależy aby zostali przyjaciółmi. Ale od czego zacząć aby nie zrazić do siebie na stałe uszolków? Na razie klatka Buffy stoi w innym pokoju i chyba tak będzie do jej sterylizacji. Trochę obawiam się wsadzać do klatki Pusi i Puszka szmatkę z zapachami Buffy bo wtedy zaczyna się bójka pomiedzy Pusią a Puszkiem nawet wtedy jak kicają po pokoju.
Do zaprzyjaźniania co prawda weźmiemy się po sterylizacji Buffy, ale juz teraz chciałabym na ten temat zdobywać wiadomości. :DD

nati

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2010, 15:52:30 pm »
To już wiem do kogo trafiła Buffy :D
Ślicznotka z niej prawda? :>
Dobrze, że chcecie ją wysterylizować, jest bardzo terytorialna i bez tego może być trudno z nią samą pracować na dłuższą metę, nie mówiąc już o zaprzyjaźnianiu.
Bardzo się cieszę, że mała trafiła do tak odpowiedzialnych ludzi :)
Gratuluję i życzę powodzenia  :*

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2010, 19:38:01 pm »
Cóż tu niekwestionowanym ekspertem w kwestii zaprzyjaźniania dwóch samiczek  i samczyka jest Bośniak i niech się ona wypowie.

nati

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2010, 00:48:30 am »
Podnoszę bo uważam, że warto pomóc w tej sytuacji :)
Więc, jak zaprzyjaźnić 3 króliczki? :>

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2010, 01:27:48 am »
Też jestem ciekawa, za jakiś czas będę chciała zaprzyjaźnić cztery królaski.
Na tą chwilę dla mnie zaprzyjaźnianie nawet dwóch to sztuka.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Nuna

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2010, 11:12:15 am »
Poczytajcie, tu jest krok po kroku jak to sie robi, im wiecej krolikow do zaprzyjazniania tym latwiej:
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/drugi.html

strzalik

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2010, 13:18:41 pm »
Gratuluje stadka :) Moje 3 kastraty już mieszkają ze sobą jakiś czas, ale dalej są na drodze zaprzyjaźniania -  idzie im coraz lepiej. Co na pewno Ci się przyda dużo cierpliwości i trochę zimnej krwi. Cierpliwości bo króliczki będą miały swoje tempo żeby się dogadać, a zimnej krwi - żeby ich nie rozdzielać jak ustalają hierarchię.
Rady z linku, który wkleiła Nuna na pewno będą pomocne.  
U mnie wyglądało to tak, że jak Ichi przybył do domu to miał miejsce w którym klatka była odseparowana tak, żeby Filip nie miał do niego dostępu. Dałam mu dzień spokoju, później puszczałam go żeby obwąchał mieszkanie. Filip wtedy był zamknięty, później puściłam Filipa żeby obwąchał klatkę z Ichim. Po kilku dniach postawiłam ich klatki obok siebie. A później był czas zapoznawania na neutralnym terenie - padło na łóżko. Okazało się że Ichi to pacyfista, szybko poszło jego zakumplowanie z Filipem ( który był już wtedy wykastrowany). Ze Stefanem nie było tak różowo, nie było możliwości żeby go poznać z resztą póki nie został wykastrowany. Był jedną wielką chodząca agresją. Po kastracji było zapoznawani z Filipem i Ichim.
Dzisiaj jest tak że Ichi (baran) dogaduje się i z Filipem i ze Stefanem. A Stefan i Filip czasem się dogadują, a czasem nie. Choć powoli zmierza to w kierunku przyjaźni :)

Trzymię kciuki za Twoje królasy i za ich przyjaźń, bo super ogląda się harce 3 uszaków  :diabelek

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2010, 14:46:31 pm »
strzalik, mam pytanie nie związane z tematem, ale zajmie chwilkę - co z tą pseudohodowlą?
Mogę zaoferować miejsce u siebie dla dwóch klatek
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2010, 14:49:35 pm »
realia niestety narazie nic nie wiadomo .. :/
Ale jeżeli chcesz zaoferować DT napisz do milka37 ;)

strzalik

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2010, 16:14:17 pm »
realia nie wiem nic w tym temacie oprócz tego co zastało napisane na forum. Banerek zapożyczyłam od Hordra. Tak jak napisała roxi7659 pisz do milka37 ona się zajęła uporządkowaniem info o DT i DS.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2010, 00:52:31 am »
Dobrze, milka odpisała w innym temacie, jak będziecie coś wiedzieć, a mnie dłuższy czas nie bedzie, śmiało piszcie na pocztę
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Puszek

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2010, 11:47:21 am »
Po przeczytaniu artykułu w Miniaturce bez tajemnic o zaprzyjaźnianiu królisiów , widzę, że zrobiliśmy jeden błąd. Pusia i Puszek właściwie swobodnie kicały często po całym domu nie wyłączając łóżek, a nawet często bywały w łazience. Będzie mi  chyba trudno znaleźć neutralny teren do zaprzyjaźniania królisiów z Buffy. Nie przychodzi mi więc nic innego do głowy jak tylko wanna, gdzie na pewno Pusi i Puszka nie było.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2010, 11:51:36 am »
Puszek, ja nie zaprzyjaźniałam Moony na neutralnym terenie, bo nie miałam za bardzo gdzie. Z wanną trzeba uważać, bo królik w panice może z niej wyskoczyć i zrobić sobie krzywdę.

W łazience, która jest neutralnym terenem, obecna trójca tak się pobiła, że jedno ucho było dziurawe na wylot :/
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2010, 12:17:51 pm »
Puszek, jeśli zaczniesz zaprzyjaźnianie to proszę opisuj na bieżąco co i jak, bo mnie też to w niedługim czasie czeka i wole - przepraszam, ale taka prawda - uczyć się na błędach poprzedników  :diabelek

Jeśli chodzi o wanne to to był któryś z kolei krok zaprzyjaźniania Karamby z Trufflem i górę musiałam zabezpieczyć, bo właśnie bałam się, że któryś wyskoczy.

Puszek

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2010, 12:58:22 pm »
A jak najlepiej jest zacząć zaprzyjaźnianie czy od razu trzem uszolkom na raz urządzić pierwsze spotkanie. Czy najpierw Puszek-Buffy, a po ustaleniu hierarchii między nimi, np. na drugi dzień Pusia-Buffy?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2010, 12:59:21 pm »
Ja myślę, że wszystkie od razu.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2010, 19:18:20 pm »
Tak podepnę się do tematu, w jakiej kombinacji jeśli chodzi o trójkę jest największa szansa na zaprzyjaźnienie ? 3 samiczki, 3 samce, 2 samiczki i 1 samiec, czy 2 samce i 1 samiczka ?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2010, 01:15:37 am »
Ciężko powiedzieć. Zdaje mi się, że to zależy od charakterów kicajów - osobniki silnie dominujące będą mocno walczyć o pozycję w stadzie.
Zaprzyjaźniałam baby i różnie to było (raz łagodnie, drugi raz strasznie), samczyków nie zaprzyjaźniałam. W konfiguracji 2 samice + samiec u mnie samiec uczestniczył w ustalaniu hierarchii w dość łagodnej formie raz, natomiast za drugim razem w ogóle nie ingerował - jego pozycja jest niezachwiana, nie musi się o nią bić :)

Na Twoje pytanie, Hordro, nie potrafię odpowiedzieć jednoznacznie. Jak dla mnie nie ma reguły zarówno z dwójką jak i trójką (zob. np. dwie samiczki Jadwini, Piegus i Koki u Tamci czy Chrupa i Klapek Maro, trójeczka u Nuny, Nala i Tina, Maks i Polek od Tolinki, Tamara, Pasztet i Muu u Słodkich Uszu itp.). Co królik, to inaczej wygląda i miłość, i droga do tej miłości.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Nuna

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 13, 2010, 09:13:28 am »
Od razu trzy, tak jest latwiej.

strzalik

  • Gość
Jak zaprzyjaźnić trzy króliczki?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 13, 2010, 09:36:30 am »
Też myślę że od razu trzy.