Autor Wątek: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!  (Przeczytany 96817 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #220 dnia: Maj 30, 2014, 00:44:56 am »
dziekuje Juta i Kasia DT za pomoc Wawrzusiowi ....
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #221 dnia: Maj 30, 2014, 08:53:52 am »
Kochany Wawrzuś, cieszę się, że już OK :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #222 dnia: Maj 30, 2014, 10:01:35 am »
Przeczytałam i jestem w szoku ale cieszę się, że już się polepszyło.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #223 dnia: Maj 30, 2014, 14:57:19 pm »
Jest dobrze :)
Dziś widziałam się z Kasią. Wraz z dobrymi informacjami dostałam w prezencie "kupkę" faktur do opłaty  :nie_powiem

Poszukujemy Wirtualnego Opiekuna dla Wawrzka !  :DD
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #224 dnia: Maj 30, 2014, 20:28:15 pm »
Tak, z Wawrzusiem jest już bardzo dobrze, je jak smok i bobczy ładnie. Niestety za te wszystkie zabiegi wyszło dużo pieniędzy :icon_cry Postaram się w najbliższym czasie o świeże fotki.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #225 dnia: Maj 30, 2014, 21:11:02 pm »
Fotki faktur czy Wawrzka ?!

]:->
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwiec 01, 2014, 11:44:05 am »
Wawrzusia pięknego rozrabiaczka :)

Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwiec 02, 2014, 15:07:37 pm »
Przesyłam zdjęcia Wawrzka brykusia, niestety trudno za nim nadążyć, próbuje zjeść aparat itd, dlatego większość fotek rozmazanych :( Wawrzek chyba nie odczuwa jakoś specjalnie swoich 3,5 kilo, bo bez wahania ładuje się w pogoni za smakołykiem na kolana, a czasem nawet dla samej nadziei na smakołyk, zapamiętanej gdzieś tam z kilku miesięcy wstecz, kiedy był wielkości 1/3 Wawrzka i kusiłam go tak na kolanka  :P
Trochę mu bieleją uszka, pytałam weta czym to może być spowodowane, możliwe że na miejscach po zastrzyku robią się takie włoski, chociaż w miarę symetrycznie mu to idzie po obu stronach więc nie wiem.






















I jeszcze mały offtop. Od jakiegoś czasu przygotowuję na zajęcia prezentację o doświadczeniach na zwierzętach, ich sensie naukowym i kwestii etycznej. Przyznam że ciężko mi się to robi, bo trafiam na zdjęcia takich króliczków jak nasze... takich podobnych choćby do Wawrzusia, którego ja tu rozpieszczam, głaszczę i kocham, a w laboratoriach dzieją się takie rzeczy, że nie da się na to zupełnie patrzeć. Na terenie Unii od ponad roku obowiązuje zakaz handlu kosmetykami testowanymi na zwierzętach, jednak większość firm wprawdzie nie testuje w Europie, ale żeby móc sprzedawać na innych kontynentach muszą testować, np. w Chinach (m. in. Avon zmienił niedawno politykę i jednak testuje). Jest cała masa firm produkujących świetne naturalne, nietestowane na zwierzętach kosmetyki, wybierajmy je Dziewczyny... Tyle może zrobić każdy z nas...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwiec 02, 2014, 17:01:03 pm »
Wawrzuś tak ślicznie wydoroślał :) Uwielbiam to maleństwo :*
Kasiu, masz rację - świat w ogóle jest schizofreniczny - my tu ratujemy, kochamy, walczymy o każdego królika, który dla celów "nauki" jest po prostu o tyle wartościowy, o ile można sobie na nim poeksperymentować :(
Zwracam uwagę na kosmetyki i chemię od jakiegoś czasu i staram się dokonywać wyborów zgodnie z prozwierzęcą etyką. Dlatego podpisuję się pod Twoim apelem! :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwiec 02, 2014, 17:43:13 pm »
Dziewczyny, ja na studiach musiałam się zmierzyć z przedmiotem "Hodowla zwierząt laboratoryjnych". Człek który to prowadził był pajacem do kwadratu, do dziś pamiętam jego głupie żarty np: "hehehe króliki w przemyśle kosmetycznym ... ble ble ble... i testują tusze do rzęs, i jak królikowi wypłynie oko to taki tusz jest beee ble ble ble". Rzygałam tym!

Wawrzuniu twój nosio jest tak słodki, że bym go całowała cały czas ;)
Jaki on przyjacielski i ufny! Ludzie chciejcie go! To nie królik to skarb!!
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwiec 02, 2014, 17:47:56 pm »
w kwestii Twojego OT Kasiu ..... to jest to duzo szerszy temat niz tylko kosmetyki, to jest tez jedzenia miesa (juz tu kiedys byla z tego powodu awantura), skorzane torebki, paski czy buty ..... im mniej tego jest tym bardziej kazdego dnia dokonujemy na nowo wyboru odnosnie naszego udzialu w przykladaniu sie samemu do cierpienia zwierzat

to jest tez reagowanie w przypadkach kiedy jest cos nie halo (np. w hiszpanii bo testach i experymentach nie raz cale grupy badawcze zwierzakow byly usypiane, bo prawo to dopuszcza)
dodatkowo w naszym kraju w labach ci z bozej laski experymentatorzy placza ze nafaszerowane zwierzaki im umieraja a oni zainwestowali w nie tyle tysiecy zlotych (no normalnie jak zwierze mialo czelnosc umrzec w takim wypadku)

kiedys napisalem ze dorosle weze w ilosci 1-3 sztuk zjadaja IMHO rocznie tyle zwierzakow (=krolikow, swinek czy szczurow) ile cala taka czy inna organizacja uratuje rocznie .... cala armia ludzi :-(

generalnie skala cierpienia jest niewyobrazalna .... fajnie ze chociaz niektorym jest to oszczedzone



BTW czy Wawrzus jeszcze urosnie ? (tzn waga, wielkosc)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2014, 22:07:49 pm wysłana przez Pan_Krolik »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwiec 02, 2014, 18:14:13 pm »

I jeszcze mały offtop. Od jakiegoś czasu przygotowuję na zajęcia prezentację o doświadczeniach na zwierzętach, ich sensie naukowym i kwestii etycznej. Przyznam że ciężko mi się to robi, bo trafiam na zdjęcia takich króliczków jak nasze... takich podobnych choćby do Wawrzusia, którego ja tu rozpieszczam, głaszczę i kocham, a w laboratoriach dzieją się takie rzeczy, że nie da się na to zupełnie patrzeć. Na terenie Unii od ponad roku obowiązuje zakaz handlu kosmetykami testowanymi na zwierzętach, jednak większość firm wprawdzie nie testuje w Europie, ale żeby móc sprzedawać na innych kontynentach muszą testować, np. w Chinach (m. in. Avon zmienił niedawno politykę i jednak testuje). Jest cała masa firm produkujących świetne naturalne, nietestowane na zwierzętach kosmetyki, wybierajmy je Dziewczyny... Tyle może zrobić każdy z nas...

Popieram.
Bardzo, bardzo.
Proszę bądźmi świadomi w naszych wyborach !

Może nietematycznie, ale przedstawię historię Dymka, prywatnego królika MAS. Królika rasy kalifornijskiej, tak jak nasz Wawrzuś.
Dymek, to jeden z dziesięciu maluchów odstawionych od matki w ramach testów. Niby nie było tragicznie, ale po 6 miesiącach eksperymentu obecnie żyją jedynie cztery króliki. Reszty, pomimo podjętych prób nie udało się uratować.
A chodziło o "prostą" rzecz : czym tuczyć króliki, by jak najszybciej i ... jak najtaniej zwiększała się masa królika rzeźnego   :(
Każdy z dziesięciu królików karmiony był jednorodną paszą, systematycznie ważony, badany ...
Sześć miesięcy.
Sześć królików z dziesięciu za TM   :(
Po sześciu miesiącach króliki miały być ... zredukowane ? nie wiem co to oznacza, i co by z nimi zrobiono, gdyby nie Małgosia.
Po odbiorze królików przez znajomego Małgosi, pięć z nich odeszło bardzo szybko. Kolejny po jakimś czasie.
Jeden przyjechał do Małgosi.
Byłam tam wówczas. Widziałam. Dymek był w fatalnym stanie zdrowotnym. Krok do przejścia TM.
Królik w laboratorium był pod kontrolą "lekarzy" ale tylko obserwujących przebieg eksperymentu. Lekarz w laboratorium nie może pomóc zwierzęciu doświadczalnemu, bo to by zafałszowało wyniki  :( Lekarz w laboratorium nie jest lekarzem  :(

Kasia prawdopodobnie pisze o ekserymentach innego rodzaju. Np. wlewanie zwierzęciu do oka kolejnego kosmetyku, by sprawdzić jak może zareagować oko ludzkie. Itp.... boję się o tym myśleć, pamiętać, że w laboratoriach podcina się zwierzętom struny głosowe, by ... zmniejszyć hałas  :(

Proszę - dokonujmy świadomych wyborów. Nie napychajmy portfeli firmom praktykującym eksperymenty na zwierzętach !
Jak pisze Kasia - tyle może zrobić każdy z nas!
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwiec 02, 2014, 18:31:28 pm »
Wybierajmy małe, polskie firmy kosmetyczne, takie mało rozreklamowane, dość niszowe, które nie testują swoich produktów na zwierzętach - AVA, Fitomed, Barwa.

Jest tylko jeden problem z tym rzekomym zakazem handlu kosmetykami testowanymi na zwierzętach w obrębie UE - obiło mi się o oczy i uszy, że zakaz ten dotyczy tylko i wyłącznie kosmetyku rozumianego jako produkt finalny, a nie jego składników, które już na zwierzętach mogą być testowane. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić. 

Offline Kasia DT

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 194
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwiec 02, 2014, 20:08:26 pm »
Nie, nie wolno też sprzedawać kosmetyków, których składniki były testowane.
Szczegóły np. tutaj: http://www.ekonsument.pl/a66679_koniec_testowania_na_zwierzetach_w_unii_prawie.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwiec 02, 2014, 20:41:44 pm »
A ja dodam jeszcze, że można dostać takie kosmetyki bardzo niedrogo - polskich firm takich jak Ziaja, Floslek, Bielenda itp. (I te co Integra podała) Ja jestem alergikiem, mam spore problemy ze skórą a odkąd używam tańszych i prostszych kosmetyków z moją skórą jest dużo lepiej i sumienie mam czystsze ;)
A większość detergentów zastąpiłam myjką parową :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwiec 02, 2014, 22:10:56 pm »

I jeszcze mały offtop. Od jakiegoś czasu przygotowuję na zajęcia prezentację o doświadczeniach na zwierzętach, ich sensie naukowym i kwestii etycznej. Przyznam że ciężko mi się to robi, bo trafiam na zdjęcia takich króliczków jak nasze... takich podobnych choćby do Wawrzusia, którego ja tu rozpieszczam, głaszczę i kocham, a w laboratoriach dzieją się takie rzeczy, że nie da się na to zupełnie patrzeć. Na terenie Unii od ponad roku obowiązuje zakaz handlu kosmetykami testowanymi na zwierzętach, jednak większość firm wprawdzie nie testuje w Europie, ale żeby móc sprzedawać na innych kontynentach muszą testować, np. w Chinach (m. in. Avon zmienił niedawno politykę i jednak testuje). Jest cała masa firm produkujących świetne naturalne, nietestowane na zwierzętach kosmetyki, wybierajmy je Dziewczyny... Tyle może zrobić każdy z nas...

Popieram.
Bardzo, bardzo.
Proszę bądźmi świadomi w naszych wyborach !

Może nietematycznie, ale przedstawię historię Dymka, prywatnego królika MAS. Królika rasy kalifornijskiej, tak jak nasz Wawrzuś.
Dymek, to jeden z dziesięciu maluchów odstawionych od matki w ramach testów. Niby nie było tragicznie, ale po 6 miesiącach eksperymentu obecnie żyją jedynie cztery króliki. Reszty, pomimo podjętych prób nie udało się uratować.
A chodziło o "prostą" rzecz : czym tuczyć króliki, by jak najszybciej i ... jak najtaniej zwiększała się masa królika rzeźnego   :(
Każdy z dziesięciu królików karmiony był jednorodną paszą, systematycznie ważony, badany ...
Sześć miesięcy.
Sześć królików z dziesięciu za TM   :(
Po sześciu miesiącach króliki miały być ... zredukowane ?

...................

Kasia prawdopodobnie pisze o ekserymentach innego rodzaju. Np. wlewanie zwierzęciu do oka kolejnego kosmetyku, by sprawdzić jak może zareagować oko ludzkie. Itp.... boję się o tym myśleć, pamiętać, że w laboratoriach podcina się zwierzętom struny głosowe, by ... zmniejszyć hałas  :(


jakim trzeba byc bezmozgiem aby robic takie "das experiment" ?!
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwiec 02, 2014, 22:31:24 pm »
Nawet nic nie mów :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwiec 02, 2014, 22:52:25 pm »
Wróćcie do tematu wątku

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwiec 02, 2014, 22:54:55 pm »
btw czy sa jakies regulacje (unijne, prawo lokalne etc) ktore umozliwiaja kontrole takich miejsc jak laby medyczne na terenie placowek medycznych szpitalnych etc ? wlacznie z uczelniami tj sggw ..... czy sa to instytucje gdzie traktowanie zwierzat jest w ogole poza prawem ?!


i ponawiam moje zapytanie o rozmiary i wage Wawrzka ... tzn czy to jeszcze sie ma szanse zmienic (in plus) ?!

 :P


"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline magda24

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: [WROCŁAW] Młodziutki Wawrzuś szuka domu!
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwiec 02, 2014, 22:58:01 pm »
Ponawiam prośbę to jest dział adopcyjny i temat Wawrzusia. Jeżeli chcecie o tym rozmawiać przenieście się do działu Hyde Park lub Prawo, prawa zwierząt i inne organizacje