Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1234901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 20, 2012, 21:52:12 pm »
Poznaje wiele rzeczy i baaardzo mnie to cieszy,ze sie przydaly.

Offline denial

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 31, 2012, 18:11:54 pm »
Niechciany i zapomniany Tuptuś vel Piernik przypomina o sobie. Już pół roku czeka na nowy domek... :(

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5665e6b090d93e3.html

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 31, 2012, 18:42:38 pm »
A czemuż to taki śliczny króliczek tak długo czeka na domek? :(
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline konopniczanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Kobieta
    • HerstoriA
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 01, 2012, 19:38:42 pm »
Ja się jakiś czas temu pytałam o Tuptusia, ale nie dostałam odpowiedzi na Forum. Faktycznie słodki uszak, pewnie ludzie boją się jego trudnego charakteru i nielubienia innych króliczków.

Offline denial

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 02, 2012, 08:30:36 am »
konopniczanka - z "przynależnością" Tuptusia jest trochę zagmatwana sprawa, bo jest on teoretycznie pod opieką okręgu toruńskiego, a praktycznie mieszka w Warszawie - ja jestem tylko jego DT i nie zaglądam zbyt często na forum. Brak odpowiedzi musiał wynikać więc z tego, że pytanie o niego nie dotarło do odpowiedniej osoby.

Jeśli chcesz coś wiedzieć - pytaj. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce - z chęcią zostanę menagerem Piernika :)

Piernik nie jest łatwym królikiem - to prawda, ale "ma momenty" - potrafi być bardzo uroczy, a ostatnio przestał toczyć walki z moją królicą, więc może jednak jest w stanie powędrować do domu, gdzie już jest królik...

Piernik poszukuje osoby, która zamiast częstego kontaktu ze zwierzęciem wybierze możliwość obserwacji i radości z tych małych, maleńkich kroczków, jakie stawia Piernik w życiu bez panicznego strachu przed człowiekiem i potrzeby ciągłej przed nim obrony...

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 02, 2012, 12:58:11 pm »
a ostatnio przestał toczyć walki z moją królicą, więc może jednak jest w stanie powędrować do domu, gdzie już jest królik...

A może jak minie jeszcze trochę czasu, to się ze sobą zaprzyjaźnią...? Może by wtedy został u Ciebie? :)

Offline denial

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 03, 2012, 09:42:20 am »
Niestety nie ma takiej możliwości.

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 03, 2012, 12:43:29 pm »
Moly jest PRZEŚLICZNA  :zakochany: Zanim w SPK pojawiała się Szarusia nie myślałam, że istnieją błękitne miniaturki   :heart A teraz jeszcze BŁĘKITNY BARANEK  :zakochany: :zakochany: :zakochany:
Ach czemuż nie mam więcej miejsca w domu??? ;)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 24, 2012, 20:36:56 pm »
Dziś odebrałam z lecznicy króliczka przywiezionego przez Straż Miejską. Ktoś go wystawił w malutkiej i połamanej klatce posklejanej na taśmę. Uszak to baranek roboczo nazwany Bigos. Ma posklejaną od brudu sierść przy ogonie, ale generalnie wygląda nieźle. Na początku był nieco nieśmiały, ale po 2 minutach nie wytrzymał - wyszedł z transportera i bez krępacji zwiedzał pokój. :)

Bigos we własnej osobie:









« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2012, 21:44:07 pm wysłana przez Blacky »
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 24, 2012, 21:06:54 pm »
piękny Bigosik :D ludzie są okropni... z każdą taką historią brakuje mi słów by opisać ich zachowanie. btw śliczny kolor lakieru do paznokci :D

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 24, 2012, 21:45:54 pm »
Bigos poszukuje DT. Może u mnie zostać kilka dni, ale potrzebuje DT, w którym będzie mógł spokojnie poczekać do czasu adopcji. Jest przemiły - nie boi się ludzi i daje się głaskać. Okazywał lekkie zniecierpliwienie przy przycinaniu paznokci i sprawdzaniu płci, ale nie jest agresywny ani lękliwy. Niedługo pojedzie na kontrolę do lecznicy, a ze względu na silny zapach będę nalegać na kastrację. :P

Dziękuję - mogłam poprawić maniciure przed zdjęciami. :P
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 25, 2012, 08:38:58 am »
Kurcze, to i ja się zreflektuje i napiszę co u reszty uszu :P

Bosman to już praktycznie dorosły facet... oczywiście już bezjajkowy :P Chłopak nam w oczach urósł i zmężniał :) Jego łapka po seriach ozonowania ma się super, wczoraj go odwiedziłam i powiem szczerze, że jestem w cieżkim szoku, bo zniekształcenie łapki ledwo rzuca się w oczy, a on sam używa jej i wcale nie wygląda jakby się oszczędzał. Ropy zbierają się tam już tylko śladowe ilości, więc jesteśmy jak narazie dobrej myśli. Oczywiście może mu się to nawracać w przyszłości, ale póki co jest sprawny i czuje się świetnie :)

Kołtunek jeszcze przed kastarcją. Chłopaka energia rozpiera :P Skacząca urocza mała istotka z wiecznie umazanym dziobem, bo przecież wygodniej i smaczniej sie je z całą głową w misce :P Ola ma mnóstwo roboty z utrzymaniem go w czystości :P

Jakiś czas temu dostaliśmy też zgłoszenie ze sklepu zoologicznego, że w dostawie do nich z hurtowni przyjechał króliczek z paralizem, przelewający się przez ręce. Osoba zgłaszająca mówiła, że uszak jej na rękach niknie. Odebraliśmy maluszka i trafił także do Oli  :roza:
Pierwszego dnia przelewał się przez ręce i nie był w stanie utrzymać główki w pionie, Ola poświęciła cały wieczór i noc na badania i jeżdżenie z małym po wetach. Padło podejrzenie, że dokucza mu wątroba i nerki.

Mały ważył 500 g i miał 7 tygodni...
Oto Teodorek:





Obecnie waży 700 g, ma podejrzenie pasterellozy, grzybicy, kicha i jest bardzo osłabiony, ale stanął na nóżki i dzielnie walczy. Do Oli przytula się i chce się pieścić, ale mnie się bał :P W końcu podejrzewam, ze dla większości królików po prostu pachnę jak inny królik :P Przed nami jeszcze długa droga do kompletnej zdrowości, ale maluch ma cudowną opieke :)

Jurand Bieluch jest już w domu tymczasowym. Niestety jego problem z przytkanymi kanalikami łzowymi jest problemem nie na jeden zabieg, chłopiec narazie co dwa tygodnie musi mieć kanalik oczyszczany. Korzeń zęba nie wymaga jeszcze korekty dlatego z nim się wstrzymujemy. Za to biedne Jurandowe oczko po 3 tgodniach wygląda już źle, dlatego mały narazie ma fundowane co dwa tygodnie zabiegi oczyszczające kanalik. Może się uda go ładnie z tego wyprowadzić. Rok temu ze Stefanem się udało.
Tęsknie za nim trochę :) Był moim ulubieńcem :)

Chałwa ostatnio wydała ostatniego synka Karmelka do nowego domku :)
Teraz dziewczyna jest już do wzięcia, a królikiem jest naprawdę cudownym. Chyba nie miała jeszcze okazji tak naprawdę odżyć, bo po wydaniu ostatniego dziecka nabrała takiej radości życia jak żaden inny królik w Bibliotece. Chałwa skacze i tańczy tańce radości, jest wulkanem radości i pozytywnej energii. Chce się przyjaźnić z wszystkimi króliczkami i przychodzi do mnie na głaskanie :) Jest naprawdę urocza i kochana :)

Matylda Szarusia chyba zaakceptowała fakt, że czasem po prostu trzeba dac się pogłaskać :P Ostatnio pozwala mi nawet wkładać ręce do klatki i przychodzi na pieszczoty. Oczywiście nie za długo, bo co za dużo to niezdrowo :P
Królinka bardzo grzeczna i czysta. W klatce siusia tylko w jedno miejsce, chyba, że sianko jest na ziemi (podobnie ma Chałwa). Nie wiem jak z jej ew. zaprzyjaźnianiem bo raczej nie lubi królików na swoim terytorium, ale poza klatka toleruje :P

Molly i Bunia sa po sterylizacji, obie mają się dobrze. Molly w piatek wyjeżdża do nowego domu :)

Krótko na stronie adopcyjnej zagościł też Borys łaciaty baranek. Młody kawaler nie musiał czekać długo na nowy dom. Trzy dni temu dzięki jpuasz trafił do swojego nowego domku w Łodzi :)

Do grona poszukujacych domu dołaczyła też Brudzia http://adopcje.kroliki.net/rabbits/678#yield dziewczynka znaleziona na warszawskim osiedlu, przez Panią Kamilę, która adoptowała od nas uszaka :)
11 kwietnia Brudzia zrobiła nam niespodziankę, a w zasadzie ich sześć w takiej oto postaci:







Brudziątka na zdjeciach maja już 7 dni :)
Cała królicza familia czuje się dobrze, mamusia je za 7, a jak widać maluch też brzuszki maja niczego sobie :P

Brakuje nam w tym momencie ok 3-4 domów tymczasowych, gdyby ktoś z Was mógł zająć się którymś z naszych podopiecznych chociaż na miesiac będziemy bardzo wdzieczni :) Najbardziej potrzebujący są Chałwa i Bigos :) Swoją drogą Blacky imię jest zabójcze :)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 25, 2012, 14:22:51 pm »
Ja już się zgłosiłam do Bigosa i mam nadzieję, że się uda, bo jest idealnie w moim "typie" :-)

A i moja potworzyca ma dość już pluszowego pieska :P

http://imageshack.us/photo/my-images/254/dsc03712v.jpg/

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 26, 2012, 17:44:50 pm »
A i moja potworzyca ma dość już pluszowego pieska :P
http://imageshack.us/photo/my-images/254/dsc03712v.jpg/

no widac ze pluszowy jest .... malo zjadliwy :-)
ale do jaskini juz zaciagniety
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 26, 2012, 23:16:02 pm »
Ja chciałam pokazać jak czuje się Molly w przeddzień wyjazdu do nowego domku  :jupi
Molly, jak już pisała milka37 przeszła zabieg sterylizacji i już czuje się bardzo dobrze. Chwilowo jest u mnie  w akademiku (ale ciiichooo bo tu nie można trzymać zwierząt :P). Pierwszego dnia była zmęczona po zabiegu i nie miała na nic ochoty. Jednak  już na drugi dzień wyskakiwała z klatki a nawet zeskakiwała na podłogę z łóżka i wskakiwała na nie. W nocy nie daje mi spać, bo co chwilę robi przemeblowanie - jak to kobiety, nie mogą się zdecydować czego chcą  :icon_8P

Jutro po południu jedziemy razem do Poznania, gdzie Molly będzie miała wspaniały domek, w którym czeka na nią już Skiper z Wrocławia! Ale będzie z nich para  :D Dwa grafitki  :bunny:




Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 27, 2012, 00:26:38 am »
Jakiś czas temu dostaliśmy też zgłoszenie ze sklepu zoologicznego, że w dostawie do nich z hurtowni przyjechał króliczek z paralizem, przelewający się przez ręce. Osoba zgłaszająca mówiła, że uszak jej na rękach niknie. Odebraliśmy maluszka i ................ 

no,  oczywiscie ze odebralismy .... i potem jezdzilismy pol dnia po miescie z jednej lecznicy do drugiej, zanim jeszcze trafil do Oli
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 27, 2012, 13:02:03 pm »
a co Brudzia wcina? skoro takie potrzeby ma teraz to może potrzebujecie troche cuni nature dla niej lub maluszków jak zaczną jeśc- Piccola się podzieli  by i te maluchy tak jak ona wyrosły dużo tego nie będzie ale zawsze trochę się odżywią
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 27, 2012, 13:33:01 pm »
Skiper i Molly to będzie niesamowita parka  :lol

Offline denial

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 28, 2012, 10:28:20 am »
Tuptuś vel Piernik w poniedziałek pojedzie do nowego domku!
Chciałam bardzo podziękować Pani Ewie i jej mężowi   :jupi

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 28, 2012, 21:54:14 pm »
To super! Bardzo się cieszę  :bunny: