Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5334731 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline anetkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2638
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Bazyl
  • Za TM: kot Kajtek, chomiczki Bruno i Muffinka, ukochana Klementyna 25.01.18 ❤
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7960 dnia: Styczeń 20, 2013, 21:24:06 pm »
My też się dołożymy do podkładów.
DużyZając napisz priw do MartyP, ona zbiera chętnych, ja już też jestem na liście, zgłaszajcie się Forumowicze na zbiórkę na podkłady dla Azylu :D

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7961 dnia: Styczeń 20, 2013, 21:26:34 pm »
My też się dołożymy do podkładów. I zagłosujemy. A jak pomyślę o tym sk***ynu ze Śremu to coraz bardziej amm ochotę tam wrócić. Uważam, że KONIECZNIE trzeba zawiadomić policję. Być może on szuka kolejnych królików na tych ich terarystycznych/terrorystycznych forach! Oni muszą poczuć, że ktoś im ciągle patrzy na łapska!

sorry ale czym sie rozni nawet taki terrarysta od tego ktory konsumuje mieso zwierzat na codzien ?
IMHO i jeden i drugi przyczynia sie do cierpienia i smierci kolejnych zwierzat, 99% osob na tym forum je mieso ... ale oburza sie na cierpienia jednego krolika, przyklad pierwszy z brzegu - niedawno bylo w innym watku o warunkach w sklepie w radomiu i tam jakos nikt sie specjalnie nie udzielal w kontekscie co pomoc i co zrobic, co wiecej z miesiac cz dwa temu napisalem o duzym wezu w wawie w kregielni kolo dworca zachodniego .... w ogole zadnego odzewu mimo iz 1 waz rocznie zjada duzo wiecej krolikow  niz sie rocznie uda uratowac krolikow w polowie naszego kraju
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2013, 21:31:50 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7962 dnia: Styczeń 20, 2013, 21:31:41 pm »
kasia29 niestety na jutro rano się nie wyrobimy - musimy znaleźć transport do końca tygodnia, bodajże w piątek/sobotę mamy transport z Bydgoszczy dalej dla jednego z uszaków. poza tym do B. planujemy wysłać więcej króli :D i czekamy jeszcze na wynik jednego spotkania adopcyjnego :)

anka_u będziemy pamiętać o tej trasie  :przytul

bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zgłaszają się jako domy tymczasowe oraz naszym niezastąpionym dziewczynom, które na miejscu pomagają w procedurze sprawdzania domów dla naszych uszatych podopiecznych  :bukiet

wszystkich, którzy chcieliby zaoferować DT, jeszcze raz przypominamy kontakt :D magda.gralak@kroliki.net i...działamy dalej! :) :) :)

***

andy, przepraszam, ale od kogo nie było odzewu w sprawie Radomia czy też królika w Warszawie w kręgielni? wybacz, ale w tym wątku nie ma problemu braku odzewu i na tym chyba zakończę swój komentarz. co do pierwszej cz. wypowiedzi, nie będę tego komentować, bo nie wiem, czemu miała służyć ta wypowiedź w tym właśnie wątku. myślę, że wszyscy powinnyśmy się teraz skupić na czymś innym.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2013, 21:36:20 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7963 dnia: Styczeń 20, 2013, 21:35:05 pm »
No cóż - chociaż jestem wegetarianką przyjmuję do wiadomości, że ludzie jedzą mięso i trzymają zwierzęta, które jedzą mięso. Obawiam się, że świat nie stanie się wegetariański. Problem w traktowaniu zwierzęcia przed zabiciem. Trzymanie żywych zwierząt z celowo połamanymi łapami jest bestialskie.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7964 dnia: Styczeń 20, 2013, 21:40:38 pm »
Jadę do Bydgoszczy w tę i z powrotem zarówno w sobotę jak i w niedzielę :) Wyjazd rano - ok. 8.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7965 dnia: Styczeń 20, 2013, 21:44:36 pm »
ooo super - do weekendu na pewno już się wszystko wyjaśni co i jak :)))

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7966 dnia: Styczeń 20, 2013, 21:47:59 pm »
ooo super - do weekendu na pewno już się wszystko wyjaśni co i jak :)))
Jakby co będę na studiach, ale forma moich studiów jest warsztatowa, więc królika będzie można odebrać ode mnie z WSG w ciągu dnia :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7967 dnia: Styczeń 20, 2013, 21:50:01 pm »
andy, przepraszam, ale od kogo nie było odzewu w sprawie Radomia czy też królika w Warszawie w kręgielni? wybacz, ale w tym wątku nie ma problemu braku odzewu i na tym chyba zakończę swój komentarz. co do pierwszej cz. wypowiedzi, nie będę tego komentować, bo nie wiem, czemu miała służyć ta wypowiedź w tym właśnie wątku. myślę, że wszyscy powinnyśmy się teraz skupić na czymś innym.

Olu chodzilo mniej wiecej o te mniej lub bardziej znana przypowiesc o bogu i kamieniu ..... i rzucaniu kamieniem i ocenianiu, i tym ze kazdy sie rzuca do ocenianiania innych (chyba nie do konca patrzac tez na siebie)
i mimo iz jednem daleki od glaskania po główce terrarystow i innych ktorzy mecza i morduja braci mniejszych .... uwazam iz pomoc zwierztom dzieje sie w nas samych i nas samych powinna zmieniac ....
w tym watku ? bo ci sami ludzie ktorzy oceniaja innych i wypowiadaja sie tutaj maja tez dostep i do reszty forum, moze tez i tam ich zabraklo, moze nie tylko .... zabraklo
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7968 dnia: Styczeń 20, 2013, 21:57:06 pm »
Uszatek pozdrawia ze swojego nowego domu :) nasz weteran, emerytowany już Uszatek, który ma za sobą długą historię chorób...po 1,5 roku znalazł nowy dom :)








Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7969 dnia: Styczeń 20, 2013, 22:03:31 pm »
andy każdy temat ma swoje miejsce na tym forum, o wegeterianizmie, o etyce, o sklepie w Radomiu, a nawet o terrarystach. Więc tam takie uwagi powinny się znaleźć.

Każdy ma prawo wyrazić swoje emocje w związku sytuacją jaka zaistniała z tymi dwoma maluchami, które są teraz pod opieką Azylu więc o nich i o tym co je spotkało każdy może się wypowiadać tutaj bo to jest temat też im poświęcony. A o wszystkim pozostałym można dyskutować w innych tematach albo w ogóle poza forum do czego osobiście zachęcam :)

A tymczasem poszukujemy także transportu na trasie Warszawa - Rybnik dla Sylwka, który znalazł kilkudniową przystań w stolicy :)


Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7970 dnia: Styczeń 20, 2013, 22:04:25 pm »
Andy, nie jestem wegetarianką, ale zdecydowanie sprzeciwiam się fermom kurzym, tuczeniu kaczek o rytualnym uboju nawet nie wspomnę…jednak nie łamię kurom nóg i nie jadam ich żywcem.
Co do rzucania kamieniem, to wszyscy mogą działać i reagować.
Co do węży, to one, jak ich pokarm, są również ofiarami – zabawkami terrarystów :(
Poza tym jest tu mowa o konkretnych królikach, uratowanych przez konkretnych ludzi i konkretnie przywiezionych do Azylu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2013, 22:25:53 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7971 dnia: Styczeń 20, 2013, 22:13:28 pm »
hmmm, moze ktos mi wyjasni jaka jest roznica miedzy terrarystami a tymi ktorzy jedza mieso ? IMHO jedni i drudzy napedzaja biznes
jedni i drudzy przyczyniaja sie do smierci zwierzat
i zeby nazwac rzeczy brutalnie to czasami irytuja mnie wypowdzi ludzi ktorzy mowia o pomaganiu zwierzetom a sami je wcinaja ....
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7972 dnia: Styczeń 20, 2013, 22:17:41 pm »
Andrzej jeszcze jedna Twoja wiadomość na ten temat w tym wątku i dostajesz ostrzeżenie za zaśmiecanie tematu. Tu jest mowa o pomaganiu królikom - nie wszystkim zwierzętom. To nie jest forum Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom tylko Królikom.

Jest odpowiedni dział poświęcony terrarystom i wegeterianom/weganom - tam się przenieś ze swoimi opiniami i przemyśleniami.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7973 dnia: Styczeń 20, 2013, 22:59:55 pm »
Uszatek wcale nie wygląda jak weteran. Super, że w końcu ma dom :)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7974 dnia: Styczeń 20, 2013, 23:03:24 pm »
oj naprawdę nie wygląda :D Doktor też go zachwalał podczas ostatniej wizyty - Uszatek jest w naprawdę w dobrej formie - niech mu się wiedzie w nowym domu  :bukiet


Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7975 dnia: Styczeń 20, 2013, 23:08:44 pm »
W niedzielę 28-go będę jechać (najprawdopodobniej pociągiem) z Warszawy do Krakowa. Mogę wziąć Sylwka, jeśli tak będzie łatwiej do Rybnika go przewieźć. Niestety chwilowo nie mogę zaoferować przechowania.

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7976 dnia: Styczeń 21, 2013, 03:08:52 am »
Dobrusia, wysłałam do Ciebie maila  

jutro będę rozmawiać z Panią z MOPS-u, która osobiście pojedzie zobaczyć króliki (ostatnio był inny pracownik). z tego co wiem, osoba, u której są króliki, otrzymuje od MOPS-u świadczenie w wysokości 400 zł miesięcznie...Pani Izabela pyt. mnie o to, jak sfinansujemy całą tą akcję, zaczynając od transportu przez całą resztę, ale obawiam się, że finansowego wsparcia od miasta nie otrzymamy. jutro zorientuję się czy miasto wie o tej sytuacji. tak czy inaczej dla nas najważniejsze jest w tej chwili to, aby faktycznie króliki udało się odebrać polubownie na zasadzie zrzeczenia się.

zapraszamy wszystkich raz jeszcze do udostępnienia naszego wydarzenia na FB https://www.facebook.com/events/576325549063855/?ref=3

i dziękujemy za odzew   razem na pewno nam się uda ogarnąć całą tą sytuację

niusia, w sprawie soboty na pewno będziemy kontaktowały się z Tobą i całą naszą niezastąpioną olsztyńską ekipą w tygodniu  cieszę się, że to wszystko dzieje się w mieście, w którym mamy Was

Ok, to czekam na info co, gdzie i o której godzinie :)
Myślę, że miasto powinno się dołożyć chociaż do transportu lub zaoferować samochód np. ze schorniska?  Poza tym może Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dysponuje środkami na podobne cele? W końcu Puchatka była z info od
TOZ-u , który kontaktował się z Prezes SPK z tego co mówiła otka_a . To może coś by pomogli? Przeczytałam na ich stronie, że też działają tylko dzięki darowiznom od sponsorów - ale może znajdą środki na pomoc?
W końcu Azyl i SPK działaj z pomocy z darowizn, a tamte organizacje mają pomoc bardziej zorganizowaną przez
Urząd Miasta chociażby... Z drugiej strony może być tak, że jak "zechcą" pomóc, to się okaże, że nie oddadzą królasów
 ite  trafią nie wiadomo gdzie... :(
Bardzo mnie ucieszyła wiadomość o DS dla Misia Uszatka :) On bardzo przypomina naszego 7,5 letniego Pysia
  • . I u Lilou widziałam adopcję w toku :)

Bardzo żal jest mnie obu maluchów od terrarysty :( Biedactwa ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2013, 03:26:14 am wysłana przez niusia »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7977 dnia: Styczeń 21, 2013, 09:16:06 am »
Trzy osoby już zgłosiły się do mnie z chęcią dorzucenia się do podkładów! :) Może ktoś jeszcze? :)
WO AMIGO

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7978 dnia: Styczeń 21, 2013, 09:30:38 am »
Nie mam już za dużo kasy;cztery króliki w domu a piąty od soboty na dt ,ale dorzucę choć 10 gdzie wpłacać

Offline kuzaiks

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7979 dnia: Styczeń 21, 2013, 10:30:42 am »
Ja bardzo chętnie też się dorzucę, proszę informację, gdzie mam przesłać pieniądze.
WO Neny :-)