Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5331115 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6400 dnia: Listopad 30, 2012, 19:47:32 pm »
Dziewczyny (i chłopaki jeśli tu są ;-) kurcze starajmy się pisać w danym wątku o tym czego ten wątek dotyczy... ewentualnie 3-4 wypowiedzi nie na temat nikomu nie zaszkodzą a wręcz mogą pomóc jeśli coś pilnego, ale nie, że tutaj ponad 3 strony o probiotykach  :PP Temat pewnie, że ważny i potrzebny, ale ma swój osobny wątek na forum :) Tak samo kwestia DT czy inne tematy wszystko ma swoje miejsce na forum :)
Bardzo dużo osób wchodzi na ten wątek z zewnątrz - mając link z Facebooka, ze strony Azylu, bloga czy z innych źródeł i chciałby poczytać o toruńskich królikach a tu zonk :P
Z góry dziękuję za zrozumienie  :bukiet Ola jak znajdzie czas i siłę wrzuci dzisiaj zdjęcia Nobisława  :D

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6401 dnia: Listopad 30, 2012, 19:49:45 pm »
madzia no bo to było działanie celowe i z premedytacją mające na celu zwrócenie waszej uwagi że my tu grasujemy po wątku i czekamy na wieści..kolejny dzień
my bez nich życ nie możemy...cięzko życ z uzależnieniem:(
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6402 dnia: Listopad 30, 2012, 20:15:08 pm »
w Azylu wszystko w porządku, a właściwie prawie wszystko, ponieważ martwi mnie Latte :]

kiedy zajrzałam do nich rano, nie było żadnych niepokojących objawów, ale popołudniu dziewczyny mnie zaalarmowały, że coś jest nie tak - dużo moczu, osowiałość, brak apetytu

na szczęście zanim dojechał do Konrada, zdążył już zjeść swoją porcję, a bobków wyprodukował mnóstwo ;)

podczas wizyty okazało się, że teoretycznie wszystko jest ok - temp. w normie (obawiałam się, że ma temp.), bardzo dużo bobków, ale temat do obserwacji

będziemy go obserwować - przed nami USG i badania krwi

Aneta, Krystian i Konrad dzięki za dzisiejszą szybką reakcję na mój tel.  :bukiet

***

jutro do Azylu przyjedzie króliczka, którą po wiadomości otrzymanej od TOZ-u, zaopiekowała się otk_a  :przytul:

prawdopodobnie na początku do Azylu trafi też kolejny potrzebujący uszak...o ile uda się go złapać nad czym będziemy pracować

***

tymczasem wobec braku zdjęć z Azylu,

jak wspomniała Magda, w ramach mojej psychicznej rozrywki :] Prezydent Nobu wypełnia pustkę ;)



Nobu nienawidzi szczotki i na próby wyczesywania sierści przy oczach reaguje histerią...ale oczy i tak wyglądają o niebo lepiej :)

















wygląda przepięknie na niebieskim tle ;)









mój puchacz walczący z kocem







serce Nobu bardzo dobrze reaguje na leki i oby taki stabilny stan utrzymywał się u niego jak najdłużej - cudny jest ten stwór  :>

***

mam też bardzo dobre wiadomości dot. Maszy - podczas wczorajszej wizyty kontrolnej, doc był z niej bardzo zadowolony i póki co wizja drugiego zabiegu nie wchodzi w grę! :)
(wiem, wiem zdj. - mam jedno, ale czekam na inne mniej rozmazane ;))
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 20:19:55 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6403 dnia: Listopad 30, 2012, 20:18:28 pm »
no to czekamy na maszke
a nobu- klasa jak zwykle:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6404 dnia: Listopad 30, 2012, 20:20:43 pm »
Nobu  :brawo:

Tak właściwie to jakie są jego plany na przyszłość,zostanie u Ciebie?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6405 dnia: Listopad 30, 2012, 20:26:30 pm »
Suzy, mimo mojego uwielbienia dla Nobu, ten cudak nie może u mnie zostać - moim zadaniem jest po prostu wyprowadzić go na prostą i znaleźć mu nowy dom...tak jak było z Maszą
ja muszę mieć warunki na to, aby w razie potrzeby, w ramach pogotowia przygarniać do siebie króliki takie jak Nobu, Masza, Fly etc. i niestety muszę kierować się takim kryterium



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6406 dnia: Grudzień 01, 2012, 01:33:30 am »
Kopanie kocyka z IKEI - bezcenna zabawa :) U mnie każdy ma swój taki kocyk do sponiewierania, ale muszę przyznać, że ŻADEN nie jest tak czysty jak u Nobu :)

Prześliczny chłopak :*
WO AMIGO

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6407 dnia: Grudzień 01, 2012, 01:43:32 am »
Hej, ja też mam takowy kocyk z Ikei :PP  ( może nie tyle ja, co kolejne króliki) .Zresztą, nawet od Marty (:
mój ma wygryzione gustowne dziury w kilku miejscach i ogólnie, już się zaczął mechacić ( i tak wytrzymały, tyle zniósł) (:
Nobu jest prześliczny :) Chwyta za serce.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6408 dnia: Grudzień 01, 2012, 16:33:35 pm »
Kocyk - dla Luki to też najlepsza zabawka. Pastwi się nad nim nieprzeciętnie. Co tam tunele, kartony i miśki...pfff  Ma być kocyk i tyle :)

Luka pozdrawia azylowe mamusie

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6409 dnia: Grudzień 01, 2012, 16:39:59 pm »

Mój kochany Nobu, kochana grafitowa, gofrowanowłosa kuleczka :)
"Rozjechane" nogi - mistrzostwo !
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6410 dnia: Grudzień 01, 2012, 16:56:30 pm »
tylko wtrące,
moja wetka stosuje : Bioprotect probiotyk
Nimm niestety nie zostanie umnie , Kamil byl nie ugięty,ale ratuje go stwierdzenie :" jest tyle królików , które Cię potrzebują" no ,a co racja to racja,jak bym zatrzymala Nimma to raczej niemoglabym być dt, o DS Nimma moze napisze Ola,a moze jego przyszly DS się wypowie.
co do dt, to mysle ze gogamor to jest Twoj wybór, ja na początku dostawalam paczki z jedzeniem (ale od razu powiedzialam ze żwirek mam i akcesoria),a potem to sama napisalam ze zadbam, o weta tez:)

Offline Snoopy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6411 dnia: Grudzień 01, 2012, 17:22:35 pm »
Oj Nobuś to mu idol, tak dzielne stworzonko, żyj sto lat Prezydencie :)
Kochamy Cię Snoopy

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6412 dnia: Grudzień 01, 2012, 20:33:19 pm »
Dobrussia ale ty masz dt tylko. A u mnie dwa moje uszaki, papuga i jeszcze będą tymczasowicze. I to nieraz nie jeden a dwa jak będzie taka potrzeba. Chciałam kupić klatke zeby była w razie czego ale Zgaga14 nie pozwoliła mi. Ona cieszy sie z mojej pomocy bo w naszym regionie brak takich dt na już. Tymbardziej że ja też daje coś od siebie.  Fajnie współpracowac z takimi osobami jak Zgaga14 i Elmo. Dobrze sie z nimi dogaduje.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6413 dnia: Grudzień 01, 2012, 21:54:53 pm »
Latte czuje się bardzo dobrze :) wszystko w jak najlepszej normie ;)

Puniek niesamowicie upodobnił się do Winstonowej :)

jutro do naszej ekipy dołączy olsztyńska Puchatka - kolejna piękność :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14914.0.html

tymczasem chciałabym przedstawić Wam Krokusa - Krokus jest 10-letnim królikiem oddanym do lecznicy
w tej chwili Krokus znajduje się pod opieką forumowej absolu  :przytul:



Krokus całe życie spędził w klatce, dlatego teraz w swojej jesieni życia powinien znaleźć swojego człowieka
proszę pamiętajcie o nim

wraz z Krokusem u absolu przebywa jeszcze inny 9-letni uszak - postaram się wkrótce przedstawić tego kawalera
będziemy Wam przypominać o tych Seniorach :)

apropo Seniorów, Wojtuś nie zachowuje się jak Senior :) bardzo dobrze dogaduje się z kotem i jest niezwykle grzecznym uszakiem
to adopcyjny ideał  :bukiet

http://adopcje.kroliki.net/rabbits/974#yield

***

mam nadzieję, że już niedługo uda mi się zrobić sesję zdjęciową naszej ekipie :)

***

na koniec Nobisław (zdj. z wczoraj)











Nobuś zdecydowanie zbyt długo czekał na to, żeby ujawnić swoje wdzięki :P

ale to już nie ten sam stwór ;)








Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6414 dnia: Grudzień 01, 2012, 22:00:59 pm »
Krokus całe życie spędził w klatce, dlatego teraz w swojej jesieni życia powinien znaleźć swojego człowieka
proszę pamiętajcie o nim

wraz z Krokusem u absolu przebywa jeszcze inny 9-letni uszak - postaram się wkrótce przedstawić tego kawalera
będziemy Wam przypominać o tych Seniorach
wow, absolu, jesteś niesamowita :*
Boże kochany, 10 lat w klatce i pozostawiony w lecznicy? Sorry, ale jakbym miała adres tego gnojka, który go tam zostawił,to nie ręczę za siebie  :icon_twisted
Dobrze, że uszolek choć w jesieni życia zazna miłości i wolności - pewnie nie wie, jak się ma poza klatką zachować.
Czekamy na wieści o drugim seniorku, który jest u absolu...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6415 dnia: Grudzień 01, 2012, 22:34:00 pm »
 Ja wyskoczę z innym tematem.  Mniej więcej 30 min temu w moje okno uderzył gołąb. Siedzi na balkonie. Co ja mam zrobić nie znam się na gołębiach ??. Jak by było wcześniej znalazła bym jakiegoś sąsiada co zna się na gołębiach. Może się wystraszył ??? Proszę o radę.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6416 dnia: Grudzień 01, 2012, 22:38:29 pm »
to się w głowie nie mieści- zamknąc uszaka na 10lat w klatce i to wątpie czy choć 100 to była
a potem oddac bo sie znudzil
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6417 dnia: Grudzień 01, 2012, 22:41:31 pm »
Wez go do mieszkania,daj pszenicy,albo chleba+wody do picia. Zobacz czy skrzydelka nie sa uszkodzone,bo jesli tak to do weta.
Mialam podobna sytuacje i golab ze zlamanym skrzydlem zyl u mnie w mieszkanie  okolo 3 lat(dokladnie juz nie pamietam) Moze tez byc na balkonie,tylko zrob mu domek z czegos.l

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6418 dnia: Grudzień 01, 2012, 22:42:10 pm »
u mojego weta .... tez dzis "wyladowal" tzn zostal przyniesiony golab, lekarz obejrzal i zostawil na obserwacji, w klatce, w odrebnym pomieszczeniu gdzie nie ma kotow :-)
Ty masz kota/koty ?! jesli tak to jest problem .... ale zrobilbym to samo co zrobil lekarz, przynajmniej do jutra, dajesz do oddzielnego pomieszczenia i obserwujesz
pytanie tylko czy masz taka mozliwosc ?!  

w przypadku mojego lekarza nic nie bylo golebiowi ani w skrzydla, nic na ciele, nic na nogach, to przynajmniej ja zauwazylem stojac obok na co zwracal uwage, czy skrzydla sie rozwijaja / otwieraja i nie ma ran .... niestety tzreab zwierzaka poobserwowac bo inaczej i z marszu cos ciezko stwierdzic, lekarz mial jescze karme dla golebi wiec nie trzeba bylo szukac
a Ty masz cos do szamania dla golebia ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6419 dnia: Grudzień 01, 2012, 22:49:22 pm »
Jak otworzyłam balkon i podawałam mu chleb to wzbił się do góry potem usiadł na parapecie. Złapać się raczej nie da? Mam kota więc to ryzyko. Nie mam gdzie go trzymać na balkonie przy domu u góry powinno mu nie być źle ? Po mojemu nie ma złamanych skrzydeł. Musiał się po prostu bardzo wystraszyć. Jeszcze mój kot go obserwuje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2012, 22:53:13 pm wysłana przez enia1973 »