Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5247844 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2340 dnia: Czerwiec 08, 2012, 21:41:03 pm »
Wszystkie są cudne :D
Shelby jest świetna, najpierw higiena a potem relaks hehe :) i ma fajną tą małą czarną plameczkę na boczku :)
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2341 dnia: Czerwiec 08, 2012, 21:48:39 pm »
Wszystkie są boskie! :) A Plata to moja nowa ulubienica :P
WO AMIGO

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2342 dnia: Czerwiec 08, 2012, 21:52:55 pm »
Dziewczynki jak malinki,wszystkie przepiekne :zakochany:
 A gdzie sie pochowali przystojniaki? Casanowa Tabasco pewnie tylko czatuje na pannice :>
Ola,do lozka,,,kurowac sie i zdrowiec  :chory

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2343 dnia: Czerwiec 08, 2012, 21:57:26 pm »
Tabasco będzie w następnej sesji :P boję się, że jak wpadnie między dziewczyny to będzie próbował zdobyć serce niejednej z nich - nic, że jest wykastrowany, a one wysterylizowane...myślę, że hormony u Tabasco jeszcze nie opadły :P

może niedługo będzie miał kumpli na wspólne spacery :P

aktualnie - (nie wiem jeszcze jak maluszki...) jedynymi samcami w Azylu są Tabasco i Bluel ;)
dziewczyny atakują :)

muszę zrobić zdj. Tabasco, bo mam wrażenie, że pojawiła się u niego lwia grzywa :)






Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2344 dnia: Czerwiec 08, 2012, 22:02:02 pm »
Jakim cudem te damy się nie "zabijają"?  :wow dzisiaj puściłam pierwszy raz razem Pistację i Stasię(na neutralnym terenie) i była wielka wojna :zonka:
Same cuda w Azylu :zakochany: Plata ma pozdrowienia od "siostry" Shivy :)
I Tak Dalej - sama słodycz! A Astrid wyjątkowo wypiękniała!
Życzę wszystkim królom jak najszybszego znalezienia DS :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2345 dnia: Czerwiec 08, 2012, 22:04:17 pm »
akurat ten zestaw dziewczyn bardzo ładnie się dogaduje :) co najwyżej czasami Pacjentka próbuje pogonić koleżankę - bez żadnej agresji,

razem z innymi nie mogę natomiast wypuszczać dziewczyn z interwencji (samic baranków) - są bardzo terytorialne i bardzo nerwowe w swoim towarzystwie :/

Lana i Holly są aniołami w stosunku do innych króli :) Pacjentka, Shelby i Gawroszka większymi zadziorami, ale niegroźnymi :)

Stefcia i Plaza, które też z nimi biegały, ale nie załapały się na zdj. :P, też są ok podczas spacerów

Plata biega na razie sama :)



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2346 dnia: Czerwiec 08, 2012, 22:09:40 pm »
Jakim cudem te damy się nie "zabijają"?  wow dzisiaj puściłam pierwszy raz razem Pistację i Stasię(na neutralnym terenie) i była wielka wojna malzonka
U mnie tez wojuja jak tylko wypuszcze duuza Pamuk. Dziwne,ze Koki jest przyjazna,tylko Bobby ja gania i gryzie.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2347 dnia: Czerwiec 08, 2012, 22:12:49 pm »
u mnie jedno przypadkowe spotkanie Ruska z Maszą skończyło się tak jak się skończyło...:] stan Ruska się po wielu dniach ustabilizował, ale i tak nie ominie nas operacja...:( - to tak apropo zaprzyjaźniania...:]
na szczęście nie każdy królik chce jednak od razu zjeść drugiego :] - bardzo optymistyczna myśl :P

dziewczyny dzisiaj biegały bezkolizyjnie kilka godzin...;)



Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2348 dnia: Czerwiec 08, 2012, 22:16:42 pm »
Chłopaków nie ma na fotkach, bo mecze oglądają przecież! :D

Wszystkie dziewuchy śliczne, Patient u was wyładniała niesamowicie

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2349 dnia: Czerwiec 08, 2012, 22:39:46 pm »
Chłopaków nie ma na fotkach, bo mecze oglądają przecież! icon_zeby
No wlasnie :>

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2350 dnia: Czerwiec 08, 2012, 22:43:02 pm »
hahaha dobre! :) ale fakt faktem, u mnie Voxiu oglądał mecz z Kubą! :P
WO AMIGO

Offline Nudlak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Bernard, Gigusia, Kacper, Milka
  • Za TM: Fruzio, Koki, Łapka, Polcia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2351 dnia: Czerwiec 09, 2012, 13:22:18 pm »
ej, naprawdę coś w tym musi być. Piotr wczoraj na chwile usiadł na łóżku i zaczął oglądać mecz, a tu Berni na łóżko hop! i razem oglądali! Zdjęcie byłoby niesamowite, ale oczywiście aparatu pod ręką nie było...



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2352 dnia: Czerwiec 09, 2012, 13:29:49 pm »
Mysle,ze dla Tabasco jednak wazniejsze sa laski niz ogladanie meczu  :diabelek

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2353 dnia: Czerwiec 09, 2012, 14:01:00 pm »
Może oglądał licząc na cheerleaderki w przerwie :D

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2354 dnia: Czerwiec 09, 2012, 21:19:48 pm »
Wrzuć grosika na wakacje azylowego królika!

Szanowni Państwo,

Wakacje to okres, na który bardzo często czekamy z utęsknieniem. Wakacje to równocześnie niezwykle trudny moment dla zwierząt, a tym samym sprawdzian dla działalności powstałego w tym roku Azylu dla Królików w Toruniu.
 
W porównaniu do zeszłego roku, liczba królików znajdujących się pod naszą opieką, znacznie wzrosła. Od pewnego czasu liczba królików, dla których szukamy domów – mimo dotychczasowej dużej rotacji – utrzymuje się na stałym poziomie 40-50 królików.


Uszatek trafił pod naszą opiekę w sierpniu 2011 r. - od tego czasu jest pod ścisłą opieką weterynaryjną.

Średni koszt utrzymania królików przebywających w Azylu to aktualnie ok 2,5 tys. zł miesięcznie. Kwota ta przeznaczana jest w całości na bieżące potrzeby naszych uszatych podopiecznych, tj. obejmuje zapewnienie opieki weterynaryjnej, pokarmu oraz pelletu do kuwet. Nie wliczamy do niej innych wydatków związanych z funkcjonowaniem Azylu.

W okresie wakacyjnym potrzeby związane z utrzymaniem królików w Azylu mogą znacznie wzrosnąć. Niestety doświadczenie nakazuje nam przygotować się na zwiększoną liczbę zwierząt, potrzebujących naszej pomocy, przy czym Azyl w miarę naszych możliwości jest miejscem przeznaczonym dla królików z różnych miejsc w kraju. Są to często króliki chore, wymagające szczególnej troski i natychmiastowej pomocy. Azyl jest dla nich często jedyną szansą.

W tym miejscu pragniemy zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc. Tylko dzięki Państwa pomocy możemy przetrwać kolejne, tak trudne dla nas miesiące i uczynić tegoroczne lato lepszym dla tych, którzy naszej pomocy potrzebują najbardziej.

Z naszej strony uczynimy wszystko, aby Azyl dla Królików w Toruniu zdał na piątkę ten pierwszy, wakacyjny egzamin.

Każda złotówka jest dla nas bezcenna. Zgodnie z hasłem naszej wakacyjnej kampanii, każda kwota przekazana w ramach naszej wakacyjnej akcji Wrzuć grosika na wakacje azylowego królika, będzie dla nas ogromnym wsparciem.

Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
ul. Srebrnego 4F m. 69
87-100 Toruń
nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z dopiskiem: Wakacje w Azylu


Akcja „Wrzuć grosika na wakacje azylowego królika”  trwa do 1 września, kiedy to zostanie oficjalnie podsumowana.

Serdecznie dziękujemy za okazane serca!

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.kroliki-torun.info oraz do polskiego i anglojęzycznego profilu Azylu na Facebook-u.

Prosimy o rozpowszechnianie naszej akcji wśród znajomych, na profilach FB, drogą mailową.


Pozdrawiamy,

Azyl dla Królików w Toruniu


Faktura za leczenie oraz zabiegi królików w maju 2012 wyniosła 1728,00 zł.
Faktura za leczenie oraz zabiegi królików w kwietniu 2012 wyniosła 1760,40 zł.
Faktura za leczenie oraz zabiegi królików w czerwcu 2012 r. będzie zbliżona.
Koszt opieki weterynaryjnej dla królików z Azylu to rząd 1500,00-2000,00 zł miesięcznie.

Dla nas - dla Azylu, który utrzymuje się wyłącznie z darowizn jest to bardzo duża suma, jednak w rzeczywistości ponosimy min. koszty leczenia.

Za kwotę 1728 zł w maju udało nam się:

wysterylizować 8 samic - w tym przeprowadzić 4 sterylizacje aborcyjne,

1. Frenchy
2. Plameczkę Pac ( sterylizacja połączona z usunięciem 2 ropni)
3. Satine
4. Tamtamilę

5. Holly (sterylizacja połączona z korektą zębów policzkowych)
6. Majkę ( sterylizacja połączona z usunięciem 3 zębów trzonowych oraz udrożnieniem kanalików łzowych)
7. Shelby (sterylizacja połączona z korektą zębów policzkowych)
8. Pacjentkę

wykastrować Tabasco i Perczyka

wprowadzić leczenie świerzbowca naskórnego u wszystkich królików z interwencji w Bydgoszczy

przebadać kontrolnie kilkanaście królików, w tym rezydentów,

wdrożyć lub kontynuować leczenie u kilku królików


Koszt zakupu pelletu do Azylu (wyłączając domy tymczasowy) wynosi ok 254,40 zł (24 razy 15 kg, czyli 24 razy 10,60 zł)

Średni miesięczny koszt utrzymania królików przebywających w Azylu - obejmujący wyłącznie ich bezpośrednie potrzeby - to ok 2500,00 zł

W tej chwili na koncie w Citibanku jest 1400,14 zł


Brak odpowiednich środków finansowych i strach przed tym, że nie wystarczy nam na to, co najważniejsze, jest bardzo stresujący...Przyjmowanie do Azylu kolejnych królików to dla nas ogromna odpowiedzialność, również finansowa, ale wierzę, że damy radę :) Razem...:),
tzn. musimy dać radę, prawda? ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2012, 22:32:18 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2355 dnia: Czerwiec 09, 2012, 22:25:38 pm »
Przekażę pewnie coś, jak tylko będzie kasa :)

A ja mam taką radę do was: macie dużo królasków, a co za tym idzie dużo żwirku się zużywa. A może kupcie 15 kg (to jakieś 30 l o ile się nie mylę) żwirku w OBI za 16 zł? Nazywa się to pellet do kominków firmy LAVA, ale jest to takie samo jak żwirek, identyczny skład, piękny zapach i super wchłania. Jak ktoś ma 1-2 króliki o niby nie taka duża różnica czy zapłaci kilka czy kilkanaście zł za opakowanie, ale jak pod waszą opieką jest ponad 10 królików to może się wam to bardzo opłacać. Oczywiście nie chcę robić żadnej reklamy, piszę to z czystej chęci pomocy. Ja mając (do wczoraj :/ teraz tylko jeden:( ) dwa króliczki mam jeszcze pół opakowania, a używam od ponad miesiąca :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2356 dnia: Czerwiec 09, 2012, 22:27:56 pm »
szyszka dziękujemy  :przytul:

 kupujemy 15 kg pelletu za 10,60 zł ;) - w składzie opału, a zużywamy w Azylu ok 360 kg miesięcznie ;), stąd 24 worki razy 15 kg, czyli razy 10,60 ;)



Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2357 dnia: Czerwiec 09, 2012, 22:40:25 pm »
Wow :D Duuuużo tego zużywanie :D

No cóż, powodzenia :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2358 dnia: Czerwiec 10, 2012, 10:41:48 am »
Nie martw sie Dariu moja Omega też nadal czeka. ; )
najwazniejsze ze im dobrze: )
!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2359 dnia: Czerwiec 10, 2012, 20:07:49 pm »
dzisiaj do Azylu przyjechali boski Apollo oraz Boni

wczoraj Plaza została wysterylizowana i czuje się dobrze ;)

przypominamy o naszej akcji:

Wrzuć grosika na wakacje azylowego królika!   - szczegóły tutaj: http://www.kroliki-torun.info/ :) :bukiet
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2012, 08:35:42 am wysłana przez madzia85 »