Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5250249 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
sterylizacja jest możliwa przez całą ciążę...

maluszek zjadł, wypił probiotyk...mieści się w połowie dłoni...jeśli damy radę, już zawsze będzie wymagał szczególnej opieki...
dzisiaj miał obniżoną temp. i już teraz widać u niego wadę siekaczy...

patrzę na tego brzdąca i nie wiem co dalej...



Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Ola czy ten mały ma problemy z zapanowaniem nad tyłem ?
lek. wet. Sowa

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Ola będzie dobrze nieraz maluchy były w fatalnym stanie a jednak się udawało.

3mamy kciuki za wszystkie maluchy i dziękujemy za to co robicie :*

P.S.
Olu co słychać u Łatka???


Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Masakra, pewnie nie macie w co ręce włożyć.... jak dobrze, że jesteście  :bukiet

Chciałam tylko napisać coś pozytywnego: u nas Lea - Leosia jest już prawowitą żoną naszego Bolsia  :DD razem się wylegują, liżą, nic tylko na nich non stop patrzeć  :lol

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Gratuluję wam przyjęcia tak wielu króliczków! Wiem że macie pełno roboty ale trzymam kciuki i życzę powodzenia! Uszy są prześliczne a ten mały "tygrysek" po prostu rozkoszny!! :D PS powiedzcie co to za domki królisie mają w klatkach? Chętnie kupiłabym coś takiego mojemu maleństwu.


Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
o tak:) dziękuję bardzo:)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Sowa, tak, mały ma problem z zapanowaniem nad tyłem, po prostu ma nie tak jak powinien mieć, wykształcone tylne łapki

w badaniu zeskrobiny wyszło, że mamy do czynienia ze świerzbowcem naskórnym - Chelyetiella. Po sterylizacjach musimy jak najszybciej podać odpowiednie leki.

_Lara myślę, że damy radę :* przecież zawsze dajemy, nawet kiedy wydaje się, że nie damy...:P ;)

wiadomości o Lea bardzo mnie cieszą...

co do Łatka - hmmm, czuje się dobrze i prawdopodobnie wkrótce trafi do DT z opcją DS...

Maszka wczoraj otrzymała po raz drugi raz szczepionkę v. pasterelozie

przed nami czas na kontrole u naszych 'rezydentów' - Yogi - zęby, Uszatek - badanie krwi, USG (stan nerek - miał guza)...i tak to się kręci ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2012, 14:00:08 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Jesteście jak superbohaterki, tylko trykocików Wam brakuje ;)
Dziękuję Wam w imieniu Gustusia, bo gdyby nie Wy ...
A może ktoś pamięta jaka jest historia Gustka, skąd do Was trafił?
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
A pewnie, że pamiętamy :)

Gusto trafił do nas z jednej z interwencji przeprowadzonej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Łodzi :) Przyjechał razem z jeszcze innym królikiem - samiczką Sani która również kica już szczęśliwie po swoim nowym domu. Tak więc interwencyjne króliki są najfajniejsze i zachęcam do ich przygarnięcia chociażby na sam początek, na dom tymczasowy ;-)




Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Gusto to najgrzeczniejszy króliś pod słońcem, zostawiam pilota na podłodze i wychodzę z pokoju; wracam a pilot dalej cały i nie ruszony :D Aniołek Gustuś :D
Z adopcją nie warto czekać tylko brać i kochać :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline darialekaryzk

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Dziewczyny będę w piątek jechała do Bydgoszczy przez Toruń i wracała tego samego dnia to mogę coś podrzucić na dworzec albo jakiegoś królaska przewieźć :)

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
My w niedzielę pokonujemy trasę Toruń-Oświęcim (powrót w nocy) więc przy dobrej organizacji możemy coś przewieźć.

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Wszystkich mi jest bardzo żal ,a to maleństwo  :( Biedactwo.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
dziewczyny, dzięki za info o transporcie  :przytul na pewno skontaktujemy się w tej sprawie

kolejny dzień z atrakcjami w tle za nami ;)

ulubionym zawodem dzisiejszego dnia jest...ślusarz :] :)

wtorek okazał się pechowy dla 2 par drzwi w schronisku, w tym dla drzwi w Azylu :]

okazało się, że w górnym zamku wysunął się bolec...pogotowie zamkowe nas jednak uratowało :P, a do mnie przy okazji po raz kolejny dotarło, jak ogromne mamy szczęście i ile fajnych osób otacza nas w schronisku :) - dzięki czemu nawet na akcję z zamkiem spojrzałam z dużym przymrużeniem oka...;)
a nie mają z nami łatwo ;)  - fantastycznie się z Wami współpracuje :) :bukiet

po wejściu do Azylu czekała na mnie niespodzianka...7 nowonarodzonych uszaków...- wszystkie króliczki rodziły już z pewnością wielokrotnie, raz za razem...pyt. tylko co stało się z poprzednimi płodami...

dzisiaj jedną z króliczek, którą wczoraj oglądał doc została wysterylizowana - miała 6 płodów, przy okazji znaleziono u niej również ropień podskórny w okolicy mostka, który został wyłyżeczkowany

jutro kolejna sterylizacja...

dzisiaj interwencyjna ekipa otrzymała imiona :P - z góry za nie przepraszam, ale musiałam w końcu nazwać uszaki i otrzymały 'roboczo' imiona z musicali ;)

Bombalurina - mama dzisiejszej "siódemki"



Frenchy - króliczka, która jutro zostanie wysterylizowana - z rozerwanym uchem

Plameczka Pac - króliczka, która dzisiaj została wysterylizowana (otrzymała już iwermektynę v. świerzbowi)

Satine - matka 4 maluszków - I tak Dalej, Promyczek, Pumpernikiel oraz  "mój" brzdąc (szukam imienia :P)

Tamtamila - króliczka od 6 martwych płodów

Tabasco - chłopak, ojciec rodziny :]


Marie - króliczka z Warszawy :) ze zniekształconą żuchwą


tak czy inaczej z 11 królików z interwencji, dzisiaj zrobiło się 18...


szukamy wirtualnych opiekunów dla całej ekipy i prosimy o wsparcie finansowe...- każda złotówka - złotówka do złotówki tworzą całość...właśnie tak powstał Azyl...:) - do Azylu zaglądają różne osoby, w końcu os., które przychodzą do schroniska, dowiadują się o tym, że...królik nie jest zwierzęciem gorszej kategorii...i choćby to miało dotrzeć do jednej osoby, to było warto...;)
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2012, 19:58:04 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Dopóki się nie rozjaśni sprawa z warszawskim Bigosem, bo jestem w trakcie jego adopcji mogę jakieś uszaste szczęście przygarnąć na tydzień-dwa. I oczywiście przywieźć tyle ile się da do Poznania ;-)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Kasiu29 transport do Oświęcimia byłby idealny! Bo to tylko 20 km od miejscowości do której docelowo ma trafić nasz Chawa :) Już do Ciebie piszę w sprawie ustalenia szczegółów :)

Daria do Ciebie też już piszę bo też spadłaś nam z nieba :))) Zaharka a Tobie odpisuję właśnie na poprzedniego maila ;-)

I tak jak obiecałam przedstawiam Wam mojego podopiecznego ze środowej interwencji - ma nie więcej niż 4 tygodnie i nadal mieści mi się na dłoni ;-) Ale ładnie szybko nabiera ciałka, ma apetyt, przeszedł kilka wzdęć i problemy z bobkami ale miejmy nadzieję, że bez mleka mamy też da radę:



A tutaj zrobił rozróbę w klatce i poszedł spać:



I z opadniętym już uchem ;-) :



Filmik z nim w roli głównej już się ładuje na YouTube :)
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2012, 19:57:41 pm wysłana przez madzia85 »

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Bombalurina - mama dzisiejszej "siódemki"
Frenchy - króliczka, która jutro zostanie wysterylizowana - z rozerwanym uchem
Plameczka Pac - króliczka, która dzisiaj została wysterylizowana (otrzymała już iwermektynę v. świerzbowi)
Satine - matka 4 maluszków - I tak Dalej, Promyczek, Pumpernikiel oraz  "mój" brzdąc (szukam imienia jezyk1)
Tamtamila - króliczka od 6 martwych płodów
Tabasco - chłopak, ojciec rodziny icon_krzywy
Marie - króliczka z Warszawy usmiech2 ze zniekształconą żuchwą

Genialne imiona! Takie musicalowe :D Sama myślałam o nazwaniu królicy Tamtamila albo Bombalurina w przypadku gdybym adoptowała samiczkę. Swoją drogą, Tabasco i Marie też są z musicali? Bo nie kojarzę tych imion.

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
No to następnym razem trzeba brać się za telenowele : Esmeralda, Izaura :D
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Marie i Tabasco z Moulin Rouge :)

Cudak jest cudny :P, ale ma konkurencję :P

Cookie - malutki, z niesprawnymi łapkami...szalał przed chwilą po łóżku i nie mogłyśmy za nim nadążyć...kiedy tak na niego patrzę, trudno uwierzyć w to, że już teraz ma takie problemy zdrowotne...chów wsobny i jego efekty :(, spróbujemy i zobaczymy...

na zdj. wygląda na dużego ;)