Autor Wątek: Najlepsze granulaty na rynku  (Przeczytany 1009807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sided

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2220 dnia: Lipiec 06, 2011, 10:59:27 am »
Cuni complete przestal jesc czekal tylko na beaphar care+. Czytalem o tym pokarmie na forum innym i ludzie dobrze sie wypowiadali stawiali go na rowno z cuni complete wiec beaphar zostal w diecie krolika bo cuni juz nie chcial. Gumijagodowysok dlaczego twoim zdaniem beaphar jest zlym granulatem?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2221 dnia: Lipiec 06, 2011, 12:39:59 pm »
Wystarczy porównać składy granulatów :)

http://miniaturkabeztajemnic.com/dostepneg.html

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2222 dnia: Lipiec 06, 2011, 20:46:49 pm »
Nie no, tak naprawdę skład mają zbliżony. Beaphar ma więcej włókna, ale też więcej tłuszczu. Na naszym forum poleca się raczej Cuni Complete, ale oba te granulaty na miniaturce są w tej samej kategorii. Dlatego nie będę się rozwodzić nad składem z prostej przyczyny- Beaphar jest zwyczajnie droższy, a nie jest ani trochę lepszy, od taniego Cuni Complete. I to właśnie miałam na myśli porównując te granulaty. Zamiast przepłacać, idź do warzywniaka, kup kosz warzyw i gwarantuję, że uszak będzie o niebo szczęśliwszy. Skoro jadł Cuni Complete, to po co mu zmieniałeś? Mówisz, że czekał na ten drugi granulat- póki nie znał, to nie czekał. A mam wrażenie, że testujesz na króliku co mu posmakuje, a co nie. Częste zmiany granulatu na pewno nie wyjdą na dobre.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2011, 20:50:06 pm wysłana przez gumijagodowysok »
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2223 dnia: Lipiec 06, 2011, 22:36:22 pm »
Cuni complete przestal jesc czekal tylko na beaphar care+. Czytalem o tym pokarmie na forum innym i ludzie dobrze sie wypowiadali stawiali go na rowno z cuni complete wiec beaphar zostal w diecie krolika bo cuni juz nie chcial.

Bo być może królikowi on smakuje, ale to co dobre, nie zawsze znaczy lepsze, chociażby uwzględniając ilość tłuszczu.

Offline sided

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2224 dnia: Lipiec 06, 2011, 23:17:04 pm »
Kiedy przygarnolem krolika mial 8 miesiecy i byl karmiony vitakraft. Na internecie wyczytalem ze ta karma jest jak dla nas fast food i szukalem dobrej karmy trafila sie cuni complete. Beaphar kiedys dostalem male opakowanie i od tamtej pory cuni complete nie chcial ruszac. Warzywa, koniczyne zawsze ma jak mowicie sprobuje wrocic do cuni complete lub jak pisze na stronie mniej szkodliwego grainless complete jak zje 2 opakowania beaphar.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2225 dnia: Lipiec 07, 2011, 00:32:39 am »
Nie jestem pewna, bo nie kupowałam nigdy tego granulatu (Grainless Complete), ale w tej chwili chyba jest problem z dostępnością po tej sytuacji, o której wcześniej pisałam. Faktycznie, bardzo dobrze, że przestałeś karmić Vitakraftem. :)
Królik może nie chcieć się przestawić na stary granulat, bo zasmakował mu ten. Ale być może po prostu źle się do tego zabrałeś. Przy zmienianiu mieszamy dwa granulaty stopniowo zabierając stary, a dodając coraz więcej nowego. Często jest to długi proces, bo uszaki bywają naprawdę uparte. :) A z dnia na dzień to nawet nie jest wskazane.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2226 dnia: Lipiec 07, 2011, 01:34:05 am »
Nie ma problemu z GC, zamówiłam niedawno w Świecie Królika ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2227 dnia: Lipiec 07, 2011, 10:19:45 am »
Przy zmienianiu mieszamy dwa granulaty stopniowo zabierając stary, a dodając coraz więcej nowego. Często jest to długi proces, bo uszaki bywają naprawdę uparte.

Nie u wszystkich królików trzeba zmieniać tak to. Ja raz maluszkowi 2 miesięcznemu dałam dużą porcję warzyw(zawsze zapominam o wprowadzaniu, dla mnie to trochę marnotrawienie) i było ok, z granulatem podobnie. Przy przejściu na ad libitum nie było żadnego długiego wyłączania np 3 granulek tylko to trwało może ze 4 dni. Ale większość woli być ostrożnymi. Już się nie wtrącam moje panie.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2228 dnia: Lipiec 07, 2011, 11:38:12 am »
LeryMosa- nie każdego stać na podjęcie ryzyka, że uszak zachoruje z naszej winy. Dlatego ja wolę być ostrożna i każdemu to doradzam. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2229 dnia: Lipiec 07, 2011, 11:57:54 am »
No tak, ale nie zawsze zachoruje. Już kończmy tą dyskusję.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2230 dnia: Lipiec 07, 2011, 11:58:13 am »
LeryMosa- nie każdego stać na podjęcie ryzyka, że uszak zachoruje z naszej winy. Dlatego ja wolę być ostrożna i każdemu to doradzam. :)

Popieram. Każdy, kto zna następstwa takiej nagłej zmiany granulatu, szybkiego wprowadzania warzywek czy zieleniny (mówię tu o każdym organizmie króliczym- jednak nie każdy reaguje tak samo) nie zastosuje tego u swojego uszatka.
Dlaczego? Dlatego, że nie możemy przewidzieć jak dany zwierz zareaguje. Jeden królik zniesie to bardzo dobrze i nic mu nie będzie. Drugi może mieć duże problemy z tego tytułu. W sumie też jak zwierzak dobrze zareaguje za pierwszym/ drugim razem to za trzecim mogą wystąpić bardzo duże problemy. I z czyjej winy? Naszej- bo postąpiliśmy tak nieodpowiedzialnie.


Jak pisze LeryMosa:
Nie u wszystkich królików trzeba zmieniać tak to.

No właśnie, ale skąd mamy wiedzieć u którego królika granulat można zmienić "ot tak", a któremu królikowi "ot tak" zaszkodzimy?


To tak jak u ludzi...
Jemy fajne zdrowe pyszne kanapki na śniadanie (szyneczka, warzywko jakieś, nabiał itd), potem pyszny obiadek (ziemniaczki, mięsko jakieś, sałatka/mizeria) i kolacyjnę (kanapka czy coś lekkiego- owoc, jogurt).
I tak sobie żyjemy odżywiając sie.

Pomyślcie teraz, jak nasz organizm zareaguje jak z dnia na dzień zmienimy całkowicie swoją dietę? Z powyższej na fast foody?
I na śniadanie będzie hamburger, na obiad kebab, a na kolacje pizza.
Jak sądzicie co się będzie działo z ogranizmem wobec tak nagłej, radykalnej zmiany?
Nie dość że przytyjemy, to jeszcze będzie nam niedobrze, cieżko, będziemy źle się czuć. Wystąpią bóle brzucha, wymioty itd.
Z czasem się przyzwyczimy i będzie ok, ale zmiany w ogranizmie zostaną.

A czy królik wam powie że mu ciężko? Że brzuszek go boli? Nie. Więc jak mamy możliwość, jesteśmy odpowiedzialni i myślimy- to nie narażajmy naszych pupili na to, bo mamy takie a nie inne widzimisię.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2231 dnia: Lipiec 07, 2011, 12:32:56 pm »
Dokładnie. Efekty zauważymy dopiero wtedy, kiedy będą konkretne skutki naszego działania. Królik zachoruje, będzie cierpiał. A my mądrzy po szkodzie...
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2232 dnia: Lipiec 07, 2011, 14:58:46 pm »
Nie u wszystkich królików trzeba zmieniać tak to. Ja raz maluszkowi 2 miesięcznemu dałam dużą porcję warzyw(zawsze zapominam o wprowadzaniu, dla mnie to trochę marnotrawienie) i było ok, z granulatem podobnie. Przy przejściu na ad libitum nie było żadnego długiego wyłączania np 3 granulek tylko to trwało może ze 4 dni. Ale większość woli być ostrożnymi. Już się nie wtrącam moje panie.
Nie zgadzam się w ogóle z tym co piszesz , każda nowość POWINNA być wprowadzana stopniowo , oczywiście nie u wszystkich , ale w większości może mieć tragiczne skutki . Pamiętajmy , że przewód pokarmowy królików jest bardzo specyficznie zbudowany i nie można  z królika zrobić psa czy kota . Także wszystkim nowo czytającym radzę stopniowe wprowadzanie pokarów i obserwacja i brzuszka i bobów :)

LaryMosa , bardzo cię proszę nie piszą postów , tak na żywioł a przede wszystkim nie pisz po sobie , lepiej być ostrożnym i lepiej ostrożność doradzać .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2233 dnia: Lipiec 08, 2011, 12:11:35 pm »
Ale ja jak bez wprowadzania np warzyw nie widzę żadnych problemów typu biegunka(i to przy każdym warzywie) chyba nie muszę wprowadzać stopniowo.

LaryMosa

Nie mogę tego znieść, już z piaty raz ktoś mnie tak nazywa. Jesem Lery lub Mosia a nie tak poważnie LaryMosa lub nawet LeryMosa. Przepraszam, że nie w tym wątku.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2234 dnia: Lipiec 08, 2011, 12:21:31 pm »
Ale ja jak bez wprowadzania np warzyw nie widzę żadnych problemów typu biegunka(i to przy każdym warzywie) chyba nie muszę wprowadzać stopniowo.

LaryMosa

Nie mogę tego znieść, już z piaty raz ktoś mnie tak nazywa. Jesem Lery lub Mosia a nie tak poważnie LaryMosa lub nawet LeryMosa. Przepraszam, że nie w tym wątku.

Zmień nick jeśli masz obiekcje, jak ktoś zwraca się LeryMosa.

I co do wprowadzania warzyw według Twojego sposobu: to że jeśli dasz uszakowi większą porcję danego warzywa i źle zareaguje, będzie miał wzdęcie, będzie bolało itd to potem będziesz sobie pluła, że tak postąpiłaś.
Jeśli uszak dobrze zareaguje na sałate, marchew itd to nie znaczy że dobrze zareaguje np na brokuła- a wydawało nam się inaczej.
Potem jest tylko płacz, zgrzytanie zębów i zdanie "dlaczego, jaka ja głupia byłam".

Dlatego się nie poleca wprowadzania nagłego warzyw, bo nigdy nie wiemy jak uszak zareaguje. To że na większość warzywek reagował zawsze dobrze, nie znaczy że tak dalej będzie.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2235 dnia: Lipiec 09, 2011, 00:02:48 am »
Nie mogę tego znieść, już z piaty raz ktoś mnie tak nazywa. Jesem Lery lub Mosia a nie tak poważnie LaryMosa lub nawet LeryMosa. Przepraszam, że nie w tym wątku.
Taki masz nick, więc tak się do Ciebie zwracamy. Chcesz być 'Mosia', to zmień nick na 'Mosia'. Dla mnie to proste...
I nie pisz, proszę, więcej, że u niektórych królików coś tam można, a u innych nie można, bo to 'zależy od królika'. Przypominam, że wchodzą tu także osoby niedoświadczone, czy po prostu dzieci, którym może się nie chcieć czytać całości, trafią akurat na Twój post i będą testować tak jak Ty. I skończy się tragedią, bo 'nie wiadomo czemu króliczek odszedł'.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2236 dnia: Lipiec 09, 2011, 20:22:15 pm »
Nie u wszystkich królików trzeba zmieniać tak to. Ja raz maluszkowi 2 miesięcznemu dałam dużą porcję warzyw(zawsze zapominam o wprowadzaniu, dla mnie to trochę marnotrawienie) i było ok, z granulatem podobnie. Przy przejściu na ad libitum nie było żadnego długiego wyłączania np 3 granulek tylko to trwało może ze 4 dni. Ale większość woli być ostrożnymi. Już się nie wtrącam moje panie.
Tak, wiekszosc woli zachowac ostroznosc. Moze dlatego, ze zbyt wiele na forum naczytalismy sie historii o smiertelnych wzdeciach u maluchow ledwo co przyniesionych ze sklepu... Moze dlatego, ze czesc forumowiczow wie jakie to jest uczucie trzymac krolika, ktory leje sie przez rece a my nie mozemy mu pomoc...
Moje dwa obecne kroliki szybko przestawilam na nowa diete, bo obserwowalam jak reaguja po zjedzeniu nowosci i wiedzialam, ze mozemy sobie na to pozwolic. Moje poprzednie krole biegunkowaly non-stop. Tosio mial biegunke po jednym kawalku marchewki. Taki mial uklad trawienny i juz. Co by bylo, gdyby dostal duzo wiecej? Zreszta juz sama biegunka jest meczaca dla zwierzecia, wiec po co je narazac?
Na forum dajemy rady ogolne i uniwerslane, aby kazdy kto przeczyta mogl skorzystac i nie narobic szkody zwierzakowi. To nie jest loteria. Niedoswiadczony, poczatkujacy opiekun nie wie co podawac i w jakich ilosciach. Dlatego lepiej uczyc ostroznosci i umiaru.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2237 dnia: Lipiec 09, 2011, 21:53:01 pm »
Ale ja jak bez wprowadzania np warzyw nie widzę żadnych problemów typu biegunka(i to przy każdym warzywie) chyba nie muszę wprowadzać stopniowo.

Obyś w końcu nie zobaczyła problemu, który zakończy się dla Twojego królika tragicznie. Skoro można zminimalizować ryzyko powikłań, to po co narażać królika? To chyba oczywiste, że lepiej wprowadzać warzywa stopniowo niż ryzykować chorobę lub śmierć przyjaciela. To, że niektóre króliki znoszą gwałtowne zmiany diety dobrze, to tylko powód do radości. Ale nie jest to argument przemawiający za powszechnym wprowadzaniem takich praktyk.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2238 dnia: Lipiec 09, 2011, 23:09:23 pm »
No ale ja, jak już napisałam nie pamiętam zazwyczaj o wprowadzaniu ż trochę właśnie marnotrawienie bo będę np sałatę dawać po kawałeczku a potem wyrzucę bo zwiędnie. Nigdy właśnie zazwyczaj nie pamiętem i nigdy nie zauważyłam żeby były powikłania. A na dodatek daje królom jedną miskę i np jeden jadł już dane warzywo a drugi nie to opcja w iinych miskach nie wchodzi w grę.

A co do nicku to: np jak bym się zwróciła do użytkownika gumijagodowysok np gumi i ty byś to wolała więc nie widzę problemu.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Najlepsze granulaty na rynku
« Odpowiedź #2239 dnia: Lipiec 09, 2011, 23:14:49 pm »
Marnotrawienie? Idc tym tokiem rozumowania, to powinnam od razu dac krolom cala paczke marchewki (u mnie w sklepach sa pakowane w woreczki), bo inaczej reszta mi zwiednie? Wiesz co, teraz to juz wymyslasz problemy. Salate mozna zjesc samemu a z krolikiem tylko sie podzielic. Pozniej mozna mu juz odstapic wieksza porcje zieleniny :lol