Autor Wątek: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek  (Przeczytany 58765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • http://rysiek.wordpress.com
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 15, 2010, 14:18:26 pm »

ma obustronne nawracające zwichnięcie rzepki/rzepek. praktycznie nie ma wykształconych rowków rzepkowych. rzepka porusza się jak chce, w zw. z tym króliczka ma mocno podkurczone tylne łapki, nie używa ich, czasami ciągnie je za sobą

w tej chwili nie możemy nic zrobić. musimy poczekać kilka miesięcy. dopiero, kiedy mała dojrzeje, jest opcja operacji obu łapek. na razie czekamy...

z czasem zrobimy jej jeszcze zdjęcie rtg czy nie ma już żadnych zamian w stawie biodrowym.

poza tym malutka ma wadę zgryzu :/ już teraz widać, że jej zęby rosną bardzo źle...i ma wskazanie do ich korekty :/

doktor na wszelki wypadek( chociaż mówi, że szansa jest mała) zrobi jej badanie na obecność encephalitozoon cuniculi

Matko, mój pies miał genetyczne nawykowe zwichnięcie rzepki III/IV stopnia w prawej łapie (a co dopiero miec w obu konczynach, jak to malenstwo), jestesmy rok po amputacji... a walczylismy o łape „drobne" 3 lata.
to wredne i niewiarygodnie bolesne chorobsko, w razie czego sluze specjalistami z ortopedii, w tym namiarami na najlepszego – w Grudziadzu...
Ania, Paweł, Czesław, Aj (FCR), a za tęczowym mostem... Docent (FCR) i Prezes (czarny baranek)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 16, 2010, 10:03:45 am »
w wymazie Czestera znaleziono paciorkowca. teraz czekamy na autoszczepionkę i jak tylko jego stan się poprawi, operujemy.



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 22, 2010, 22:56:42 pm »
proszę o zamknięcie tego wątku...

dzisiaj odszedł od nas Czester, którego historię od początku opisywałam w tym wątku
dzisiaj mieliśmy zacząć podawać mu specjalnie przygotowaną autoszczepionkę
dzisiaj miałam zabrać go na czas najgorszego leczenia

nie zdążyłam, dzieliło nas kilka godzin, 1,5 h przed wizytą u doc dowiedziałam się, że nie żyje
mieliśmy ustalić dalsze leczenie, tak, aby na początku stycznia wykonać zabieg
nasza wizyta zamieniła się w sekcję zwłok

miał nadmiernie rozszerzony żołądek, rano biegał z Fruzią, przed wyjściem do pracy jego opiekunów biegał i rzucił się na jedzenie
doszło do skrętu żołądka.

jednak to nie jest najgorsze...

Czester miał włóknikowe zapalenie opłucnej- najgorszą z możliwych postaci, ostre zapalenie płuc rozwijające się w kilka/kilkanaście godzin
przyczyna...? przewlekłe zapalenie oskrzeli- przewlekłe zapalenie ucha- przewlekły obrzęk błony śluzowej nosa- paciorkowiec- wszystko ma ze sobą związek, infekcje się rozsiewają z miejsca w miejsce. jak tylko nie dostawał antybiotyków od razu atakowały go infekcje.

gdybym zdążyła z nim dojechać do doc, gdyby nie doszło do skrętu żołądka, może wtedy dzięki podłączeniu go pod kroplówkę, dożylnym podawaniu leków, może mielibyśmy pewną szansę na uratowanie jego płuc...jednak nie wiem czy to nie byłoby tylko podtrzymywanie przy życiu niewydolnego układu oddechowego. jego płuca rozrywały się w rękach podczas sekcji.

był cały czas pod kontrolą...1,5 tyg. temu, tydzień temu

dlaczego?

bo ktoś tak bardzo to zaniedbał, wszystko było przeciwko nam, wszystko. wybitni lekarze, specjaliście, którym ludzie ufają, widząc piękny szyld- klinika, wyniki badań w kilka minut, miła recepcjonistka, wysoki standard, super sprzęt i tylko to, nic więcej...

czym jest nasza walka wobec tego wszystkiego? wobec tej ignorancji?! gdyby nie to, że postanowiłyśmy z Magdą przywieźć go do Torunia, umarłby pewnie w tej klatce w lecznicy...2,5 miesiące normalnego życia...z bólem, na lekach, ale w normalnym domu, z naszą adopcyjną Fruzią...otwierał się tylko przy niej, strasznie potrzebował kontakt z innym zwierzakiem

tyle razy ostatnio myślałam o tym, jak jest mi go żal. już wczoraj wieczorem miałam go zabrać, ale było tak późno...rozwoziłyśmy z Magdą po Bydgoszczy nasze toruńskie króliki, żeby podczas Świąt były już w DT...miałam zaopiekować się nim dzisiaj, po 15 rozmawiałam z Anią o tym, że jest jej żal, że Czestera już nie będzie...i naprawdę go dziś nie ma...

kolejny raz się nie udało




Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 22, 2010, 23:29:25 pm »
 placzek rany tak o niego walczyłyście, tak się starałyście, ale mała istotka juz nie miała siły walczyć, zaznała ciepła i miłości i odeszła wiedząc komuś na niej zależy, a teraz juz kica szczęśliwa za tęczowym mostkiem
dziewczyny trzymajcie się zrobiłyście dla niego wszystko co tylko sie dało, nigdzie by nie miał tak wspaniałej opieki

nuka

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:43:02 am »
Tym razem sie nie udało, Czester odszedł, ale koniec swojego krótkiego zycia miał ciepły, wiedział ze jest kochany, że są ludzie którzy zrobia wszystko dla niego.  
Oluś, zobacz sama jaki tytuł ma ten watek, pozostałe uszy przecież są szczęsliwe, to dlatego warto nadal walczyć

Dla Czesterka na drogę  :swieca:

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 23, 2010, 01:17:36 am »
A tak trzymaliśmy kciuki ... :( Przykro mi bardzo :( Czesterku  :swieca:

Offline akroksa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 23, 2010, 08:30:28 am »
Nie wiem co napisać. ostatnio miałam załamanie ale nawet przez myśl mi taki scenariusz nie przeszedł :(( Ola miała go zabrać na czas autoszczepionek, operacji - ja juz czasowo nie wydalałam. Ale wieczorem rozmawiałam z Przemkiem, że on tak z Fruzią biega, że się zrzyły, że ona jest jego wsparciem i chyba nie dam rady ich rozdzielić :( Przyzwyczaił się do ludzi, podbiegał juz w porze karmienia, nie uciekał przed dotykiem.

Ola dzwoniła, że wpadnie po 16 bo chce zdążyć z nim do  doktora żeby kontrolnie zobaczył, dawki leków dobrał :( a ja przed 16 dostałam telefon. Nie ma go, leży ale się nie podnosi.

Moja fruzia z tego pokoju nie wychodzi, leży w ich kartoniku :(


W pewnych momentach dochodzimy do krańca i ja sie powoli do tego zbliżam.

nuka

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 23, 2010, 08:46:54 am »
akroksa trzymaj sie dzielnie, przytulam Cię bardzo mocno.

sonia

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 23, 2010, 12:00:16 pm »
Czesterku kochany ,zostaniesz w naszych sercach na zawsze :swieca:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 23, 2010, 12:31:17 pm »
Bardzo mi przykro :( Tyle walki, tak dużo zrobiłyście dla Czestera...


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 23, 2010, 12:39:38 pm »
To są najtrudniejsze chwile w tym co robimy. Kiedy nadzieja nagle umiera...

Z jednej strony tyle udanych adopcji, z drugiej tyle niepotrzebnych śmierci... Śmierć Czestera jest zupełnie niepotrzebna ktoś do niej doprowadził przez zwykłe zaniedbanie... Najtrudniej pogodzić się z tym, że gdyby lecznica która tak się wszędzie afiszuje, że jest tak doświadczona, tak wspaniała, ma super wyposażenie i wystrój niczym hotel 5 gwiazdkowy nie potrafiła zdiagnozować nawet najprostszych rzeczy u Czestera.

Jedyne dobre w tym wszystkim jest to, co zwykle... że miał chociaż kilka miesięcy normalnego, szczęśliwego życia, miał wspaniałą opiekę, dobre jedzenie oraz swoją króliczą przyjaciółkę....

Dla Ciebie Czesterku  :swieca:


Offline krecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 23, 2010, 13:31:40 pm »
 :swieca:
Dziewczyny tak jesteście wielkie! Patrze na to z tej strony, że dałyście mu cudowny okres przed śmiercią...

Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 24, 2010, 12:03:09 pm »
przykro mi...  smutny_krolik też kibicujemy wszystkim maleństwom, więc gdy odchodzi któryś... powstaje pustka...  :(

ale - mój przedmówca ma rację - gdyby nie bezinteresowna pomoc wolontaiuszy... wiele tych uszatych istotek cicho łkałaby we wnętrzu siebie, nie mogąc wykrzyczeć światu swej historii  ;( Robicie dla nich tak wiele, że trudno to ująć we właściwe słowa  :bunny:

Chcąc by nasz adopcyjny Kubuś został zapamiętany, razem z uroczą Aprilcią - założyłam im wątek... zapraszamy... mimo wszystko...

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10590.0

pozdr.
Romankia

Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 23, 2011, 19:59:24 pm »
Proszę o przeniesienie wątku do archiwum - wszystkie uszatki są już w swoich nowych domach dla Czesterka jeszcze raz -  :swieca: