Autor Wątek: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek  (Przeczytany 59007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 18, 2010, 11:50:56 am »
Trzymamy kciuki za Czestera, oby juz zadna operacja nie byla mu potrzebna.
Mam tez nadzieje, ze dziewczyny szybko sie wycisza do zabiegow. Tak, kazdy mysli, ze samiczki nie trzeba sterylizowac. Ale w moim przypadku bylo tak, ze dwie samice jakie mialam (mam) dawaly chyba wiekszego czadu niz samce...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 19, 2010, 08:37:56 am »
maleństwo z Koszalina wczoraj dotarło do Torunia

króliczka ma ok 6 tygodni. niestety jest genetyczną bombą zegarową i ma problem ortopedyczny.
ma obustronne nawracające zwichnięcie rzepki/rzepek. praktycznie nie ma wykształconych rowków rzepkowych. rzepka porusza się jak chce, w zw. z tym króliczka ma mocno podkurczone tylne łapki, nie używa ich, czasami ciągnie je za sobą

w tej chwili nie możemy nic zrobić. musimy poczekać kilka miesięcy. dopiero, kiedy mała dojrzeje, jest opcja operacji obu łapek. na razie czekamy...

z czasem zrobimy jej jeszcze zdjęcie rtg czy nie ma już żadnych zamian w stawie biodrowym.

poza tym malutka ma wadę zgryzu :/ już teraz widać, że jej zęby rosną bardzo źle...i ma wskazanie do ich korekty :/

doktor na wszelki wypadek( chociaż mówi, że szansa jest mała) zrobi jej badanie na obecność encephalitozoon cuniculi



Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 19, 2010, 08:42:57 am »
boże drogi takie maleństwo a już tyle cierpień ją spotkało, co to za świat :(
powiedzcie czy królinka mimo tylu dolegliwości nie cierpi nie odczuwa bólu?

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 19, 2010, 13:17:38 pm »
Ola - dobrze, że ten królasek znalazł się w Toruniu.
Super, że dziewczyny ze świnkowego zareagowały.
Czytałam cały wątek - i tyle tam zdjęć tego ślicznego kicajka, że niesposób nie wracać do ogladania.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 21, 2010, 21:34:22 pm »
mimo swojego stanu zdrowia maluszek ma w sobie bardzo wiele radości życia :)

jutro Laura ma sterylizację i korektę zębów. po zabiegu trafi do nowego domu.

Gomez również jest już w nowym domu :)

niedługo przyjedzie do nas królik z Kołobrzegu jak również Śnieżka z Poznania, która ma problem z łapką:/ 
poza tym  w tyg. jedziemy z Magdą  na kolejną interwencję, gdzie jest podobno wiele królików...
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 21:37:40 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 21, 2010, 21:38:52 pm »
Olu Ty mi powiedz jakim cudem macie miejsce na te wszystkie królaski, które do Was trafiają? Gdzie one przebywają?
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 21, 2010, 22:11:16 pm »
Kasiu, mamy dużą rotację i bardzo dużo kombinujemy.
 tutaj zwolni się jedno DT, tam pojawi inne, tutaj znajdzie DS, tam pojawi inna opcja. jeden król wyjedzie do W-wy, to ściągamy następnego. staramy się wypełniamy każdą lukę, leczymy, sterylizujemy, wysyłamy w świat. czasami w skrajnej sytuacji pomaga nam schronisko. to również jest bardzo ważne i często ratuje nam życie na kilka dni, a my w tym czasie coś wymyślamy.



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 22, 2010, 21:41:51 pm »
Margo została dziś wysterylizowana( miała już dużą torbiel na jajnikach), miała również korektę zębów

Laura także została dziś wysterylizowana i miała korektę zębów

Czester najprawdopodobniej w sobotę będzie miał zabieg usunięcia zewnętrznego kanału słuchowego, założenia drenu i usunięcia małżowiny usznej :(

Śnieżka z Poznania w czw. przyjedzie do Torunia. doc widział jej rtg. króliczka ma podwójne złamanie poprzeczne- kości promieniowej i łokciowej. to złamanie max sprzed 2-3 tyg. na zdj.nie widać zrostu, nie widać kostniny. mamy 4 opcje rozwiązania tej sytuacji. tak czy inaczej musimy sprowadzić małą do nas...



Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 23, 2010, 19:42:16 pm »
Strasznie duzo uszatych ma problemy ze zgryzem. Teraz to juz pratycznie norma jak sie o tym czyta :(
Czesterkowi zyczymy duzo sily, zeby sie biedak nie poddawal :przytul

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 25, 2010, 10:48:02 am »
Strasznie duzo uszatych ma problemy ze zgryzem. Teraz to juz pratycznie norma jak sie o tym czyta
Też to zauważyłam :(
Dla Czesterka i Śnieżki dużo zdrowia, a dla Was dziewczyny siły :przytul

sonia

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 26, 2010, 16:54:26 pm »
Przed chwila przelalam 500 Euro na konto SPK  na leczenie i jedzonko dla torunskich slodkich uszatkow :heart

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:43:27 am »
alana dziękuję za przesyłkę :*  :bukiet

sonia... jesteśmy w szoku, nie wiesz nawet jak bardzo nam pomogłaś :* :bukiet

Czester będzie miał operację w sobotę 4.12. niestety w zeszłym tygodniu nie mogliśmy jej wykonać, ponieważ Czester nie zareagował w ogóle na narkozę...a przynajmniej nie na tyle, aby wykonać tak strasznie inwazyjny zabieg. decyzja o usunięciu kanału słuchowego i małżowiny usznej zapadła ostatecznie :( ucho Czestera jest nadal bardzo spuchnięte i gorące :(

kiedy pisałam apel na str. głównej z prośbą o pomoc nasza sytuacja nie była tak dramatyczna jak teraz...
wskutek wczorajszej interwencji, którą przeprowadziłyśmy wczoraj wraz z Magdą do toruńskiego schroniska trafiły 24 króliki, w tym niestety cztery 1-2 dniowe maleństwa, które nie nie miały szansy przeżyć...
aktualnie w schronisku jest 20 królików w tym przynajmniej jedna w ciąży...od dzisiaj zaczniemy sprawdzać ich stan zdrowia i wszystko ogarniać, aby zaprezentować Wam naszych nowych podopiecznych. teraz Wasze wsparcie będzie nam max potrzebne  :bukiet

« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2010, 09:53:36 am wysłana przez Ola_19 »



Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:57:25 am »
o rany 20 króli :(
dziewczyny trzymam za Was kciuki i życzę siły żeby jak najszybciej to wszystko ogarnąć
A co u tego maleństwa ze zwichniętymi rzepkami?

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 01, 2010, 10:01:21 am »
Olu , czego najbardziej potrzeba . Pisz .

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 01, 2010, 13:47:06 pm »
Tutaj założyłam wątek całej 20stki: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10432.0

Pb maluch jest teraz w bezpiecznym DT, niestety musimy czekać aż podrośnie, żeby można było cokolwiek stwierdzić o jego stanie zdrowia :( Na razie sobie radzi, a co będzie dalej - zobaczymy...

Dori - wszystko napiszę w wątku do którego link dałam wyżej :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 04, 2010, 23:24:40 pm »
nasz Linux jutro będzie już w nowym domu

szczęście uśmiechnęło się również do Małgosi, która mam nadzieję już niedługo, zamieszka w swoim DS

dziękujemy  :bukiet



Cy$$

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 05, 2010, 08:52:54 am »
Wspaniale !
Małgosia zasłużyła sobie na domek ;)
Oczywiscie nnie tylko ona ;P

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 14, 2010, 19:02:31 pm »
niestety nie mam dobrych wieści o naszym Czesterze

jest mi go strasznie żal, to wszystko tak długo się ciągnie, a jego leczenie i jednocześnie cierpienie może jeszcze trwać i trwać...

w sobotę okazało się, że ma znowu szmery w oskrzelach i mocny obrzęk błony śluzowej nosa. nie podjęliśmy się narkozy, ponieważ przy tak poważnym zabiegu musi być bardzo głęboka i nie możemy ryzykować problemami z układem oddechowym.
dzisiaj doc pobrał Czesterowi wymaz i czekamy na jego wyniki...pierwsze będą w czwarte. póki co wiemy tylko, że po zanurzeniu wymazówki w nosie, ujawniły się ślady krwi, czyli Czester ma stan zapalny :(

znowu musimy czekać :( na wyniki wymazu, efekty leczenia, licząc dni do operacji...(ucho bez zmian, strasznie się boję, żeby nie doszło do przerzutów na mózg z ucha środkowego, ale nic nie możemy teraz zrobić). ciągle coś staje nam na drodze. Czester jest jak bomba z opóźnionym zapłonem...a wszystko mogło być inaczej



Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #98 dnia: Grudzień 14, 2010, 19:14:28 pm »
Trzymam kciuki żeby wyniki były dobre i żeby nie było to nic poważnego,Czesterku  :icon_3m_sie

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #99 dnia: Grudzień 15, 2010, 11:22:28 am »
Kurcze, biedny Czester :(
królik z lecznicy.... nieźle :/
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"