Autor Wątek: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek  (Przeczytany 59005 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 08, 2010, 23:25:19 pm »
dzisiaj to już kolejna  :swieca:
Nie moge uwierzyć. Za pozostałe maluchy kciuki sciśniete

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 09, 2010, 00:03:21 am »
Razem ze spadającymi jesiennymi liśćmi odeszło tyle uszaków :( Ola, strasznie mi przykro :( Dla reszty kciuki zacisnięte!

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 09, 2010, 07:44:24 am »
Kurczę, znowu kolejny kicajek pokicał za TM :( Bardzo mi jest przykro

A Laura i Czester niech już wracają do zdrowia

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 09, 2010, 10:29:36 am »
Takie wiadomości przytłączają , aż się nie chce na forum zaglądać... :(
Kicaj  za TM szczęśliwie :swieca:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 09, 2010, 11:56:24 am »
Tyle smutnych wiadomości :( Dla Duke'a  :swieca:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Cy$$

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 09, 2010, 16:08:42 pm »
Tyle adopcji i tyle śmierci króliczków...Za wiele... placzek
Biedny Duke...Hopsaj za TM  :swieca: :swieca:

nuka

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 09, 2010, 23:11:11 pm »
kurcze, znowu czarna seria.
Duke  :swieca:
Laura, Czester kciuki zaciśniete

Dziewczyny nasze spkowskie  :przytul

kasiagio

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 10, 2010, 10:39:23 am »
Duke  smutny_krolik :swieca:

Za resztę maluszków kciuki mocno zaciśnięte  :przytul i porcja głasków :przytul

Dziewczyny  :* :bukiet :roza:

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 10, 2010, 15:28:21 pm »
dziewczyny czy potrzebowałybyście może 10 ampułek Lakcidu? Sprzątając dzisiaj lodówkę znalazłam zapomniany Lakcid, który kupiłam w styczniu jak Muniek miała incydent z "ropniem". Termin ważności kończy się w grudniu a u nas na bank się nie przyda. Przez cały ten rok Lakcid był w lodówce. Jakby co chętnie prześlę :*

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 11, 2010, 13:12:36 pm »
Linux w trybie pilnym został wczoraj wykastrowany :]:]:] ( domyślcie się dlaczego :P), miał też korektę zębów

niewykluczone, że w pon. Czester będzie miał zabieg. denerwuję się co wyjdzie jutro na rtg. doc mówi, że jeśli będzie miał tą punkcję i zabieg to rokowania są średnie :/

może Margo uda nam się też wysterylizować w pon., Laura będzie miała zabieg 22.11. czuje się już lepiej. przestała płakać.

alana

oczywiście lakcid zawsze nam się przyda :bukiet

apropo ostatnio rozmawiałam z doktorem i powiedział mi, że u królików bardziej skuteczny jest nie probiotyk, ale prebiotyk- lacidar( w tabletkach). ze względu na ich florę jelitową lakcid w przypadków królików ma słabszą skuteczność niż u kotów i psów. nasz staruszek Gucio ma już starcze zaburzenia związane z jelitami i doktor polecił mi lacidar.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 13:16:03 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 11, 2010, 13:22:28 pm »
to się cieszę, ze nie muszę go wyrzucać :) na jaki adres wysłać ?? cmokas

a za królasy 3mam kciuki

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 13, 2010, 15:26:53 pm »
Czester miał rtg. efekt jest taki, że
w poniedziałek niestety czeka nas punkcja ucha środkowego  :( + kastracja przy okazji
punkcja to bardzo radykalny zabieg i wiąże się z powikłaniami
podczas rtg nie podobał mi się jego oddech, nie wiem czy znowu coś tam się nie dzieje
trudno pogodzić się z tym, że ten biedak został tak zaniedbany, przebywając w lecznicy weterynaryjnej. brak słów.



Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 13, 2010, 17:19:10 pm »
Olu, czy ta punkcja ucha to jest cos podobnego do punkcji zatok u ludzi? :( Jakkolwiek by nie bylo, nie brzmi to zbyt fajnie. Biedny krolas.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 15, 2010, 00:25:54 am »
I wersja jest taka, że igłę wprowadza się do ucha środkowego przez uchu odpowiednio wyprofilowane w tym celu( jutro zobaczę co to znaczy)
II z zewnątrz, ale teraz jesteśmy na etapie opcji I

mam prośbę dotyczącą Czestera...ma ogromny apetyt, pochłania wszystko. siano z Zuzali wystarcza mu na chwilę. w jego przypadku zakupy znikają w zastraszającym tempie. gdyby ktoś mógł wesprzeć nas sianem czy ziołami dla Czestera, byłybyśmy bardzo wdzięczne...
trzymajcie za niego jutro mocno kciuki

jutro do T. przyjeżdża Merci z Łowicza, króliczka dla której siano było do tej pory rarytasem- w przeszłości, od święta. dzisiejszą noc spędzi u Nuki  :bukiet jutro zobaczy ją już doc Krawczyk.

wczoraj Olo pojechał do nowego domu :) Monika dziękujemy  :bukiet



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 15, 2010, 22:11:14 pm »
Czester miał zabieg. został wykastrowany. doc udrożnił mu również kanalik łzowy.

poza tym punkcja ucha wykazała stan zapalny ucha środkowego- krwistą/ropną wydzielinę :/
ucho Czestera zostało przepłukane gentamycyną. rokowania u psów/kotów to pół na pół. nie wiemy jak będzie u Czestera...niestety w jego przypadku choroba ma charakter przewlekły, nie wiemy czy to wystarczy, aby naprawić to, co wyrządzono mu wskutek skrajnego zaniedbania:/

jeśli stan jego ucha się nie poprawi, czeka nas poważna operacja- usunięcie kanału zewnętrznego + założenie drenu na czas leczenia...gdyby do tego doszło jest również opcja usunięcia małżowiny usznej, czyli ucha. Czester ma zapalenie naczyń krwionośnych- na chorym uchu są zupełnie niewidoczne wskutek obrzęku. musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się zapalenia ucha środkowego- skądś bierze się przecież chociażby e.cuniculi:/

poza tym doc obejrzał Merci. kolejna króliczka z zaawansowaną ciążą urojoną. wskazanie do sterylizacji + korekty zębów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 22:15:54 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 17, 2010, 20:50:24 pm »
http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewtopic.php?f=43&t=5981

jeśli wszystko się uda jutro do Torunia przyjedzie malutki króliczek z Koszalina z niedowładem oby tylnych łapek
trzymajcie się za niego kciuki...

w najbliższym czasie przyjedzie do nas też królik z kołobrzeskiego schroniska



nuka

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 17, 2010, 20:55:15 pm »
kciukołapki zaciśniete.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 17, 2010, 20:57:17 pm »
ojjj to trzymamy bardzooo mocno
napewno się uda :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 17, 2010, 21:42:48 pm »
jak wy to robicie, ze wam udaje się załatwić transport.

Kciuki jak zawsze zaciśnięte.

A co u Czestera? Laury? I Merci?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 17, 2010, 22:16:53 pm »
Czester po zabiegu czuje się bardzo dobrze, chociaż czekamy na efekt punkcji...a potem zobaczymy co dalej:/ pewnie w przyszłym tygodniu się okaże czy jest jakakolwiek poprawa i czy przed nami usunięcie zewnętrznego kanału słuchowego, dren i np. amputacja małżowiny usznej :/

Merci ma ciążę urojoną na całego :( błagam, sterylizujmy króliki, tylko to przychodzi mi do głowy jak widzę kolejny taki przypadek. trzeba ją możliwie jak najszybciej wysterylizować.

Laura już się uspokoiła. w poniedziałek ma sterylizację. niewykluczone, że również Margo zostanie wysterylizowana, aczkolwiek mail od jej tymczasowej opiekunki mnie zaniepokoił, nie wiem czy również nie ma ciąży urojonej...musimy to jeszcze spr. przed poniedziałkiem