Autor Wątek: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek  (Przeczytany 59010 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 30, 2010, 10:07:47 am »
Jest otoczony taka opieka, wiec nie moglo byc inaczej :)
Ale na wszelki wypadek posylamy mu duzo zdroweczka.
Czy ten guz to byl wlokniak czy tluszczak czy cos innego?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Margo,Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 30, 2010, 12:06:36 pm »
dziewczyny dzięki za tyle dobrych słów dla naszych uszoli :przytul
 to guz nowotworowy złośliwy, ale mówi doktor powinno być dobrze. zawsze jest ryzyko przerzutów, jednak ma w tym zakresie pozytywne doświadczenie, a nasz Olo to niesamowicie dzielny król, więc wszyscy jesteśmy bardzo dobrej myśli :-)
martwił nas ten róg skórny, dlatego chciałyśmy go przywieźć do nas do DT, w końcu się udało i to był strzał w dziesiątkę.

dzisiaj pod naszą opiekę trafił kolejny królik
wczoraj otrzymałam tel. od Pani, której znajomi przynieśli królika
podobno królika odebrali od dziewczynki, która szła z nim ulicą na rękach- oni się zainteresowali, a ona powiedziała, że ojciec kazał go wyrzucić- nie wiem na ile jest to prawda. szkoda słów.

Margo dzisiaj zobaczył doktor Krawczyk. to młoda samiczka, ogólny stan zdrowia prawidłowy- jedyny problem to jej zgryz. ostre krawędzie zębów trzonowych po obu stronach zbliżają się do policzków- jeszcze trochę i byłaby idealną kandydatką do ropnia.
oczywiście w najbliższym czasie będzie miała korektę zębów + jednocześnie sterylizację.











w tym miejscu chciałabym zwrócić się z prośbą o pomoc dla naszych podopiecznych. we wtorek trafi do nas kolejny królik. większość z nich jest leczona, w listopadzie mamy przed sobą kilka zabiegów.
Laura, Margo muszą mieć korekty zębów- przy okazji sterylizację, tak aby nie narażać ich potem na kolejną narkozę.
Czester musi zostać wykastrowany, nie wiem czy nie będzie miał punkcji.
za nami już duże wydatki i wszystko przed nami. coraz więcej środków pochłania leczenie i zabiegi u kolejnych królików.

w zw. z tym zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nas wspomóc. ucieszy nas każda pomoc, w tym paczki z jedzeniem, ponieważ ubywa go z każdym dniem.




« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2010, 12:12:47 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline ko_da1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 30, 2010, 12:21:48 pm »
Jak to wyrzucić ????  przeciera_oczy   i to jeszcze dziecku kazał  >:(... masakra,  jak potem z dzieci mają wyrastać  wrażliwe  i odpowiedzialne osoby  ... załamka     z tym ojcem to bym się umówiła  na   pogawędkę :wiking:  

Pusia za  TM

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 02, 2010, 16:31:02 pm »
Flora wczoraj przejechała trasę z Torunia do Warszawy( w tym miejscu należą się podziękowania nowej opiekunce naszej adopcyjnej Nirwany :bukiet) i już dziś wieczorem będzie w nowym domu :)
Pani Agnieszko  :bukiet

Laura jutro ma korektę zębów i sterylizację

Czester jutro ma kolejną kontrolę. zobaczymy jak jego ucho.
jest bardzo pozytywnie nastawiony w stosunku do swojej tymczasowej króliczej towarzyski. nie wykazuje żadnej agresji.

dzisiaj trafił do nas kolejny król, ale w tej chwili nie mogę wiele o nim powiedzieć, poza tym, że podobno jest samcem i został oddany przez właścicielkę.
jutro będą info i zdjęcia.



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 03, 2010, 21:53:59 pm »
czas przedstawić kolejnego toruńskiego królika

Linux młody król, który nie wykazuje agresji, ale ma zabójczo dużo energii
jego zęby wymagają korekty. poza tym stan jest zdrowia jest prawidłowy...w książeczce widnieje tylko wpis- nadmierna nadpobudliwość :P
swoim zachowaniem w gabinecie doprowadził nas do łez...ze śmiechu. roznosi go. z radości wypadło mu prącie :]( jak się okazało nie z powodu problemów zdrowotnych :])

jednym słowem boski samiec alfa :P

oto jego zdjęcia










zabieg Laury musieliśmy przełożyć na poniedziałek. wszystko się skomplikowało, bo jutro doktor wyjeżdża, a my przyjechaliśmy z 6 zwierząt, w tym kotami :/
ale w pon. Laura będzie po zabiegu i w przyszły weekend powinna zamieszkać w nowym domu






Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 03, 2010, 21:56:18 pm »
a to jest król z Rypina?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 03, 2010, 22:19:02 pm »
tak, tak, to ten chłopak z Rypina



Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 03, 2010, 22:22:19 pm »
tak, tak, to ten chłopak z Rypina

kojarzę :) dziękuję  :roza:

Powinien się nazywać Eros  :icon_lol

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 03, 2010, 22:25:30 pm »
haha, ale zbój  :dookola: Ja jestem za imieniem Playboy ;)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ko_da1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 03, 2010, 22:26:22 pm »
śliczny chłopak  :heart :DD
życzę zdrówka królisiom i wspaniałych domków stałych  :hura: :icon_mrgreen

Pusia za  TM

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 03, 2010, 22:30:50 pm »
przyznaję, że uwielbiam ten typ królika  :P

hmmm, nad imieniem faktycznie można jeszcze pomyśleć :P na razie został technologicznym Linuxem w ramach wynagrodzenia mojemu M. za znoszenie królików i różnych króliczych akcji :P

jestem ciekawa jak my go wykastrujemy :] już widzę to rzucanie się podczas zabiegu :/

z uwag na razie maluch nie ma bobków w jelitach. jest mocno przegłodzony. mam nadzieję, że będzie wcinał i niedługo zacznie produkcję :]



Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 04, 2010, 08:53:31 am »
świetny maluch, taki ładny odcień brązu błękitne oczęta i ten testosteron :)
czekamy na bobeczki piękne duże i w ogromnej ilości

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 04, 2010, 10:04:51 am »
Oj tak - to jest zdecydowanie Oli ulubiony typ królika  :P z takim królem nie ma szans na nudę :)

Mi osobiście imię Linux się podoba - pasuje do niego ale na drugie jak najbardziej może miec Eros  :diabelek

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 04, 2010, 16:55:51 pm »
roznosi go. z radości wypadło mu prącie


 :hahaha

No pięknie :D


Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 04, 2010, 17:07:56 pm »
hahahah kochany królas i szczerze po jego anielskim pysiu nie widać temperamentu

sonia

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 04, 2010, 19:30:48 pm »
Nazwalabym go Rasputin :zakochany:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 08, 2010, 22:15:12 pm »
za nami kilka trudnych dni...

w sobotę ok 1 w nocy umarł Duke jego śmierć była nagła. poczuł się źle ok 19. nie chciał zjeść kolacji, był osowiały. Beata od razu nas zaalarmowała. miał tradycyjne objawy występujące przy problemach z jelitami, lekko burczało mu w brzuszku. od razu dostał espumisan, lakcid, miętę + sok z ananasa( 1,5 miesiąca temu miał podobny problem). po porcji leków poczuł się lepiej. leżał z łapkami wyciągniętymi do tyłu. wstał, przebiegł się. było lepiej. potem leżał na termoforze, żeby zapobiec ewentualnemu spadkowi temperatury, który występuje przy osłabieniu. miał dostać kolejną dawkę leku. ok 24 zadzwoniła Beata. nastąpiło pogorszenie. 10 min. później razem z Rafałem byli u wet. mieliśmy szczęście. okazało się, że dyżur nocny pełnił wet., który teoretycznie mógł pomóc( zajmował się Dukiem 1,5 miesiąca wcześniej, kiedy nie było doktora Krawczyka). już w windzie Duke miał napad drgawek. odszedł w gabinecie. wet. stwierdził nadmierne rozszerzenie żołądka, które mogło być spowodowane zmianami w zw. z jego dietą w przeszłości- tego nie wiemy. podobno miał b. twardy żołądek. niestety nie było sekcji...niestety. dzisiaj rozmawiałam z doktorem Krawczykiem, tak szybka i nagła śmierć mogła mieć związek np. z pracą serca. nie wiem, może to był ucisk na serce. niestety tego nie wiem...
wiem tylko, że Beata i Rafał to dla mnie i Magdy najlepszy DT jaki Duke mógł mieć...to nie był dom tymczasowy, to był jego dom. jego i Małgosi. widziałam go jeszcze w środę późnym wieczorem. zawiozłam mu krople do uszu, po to, żeby nie gromadziła mu się wydzielina w uchu, którego nie mógł doczyścić...leżał z Małgosią pod stołem.
widziałyśmy bardzo wiele, ale śmierć Duka to był dla nas szok...dla mnie, dla Magdy, nie wspominając o Beacie...wiem tylko, że Duke miał najlepszą opiekę pod słońcem, pełen perfekcjonizm pod każdym względem i nie mogę tego pojąć...

Laura miała mieć dzisiaj zabieg sterylizacji. od rana byłyśmy jednak zaniepokojone jej zachowaniem. okazało się, że ma bardzo zaawansowaną ciążę urojoną, do tego stopnia, że wydziela mleko. dzisiaj rano dziewczyny znalazły ją z pyszczkiem wyładowanym sierścią. poza tym stała się bardzo drażliwa. płacze/piszczy jak tylko ktoś bierze ją na ręce. teoretycznie mogliśmy przeprowadzić zabieg, jednak podczas ciąży urojonej organy są znacznie bardziej obrzmiałe i ukrwione, w zw. z tym zdecydowaliśmy się przełożyć operację.

Chester ma w uchu o wiele mniej wydzieliny, ale nadal ma obrzęk, co wskazuje na problem z uchem środkowym. doktor prosił o wykonanie rtg głowy w pozycji strzałkowej. chce sprawdzić czy w tzw. puszce bębenkowej( bulla tympanica) znajduje się ropa. jeśli tak- czeka nas operacja, trudna operacja. w zw. z tym nie miał kastracji. przy okazji kastracji miał mieć punkcję, ale nie zdecydowaliśmy się na to, ponieważ gdyby okazało się, że  w bulla tympanica jest ropa, mogłoby dojść do jej rozsiewu.

na dzisiaj chwilowo koniec złych wiadomości...:(
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 22:28:38 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 08, 2010, 22:23:48 pm »
:(
Dziewczyny, skad wy bierzecie sile na to wszystko? Ja bym sie chyba zalamala przy pierwszej takiej sytuacji, gdy odchodzi uszatek.
Duke dzieki wam zaznal szczescia i opieki.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 08, 2010, 22:42:49 pm »
Bardzo, bardzo mi przykro :(
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 08, 2010, 22:50:24 pm »
Biedny Duke :swieca: Niech Chester chociaż wyzdrowieje i z Laurą się polepszy :(