Autor Wątek: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek  (Przeczytany 59009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 14, 2010, 12:08:40 pm »
Taaa, miss to ona zostanie jak trochę odrośnie, bo na razie ciocie Kasie jak tak szczodrze obcięły. Ja byłam bardziej zestrachana od niej   :>.
Za to teraz jest obłędna, ma mięciutkie futerko, takie "waciaste" i jest przesłodka. Chudziutka, malutka, apetyt  niesamowity przeciera_oczy.
Pięć minut po obstrzyżynach walnęła boczek w klatce (wcześniej nie mogła, bo pod brzuszkiem miała jeden wielki kołtun), a teraz ten najłagodniejszy i najbardziej spokojny królik jakiego znam robi takie przemeblowania w klatce, że...  :diabelek Gdybym nie widziała to bym nie uwierzyła, że obcięcie splątanego futra może tak uszola zmienić...  :bunny:

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 15, 2010, 11:07:08 am »
Dorzucam kilka zdjęć Czestera. Z krótkiego przystanku w domku w Warszawie


Tu widać zapuchnięte uszko i oko






"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline akroksa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 15, 2010, 11:37:23 am »
Widze, że u niego normą jest pakowanie sie pod łóżko - u nas jak otwieram klatke to siedzi pod łóżkiem - kładzie sie tam i nie chce wyjśc a jest sam w pokoju więc nikt go nie niepokoi. Chciałam zrobić fotki ale w aparacie tylko ciemnośc pod łóżkiem widać i białą plamkę.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 17, 2010, 14:45:31 pm »
wczoraj do Torunia przywiozłam Olo
jutro zobaczy go doktor Krawczyk. zobaczymy co ma na uchu:/
poza tym potrzebuje dużo ruchu, myślę, że ma pewną nadwagę i b. duże wole

Czester jutro będzie miał kontrolę u doktora Krawczyka i mam nadzieję, że oskrzela będą czyste :)

poza tym Flora jutro ma zabieg sterylizacji

oto zdj. pięknej Flory :)














Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 17, 2010, 23:37:42 pm »
Katka napisała
Cytuj
Za to teraz jest obłędna, ma mięciutkie futerko, takie "waciaste" i jest przesłodka.
Czy taka waciasta sierśc w dotyku nie sprawia wrażenia ,że jest taka ,,sucha"?
Jeśli tak  ( ta  waciasta sierśc )to zapowedź lininia , ta sierśc jest na wpół martwa i bedzie wypadac.Albo braku witamin. Nawet ten tzw podszerstek w normalnych warunkach musi byc błyszczacy i w dotyku taki miły i jedrny. Wyczesujcie ja częsciej szczoteczką do zębów.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 18, 2010, 14:06:53 pm »
czas przedstawić Olo

jest radosnym, pełnym energii, towarzyskim królikiem. załatwia się do kuwety :-)
tak długo przebywał w schronisku. mam nadzieję, że teraz znajdzie się dla niego DS
dzisiaj okaże się czy jest zdrowy










Offline lida1x

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 18, 2010, 15:22:02 pm »
ooo Olo to nie mała bestia ;p
ja zakochana jestem w Florze, gdybym mogła od razu starała bym się o adopcje.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 18, 2010, 20:51:16 pm »
Olo jest już po wizycie u doktora Krawczyka

ma guza w wole( to może być np. włókniak lub coś poważniejszego), ale mam nadzieję, że będzie ok
"obcy" na uchu to tzw. róg skórny- efekt mutacji naskórka, nic poważnego, ale powinien zostać usunięty
Olo ma też nadwagę, ale trudno się dziwić :/ po roku przebywania tylko w klatce w schronisku

był też zawszony :]

za tydzień w środę będzie miał zabieg usunięcia guza, rogu skórnego + kastracji

Czester czuje się lepiej :-) oskrzela znacznie lepiej, ale są jeszcze pewne zmiany. to przewlekła sprawa.
podobnie uszy, jeszcze kilka dni kropli z antybiotykiem.

Flora trochę nas nastraszyła, ale już ok :-)



nuka

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 25, 2010, 13:03:15 pm »
Co nowego słychać?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 25, 2010, 13:15:04 pm »
los Laury już się odmienił. u naszych kochanych dziewczyn ma wspaniały DT, a już niedługo zamieszka w DS.

Justyna  :bukiet

Olo czeka na zabieg



nuka

  • Gość
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 25, 2010, 13:22:00 pm »
Laura, kicaj szczęśliwie w swoim domciu, obobkuj całe mieszkanie ku radości nowych opiekunów :)

Pani Justyno, dzięki  :roza:

Olo - trzymam kciuki

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 25, 2010, 22:10:01 pm »
Nie wiem czy już ktoś to napisał, nie chcemy zapeszać ale wszystko wskazuje na to, że Olo już wkrótce także pojedzie do nowego domu :hura:

Miejmy tylko nadzieję, że ten guz to nie będzie nic poważnego :(

Dzisiaj zawiozłam mojego tymczasowicza Leona do nowego, stałego domu, do Pani Natalii  :przytul: Strasznie miło poznawać tak wspaniałych ludzi  :bukiet

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 26, 2010, 00:10:14 am »
Oby do Olcia los sie usmiechnal i zdrowiutki pojechal juz doswojego domku :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 27, 2010, 22:18:41 pm »
Olo jest już po zabiegu

okazało się, że ma guza tarczycy( w wole). doktor mówi, że powinno być dobrze, chociaż zawsze jest chociaż min. ryzyko na przyszłość.
po pewnym czasie od zabiegu zrobimy mu kontrolnie badania krwi.

został również wykastrowany. poza tym doktor usunął mu tzw. róg skórny( tworzył mu się już nowy)

Laura waży 1,30- przytyła 15 dag :) ogólny stan zdrowia jest prawidłowy. ma wadę zgryzu. w tej chwili zęby dzieli od policzka 1 mm, jednak ze względu na ostatnie 3 tygodnie pod opieką naszych wspaniałych Kaś  :bukiet Laura może zostać wysterylizowana. oczywiście przy okazji doktor zrobi porządek z jej zębami.


Czester
niestety nadal ma zapalenie ucha zewnętrznego( wręcz ucha środkowego). niestety musi mieć znacznie silniejszy antybiotyk do ucha + 7 dni marbocyl. ten stan musiał u niego trwać wiele miesięcy:/
mamy też dobre wieści :)
oskrzela/płuca Czestera są czyste :) poza tym zaczął biegać, w końcu :]

« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2010, 22:47:51 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline ko_da1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 404
  • Płeć: Kobieta
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 27, 2010, 22:40:55 pm »
mogę tylko kciuki potrzymać   za Was   i  dzielne uszatki  :doping:
wysyłamy również  dużo ciepłych  myśli i moc mizianek dla podopiecznych  :bunny: :bis:

Pusia za  TM

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 27, 2010, 22:47:04 pm »
kolejna toruńska dziewczyna obok Laury ma dom stały

zapomniałam dodać

Flora niedługo wyruszy w podróż do DS w Warszawie :)



Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 28, 2010, 00:10:43 am »
Olu idziecie jak burza z szukaniem domow  :bukiet Same dobre wiesci. Oby tylko takie byly na forum  :*

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 28, 2010, 01:18:51 am »
jeśli po dalszym leczeniu u Czestera nie będzie poprawy z uchem, nie wykluczamy, że przy okazji kastracji będzie miał punkcję w uchu:/, ale mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. na razie czekamy i w połowie listopada zobaczymy co dalej.

to teraz musimy wydać męską część naszego adopcyjnego rodu :)

chłopaki czekają na DS :)



Offline domi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 28, 2010, 04:22:31 am »
matko!! flora jest IDENTYCZNA jak moja Kropka :O i jeszcze do wawy jedzie no no ! prosimy z Kropką o odezwanie się nowego właściciela może jakieś spotkanko bliźniaczki sobie załatwią  :bunny: :brawo:
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: w rolach głównych: Laura, Gomez, Flora, Czester, Duke & Małgosia, Olo, Puchatek
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 28, 2010, 14:25:48 pm »
nasz Olo to bardzo dzielny król :)
wczoraj wieczorem miał zabieg, jednak dość inwazyjny i jeszcze wczoraj zaczął jeść. dzisiaj jest już w pełni sił :)