Autor Wątek: PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!  (Przeczytany 27832 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« dnia: Lipiec 20, 2009, 12:22:00 pm »
Do końca lipca musimy znaleźć dom tymczasowy lub stały dla Tadzia który jest na stronie adopcyjnej: http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/tadzio_lodz.html

Tadzio jest młodym, kochanym barankiem, ale niestety przegrał z... dzieckiem, które urodzi się za miesiąc. Pani która go oddaje napisała do mnie, że teraz najważniejsze dla niej jest ona i jej dziecko a nie JAKIŚ królik. Dosłownie tak to ujęła... poza tym wyraźnie zaznaczyła, że jeśli do końca lipca coś się dla niego nie znajdzie to odda go do schroniska bo nie będzie miała innego wyjścia  :bejzbol

Tak więc bardzo proszę o pomoc w znaleznieniu Tadziowi jakiegoś bezpiecznego miejsca w którym nie będzie musiał z nikim rywalizować o miłość...

magda.gralak@kroliki.net
gg: 3476261
nr tel.********

edit by magda24: usunięto nr telefonu na prośbę użytkownika
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2015, 19:06:33 pm wysłana przez magda24 »

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2009, 13:28:02 pm »
A jak to wygląda, jakie są zasady? Bo o adopcji coś tam wiem, ale o przechowalni niewiele. Widzę, że dla Tadzia jest zapewniona klatka. Ale jak jest z resztą akcesoriów? Tzn osoba z DT musi zakupić kuwetę, miseczki, zabawki i inne rzeczy, czy zajmuje się tym SPK? A jak z Granulatem, czy siankiem? Tymczasowy opiekun sam się tym zajmuje i płaci, czy dostaje coś z SPK? Pytam, bo w różnych wątkach widziałam różne informacje i nie wiem jak to wygląda. Jesteśmy z Łodzi i możliwe, że moglibyśmy się zająć Tadziem, ale nie podejmę żadnej decyzji jeśli nie będę wiedziała jakie są zasady i czy temu podołam. Także jakbym mogła prosić o info tu lub na pw. pewnie te informacje są tu na forum, także poszukam ale skoro to jest pilne, to może szybciej ktoś mi poda informacje zanim sama do nich dotrę. Swoją drogą często ciężko coś tutaj znaleźć niestety :(



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2009, 14:17:27 pm »
1. W wypadku Tadzia nie musisz kupować akcesoriów. Króliczek ma klatkę, bez kuwety się obejdzie, a miseczki na pewno w domu jakieś się znajdą. W wypadku króliczków bez żadnych akcesoriów, SPK może wypożyczyć klatkę - nie wiem, jak jest z tymi drobnymi akcesoriami, ale sądzę, że nie gromadzą takich rzeczy, a przesyłanie np. miseczki z Wawy na drugi koniec Polski jest po prostu nieopłacalne.
2. Żywienie raczej jest kwestią opiekuna tymczasowego. Wiem, że dziewczyny, które stale przechowują duże ilości królików mogą liczyć na wsparcie co do żywienia, ale pojedynczego tymczasowicza można spokojnie utrzymać samemu :)
3. Najchętniej widziane są DT bez bliskiego terminu zakończenia tymczasu - nie wszystkie króliki dobrze znoszą zmiany miejsca, podróże itp., więc najfajniej, jeśli mogą przebywać w DT do czasu znaleznienia DS. Ale to oczywiście nie jest żelazna zasada - nieszczęśliwych króliczych sytuacji jest tak wiele, że czasami pomoc kilkudniowa jest dużym ułatwieniem.

Jeśli tylko możesz - bierz Tadzia :) satysfakcja i przyjemność z obcowania z takimi "tymczasowymi" uszatkami są przeogromne. Niestety ogromny jest również późniejszy smutek rozstania...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2009, 15:00:58 pm »
Co do akcesoriów, to nie chodziło o kupno tylko raczej przywożenie z Katowic do Łodzi. Mam 2 paśniki i 2 kuwety przy czym mniejszą kuwetę i paśnik mam w Katowicach, bo często tu jeździmy. O comiesięczne koszty utrzymania pytałam, żeby wiedzieć czy w razie czego mam się szykować na takie wydatki czy nie. No i nie wiem czy dobrze zrozumiałam ze strony adopcyjnej - czy Tadzio jadł tylko mieszanki, kolby i siano??  :icon_eek Czyli czy miałby dostawać tylko granulat i siano? Bo napisane jest, że zieleniny nie lubi.
Z mężem porozmawiam dziś wieczorem i zobaczymy co da się zrobić.

Do tego czasu wszelkie istotne informacje od tymczasowych opiekunów mile widziane :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2009, 15:51:27 pm »
jpuasz, na stronie jest napisane, że nie przepada za świeżymi warzywami i owocami, a nie, że nie lubi zieleniny  :lol Na pewno trzeba go przestawić na zdrowsze jedzenie niż do tej pory. Możliwe, że nie przepada za warzywkami, bo jest ciągle napchany kolbami i innym badziewiem - zmiana diety powinna na to też wpłynąć :)

Poza tym królikom się zmieniają gusta kulinarne :)

Moje doświadczenie jako DT nie jest jakieś duże, do tej pory miałam szarą Kasię, Moonę (która została na zawsze) i teraz Astrę. Nie kupowałam im żadnych akcesoriów (klatkę mam zapoasową, a za miseczki służą salaterki), nie umiem Ci też podać kosztu utrzymania, bo jedzonko kupuję wspólne i dla moich uszu, i dla gościa. Na swój koszt je też szczepiłam - być może można uzyskać jakąś kasę na szczepienia z SPK, ale tego nie wiem, bo nie potrzebowałam - w tej kwestii może najlepiej niech się Madzia85 wypowie. Goście u mnie nie chorowali (odpukać) - gdyby zachorowali, pewnie leczyłabym z własnej kiesy.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2009, 00:12:14 am »
Dziś nie udało się za bardzo pogadać. Tzn mąż stwierdził, że z 3 królikami nie damy rady, zwłaszcza, że każdy będzie w osobnej klatce, czyli 3 razy tyle sprzątania, 3 ray takie wydatki, do tego kastracja i sterylka a poza tym, to jest wykońcony i idzie spać :] Także nawet dokładnie nie zdążyłam powiedzieć o co chodzi ale jutro będziemy mieli trochę więcej czasu to pogadam z nim. Zwłaszcza, że jesteśmy w Katowicach i jak coś moglibyśmy najwcześniej odebrać króliczka w piątek. Także póki co niestety nie mogę się podjąć przygarnięcia Tadzia. Ale obawiam się, że w jeżeli już, to będziemy mogli przygarnąć Tadzia dopóki nie odbierzemy Liski, bądź innego króliczka. Bo 3 to faktycznie trochę już jest. A Liskę (gdyby udało nam się ją adoptować) moglibyśmy odebrać chyba dopiero na przełomie sierpnia i września, także Tadzio może mógłby iść do nas na miesiąc. Mam tylko nadzieję, że przekonam męża, bo bez jego zgody niestety nic nie zrobię :(



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2009, 12:20:17 pm »
Podbijam temat i apeluje do wszystkich osob z Lodzi i okolic!!! Ludzie okazcie dobre  :heart  :heart  :heart  i wezcie Tadzika do siebie!!! Nie pozwolmy na to, aby trafil do schroniska...
Znowu peka mi serce ;( , bo wiem, ze gdybym byla w Lodzi to Tadzio mialby juz dom...

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2009, 14:02:57 pm »
Już napisałam do Madzi w tej sprawie ;)
Poczekamy zobaczymy ;)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2009, 15:13:04 pm »
Więc tak - dziękuję przede wszystkim za tak duże zainteresowanie sprawą Tadzia  :bukiet

I teraz jeśli chodzi o DT to jpuasz dla nas ważny jest nawet ten miesiąc - jeśli nie da się na dłużej to trudno, ale ważne żeby zabrać go stamtąd do konca lipca... Udalo mi się wynegocjować z tą Panią, że bez mojej wiedzy nie odda go do schroniska, ze bedzie czekac az ja cos dla niego znajde ale wiadomo jak to jest z ludzmi - wole nie nadwyrężać jej cierpliwości  :zdenerwowany

Co do utrzymania adopcyjnego królika to przewaznie karmę, warzywa i owoce kupuje osoba która go przechowuje (nie są to aż takie koszty - nie odczuje się tego przez tak krótki czas) a wrazie gdyby potrzebne było leczenie czy kastracja to jest już na koszt SPK.
Jesli mamy wolną klatkę na stanie to oczywiście nie ma problemu z pożyczeniem - tak samo wyposażenie. Tadzio ma jakąs klatkę, ale aż się boję jakiej wielkości :/
Jesli chodzi o jego dietę to tak jak napisalam w ogloszeniu - koniecznie trzeba ją zmienić. Całkiem mozliwe ze przez te slodkie badziewia nie ma ochoty na porządne, zdrowe jedzenie.

Tak więc jpuasz jak bedziesz wiedziala cos wiecej czy możesz przechowac uszatka chociaz przez jakis czas to daj prosze znac... Tocha tak sobie myslalam ze moze Tobie uda się coś załatwić - na to liczyłam ale skoro nie ma Cie w Łodzi to bedzie trzeba inaczej sobie poradzic  :P

Roxi7659 na Twoja propozycję jeszcze za wcześnie - ale będę  mieć ją na uwadzę w przyszłości :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2009, 20:45:01 pm »
Dziś jestem na forum tylko na krótką chwilkę, także piszę co i jak. Z mężem romawiałam, prosiłam, przekonywałam, bo był bardzo sceptyczny i... udało się :) Możemy wziąć Tadzia na DT na pewno do czasu aż uda nam się zaadoptować Liskę (oby się udało) lub innego króliczka. Także nie wiem jakie szczegóły co do odbioru Tadzia, czy jakie nasze dane będą potrzebne, ale to i tak dopiero jutro będę mogła wszystko podać, bo dziś jesteśmy umówieni i wychodzimy. Poza tym jak mówiłam do Łodzi wracamy w czwartek wieczorem czyli najwcześniej w pt będziemy mogli odebrać króliczka, a najlepiej jakby się udało dopiero po weekendzie, ale to się ustali. Ale Tadzia możemy na 100% wziąć na DT, także można działać. Powodzenia w rozmowie z właścicielką :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2009, 20:57:28 pm »
jpuasz super!  :bukiet
dobrze, że zmieniłaś zdanie co do DT  :przytul

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2009, 21:10:07 pm »
Jupi!  :jupi Cudowna wiadomość dla Tadzika! Dla Was  :przytul
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2009, 00:32:00 am »
madzia85, no wlasnie nie ma nas w Lodzi i raczej dlugo nie bedzie, wiec nie bede mogla pomoc w kroliczej sprawie :( Jest mi przykro w dwojnasob, bo niektorzy pewnie domyslaja sie dlaczego na widok Tadzia serce mi mieknie...
jpuasz, super, ze przygarniecie chlopaka na ten miesiac  :bukiet

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 22, 2009, 10:02:58 am »
jpuasz BARDZO Ci dziękuję  :przytul  :przytul  :przytul

Już napisałam do tej babki, że po weekendzie zabieramy Tadzia. Wyślę Ci na priv nr telefonu do niej i poproszę Twój żebym mogla jej przekazac - tak dla lepszego kontaktu. Szczegoly juz obgadacie miedzy sobą - czyli termin i godzina odbioru. Nie mam pojecia jaką dużą ma klatke ale taki "jakiś" królik na pewno nie był rozpieszczany dużą powierzchnią :/ Tak więc nie wiem czy miałabyś dla niego coś odpowiedniego? jeszcze zapytam ta babke o rozmiar klatki ale trzeba przygotowac sie na 60  :/

Kurcze byłoby super gdyby wszystko się udało... od razu trzeba by porobić mu nowe zdjęcia, a nie z mieszanką i kolbami :/

Tocha rozumiem - ale nie martw się, na pewno jeszcze będzie okazja, żeby pomóc - nawet jak będziesz na końcu świata ;)

Jeszcze raz wielkie  :bukiet  :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 22, 2009, 11:18:11 am »
Hmmm no ja mam klatkę 70, czyli niewiele większą :/ i korzysta z niej Pusiek jak jesteśmy w Katowicach. Do tej pory zawsze tu zostawała, także najpóźniej do jutra do godziny powiedzmy 10-11 musiałabym mieć informację czy mam ją zabierać do Łodzi czy nie. Bo jak nie, to by została w Katowicach. Co do fotek nie ma problemu. Jak tylko Tadzio u nas będzie, to zrobimy mu rewelacyjne fotki i wyslemu komu trzeba :) I jeszcze takie pytanko, czy dostanę karmę, którą do tej pory jadł Tadzio?? Bo jak nie, to czy mogłabym wiedzieć co to było, to bym kupiła małe opakowanie. Widzę na fotkach coś z vitapolu i jakąś wiaderkową mieszankę, ale nie wiem co to a chyba tak nagle nie można go od tego odstawić. No a jednak w Katowicach jest chyba troche taniej niż w Łodzi także tu bym kupiła :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 22, 2009, 11:27:21 am »
jpuasz, to w wiaderku to owocowy megan, jest albo w takich wiadrach, albo w mniejszych (0,5 kg) ale można go kupić na wagę. Jest wtedy pakowany w wliekie zielone wiadra 50 litrowe.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 22, 2009, 11:48:27 am »
A moze poprzednia wlascicielka Tadzika da resztki tej karmy? Bo kupowac cos takiego to chyba strata kasy... ewentualnie na wage pare deko mozna wziac.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 24, 2009, 00:23:42 am »
Też myślę, że to nie ma sensu kupować, dlatego pytałam, czy jest jeszcze ta karma. Mam nadzieje, że ją da a nie np wyrzuci myśląc "Niech sobie kupią" :/

[ Dodano: Pią Lip 24, 2009 12:13 am ]
Nuka, tzn czy to jest
opcja 1,
opcja 2
czy może opcja 3?? Mam nadzieję, że to nie jest ta pierwsza pozycja... 19,4% tłuszczu... :wow



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

nuka

  • Gość
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 24, 2009, 07:47:17 am »
jpuasz,
w sumie żadna z tych trzech. Ta mieszanka na zdjęciach Tadzia niestety najbardziej przypomina opcję 1, ale ta którą mały zjadał zawiera bardzo dużo suszonych bananów, orzeszki i kukurydzę. Nie jest jakoś bardzo kolorowa, raczej odcienie żółtego.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 24, 2009, 09:29:29 am »
No to mam nadzieje, że ją dostanę, albo chociaż zobaczę opakowanie i dokładną nazwę :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)