Autor Wątek: PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!  (Przeczytany 27828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 25, 2009, 00:44:55 am »
Cytuj
Tocha napisał/a:   
jpuasz, cykorie to raczej tylko w markecie kupisz ;) Z tego co pamietam to w carrefourze bywaly promocje. Fenkul moze niezrobic furory, ma intensywny zapach i jest troche drogi. Za drogi zeby eksperymentowac. Moje nie chcialy go jesc ;)
Wyglaszcz od nas Tadzika. Mam przeczucia, ze za jakis czas bedzie z niego wielki pieszczoch :) Tylko moze on nie przyzwyczajony do tego, ze ludzie moga okazywac mu czulosc.   


Spokojnie o czułość- miał ją okazywaną. Przyjaęłam go pod swój dach z otwartym sercem i nie wiem jak można oceniać kogoś kogo się nie zna i nie zna jego sytuacji.

Chcialabym tylko zapytac w ktorym miejscu ocenilam cokolwiek i kogokolwiek?
Ja znalam z forum taka sytuacje Tadzika: Jak nie znajdzie domu to trafi do schroniska...

Prym, to milo z twojej strony, ze prowadzisz rejestr wieku forumowiczek i tego czym sie zajmuja. To teraz zamiast wyjasniac nieporozumienia na forum bedziemy jechac po jednych uczesnikach forum, zeby przypodobac sie innym?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 25, 2009, 00:56:38 am »
o, cześć Tocha - Ciebie też zamurowało?

Cytuj
Nigdy nie męczyłam, ani nie robiłam Tadziowi krzywdy.


tylko jak to się ma do tego, co napisałam? ja niczego takiego nie sugerowałam.

Cytat: "fenix"
się dowiedziałam, że wszyscy na czele z Panią przeprowadzającą adopcję mieszają mnie z błotem od palców stóp po sam kraniec włosów i jeszcze wkleja się różne emotyki typu :bejzbol


a za chwilę wypowiedź moja i Tochy. ja rozumiem rozgoryczenie, złość, ale ja Pani nie oceniałam ani nie mieszałam z błotem. więc mnie zamurowało.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

nuka

  • Gość
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 25, 2009, 10:29:27 am »
Cytat: "Prym"
Błagam!! - Fenix! - przecież nie będziesz przejmować się bzdurami które wypisuje wiekszość lasek tutaj... Oczywiście, że  Twój spokój i Twoje dziecko są wazniejsze od jakiegoś królika i kazda osoba która pisze coś innego jest poprostu niedojrzala. Zreszta zerknij ile maja lat i czym sie zajmuja.... Nie bierz tego do siebie, bo nie warto.
Fakt, ze zadalas sobie trud aby znalezc te strone i SPK powierzyc opieke nad Tadzinka śwadczy jak najlepiej o Tobie.
Życzę jak najwięcej zdrowia Tobie i Maleństwu.
... a tymi bzdurami nie warto sie przejmowac!

Prym, a ja Cię błagam - nie wypowiedaj się takim tonem. Nie nazywaj mnie laską, nie oceniaj mojego wieku i tego co robię bo akutrat o tym nie masz bladego pojęcia, nie pisz, że nie jestem dojrzała bo to nie prawda. I przede wszyskim, nie używaj sformułowania JAKIS królik bo akurat mnie to bardzo razi.

Fenix, prześledziłam od początku caluteńki wątek, moijm zdanim nie masz powodu reagować tak impulsywnie. Wiele wypowiedzi było w stylu "może" "chyba" a więc gdybanie a nie stwierdzenie faktu. Myślę, że napisałaś pod wpływem emocji a nie racjonalnych przemyśleń. Jasne, zdrowie dziecka jest najważniejsze i naprawdę wiele osób to rozumie. Podobne sytuacje były już na tym forum. Wszystkie spotkały sie ze zrozumieniem forumowiczów, także sytuacja Twoja i Tadzinki.
Pozdrwaiam, życzę wszystkiego dobrego dla Ciebie i dzieciny i zaglądaj tu do nas jak znajdziesz czas i ochotę

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 25, 2009, 19:56:50 pm »
No cóż - wszystkim tym, którzy nie umieją czytać ze zrozumieniem zapraszam najpierw do nauki tej trudnej czynności, a tym którzy widzą coś co nie jest napisane radzę założyć okulary.

Fenix uraziły Cię moje posty? Hmm... Nie prawdą było to, że chciałaś oddać Tadzia do schroniska? Albo to, że przyczyną było dziecko? (dla mnie to nadal zaden powód bo jak się chce to można opanować te 2 sprawy - znam masę ludzi którzy mają dzieci i zwierzęta) Albo że był karmiony mieszankami i od tego miał sporą nadwagę którą było widać na pierwszy rzut oka? Albo że w klatce ledwo się mieścił? Tylko i wylacznie napisalam o tych rzeczach i o niczym innym. Nigdzie Cię nie wyzwałam, ani nie zmieszałam z błotem. Trochę źle zinterpretowałaś moje słowa. Wybacz - ale gdybym była tak wredna i okrutna jak myślisz wyciągnełabym wszystkie "brudy" o ktorych mi napisalas a tego bys chyba nie chciala teraz czytac.
Jestem dorosłą i rozsadną osobą - obowiązuje mnie tajemnica korespondencji, nie mogłam podzielić się z forumowiczami wszystkim tym co się u Ciebie dzieje. Gdybym to zrobiła dopiero wtedy mogłabyś mieć do mnie żal - wtedy byś miała rację.

Prym w takim razie co robisz na forum na ktorym jest tyle niedojrzałych lasek? Jak mi się coś nie podoba, coś mnie drażni, albo nie lubię czegoś czytać czy kogoś oglądać to po prostu tego nie robię. Może podzielisz się wiadomością czym Ty się zajmujesz, ile masz lat i jaką masz wiedzę na temat ludzi pozbywających się z różnych bezsensownych powodów zwierząt?

Widzę, że dopiero zaczynasz udzielać się na forum, więc posiedź trochę dłużej albo przeczytaj wszystkie tematy od początku i może dopiero wtedy zrozumiesz dlaczego większość z nas nie potrafi normalnie zaakceptować takiej sytuacji jak u Fenix albo czemu wogóle często tak nerwowo reagujemy na pewne tematy. A jeszcze lepiej - zacznij działać w takiej organizacji jak ja i wtedy już na pewno zrozumiesz sens słów: "Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta".

Fenix umowę adopcyjną oczywiście dostaniesz, wszystkie są odsyłane w odpowiednim czasie.

fenix

  • Gość
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 25, 2009, 20:57:01 pm »
Ależ ja mam nadal wszystkie meile- nie mam nic do ukrycia, wręcz sama powiedziałam co u mnie jak i dlaczego. Jaka tajemnica korespondencji? Pisałam, ze jednym z powodów jest ciąża, a co za tym idzie wszelkie niedogodności związane z nią i przez to utrudniona opieka nad zwierzaczkiem. Ja się nie wyparłam tego argumentu, ale jeśli komuś ciężko to pojąć to trudno. Pewnych rzeczy trzeba doświadczyć, a niektórym nigdy się to nie zdarzy i tego nawet nie życzę. Jak pisałam w meilach- zostałam sama, zdajesz sobie sprawę czym jest opieka nad noworodkiem+ zwierzakiem, jeśli ktoś jest zupełnie sam? Już sama ciąża jest jakimś tam utrudnieniem w opiece- brzuszek nie ułatwia sprawy, dźwigać się nie powinno, a gdzie w tym jeszcze zwykła codzienność? Dbanie o mieszkanie itp, itd. A co na czas pobytu w szpitalu? W dodatku to są koszta- utrzymać mieszkanie, siebie, dziecko i króliczka. Ponadto miałam umowę o mieszkanie dobiegającą końca lipca i cudem udało mi się ją nieco przedłużyć. Co zrobię dalej? Nie wiem. Nawet nie chcę myśleć jak się to skończy. I piszesz, ze jakieś brudy były, których nie chciałaś wywlekać? Jakie? Zwierzyłam się od A do Z z moich kłopotow, by prosić o pomoc, a opcja schroniska, którą rozpatrywałam była opcją OSTATECZNĄ. A pamiętasz jak pisałam, że kroliczek nie należał do mnie, a jedynie miałam go na przechowaniu? Miał być kilka dni został kilka miesięcy, bo poprzednia właścicielka się na niego wypięła i wyjechała za granicę, a potem kontakt zerwała? Czy to o czymś nie świadczy? Nie byłam przygotowana na to, aby go przyjąć na stałe i taka była umowa z poprzednią właścicielką, ale widać wykorzystała to, że bylam skłonna go przyjąć na tydzień (jak zapewniała). Ja uważam, ze postąpiłam dobrze szukając domu dla króliczka, by pomóc jemu, a jednocześnie sobie. Ja się cieszę, ze znaleźli się dobrzy ludzie, którzy chcieli go wziąć pod opiekę.

Na własną rękę też szukałam- odezwała się pewna osoba, ale jak się dowiedziałam, że ma też psa rasy pit bull, stwierdziłam, że nie oddam jej Tadzinki. Bałam się o niego. O tym też pisałam w meilach.

Natomiast co do tego jak się nim opiekowałam i czym karmiłam- Tadzio/ Tadzinka jak wspomniałam miała być u mnie na krótko. Właścicielka powiedziała mi czym karmi kroliczka, powiedziała mi, ze to samczyk, klatkę też miałam od niej. Myślałam, ze wszystko jest jak należy, bo sama o opiece nad króliczkami nie miałam pojęcia. To co wiedziałam, wiedziałam od niej. Chciałam pomóc i widzę, ze jeszcze dostałam za to po d... To okazuje się teraz, ze nie warto pomagać. Wniosek taki, że gdybym go od tamtej dziewczyny nie wzięła na przechowanie to nie spotkałyby mnie takie nieprzyjemności.

Jak widzisz Magdo- nie mam nic do ukrycia. Wywaliłam życiorys z ostatnich kilku miesięcy na forum publiczne. Dlaczego? Bo oszczerstwa jakich się tu naczytałam mnie powaliły. A co do reszty forumowiczów, ktorzy sądzą, że zanadto się uniosłam- teraz macie "kawę na ławę" i jak nadal nie rozumiecie, że zrobiłam to co uważałam za jak najlepsze dla uszolka- trudno. Ale ja przynajmniej przed samą sobą mam czyste sumienie i wiem, że nie wynikało to z mojego egoizmu, kaprysu, czy nie wiem jeszcze jakich cech.

[ Dodano: Pią Wrz 25, 2009 9:06 pm ]
Cytat: "madzia85"

Jestem dorosłą i rozsadną osobą


Samokrytyki trochę moja droga panno.

Tolinka

  • Gość
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 25, 2009, 21:23:28 pm »
Szkpda mi fenix, i rozumiem ja doskonale poniewaz bylam postawiona w podobnej sytuacji jak ona,zdrowie dziecka albo krolik.Oczywiscie ze wybralam dziecko i musialam oddac krolika,a dugim uszolkiem zajeli sie moji rodzice.

Natomiast co do Prym, skad wiesz czym dziewczyny sie zajmuja,gdzie pracuja twoja wypowiedz jest troche nie namiejscu,nie znasz nas.I napewno nie jestesmy jakies tam laski,jak pomozesz tyle co inne dziewczyny to sie wypowiedz wtedy w danym temacie a tak trzym p.......

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 25, 2009, 21:28:28 pm »
Muszę się odezwać. Obserwuję temat od początku, ale do tej pory nie zajmowałam stanowiska, ale teraz muszę powiedzieć kilka słów w obronie Magdy (choć myślę, że sama umie się obronić).
Madzia to jedna z najlepszych osób jaką znam. Podziwiam ją za to ile robi dla królików i nie tylko królików, bo jestem pewna, że ja nie nie miałabym tyle siły. Ale stawiając sobie wysokie wymagania ma też prawo postawić tak poprzeczkę innym.
Rozumiem wiele sytuacji, sama jestem teraz w okropnym dołku, choćby finansowo-pracowo-chorobowym, ale Madzia dobrze wie, że Alasce niczego zabraknąć nie może (Madzia jest naszym pośrednikiem adopcyjnym)...
Nie ma tez dla mnie wytłumaczenia, ze królik był wzięty na przechowanie na tydzień, bo wystarczy wklepać w google "królik miniaturka-żywienie" lub "królik miniaturka-pielęgnacja" i gwarantuję, że strony stowarzyszenia czy uszata pojawią się na pierwszej stronie.
I jeszcze jedno-to, że ktoś wydaje się młodą osobą nie uprawnia nikogo do nazywania
 "moją drogą panną".

fenix

  • Gość
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 25, 2009, 21:45:45 pm »
Nadal czegoś nie rozumiesz. Dostałam królika na krótko ze wszystkim. Ktoś mówi, ze to jest dobre, a ja pewna tego, ze osoba mówi prawdę postępuję jak mi zaleciła. Do głowy by mi nie przyszło brać to pod wątpliwosć, więc nawet nie doszukuję się w tym błędnego postępowania. Zwłaszcza, gdy osoba ma większe doświadczenie ode mnie (ja żadnego nie miałam). To tak jakbym zakładała z gory, ze ta osoba obchodziła się z kroliczkiem źle. A nie miałam ku temu podstaw by tak sądzić.

Ale ok- już wezmę to na siebie, niech wam będzie, że byłam okrutna i zła i chciałam zamęczyć królika na śmierć. Jeśli wam ulzy i odczujecie radość oraz satysfakcję, że udało wam sie wyratować z moich rąk zwierzątko to chwała wam za to. Cieszę się waszym, szczęściem.

Tolinka

  • Gość
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 25, 2009, 21:47:24 pm »
fenix, wlacz pw bo chcialabym ci przeslac wiadomosc

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 25, 2009, 22:08:54 pm »
niestety w naszej pracy często spotykamy się z negatywnymi reakcjami, oskarżeniami...i nieraz na forum poruszany był temat traktowania nas jako niedojrzałych nastolatek- każda z nas spotkała się już w pracy adopcyjnej z bardzo nieprzyjemnym i niesprawiedliwym traktowaniem, obraźliwymi, agresywnymi wypowiedziami- ale my nie możemy się obrazić, unosić dumą- Magda robi dla uszoli niewyobrażalnie dużo i nie zasłużyła sobie na takie traktowanie,

poza tym tak jak zostało to już podkreślone, my wymagamy od siebie bardzo wiele, tym samym mamy również wymagania wobec innych osób i naprawdę, kiedy w ciągu tygodnia do adopcji trafia kilka królików- z powodu ciąży, alergii etc.- nie oszukujmy się- zwierzęta rzadko tracą domy z powodów w 100% usprawiedliwionych- i niestety nieraz osoby, które zgłaszają sie do nas, abyśmy to my znaleźli nowe domy uszolom, potrafią zachowywać sie skandalicznie...i Magda nieraz musiała wykazać się świętą cierpliwością...tylko dla dobra zwierząt- uwierzcie mi, że bardzo często człowiek musi się mocno opanowywać- tylko dla dobra zwierząt- co nie jest łatwe, kiedy dziennie odbiera się kilkanaście e-maili, telefonów, a w między czasie słyszy inwektywy

jeśli właściciel zgłosi się do SPK i za naszym pośrednictwem chce znaleźć króliczkowi nowy dom- należy cieszyć się, że korzysta z naszej pomocy, ale naprawdę nie oznacza to, że takiej osobie należą sę brawa tylko dlatego, że nie wyrzuciła królika na śmietnik

fenix,

nie uważam, aby Twoja reakcja była uzasadniona, myślę też że nikt nie chciał nikogo obrazić, na pewno nie Magda, ponieważ ją znam, wiem jak prowadzi adopcje i jakim jest człowiekiem

fenix


proszę, nie wyolbrzymiaj, nikt nie twierdzi, że jesteś zła i chciałaś zamęczyć królika na śmierć

proponuję zamknąć już ten wątek...to dział w którym szukamy domów tymczasowych, a Tadzio jest już w nowym domu



fenix

  • Gość
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 25, 2009, 22:19:11 pm »
Cytat: "Ola_19"

proponuję zamknąć już ten wątek...to dział w którym szukamy domów tymczasowych, a Tadzio jest już w nowym domu


też chciałam już to zaproponować, bo mam dość. Z resztą uwag nie do końca się zgadzam. Bo jeśli nadal nikt nie widzi, ze postąpiłam słusznie  nie chciałam źle to chyba nie ma wyobraźni (natomiast oklasków i pokłonów nie oczekuję). Poza tym Magdę znasz- mnie nie, mówisz, ze ona nie zasłużyła na takie potraktowanie. uwierz mi, ja również. A oberwałam solidnie.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 25, 2009, 22:34:25 pm »
Moja mała ma dziś prawie 8 miesięcy. Wiem czym jest opieka nad noworodkiem i królikiem. Miałam dwa króliki, które się nie lubiły i zagrożoną ciąże. Ciapa nie tolerował też mojego męża. Wiedziałam, że jeśli pójdę do szpitala, mąż Ciapie nie posprząta i nic przy nim nie zrobi, bo Ciapa go pogryzie. To właśnie Magda zajmowała się adopcją Ciapy i wyszukała mu nowy dom. Zadzwoniłam do niej i o wszystkim opowiedziałam. Nigdy złego słowa od niej nie usłyszałam. Według mnie, Magda jest bardzo miłą, kompetentną i życzliwą osobą, znającą się na swojej pracy. Opierając się na swoich doświadczeniach, nie jestem w stanie uwierzyć, że bez powodu Magda napisała coś niepochlebnego o kimś. Może zaszło jakieś nieporozumienie?
Do końca ciąży zajmowałam się Kicą, mimo, że brzuch bardzo mi przeszkadzał. Po cesarskim cięciu też było ciężko.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Tolinka

  • Gość
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 25, 2009, 22:37:18 pm »
Ja proponuje nie naskakujcie na fenix bo to jest dobra dusza i wogule zamknijmy ten temat bo to jest bez sesu.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
PILNIE potrzebna przechowalnia w ŁODZI!!!
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 25, 2009, 22:40:10 pm »
Na prośbę forumowiczów temat zamykam.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan