Autor Wątek: LUBLIN  (Przeczytany 29020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Renata

  • Gość
LUBLIN
« dnia: Sierpień 31, 2006, 15:02:08 pm »
Czy ktoś może mi polecić jakiegoś "króliczego " weterynarza w Lublinie?
Tam gdzie szczepię Solana zajmują się również królikami ale sami wiecie co to również może znaczyć...

Offline Betka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 72
LUBLIN
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2006, 00:58:36 am »
Lecznica Azorek
dr Iwona Maciela, dr Przemysław Zięba
Bolesława Śmiałego 14
524 09 03

Lubelskie Centrum Małych Zwierząt
dr Aneta Jurczyk
Stefczyka 11
740 75 75

Lecznica Chiron-wet
dr Paweł Mucha
Szmaragdowa 4a
527 92 92

alessa

  • Gość
LUBLIN
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2006, 18:44:14 pm »
ja chodze z bezą  na stefczyka 11 do p.Anety

tepe

  • Gość
LUBLIN
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2006, 20:31:40 pm »
Dr Aneta jest na Stefczyka  króliczym lekarzem i bodajże sama w domu ma królika, znam też dr Przemysława Ziębę - też jest w porządku - przynajmniej jeśli chodzi o zabiegi chirurgiczne typu kastracja/sterylizacja

alessa

  • Gość
LUBLIN
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2006, 15:37:15 pm »
Z tego co wiem to  dr Aneta ma chyba 2 lub 3 i mówi o nich moje dzieci :) wiec ja gorąco polecam:)

Zięba rzeczywiście świetny chirurg ale dr Aneta lepiej diagnozuje i ma lepsze podejście do uszatków . Przemka moj chlopak zna jeszcze ze studiów .

Renata

  • Gość
LUBLIN
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2006, 20:35:06 pm »
Dzięki wszystkim za pomoc w wybraniu weterynarza.

W czwartek zadzwoniłam najwpierw na Szmaragdową (najbliżej mojego miejsca pracy)
na pytanie: ile kosztuje kastracja samca a ile samicy królika dowiedziałam się od Weterynara: "kastracja samca tak jak kota 90zł, a samicy królika nie ma potrzeby sterylizować jak samiec jest wykastrowany"
Taka informacja mocno mnie zaskoczyła :wow  ponieważ na forum SPK ciągle czytam że właśnie kastrowanie samicy jest bardzo ważne dla jej zdrowia  :hmmm
Oczywiście nie mogłam się powstrzymać od tego komentarza względem wet-a na co mi odpowiedzia: "jak pani bardzo zależy to oczywiście możemy podjąć się takiego zabiegu, koszt taj jak u kotki 170zł"
Nie chcę aby mój komentarz wyglądał:nie idźcie tam, ale mocno zaniepokoiła mnie ta rozmowa a ciągłe porównywanie kota z królikiem też było niepotrzebne (i nietrafne bo co kot to nie królik)

Kolejny telefon chciałam wykonać na Bolesława Śmiałego ale pomyliłam się i zadzwoniłam na Stefczyka. Rozmowa bardzo bardzo mi się podobała. Między innymi dowiedziałam się że mają specjalistę od królików (czyli dr A. Jurczyk), koszt kastracji samca to 80zł a samicy około 150zł (od dr A. Jurczyk wyjaśniła mi że to około zależy od tego ile materiału pójdzie podczas operacji bo różnie bywa - jak dla mnie brzmi to logicznie)

Zdecydowałam się na dr Anetę Jurczyk i choć posty Tepe i Alessy przeczytałam dopiero dzisiaj (byłam mocno zabiegana a w domu nie mam internetu) to myślę że dobrze zrobiłam a wasze posty tylko mnie w tym utwierdzają. Solan operację przeszedł bez kłopotów i dosyć szybko do siebie dochodzi, jest trochę markotny ale takie są prawa rekonwalescencji.
Myślę że choć mam bardzo daleko na Stefczyka nadal chętnie bende korzystać z ich usług.

http://www.centrum-zwierzat.lublin.pl

tepe

  • Gość
LUBLIN
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2006, 09:04:55 am »
Dobrze że sensownie obdzwoniłaś kilka lecznic i wybrałaś najlepszą:)
Niestety takie podejście jak na Szmaragdowej ma wielu wetów:/

Głaski dla Solana że dzielnie zniósł zabieg i pozdrówki dla jego troskliwej i dobrej opiekunki :)

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2011, 11:11:59 am »
Wątek co prawda już dosyć stary, ale postanowiłam napisać. Ja nie mam zaufania do dr Jurczyk. Niby zna się na królikach a w rozmowie ze mną, gdy ją "przepytywałam" odburknęła niezadowolona, że ona się zna "przecież jest specjalistką od gryzoni". Ale nie o tym chciałam, gdy byliśmy u niej z Buńczem to źle zdiagnozowała futrzaka, odesłała z kwitkiem chyba dlatego że ją obraziłam pytając czy będzie umiała nam pomóc. Dlatego ja i mój zwierz jej nie polecamy ale ciesze się że pomogła innym królikom
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2011, 11:25:35 am »
Samo jej zdanie ze "jest specjalistka od gryzoni" slabo o niej swiadczy. Bo przeciez krolik to nie gryzon.

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2011, 12:34:44 pm »
Polecam dr Jerzego Ziętka .specjalizuje się w zajęczakach,jest kompetentny i w razie**w** przyjeżdża do kliniki ,przyjmuje na Głębokiej i ma swoje zasady jak nie ma już pomysłu w dalszym leczeniu to mówi ,a nie ciągnie kasy w nieskończoność.  a co do dr Jurczyk mam to samo zdanie co poprzedniczka ,kiedyś leczyłam tam Rubi ,jak zapytałam co i jak to mi coś odburknęła wzięła królika pod pachę i poszła na zaplecze w ogóle nie informując o leczeniu ,dlatego więcej już tam nie poszłam......pozdrawiam......

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2011, 13:14:59 pm »
Koral jesteśmy Ci z Buńczkiem wdzięczni za pomoc, na pewno skorzystam z pomocy dr. Ziętka bo słyszałam sama dobre opinie na jego temat. Zresztą pracuje na "mojej' uczelni więc nie będzie problemu  :hura:
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Żółty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2011, 16:54:22 pm »
hmm. w LCMZ w Lublinie nie przyjmuje żadna doktor Jurczyk i z tego co wiem to nigdy nie przyjmowała.
Większość życiowych problemów rozwiązuje się jak równania algebraiczne: sprowadzając do najprostszej postaci (Tołstoj)

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2011, 18:12:44 pm »

Lubelskie Centrum Małych żwierzat
dr Aneta Jurczyk
Lublin, ul. Stefczyka 11 (BUrsaki)  (dla pewności skopiowane z neta).....a jednak jest,a może była ponieważ ja tam byłam  ze 2 lata temu ....zresztą to już nieważne bo i tak tam nigdy już nie pójdę...pozdrawiam

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 05, 2011, 18:42:02 pm »
hmm. w LCMZ w Lublinie nie przyjmuje żadna doktor Jurczyk i z tego co wiem to nigdy nie przyjmowała.

No dobra lekie przejęzyczenie Jurczuk nie Jurczyk jedynie literówka heh
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 07, 2011, 00:17:14 am »
Ja chodze juz ponad 5 lat ze zwierzakami do dra Walczaka na Róży Wiatrów i jestem zadowolona, operował mojego psiaka, leczył królika nie raz takze jestem bardzo zadowolona i z Centrum Malych zwierzat tez wlasnie dr Jurczuk i dr Ostaszewski juz pisalam o nim kiedys ze wzial mojego krolika pomacał, wymacał znikneli na chwile i po powrocie wyszłam z lekami i z dnia na dzien poprawa
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 12, 2011, 10:49:30 am »
Driada, cieszy mnie to ze dr Walczak ma dobre opinie u Ciebie, ma gabinet blisko mojej teściowej, jak miała kota to chodziliśmy właśnie tam, spróbuje pójść do niego z moim chorowitym Buńczim, tylko co innego leczyć np z zatoru, czy biegunki a co innego korekta zębów, bo u mojego stwora  to trzeba się namęczyć, bo tam każdy ząb prawie trzeba monitorować. mimo to pójdziemy i się przekonamy
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2011, 21:17:33 pm »
hej

Czytałam Wasze posty odnośnie weta dla króliczków w Lublinie i mam mieszane uczucia, nie wiem którego weta wybrać. Puki co chodziłam z Basią do Azorka, ale teraz tam sie pozmieniało lekarze się zmienili i królika zaszczepiłam, ale teraz chciałabym ją wysterylizować. Chciałabym żeby trafiła do najlepszego weta w okolicy, ale nie wiem na którego się zdecydować. Którego lekarza polecacie jeśli chodzi o sterylizacje króliczki? Słyszałam ze to dość poważny zabieg boje sie strasznie jak ona to wszystko zniesie...
Przy okazji takie pytanie techniczne ile czasu muszę sobie zarezerwować żeby być z króliczkiem po zabiegu? Rehabilitacja trwa około tygodnia czy dłuzej?


Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2011, 21:30:12 pm »
Kasika-k  wetem polecanym przez użytkowniczke  KORAL  jest dr Ziętek. Jej króliczkę Princeske uratował juz nie raz . Napisz do niej na pw  i pogadaj.
dr n. wet. Jerzy Ziętek
 tel. 81 445 61 88
 e-mail: jurek.zientek@up.lublin.pl
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie Wydział Medycyny Weterynaryjnej Katedra Epizootiologii i Klinika Chorób Zakaźnych
 ul. Głęboka 30, 20-033 Lublin
 tel. 81 445 69 12, 445 67 94
 e-mail: epizo@up.lublin.pl
 http://www.weterynaria.up.lublin.pl/epizootiologia/

Jest jeszcze inne rozwiazanie . W Radomiu ( to niedaleko) jest przychodnia PANKRACY i dr Chłopecki . Ja sterylizowalam i kastrowalam tam moje kroliki, odbyło się bez problemu. W lecznicy jest szpitalik  można zostawic króliczkę . Jeśli chodzi o Radom , to mogęnpomóc . Zawieźć , potem doglądać, głaskać ( z wielką przyjemnością ) karmić .

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 27, 2011, 21:38:23 pm »
Ja polecam przychodnię POLIWET na Tumidajskiego 2.
Kastroałam tam samca 4 lata tamu i sterylizowałam 2 samice w tym roku. Wszystko bez problemów.
Jestem zadowolona, króliki bardzo dobrze to zniosły. Zabiegi przeprowadzał dr Piotr Haduch
Zawozisz królika rano, odbierasz przy zamknięciu przychodni.
A później po 10 dniach na oglądanie szewków. Właściwie dobrze jest przypilnować przez pierwsze 2 dni czy je i robi bobki, ograniczyć ruch, żeby szwy nie puściły i powinno być ok :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 15, 2012, 01:45:12 am »
gdzie zrobić w lublinie dobre zdjęcia rtg- które mnie jednocześnie nie zrujnują- poprosiłabym od razu z info ile kosztuje rtg zębiszczy i obreczy biodrowej jesli ktos robil:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!