Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1795293 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline agakem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1720 dnia: Czerwiec 19, 2013, 12:15:40 pm »
agakem bardzo dziękujemy i ogromnie się cieszymy, że Chica będzie miała swój własny dom i kochających opiekunów :) witamy również na forum i serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas jeszcze :) pozwoliłam sobie Was dodać do komunikacji emailowej wolontariuszy z Sopockiego Uszakowa :)

Jasne, super! Analizowałyśmy z koleżanką właśnie rano grafik bo mamy ochotę do was wpaść niedługo - gorzej, że obie pracujemy i właśnie kończymy studia więc póki co ciężko - ale jak się sesja poluzuje to na pewno odwiedzimy Uszakowo! Chętnie pomożemy a ja liczę na to, że się oswoje z królikami i ich opieką, bo nigdy w domu królika nie miałam, zawsze same psy :spacerek: i no i lepiej poznam samą Chicę, żeby już mnie trochę znała jak ją już zabiorę do siebie... :)

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1721 dnia: Czerwiec 19, 2013, 13:37:37 pm »
Witaj agakem !! :)
Tak się ogromnie cieszę, że jesteście zainteresowani adopcją Chicy , że to widać na tym zdjeciu jak sie do Was uśmiecham hehe  :hura:
To teraz musisz zagłębiać się w tajniki opieki i żywienia królików  :przytul
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1722 dnia: Czerwiec 19, 2013, 15:29:47 pm »
No i stało się....byliśmy na kontroli, ranka po sterylizacji ładnie się goi. Pani doktor dała zielone światło i Kleo pojechała z opiekunem do swojego nowego domu  w_daleki
Mała będzie nadal mieszkać w warmińsko-mazurskim...więc może będę miała szanse ją jeszcze zobaczyć   ;(
Dziwnie się sprząta po niej pustą klatkę...nikt nie warczy, nie nastawia łebka...ech  :icon_cry

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1723 dnia: Czerwiec 19, 2013, 15:38:43 pm »
No i stało się....byliśmy na kontroli, ranka po sterylizacji ładnie się goi. Pani doktor dała zielone światło i Kleo pojechała z opiekunem do swojego nowego domu  w_daleki
Mała będzie nadal mieszkać w warmińsko-mazurskim...więc może będę miała szanse ją jeszcze zobaczyć   ;(
Dziwnie się sprząta po niej pustą klatkę...nikt nie warczy, nie nastawia łebka...ech  :icon_cry

Kleo bedzie dobrze :D
A Tobie wtedy trzeba nowego królaska tymczasa :D
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1724 dnia: Czerwiec 19, 2013, 15:51:41 pm »
Nie...póki co nie mogę wziąć kolejnego.
Może po wakacjach...zobaczymy :)

Offline agakem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1725 dnia: Czerwiec 19, 2013, 16:07:50 pm »
Witaj agakem !! :)
Tak się ogromnie cieszę, że jesteście zainteresowani adopcją Chicy , że to widać na tym zdjeciu jak sie do Was uśmiecham hehe  :hura:
To teraz musisz zagłębiać się w tajniki opieki i żywienia królików  :przytul

Tak wszyscy podkreślają, że to fajny Uszak, że aż czuję lekką presję związaną z zabraniem jej - czy podołam oczekiwaniom poprzednich opiekunom no i oczwyście Chici! Ale nic to, tylko pobudza mnie do chęci walki i pracy nad moim uszoznastwem ^^

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1726 dnia: Czerwiec 19, 2013, 16:15:57 pm »
agakem, wysłałam Ci wiadomość prywatną :)
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1727 dnia: Czerwiec 19, 2013, 16:23:32 pm »
Kleo pojechała z opiekunem do swojego nowego domu
Hurrraaaaa! :) Pewnie go oczarowały wielkie uszyska :D

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1728 dnia: Czerwiec 19, 2013, 21:25:22 pm »
Wczoraj Sopockie Uszakowo odwiedziło szkołę podstawową w Sopocie. Towarzyszyli mi Kaja i Tomek :) no i Pasztet, Stefan i Krzyś (Tekila). Mieliśmy zajęcia z jedną klasą pierwszą i dwiema drugimi. Radości dzieciaków (i nauczycielek) nie było końca. Pytań było mnóstwo, ale także dzieciaki dużo czasu poświęciły na wygłaskanie i nakarmienie całej trójki. 45 minut okazało się bardzo krótkim czasem (jakoś w szkole wydawało mi się jakby czas ciągnął się w nieskończoność :) ). Dzieciaki pokolorowały imiona króliczków z Uszakowa i dostały jeszcze kolorowanki do domu, więc będzie jeszcze wystawa :) Nauczycielki były zaskoczone, że dzieci są takie grzeczne, a niektóre dzieci które mają różne problemy przełamały się i uczestniczyły aktywnie w zajęciach. Nawet dzieciaki jadły zioła z krzaków oraz warzywa wraz z królikami (tutaj nauczyciele byli w największym szoku). Bardzo wiele dzieci miało dużo ciekawych rzeczy nam do powiedzenia, a my staraliśmy się poświęcić im jak najwięcej czasu. Przyznam się, że zmęczona byłam strasznie po zajęciach :)

Przygotowania do pierwszych zajęć :)







Zajęcia z pierwszakami:)






(Kaja pokazuje kalafiora :D )
(A tego króliczki nie jedza :) )

(Krzyś był w niebowzięty (Tekila) :) )
Tomek odpowiada na pytania dzieci :)
Kolorowanki rysowanki



Kolejne klasy - dwie klasy drugie :)




(Krzyś jak zwykle jedzenia nie miał dosyć)



(W czasie zajęć odwiedził nas Pan dyrektor :) )






Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1729 dnia: Czerwiec 19, 2013, 21:32:04 pm »
Zaimponowaliście mi :) Cudowna akcja! I jakie te dzieciaki zaciekawione! Im więcej zakróliczycie młodego pokolenia, tym przyszłość będzie piękniejsza i lepsza dla zwierzaków !!! Dziękuję i podziwiam - a ile optymizmu i energii bije z tych zdjęć! Uszaki się nie zestresowały zanadto? :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline agakem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1730 dnia: Czerwiec 19, 2013, 21:37:37 pm »
Ale farciarze z tych dzieciaków - fantastyczne doświadczenie!
Ciekawe ile z nich wróciło do domu, stanęło w drzwiach i oświadczyło: "mamoooo chceee królikaaaa!!!"  :bunny: :bunny:

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1731 dnia: Czerwiec 19, 2013, 21:53:59 pm »
Przesłaniem zajec bylo pokazanie, ze opieka nad krolikiem nie jest prosta. Ze kroliczek dlugo zyje i ze zajmujemy sie kroliczkami wyrzuconymi z domu. Dlatego trzeba dobrze sie zastanowic zanim kroliczka wezmie sie do domu. Nie wiem ile dzieciaki zapamietaly, ale mam nadzieje ze sporo. Kroliczki roznie. Czasami zestresowane, czasami ciekawskie. Krzys glownie jadl :)

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1732 dnia: Czerwiec 19, 2013, 21:59:09 pm »
Ciekawe ile z nich wróciło do domu, stanęło w drzwiach i oświadczyło: "mamoooo chceee królikaaaa!!!"
Mam nadzieje, że mądre dzieci tak nie powiedziały, że doszły do wniosku, że nie są jeszcze aż tak odpowiedzialne by zajmować się królikiem. Bo większość takich małych łobuziaków chce królika, bo słodki, bo kica, bo uszy, bo puszysty...zajmą się miesiąc (jak nie mniej) i potem im się nie chce...a rodzice? "To Twoje zwierzątko" ... :(

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1733 dnia: Czerwiec 19, 2013, 22:25:30 pm »
a nie mówiłam, że macie moc  :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1734 dnia: Czerwiec 19, 2013, 22:27:51 pm »
ale świetna inicjatywa!  :brawo: :brawo:
a nie mówiłam, że macie moc  :D

Ooo tak, dziewczyny są po prostu cudowne!  :bukiet
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1735 dnia: Czerwiec 20, 2013, 09:31:31 am »
ALE CZAAAAAAAAAAAAAAAD! :DD :*:*:*:*:*

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1736 dnia: Czerwiec 20, 2013, 11:07:52 am »
To do mnie, m.in. miła uśmiecha się na zdjęciu i jeśli wszystko dobrze pójdzie to ze mną i z moim narzeczonym zamieszka niedługo CHICA - jest niesamowita!

agakem-witaj!!! Jesteś odpowiedzią na moje prośby o domek dla Chiki!!!  :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet
Nie wiesz, jak się cieszę dla mojej WO, że skradła Ci serce   :onajego

Deedee-ale jak cudownie, że ma swój domek...  :heart A dzięki Tobie stale jakiś miała  :bukiet Pa malutka Kleo, miej sie dobrze i bądź łobuzem  :heej

Mój ex-bardzokrótki-Tekila, czyli Krzyś-wygląda cudownie, widać, że mu tam u Was dobrze  :heart
I ulotki z Riko  :heart Super inicjatywa, brawa dla Was i dla maluchów, że nie przeraziły się gromadami dziec i były dzielne  :hura:

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1737 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:22:21 pm »
dziewczyny superrrr   :heart , jest jeszcze jedno "ukryte " przeslanie  :> : nauczycielki  !! - dzieci , dzieciakami ale wazne bylo rowniez , ze nauczycielki sluchaly dziewczyn z otwartymi "szeroko" oczami , edukacja nauczycielek -  to bylo bardzo wazne przeslanie - na jedna z lekcji goscinnie przybyl rowniez dyrektor szkoly , byl zachwycony organizacja zajec- jest szansa na kolejne , tym razem moze uda sie w starszych klasach - poczatek bomba - gratulacje  :bukiet :bukiet :bukiet

a w sopocie ...

wszystkie dziewczyny PHowciaki sa juz po zabiegach , wszystkie zakonczyly sie pozytywnie - dziewczyny z dnia na dzien czuja sie lepiej po zabiegach
dzisiaj na sterylizacje miala jechac Kiciusia ale z racy na organizowany dla niej transport w ten weekend do DS , nie zdazylaby dojsc do siebie w pelni
wiec zamiast niej pojechala Harrison - prosimy trzymac kciuki  :lol

w ta sobote bydziemy mialy kolejny dzien szczepien ( ostatni w tym roku ) : 17 krolasow "ustawi" sie w kolejce

i przyszly wyniki badan wymazu......
nie jest dobrze  :icon_sad , okazalo sie ze u PHowciaków wykryto trzy bakterie ( najgorzej jest z samcem PH05 najczesciej kicha  :icon_cry )  :
"
- Pseudomonas sp. (+++)
- Staphylococcus aureus, MSSA(+++)
- Alcaligenes xylosoxidans (+)
Uwagi:
Wzrost:(+++)obfity, (++)dość obfity, (+)skąpy.
"
pałeczka ropy błękitnej  oraz gronkowiec zlocisty, w dosc duzych ilosciach  
zostal zamowiony lek , dzisiaj do odbioru - antybiogram wskazal na marbofloksacynę - czeka nas co najmniej dwutygodniowa kuracja PHowciaków i miejmy nadzeje ze to wystarczy.
nieletni pseudohodowy ..........

lek kosztuje ok. 100pln , zamowilismy tez dla nich specjalnie karme CC - na szczescie dosc dobrze jedza
na obecna chwile w Sopocie jest juz piecioro z PHowciaków , w ten weekend ( najpozniej) zjada dwie dziewczyny : Luna i PH02 ,
ktore przebywaj na czasowym DT po sterylizacji, takze od tego weekendu w Sopocie bedzie juz cala siodemka

ZAPRASZAMY DO ADOPCJI WIRTYUALNEJ

POSZUKUJEMY WIRTUALNYCH OPIEKUNÓW DLA CHORYCH PHOWCIAKOW :

Ada - czarna krotkowlosa miniaturka - samica ok. 1-2 lata :


Mika - krotkowlosa miniaturka tricolor  - samica ok. 1-2 lata :


oraz bezimienni :
PH01 : czarna krotkowlosa miniaturka - samica ok. 1-2 lata :


PH02 : czarna z szarym "musnieciem" , dlugowlosa miniaturka z biala plamka na nosie - samica ok. 1-2 lata (mocno wystraszona) :


PH03 : biala krotkowlosa z szarymi uszami i plamkami  - samica ok. 1-2 lata :


PH05 : bialy z bezowymi uszami i plamami - samiec- krolik miniaturka gladkowlosa :) :


Zostając Wirtualnym Opiekunem pomozesz nam zebrac fundusze na utrzymanie, karme i akcesoria
oraz zapewnić odpowiednia opieke weterynaryjna, bezdomnym krolikom miniaturkom.
25 PLN to niewielka kwota, a może ona uszakowi zapewnić godne życie.  
Można adoptować więcej niż jednego królika, a także jeden uszak może mieć kilku wirtualnych opiekunów.  

Dokładny regulamin Wirtualnych Adopcji znajdą Państwo tutaj: http://www.kroliki.net/pl/adopcje/wybor-trybu-adopcji-krolika/regulamin-wirtualnej-adopcji

Aby objąć królika Wirtualną Adopcją, należy wysłać zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres: adopcje.wirtualne@kroliki.net , dw: sopot@kroliki.net

wplaty prosimy dokonywac na:
Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem: WIRTUALNA ADOPCJA - [IMIĘ KRÓLIKA] Z SOPOTU - [NICK/IMIE DARCZYŃCY] - [MIESIAC] za który jest dokonywana wpłata."

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1738 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:26:25 pm »
gabuizm....Kleo malutka to nie jest...wyhodowałam godzille :P Przed zabiegiem Kleo w końcu wskoczyła na wagę (wiem wiem, że kobiety robią to niechętnie, dlatego wcześniej jej nie zmuszałam :P) i wyskoczyło na niej równe 2kg!
A od sterylizacji widać było że Kleo zmienia swój nieokrzesany diaboliczny charakterek  :diabelek Przestała bronić zawzięcie klatki, przeprosiła się w ciągu kilku dni z kuwetą i domagała się coraz częściej głasków robiąc przy tym niezłego naleśnika pod ręką  :buu  :placze
Dlatego jest mi smutno, że gdy z Kleo zaczęło wychodzić to co najlepsze...to musiałam ją oddać  :icon_sad

Offline Kaja

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1739 dnia: Czerwiec 20, 2013, 12:55:22 pm »
Po wizycie w szkole wiele w mojej glowie refleksji i klebiacych się myśli:  co jeszcze mozna było powiedzieć, zeby dzieci nas lepiej zrozumiały, co mozna było jeszcze pokazać. Dzieci chłoną wiedzę jak gabka wodę i trzeba to wykorzystywać. Niesamowite doświadczenie. Szczegolnie jestem pod wrażeniem moich królików, ktore chyba zostały stworzone do spotykania się dziećmi. Moznabylo je wolno pościć, cierpliwie znosiły tarmoszenie dzieci, a kiedy mialy już dosyć, rozłożyły się jak naleśniki pod biurkiem nauczycielki :) nastepnym razem na pewno musimy zabrać wiecej obranej marchewki ( bo dzieci cala zjadły na pierwszej lekcji) i wiecej ziół bo dzieci je pokochaly i wcinaly razem z królikami :) wróciłam do domu z 5tabliczkami czekolady, bo dzieciaki wołały jeść to co kroliki niż słodycze. Dobrze, ze siana nie zjadly... Nie mogę się doczekać następnego razu!! Myslę, ze dzieci duzo zapamiętały a przede wszystkim przekonały się króliczek to nie zabawka.
królik to nie zabawka, nie pies, nie kot. Królik to królik - BIEGACZ ŁĄKOWY!!!!
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/
:bunny: Stefan :bunny: Pasztet :bunny: Krzyś :bunny: Lolek :bunny: Tio :bunny: