Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1778359 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1620 dnia: Czerwiec 11, 2013, 11:35:17 am »
A te 39....przeraża  icon_eek
Oj tak,i to bardzo! Byla tu na Forum uzytkowniczka,ktora wybudowala takie pomieszczenie dla wiekszej ilosci bezdomnych krolikow. Niestety nie pamietam ani jej Nicku,ani skad ona byla.
Nie widze jej tez ostatnio na Forum,ale pamietam,pisala,ze oczekuje na kroliki i nawet zdjecia byly tego pomieszczenia. Moze ktos kojarzy ja ??? albo pamieta??? To byloby rozwiazanie dla tych 39 biedakow,albo mozna by podzielic sie krolami... czesc do Sopotu,czesc do Krakowa,czesc do Torunia,czesc do Przygarnij krolika......

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,11351.0.html
Znalazlam :hura:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 11:49:38 am wysłana przez sonia »

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1621 dnia: Czerwiec 11, 2013, 12:43:59 pm »
no to juz wiem .....tak na szybko
no ...nie bedziemy mialy 39 ...tylko......

cztery samice i jeden samiec w drodze do weta  

RAZEM W USZAKOWIE BEDZIE 40 PAR USZU  

i to juz koniec ....AKCJI DZIEN DZIECKA ...... : w sumie udalo sie odebrac 15 krolikow + 6 nowonarodzonych

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1622 dnia: Czerwiec 11, 2013, 14:10:56 pm »
Ciężkie czasy nastały w naszym uszakowie :(
 Bardzo prosimy o pomoc w utrzymaniu tej gromadki  :blaga:

Offline emcia936

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1623 dnia: Czerwiec 11, 2013, 17:38:08 pm »
Kaja no normalnie aż się rozmarzyłam :zakochany: Najchętniej to już bym poczochrała Kicusię po tym słodkim łepku :jupi dziękuję Ci za przybliżenie jej charakterku :przytul: :bukiet

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1624 dnia: Czerwiec 11, 2013, 20:10:13 pm »
A o to przedstawiam wam:



Jest u mnie na kilka dni na "odstresowanie" się.
Za dużo o niej jeszcze nie mogę napisać bo jej jeszcze nie znam ale z tego co zauważyłam to jest bardzo łagodna i lubi leżakować w klatce(bo np.mój Bobo to tak nie za bardzo jest za leżakowaniem  :bunny:

A tak wgl. to kogo wam przypomina ?  :icon_smile


sonia

  • Gość
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1625 dnia: Czerwiec 11, 2013, 20:22:27 pm »
Mi przypomina moja Betty.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1626 dnia: Czerwiec 11, 2013, 21:50:12 pm »
A mi moja Pippunie :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1627 dnia: Czerwiec 11, 2013, 22:02:44 pm »
Kaja , za to ,że tak pięknie troszczysz się o Kicusię już cię lubię . Głaszczesz ją i przytulasz, wiesz o niej sporo . Za to wszystko ...masz we mnie dozgonnego  przyjaciela  :przytul.
Kicusia to imię  mojej  króliczki, ktora stracilamw ubiegłym roku   :(  
A ta sopocka jest mi również bardzo droga. Musi miec wspaniały domek.
Kaja dzięki i wszystkie dziewczyny takze . .

Offline friends

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1628 dnia: Czerwiec 11, 2013, 23:25:29 pm »
zbliza sie konkurs.... i tutaj mam prosbe , doradzcie jaka nagrode zasponsorowac aby poszlo w miare szybko i 100 losow : myslalam o tunelu ( ostatnio w bazarku byla goraca licytacja  )
Tunel to bardzo dobra opcja, na bazarku walczyliśmy mocno ale "ktoś" nam sprzątnął go sprzed nosa:)

Dawno się nie udzielalismy, więc przesyłam fotke Firandelli:)



Jak widać, czuje się fantastycznie, nawet podkradła mi miejsce na kanapie! Cóż... kto pierwszy ten lepszy:)
Jest tylko jedna rzecz, która nas "uwiera", Firka ma krzywy zgryz, co powoduje, że musimy jeździć do Pani doktor co dwa tygodnie aby obcieła jej ząbki. Jest to troche uciążliwe a dla Firandzi niezbyt przyjemne. Pocieszające jest to, że powoli przyzwyczaja się i z wizyty na wizytę jest spokojniejsza. Jesli jednak, ma ktoś sposób na ścieranie się krzywych ząbków, będziemy wdzięczni za poradę:)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 23:39:47 pm wysłana przez friends »

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1629 dnia: Czerwiec 12, 2013, 10:07:18 am »
Chciałam tylko nieśmiało powiedzieć że Kleo już po sterylce....wybudziła się bez problemu, apetyt miała od razu i już w nocy po zabiegu zaczęła wcinanie ziółek.  :doping:
Brawo Kleo, cieszę się, że wszystko dobrze  :icon_3m_sie

Oj tak,i to bardzo! Byla tu na Forum uzytkowniczka,ktora wybudowala takie pomieszczenie dla wiekszej ilosci bezdomnych krolikow. Niestety nie pamietam ani jej Nicku,ani skad ona byla.
Zaczęłam właśnue czytać ten wątek, jestem dopiero na 2 stronie ale muszę powiedzieć, że nie jestem całkiem przekonana do pomyślu... Ale czytam-dajcie znać, czy kontaktujecie się z nią?

40 królasów... No cóż... Szukamy domków, szukamy opiekunów, co nam zostaje?!  :bunny:

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1630 dnia: Czerwiec 12, 2013, 10:59:20 am »
Cytuj
Jesli jednak, ma ktoś sposób na ścieranie się krzywych ząbków, będziemy wdzięczni za poradę:)


Fircia cudownie wyglądasz !  :zakochany: Może warto spróbować podawać jej gałązki do obgryzania ??  :hmmm


Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1631 dnia: Czerwiec 12, 2013, 12:07:49 pm »
Grubsze siano w dużych ilościach, gałązki i zęby powinny być utrzymane w ryzach :)
No ale kontrole są niezbędne.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1632 dnia: Czerwiec 12, 2013, 12:27:38 pm »
jedna z panienek z PseudoHodowli juz wam przedstawila Skittles - PH01 : krolik miniaturka, czarna,  glatkowlosa ok. 1roku samiczka - jest u Skittles na czasowym DT  :lol

a pozostale trzy panienki przyjechaly do sopot wczoraj wieczorem :

PH02 : czarna z szarym "musnieciem" , dlugowlosa miniaturka z biala plamka na nosie - samica ok. 1-2 lata (mocno wystraszona) :


PH03 : biala krotkowlosa z szarymi uszami i plamkami  - samica ok. 1-2 lata :


PH04 : biala krotkowlosa z bezowymi plamkami  - samica ok. 1-2 lata :


samczyk PH05 przyjedzie do nas w przyszlym tygodniu

dla tych pieciu PHowciakow oraz Miki i Ady , szukamy WIRTUALNYCH OPIEKUNOW I POPROSIMY DLA NICH PIEKNE IMIONA   :lol

PIERWSZY WIRTUALNY OPIEKUN MOZE NADAC IMIE PHowciakowi- ZAPRASZAMY :

Konto województwa pomorskiego z Sopotem
25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Volkswagen Bank Polska S.A.
SWIFT: INGBPLPW
IBAN: PL25 2130 0004 2001 0516 7234 0003
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa

Tytułem: WIRTUALNA ADOPCJA - [IMIĘ KRÓLIKA] Z SOPOTU - [NICK/IMIE DARCZYŃCY] - [MIESIAC] za który jest dokonywana wpłata."

ciekawe czy ktos zauwazyl ze nie wymienilam rudej mamuski rudziakow  :> a nie wymienilam bo ......

MAMY IMIE DLA MAMUSKI RUDZIAKÓW  :hura: :hura: :hura:  ruda bedzie nosic "swietlne"  imie HIKARI a wirtualnym opiekunem zostala : faer  :bukiet :bukiet :bukiet
alez to zmyslne imie cudownie pasuje do blasku w jej oczetach  :lol :lol

wczoraj wieczorem mielismy "lekkie" zamieszanie
z powodu mokrych nosow PHowciakow ( zostal pobrany wymaz do badania ) , trzeba bylo przemeblowac troszke aby je oddzielic od reszty stada ktore "musialo zmiescic sie w duzej sali  :>
a oto efekt :



..... i mozna dojrzec nasz nowy , pierwszy solidny regal :lol :lol :lol i moze krociutka historyjka jego powstania :
przyjechaly stalowe profile i ...:

a potem :

i efekt koncowy :


a kolejne juz w krotce  :lol




Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1633 dnia: Czerwiec 12, 2013, 13:54:35 pm »
i jeszce kilka slow o ...
za siano od WO Suchara , dziekujemy Michalowi i Karolinie  :bukiet :bukiet :bukiet

za prezenty od DT Sweetego - p. Bogumiło dziekujemy  :bukiet :bukiet :bukiet


oraz
bardzo dziekujemy za zasponsorowanie zwirku na miesiac dla Sopotu (zamowienie pojdzie w tym tygodniu ) - Integra  :bukiet :bukiet :bukiet


gabuizm
czasami sa takei chwile , takie wiesci ze trudno nie zalamac rak ale nastepnego dnia zawsze swieci slonce , dzieku takim osobo, jak TY  :lol
udalo sie 3tys ulotek  :lol   : gabuizm , anja_30 i nellciaa - cudownie to wyszlo  :lol  :  :bukiet :bukiet :bukiet




Deedee
a jak Kleo czuje sie dzis ?  :lol
sonia  jak pierwszy raz zadzwonil telefon , rozwazalysmy opcje zwrocenia sie o pomoc do GA SPK wlasnie do tych co wymienilas osrodkow oraz FADK i FPK , szczegolnie gdyby sie okazalo ze wszystkie kroliki zjechalyby na jeden raz  ,
ale ze zbiorka na regaly zakonczyla sie tak szczesliwe  :onajego  i to ze kroliki zaczely zjezdzac etapami oraz ze udalo nam sie kilka innych przez ten czas szczesliwie wyadoptowac ( zrobilo sie miejsce) ,  jakos to sie nam poukladalo  , mamy teraz zamieszanie i owszem , aby to wszytko uporzadkowac ale udalo sie "upchac" krolasy w sopocie i w DT na naszym terenie , na razie sytuacja jest w "miare" opanowana . Sprobujemy poradzi sobie sami , przy waszym wsparciu , jak bedzie powazny problem to na pewno poprosimy o pomoc inne miasta.  W zeszlym roku rowniez sledzilam watek DS i DT z Koszalina - i musze sie przysnac ze nie do konca mi sie podejscie cheri, nie chce napisac ze nie podobalo ale nie bylam do konca przekonana ... chyba jednak bylaby to ostatnia deska ratunki  ;) wiec kontaktu nie bylo ....

Donia glowa do gory  :lol jak my nie damy rade to kto ? ... ;)
dori  za mile slowa  :bukiet
friends takie wiesci i fotki to miod na nasze serca  :bukiet :bukiet , grube siano to jest to co Firci potrzeba i niestety korekty , chyba ze ... znam takich co wykonuja to sami swoim krolasom  :>...co dwa tygodnie to cos czesto ... zasiegne jezyka jak to u innych wyglada i dam znac jak cos sensownego sie dowiem  :lol

KOCHANI (tak jak napisala gabuizm ) SZUKAMY DLA SOPOCIAN DT , DS WSZEDZIE GDZIE SIE DA - TO DLA NAS NAJWIEKSZA POMOC  :lol

mam trzy propozycje nagrody na konkurs , jakby komus cos jeszcze wpadlo do glowy prosze o pw

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1634 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:17:45 pm »
rzeczywiście ostatnio wiele się dzieje, a doba ma za mało godzin zdecydowanie...  :glupek:  już kilka razy były takie momenty, że myślałyśmy, że nie damy rady :) ale dawałyśmy i teraz też damy. Mamy teraz trochę cudownych wolontariuszek i jednego rodzynka  :DD wolontariusza wiec wyjdziemy na prostą :)

A ulotki rzeczywiście cudowne i na pewno się przydadzą zwłaszcza w przyszłym tygodniu!!  :turla: Booooo.... Sopockie Uszakowo rusza edukować najmłodszych  :brawo: w przyszłym tygodniu odwiedzimy 3 klasy w szkole podstawowej, mam już sygnał że dzieciaki nie mogą się doczekać. My zresztą też, chociaż ja zaczynam już odczuwać lekka tremę...  :icon_redface


Ja mam prośbę : jeśli ktoś chciałby Donci zrobić prezent, to Doncia by bardzo chciała (i potrzebowała) podkładów  :zakochany:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2013, 14:21:22 pm wysłana przez nellciaa »

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1635 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:20:33 pm »
miła.... KLEO ma się bardzo dobrze - już pisałam w mailu Bogusi ;)
Apetyt dopisuje, fabryka bobków wrze i sikańsko takie że ho ho  :mhihi
Zaczęła też stawiać opór przy podawaniu leków - więc powróciła do świata żywych w pełnej krasie  :]

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1636 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:22:26 pm »
Nie zdążyłam jeszcze przekazać miłej dobrych informacji odnośnie Kleo  :icon_redface

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1637 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:35:42 pm »
Deedee cudownie  :lol , to sa te chwile kiedy nie gniewamy sie na naszych milusinskich bo wiemy ze to jest oznaka powrotu do zdrowia  :lol ,  wrecz czekamy z utesknieniem na oznaki buntu  :lol super
nellciaa  :lanie:  ;) , wiem wiem duzo sie dzieje .... :lol

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1638 dnia: Czerwiec 12, 2013, 14:59:34 pm »
Fajnie widzieć regały, robi się miejsce, a miejsce jest potrzebne, bo uszy przybywają w szalonym tempie  przeciera_oczy

Ale nie możemy załamywać rąk, trzeba knuć, kombinować, organizować, krzyczeć i opowiadać o naszych potrzebujących maluchach do znudzenia  :bunny:


BARDZO się cieszę, że mogliśmy przygotować dla Was tę ulotkę. My, bo bez top modela Riko, który jest z nami tylko dzięki Wam, i dzięki temu, że nie pozostawiacie nawet tych bardzo chorych króliczków na pastwę losu  :onajego i bez mojego narzeczonego, który dyrygował marchewką ulotki by nie było  :megafon
Pozwolę sobie wrzucić ją tu, a także pospamować nią na facebooku, niech ludzie wiedzą!





To cudownie, że będziecie edukować maluchy!!!  :brawo: Domagam się zdjęć z tej wizyty!