Autor Wątek: [3M] Uszaki z SOPOTU  (Przeczytany 1777260 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1580 dnia: Czerwiec 06, 2013, 19:57:36 pm »
A w jaki sposób pytajnik
A bo Białasek to jest ich tatunio najprawdopodobniej :DD

sonia

  • Gość
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1581 dnia: Czerwiec 06, 2013, 20:00:57 pm »
A bo Białasek to jest ich tatunio najprawdopodobniej zeby
O kurde,to masz wnukow a wnukow...

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1582 dnia: Czerwiec 06, 2013, 20:03:15 pm »
A w jaki sposób pytajnik
A bo Białasek to jest ich tatunio najprawdopodobniej :DD

No to rzeczywiście wnuczęta :icon_biggrin Gratuluję (tu mam własnie problem z prawidłowym nazwaniem - jak się mamą zostaje to macierzyństwa, a skoro zostałaś babcią, to chyba wychodzi na to, że...) babcierzyństwa  :>

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1583 dnia: Czerwiec 06, 2013, 20:03:25 pm »
A bo Białasek to jest ich tatunio najprawdopodobniej
Pippi, to Ci się posypało wnuczętami z nagła :niegrzeczny
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1584 dnia: Czerwiec 06, 2013, 20:59:56 pm »
gratuluje :D W takim razie kiedy hmmmmm (jak się rodzi dziecko to jest pępkowe, ale jak wnuk) ??

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1585 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:09:42 pm »
jak się rodzi dziecko to jest pępkowe, ale jak wnuk
to trzeba szaliczki dziergać, baci nie przystoi sie alkoholizować  :diabelek
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1586 dnia: Czerwiec 06, 2013, 21:10:28 pm »
to trzeba szaliczki dziergać, baci nie przystoi sie alkoholizować

 :diabelek :diabelek :lajkonik:
Babci nie, ale ciocio-babciom tak :D

Offline emcia936

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1587 dnia: Czerwiec 06, 2013, 22:35:01 pm »
Witam :D
Jestem nowicjuszką na forum dlatego proszę o wyrozumiałość :przytul
Nie wiem czy dobrze trafiłam z tą wiadomością... najwyżej oświećcie mnie :oops:
Chciałabym zaadoptować Kicusię :zakochany: Wiem, że jest w Sopocie a ja jestem z wielkopolski. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to gdzie znajdę pomoc w transporcie? z góry dziękuję za odpowiedź :icon_smile2

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1588 dnia: Czerwiec 06, 2013, 23:03:28 pm »
emcia936...szszszszzs..  :nie_powiem.....to miala byc tajemnica  ;) , a tak na serio bardzo dobrze trafilas  :lol , to ten watek , witamy Cie serdecznie  :przytul:
a o transport sie nie martw - predzej czy pozniej zawsze jakis sie znajdzie - dosc czesto krolisie migruja  :lol , .... doszly mnie wiesci ze poszukiwany jest "osobnik" aby Cie odwiedzic :).. takze szykuj sie i zapraszam Cie do : www.miniaturkabeztajemnic - prosze sie zaprzyjaznic z ta strona na dlugie dlugie dni, miesiace, lata.....powodzenia  :lol

no to juz wiecie , ze Bialasek prawdopodobnie jest tatunciem rudziakow , ich mama i Bialasek pochodza z tej samej pseudohodowli a Bialasek trafil do nas bo ..."od niego" wiekszosc maluchow zawsze byla bielusia a to jak sie okazalo "niechodliwy towar " dlatego jego pierwszego chcial sie pseudohodowca pozbyc

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1589 dnia: Czerwiec 06, 2013, 23:36:27 pm »
Chciałabym zaadoptować Kicusię :zakochany: Wiem, że jest w Sopocie a ja jestem z wielkopolski.
Wszystko się da, nasz mały aniołek odbył podróż z Sopotu do Poznania, i z Poznania do Kalisza, kobiety w SPK są babajagami i załatwią wszystko  :brawo:


Gotuje się we mnie (nie wiecie jaką sobie w tym momencie narzucam cenzurę) kiedy czytam o "niechodliwym towarze". Mam ochotę mordować  :wiking:
(A, no i ten niechodliwy towar jako pierwszy wyjechał z Uszakowa  :dookola: I babci gratuluję :bunny: )


Dziewczyny, chcę Wam powiedzieć, że wczoraj w ramach odbywającego się koncertu mojego narzeczonego zagadałam w klubie z właścicielką, żeby po wakacjach zrobić koncert charytatywny na Sopockie Uszakowo. Nie tylko jest za, i wrócimy do tematu (po wakacjach, bo studenci naszych uczelni wtedy powrócą), ale przy okazji dowiedziałam się, że wiedzą o SPK, widzieli w telewizji, popierają i chętnie pomogą  :heart Oby tak dalej  :heart :heart :heart

Planujemy za jakiś czas zabrać Rikitiki do Torunia do pana doktora na przegląd  :icon_cool , tylko musimy wygospodarować finanse i czas, może się tam wtedy jakoś zjedziemy :) Rodzeństwo Rikolka jest do niego niesamowicie podobne, i się porozpływaliśmy z Dawidem przeglądając ich zdjęcia  :heart
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2013, 23:39:29 pm wysłana przez gabuizm »

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1590 dnia: Czerwiec 07, 2013, 00:44:14 am »
Mnie strasznie smutno z powodu Dony, ze wciąż szuka domu i swojego prywatnego, takiego na 100% własnego ludzia :icon_sad Jak rozumiem Dona musi mieć dostęp do doktora Krawczyka? Czyli najlepiej jakby Donę adoptował ktoś z okolic Torunia. To może by tak dziewczyny z torunskiego azylu poprosić o pomoc w znalezieniu Donie przyjaciela ???
wiadomosc o tym ze szukamy dla Dony domu poszla rowniez do Grupy Adopcyjne SPK, do torunia tez, wiec czekamy ale tez szukamy dalej
prosze udostepniajcie info swoim znajomym i niech oni udostepniaja swoim ... , bardzo prosimy  :blaga: :blaga: :blaga:
im wiecej osob to zobaczy tym wieksza szansa dla Dony na dom :
https://www.facebook.com/events/619568211388068/?ref=22


gabuizm koncert, koncert , bedzie koncert  !! gabuizm slonko ty nasze   :onajego :onajego :onajego
a ja chcial jeszcze dodac ze juz sie drukuja ulotki sopockiego uszakowa projektu kogo .....gabuizm  :onajego :onajego :onajego


a tymczasem w Sopocie :
ciag dalszy : .....AKCJI DZIEN DZIECKA.....

kolejne dwie samice z likwidujacej sie hodowli trafily pod nasze skrzydla , udalo sie je odzyskac :
mika
mloda samiczka - tricolor
mike udalo sie przechwycic juz teraz, gdyz z powodu jej otylosci ( wazy 2.5kg a powinna 1.5kg najwyzej) pseudohodowca doszedl do wniosku ze nie nadaje sie na rodzicielke i nie uda mu sie jej sprzedac - i ja chetnie oddal w pierwszej kolejnosci


ada
mloda czarna samiczka - dlaczego ja oddal juz teraz - nie wiem - nie obchodzi mnie to ....wazne ze jest z nami ...choc podobno biale i czarne maluchy "nie schodza" a czarna samica moze miec wiecej potomstwa o czarnym zabarwieniu ...moze ...



obie dziewczyny sa bardzo mlodziutkie wiek ok 1 roku i obie dziewczyny sa juz bardzo doswiadczonymi matkami - rodzily po kilka a moze i kilkanascie razy ..... w pseudohodowlach liczy sie zysk ...mlode czterotygodniowe samice juz sa dopuszczane do samcow , cztery tygodnie i rodzi , po urodzeniu odrazu jest dopuszczana , w trakcie ciazy karmi a po trzech tygodniach odbierane sa mlode , ma tydzien oddechu i rodzi ......historia powtarza sie wkolko ..kolejny raz i kolejny  ... az przestaje juz rodzic silne mlode i....jak dozyje dwoch lat to sukces ....
dla tych dwoch ten koszmar sie juz skonczyl ...
mika przyjedzie do nas prawdopodobnie w przyszlym tygodniu ada jest teraz u mnie i musze powiedziec ze pierwszy raz widze tak przestraszonego krolika . Czesto w pierwszych dniach krolisie zachowuja sie nieswojo - boja sie ale tak jak ada to ja jeszcze nie widzialam, drzy na kazdy odglos nawet szelest , caly czas jest czujna, uszy postawione na bacznosc,  siedzi skulona w klatce jakby chcial powiedzie ze jej tu wcale niema .... i obserwuje , tak jakby na cos czekala....tak jakby mialo sie zaraz cos strasznego zdarzyc w jej zyciu... i jak tylko czlowiek pojawi sie w zasiegu jej wzroku to zaczyna piszczec....a jak zblizy sie do niej ludzka reka to pisk staje sie donosniejszy - paniczny ... a jej skora ... ma kilkanascie ran i blizn na calym ciele : glownie na grzbiet i  na zadzie - rany sie dobrze goja nie sa swieze, takie kilkudniowe - zadziwiajaca jest jednak dla mnie ich ilosc : to sa jak sie okazalo, pozostalosci po "meskiej adoracji" - znak ze kilknascie razy byla dopuszczona do samca - standardowo w hodowlach ( pseudo) samica jest wrzucana do samca do ciasnej klatki a po zaplodnieniu zaczyna sie walka miedzy "kochankami" - ta mala musiala nie raz sie bronic -  tak wlasnie wyglada "szybka i gwaltowna milosc kroliczych kochankow " w klatce zbitej z desek , w ciemnicy, wielkosci 40/20-30cm - ze niby jak miala uciec i sie schowac przed napastliwoscia samca .......

do odzyskania pozostalo jeszcze 4 dorosle krole ( w tym prawdopodobnie trzy samice i jeden samiec)  i klika lub kilkansie kilkutygodniowych malcow  - znowu musimy czekac cierpliwie ....niegocjacje trwaja...

Offline Martini90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2804
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Amor
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1591 dnia: Czerwiec 07, 2013, 08:55:42 am »
Nie mam słów to tych "ludzi"! Zresztą to nie ludzie! Zamieniłabym ich w kamienie i o ściane rzucała aż się nie rozpadną!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1592 dnia: Czerwiec 07, 2013, 09:21:55 am »
Miła, aż się we mnie gotuje :( Niby wiedziałam, jak funkcjonują pseudohodowle, ale kiedy to tak opisałaś i kiedy patrzę na te dwie młode samiczki, które już tyle przeżyły, to serce się kraje :(
Jak dobrze, że sa też takie pozytywne wiadomości jak ta od Gabuizm :przytul
I że są ludzie, którzy chcą zaadoptować króliczki :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1593 dnia: Czerwiec 07, 2013, 10:47:11 am »
koszmar... całe szczęście one są już bezpieczne  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1594 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:16:48 am »
.....I że są ludzie, którzy chcą zaadoptować króliczki :)....
... i ze sa tacy ludzie jak WY , ktorzy pomagaja nam duchowo i finansowo , wspierajacych nas w tych dobrych chwilach i w tych niedobrych i ... i sprawiaja ze mozemy m.in. takim nieszczesnikom pomagac ...... :onajego

BARDZO BARDZO DZIEKUJEMY WSZYSTKIM , KTORZY UFAJA NAM I WSPIERAJA  ,
WSZYSTKIM DARCZYNCOM I WIRTUALNYM OPIEKUNOM , WSZYSTKIM TYM CO TRZYMAJA ZA NAS KCIUKI  i MOBILIZUJA NAS I POWODUJA ZE NAM SIE JESZCZE CHCE
BO TYLKO DZIEKI WAM WSZYSTKIM , MOZEMY ROBIC TO CO ROBIMY ...  w imieniu calej zalogi ( ludzkiej i uszatej) Sopotu - dziekuje :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet

Offline emcia936

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1595 dnia: Czerwiec 07, 2013, 18:59:16 pm »
To kamień z serca :hura:
A mogłybyście mi kobietki napisać coś o Kicusi... Cóż za charakterek kryje się pod tym stosikiem sierści dobro_zlo

Offline Milcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1596 dnia: Czerwiec 07, 2013, 21:49:37 pm »
Chciałabym zaadoptować Kicusię :zakochany: Wiem, że jest w Sopocie a ja jestem z wielkopolski. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to gdzie znajdę pomoc w transporcie? z góry dziękuję za odpowiedź :icon_smile2

Popatrz tylko : http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15691.0.html  :dookola: :dookola: :dookola:

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1597 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:03:46 pm »
A na ulotkach bedzie kto... Nikt inny jak Riko, nasze najmniejsze a zarazem najwieksze szczescie, ktorym mamy szczescie sie opiekowac tylko dlatego, ze WY sie nim zaopiekowaliscie. I to jak... To tylko dzięki Wam, i nigdy nie przestaniemy byc wdzieczni za ten nasz skarb :)

Koncert postaram się zorganizwoac porzadny, bedziemy wszystko z Wami konsultowac, no i zapraszamy wtedy do nas po wakacjach przedstawicieli :D Zobaczycie, jak sie Rikus cudownie miewa!

Co do tych dwoch malenstw-nie chce sie wyrazac brzydkim slownictwem, wiec powiem tylko, ze cudownie, ze trafily do Was. Serce rosnie.

Tylko dzieki Wam to wszystko co dobre sie dzieje, i my tez mamy poczucie, ze nawet mala pomoc ma duze znaczenie. Trzeba widziec jak moj rockmen co wieczor, niezaleznie od godziny, przed snem idzie ucalowac Rikusia w pyszczek. Nigdy nie odwdzieczymy sie za niego :)

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1598 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:34:10 pm »
miła  wiem, że już ktoś wcześniej to kiedyś napisał, ale powtórzę , że bardzo ciekawie czyta się Twoje posty :)

No i czytając notkę o nowych podopiecznych sopockiego uszakowa poleciało kilka łez ...  :( Jak tak można ?! No jak ?! Ile te niewinne zwierzaki musiały wycierpieć przez jakiegoś potwora, który karze nazywać siebie człowiekiem ... Kiedy wreszcie w tym kraju zacznie się myśleć o zwierzętach jak o istotach, które żyją i czują, a nie jak o maszynkach do zarabiania pieniędzy ? Gotuję się we mnie z nienawiści do takich idiotów ! Jak można tak klasyfikować zwierzaka ze względu na jego umaszczenie ?

Zanim w moim życiu pojawiła się czarna królicza perełka, marzyłam o rudym króliczku. Szukałam nawet jakiś czas, ale trafiłam na czarnego. Chciałam też mieć angorkę a mam gładkowłosą. Boję się nawet pomyśleć co by było, gdyby mój skarbek trafił w ręcę pseudohodowcy a ten by ją wyrzucił, tylko dlatego, że jest czarna ...
Z drugiej zaś strony można pomyśleć, że dobrze, iż ada i mika tak są umaszczone, bo w ten sposób już nigdy więcej tam nie wrócą

Mogłabym tak długo wylewać swoje żale, ale wystarczy, zachowam dla siebie resztę epitetów na temat tych ...

Teraz trzeba działać i trzymać kciuki za powodzenie negocjacji dotyczących reszty biedactw z pseudohodowli a osobiście temu, co zgotował tym królasom takie piekło, życzę takich samych cierpień i jeszcze więcej ... .

Offline kisssek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Odp: [3M] Uszaki z SOPOTU
« Odpowiedź #1599 dnia: Czerwiec 08, 2013, 00:20:02 am »
PipiLotto, Twój białasek jest obłędny  :heart   :zakochany:

miła wybacz, miałam wpaść do Uszakowa ale sesja mnie totalnie zmiażdżyła  :/ jak tylko się uspokoi na pewno przyjadę. Miziaki dla wszystkich Uszek dużych i małych :heart  :przytul

A kuku !

Image Hosted by ImageShack.us