Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5287125 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline marta981

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1223
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12780 dnia: Sierpień 08, 2013, 09:10:22 am »
fajne zdjęcie :)

Offline agusiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12781 dnia: Sierpień 08, 2013, 16:04:14 pm »
Azylowe uszaki lubią i liście i gałązki brzozy, tez im dostarczam :)
  
Herbi

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12782 dnia: Sierpień 08, 2013, 16:30:15 pm »
Jakie najnowsze wieści z Azylu? Jak się ma siódemka?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12783 dnia: Sierpień 08, 2013, 17:04:11 pm »
Dołączam się do powyższego pytania.

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12784 dnia: Sierpień 08, 2013, 17:47:48 pm »
Ja również zapytuje. Ta cisza jest przerażająca......
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12785 dnia: Sierpień 08, 2013, 17:55:58 pm »
Ja też! i też trochę się obawiam!

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12786 dnia: Sierpień 08, 2013, 18:46:14 pm »
Ja też czekam na wieści :)

Jesli chodzi o samiczke hodowlaną która niedawno trafiła w ciężkim stanie (myksomatoza) do Azylu ze Złotowa(oddana do weterynarza do uśpienia).

To rozmawiałam właśnie z asystentką weterynarza do którego został oddany królik ,pytałam dlaczego weterynarz (P.Mendyk) od razu jej nie uśpił ani nie zrobił nic żeby królikowi pomóc widząc jak się męczy ,odpowiedziała cytując słowa weterynarza:
,, na pasztet jeszcze by się nadał i jak chcesz to go zabierz do zjedzenia,,


jak bardzo różni się jeden weterynarz od drugiego...na myśl o P. Mendyku ze Złotowa od razu widze podobieństwo i  znieczulice jaką pokazał weterynarz z Mosiny....
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12787 dnia: Sierpień 08, 2013, 18:57:05 pm »
przepraszam, że wczoraj nic nie napisałam, ale ostatnie dni to w jeszcze większym zakresie niż zawsze, życie na bezdechu. ilość pracy przekraczająca jakiekolwiek normy, temperatura, która jest wrogiem takiego tempa. wczoraj miałam mały kryzys.  

cała siódemka żyje...wczoraj wszystkie króliki miały podwyższoną temp., ale niższą niż we wtorek wieczorem - tylko królik nr 4 miały powyżej 40 st. dzisiaj z temp. było lepiej (5 i 6 miały idealną), ale niestety dzisiaj zmartwił mnie królik nr 5 - widzę, jak chce żyć, jak reaguje na koperek, natkę pietruszki, ale niestety póki co nadal ma poważne problemy z oddychaniem. poza tym bez większych zmian. kichają, jedzą, dostają całe serie leków. walczą.

w niedzielę podajemy kolejną dawkę interferonu (nie wykluczamy podania 3 dawki, ale 3 dopiero po 3 tyg.). jutro kolejną dawkę lydium. w sobotę kolejne dawki zylexisu - wszystkie króliki muszą dostać po 3 dawki - dzisiaj podałam drugą dawkę 1,2,3,4 a w sobotę trzecią dawkę otrzymają 5,6, i 7 (koszt jednej dawki to 50 zł :/).

7 najchętniej je rodicare instant. z jej nosa wydostaje się ropna wydzielina, dlatego słychać ją najgłośniej. poza tym jest bardzo wystraszona i trzeba do niej bardzo ostrożnie podchodzić.

wszystkie króliki (może poza 3) bardzo ładnie współpracują przy podawaniu leków. wenflony są drożne (dostają leki dożylnie) - nie to co w przypadku mojego Ruska - jeden wenflon = jednorazowe podanie leków :] codziennie otrzymują również metacam - przeciwbólowy/przeciwzapalny, aby dodatkowo obniżać temp. ciała.  

z jednej strony kilka dni temu trudno było uwierzyć w to, że dzisiaj cała siódemka będzie z nami, z drugiej strach przed tym co będzie dalej, dzisiaj nie jest mniejszy niż w sobotę, a może wręcz przeciwnie - teraz, po kilku dniach ciągłej walki jest chyba jeszcze trudniej. mam obawy nawet co do tego, żeby mówić o tych minimalnych zmianach na plus, które być może już się pojawiają...

może to złudzenie, ale wydaje mi się, że 6 - króliczka, która wraz z 7 została "odłożona" na zdechnięcie, wygląda lepiej...

w sobotę





dzisiaj





4 nie odchyla głowy do tyłu tak jak kilka dni temu. wydaje mi się, że nie ma też nowych objawów myxo - to, co najbardziej zmartwiło nas we wtorek i co odróżnia 4 od reszty, chociaż temp. ma zbyt wysoką.

dzisiaj



w niedzielę



1 i 2 - katar, ale moim zdaniem bez dodatkowych objawów (mają te zgrubienia, z którymi przyjechały).





mój największy ból głowy...5...chociaż w zeszłą sobotę byliśmy przygotowani już na eutanazję...chyba mu nie wybaczę, jeśli się podda :]

dzisiaj





w sobotę



poza 7 i 3 wszystkie bardzo ładnie uczą się korzystać z kuwet, a 4,5,6 to anioły.

***

w najbliższych dniach postaram się w końcu nadrobić zaległości zdj. z Azylu ;)

w Azylu spokojnie - ok, może nie do końca. wczoraj po 18 Saphira trafiła na sygnale do doc, ponieważ rozerwała sobie szwy wewnętrzne po sterylizacji. jest mistrzynią w zdejmowaniu kubraczka. na szczęście czuje się dobrze.

jedzą - bardzo dużo jedzą. uwielbiam ten moment, kiedy już  po dyżurze leżą zadowolone w czystych klatkach i w ziołach ;) w Azylu panuje bardzo przyjemna temp., co z uwagi na króliki niezmiernie mnie cieszy. Kurt rządzi, Soti uwielbia biegać po Azylu i jak tylko otworzę klatkę, już jej nie ma etc.

jutro albo w pon. odbiorę autoszczepionki dla Devi, Fragoli i Fusi - z Devi i Fusi (porównując to jak było) jestem bardzo dumna.

wszystko się kręci. nie jest łatwo, ale nie poddajemy się ;)



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12788 dnia: Sierpień 08, 2013, 19:01:37 pm »
Uff, całe szczęście, że jednak żyją!! :)
Wyglądają lepiej niż na zdjęciach z soboty - serio! to wcale nie tryb życzeniowy!!!
Saphirko, nie wygłupiaj się z kubraczkiem i szwami!  :zonka:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12789 dnia: Sierpień 08, 2013, 19:03:57 pm »
Ponawiam pytanie- czy jutro albo w niedzielę można odwiedzić azyl? W jakich godzinach?
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12790 dnia: Sierpień 08, 2013, 19:08:58 pm »
Olu, a Rusek pochorował się? :(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12791 dnia: Sierpień 08, 2013, 19:14:29 pm »
szyszka, przepr., zapomniałam odpisać. oczywiście zapraszamy do Azylu, ale będę Ci wdzięczna, jeśli napiszesz mi na pv, w jakich godz. mogłabyś wpaść, ok? podaję Ci też mój nr tel. 600 825 554

po_sąasiedzku...tak, w sb. zaczął strajkować - brak bobków etc. wczoraj mieliśmy pozytywny przełom, ale generalnie gdyby każdy królik był takim pacjentem jak on, to Azyl by chyba upadł :] koszmarny zbój :/ królik - piłka, kopiący, zwijający się - wkłada głowę między tylne łapy, jak chcesz mu cokolwiek podać, wenflon usuwa po 1 min. od jego założenia etc. a i oczywiście wybrał sobie naprawdę idealny moment :]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2013, 19:20:25 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12792 dnia: Sierpień 08, 2013, 19:18:08 pm »
Trzymam kciuki za jak najszybszy powrót do zdrowia Rusłana - wojownika, tobie Olu życzę siły a Ruskowi grzeczności ;)

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12793 dnia: Sierpień 08, 2013, 19:23:50 pm »
7-ka. walczcie!
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12794 dnia: Sierpień 08, 2013, 19:52:26 pm »
Uff, żadnych złych wieści :)
Moją faworytką jest królinka 6, widać po niej poprawę :)
Dziewczyny, trzymajcie się :*
Szkoda, że Toruń jest tak daleko....

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie!
« Odpowiedź #12795 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:32:45 pm »
Zdjęcia z soboty ściskają gardło, a te obecne dowodzą jakie jesteście wspaniałe!!  :bukiet
Trzymam mocno kciuki. Daleko jesteście, więc podeślę Wam coś chociaż. Jak wpiszę "na siódemkę" to będzie ok ?

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12796 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:39:50 pm »
Moim zdaniem one naprawdę lepiej wyglądają. Takie maja żywsze oczka :)) oby tak dalej Walczcie :* Olu, Magdo i reszta ekipy - jesteście wielkie, zazdroszczę Wam siły, ją pewnie bym ryczala patrząc na te małe chorowitki :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12797 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:44:00 pm »
Bardzo trzymam kciuki za całą "7" i za Ruska też! To jest ten moment, że żałuję, że mieszkam tak daleko. Choć podłogę bym pozamiatał. Jutro ruszam w Bieszczady i będę miał problemy coby zajrzeć na forum, więc nie zdziwcie się jeśli zadzwonię.. PS. Jak Katon: "Uważam, że weterynarz powinien ponieść karę!"

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12798 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:47:31 pm »
PS. Jak Katon: "Uważam, że weterynarz powinien ponieść karę!"
Ja też się przyłączę

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12799 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:56:41 pm »
Jak by mój Pusio i Franulka trafili  pod skrzydełka Oli, toby jeszcze cieszyli się tą stroną tęczy.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.