Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5281010 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10520 dnia: Kwiecień 19, 2013, 21:08:14 pm »
Biedny króliczek. :(
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10521 dnia: Kwiecień 19, 2013, 21:15:13 pm »
Strasznie ciężki dziś dzień, a ja w swojej panice, nawet nie spytałam co u Was.. :( Przepraszam :przytul
Rabisu - tak szkoda futraczka :(

A reakcja Kuby kiedy zobaczył Kangusa "wróć, wróć wyżej!! Kto to był?! Ale słodziak!!!" :)
WO AMIGO

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10522 dnia: Kwiecień 19, 2013, 21:27:27 pm »
Kochany Rabisu miał trafic do wspaniałego domku placzek,dziewczyna taka szczęśliwa juz na niego czekała....


Olu co może byc powodem skrętu jelit???
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10523 dnia: Kwiecień 19, 2013, 21:53:21 pm »
Ech, :(
Dziewczyny współczuję bardzo :roza:
Rabisu maluszku kicaj szczęśliwie za TM :swieca:, choć miałeś pokicać gdzie indziej :(
Tufinku, Kurt zdrowiejcie szybciutko - trzymamy kciuki

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10524 dnia: Kwiecień 19, 2013, 22:30:53 pm »
Biedny maluch aż trudno uwierzyć ,zdrowy kto by przypuszczał. :(
Śniadaniowe maluchy bardzo urosły przez tydzień to już młodzież , nie te same ,które widziałam w sobotę.
Co u małej kochanej Pesteczki?

Offline Rene

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10525 dnia: Kwiecień 19, 2013, 22:42:11 pm »
Tak bardzo mi przykro ;( Rabisu :swieca:
Bardzo krucha te nasze maluchy ;(

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10526 dnia: Kwiecień 19, 2013, 22:56:31 pm »
Rabisu  :( :swieca:

Offline Sawi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10527 dnia: Kwiecień 19, 2013, 23:09:34 pm »
Moje wyrazy współczucia :( Niech mu będzie dobrze za TM  :swieca:

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10528 dnia: Kwiecień 20, 2013, 07:53:11 am »
 :swieca: Biedny Rabisiu :( kicaj szczęśliwy za TM

Tufi i Kurt - trzymam kciuki zdrowka maluchy

Dziewczyny myślę o Was jesteście wielkie :) :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10529 dnia: Kwiecień 20, 2013, 14:36:37 pm »
Skręt jelit jest niestety częsty u królików i jest częstą przyczyną śmierci z tego co mi wiadomo.
Zabija szybko. Nasz Aldik tak też zmarł z tego co pamietam. Nie jest to wina opiekuna czy kogo kolwiek. Tak czasami bywa i nie wiadomo do końca jak i dalczego.
U dużych psów np. owczarka niemieckiego czestą przyczyną zgonu jest skręt żołądka -on jest powodowany tym ze jak pies duzo zje i potem bedzie mial duzy wysiłek to do tego może dojść ale niemusi. Tak czasem jest.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10530 dnia: Kwiecień 20, 2013, 15:26:29 pm »
Rabisu kicaj szczęśliwie za TM :swieca:

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10531 dnia: Kwiecień 20, 2013, 18:01:35 pm »
Olu, dziękuję :bukiet
Dziękuję też dr Krawczykowi oraz Konradowi, mimo że pewnie tu nie zaglądają :)

Tiggunia ma już postawioną diagnozę i w końcu wiem co jej jest.

Miałam też okazję poznać Hariell i szpaqus :przytul :przytul Obie jesteście świetne :*
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10532 dnia: Kwiecień 20, 2013, 18:44:10 pm »
MartaP, to my dziękujemy za to, że przy okazji wizyty u doc, mogliśmy się spotkać z naszym poznańskim filarem :D i za to, że odwiedziliście Azyl  :przytul

Zuza, dziękujemy za akcesoria do Azylu, które pozwolą nam utrzymać jeszcze większy porządek w naszym punkcie "roboczym" z wanną i zlewem  :bukiet

Harriel   :przytul dziękujemy Wam za przyjazd z Błękitkiem i wspaniałą opiekę nad małym  :bukiet

***

niestety nie mam dobrych wiadomości dot. Kurt - USG gałki ocznej wykazało, że u Kurt powstał ropień zagałkowy :(

z uwagi na sytuację Kurt i trwającą bardzo długo walkę z ropniem, nie ma na co czekać - w pon. zabieg amputacji oka + usunięcia fragmentu kości (w okolicy jamy nosowej - podobny zabieg przeprowadzaliśmy u Maszy)

Kurt dostaje lek przeciwbólowy i antybiotyk. w tej chwili Kurt ma zmniejszony apetyt. nie lubi współpracować przy karmieniu herbicare, ale za to bardzo smakują jej świeże zioła.

Tufi - bez szału. pięknie je papkę, ale o dziwo przerzucił się na strzykawkę, czyli dokarmiany. poza tym dzisiaj nie podobało mi się jego lewe oko - jest lekko załzawione - już jakiś czas temu podejrzewaliśmy, że ma tam stan zapalny i może zacząć tworzyć mu się ropień (chociaż na razie ropy brak...).
w pon. kolejna wizyta u doc.

dobre wieści dot. Maszy. serce ok. katar - umiarkowany, czyli jak na Maszę i jej przeżycia - super ;) 

Pesteczka póki co bez zmian. ma apetyt. bardzo mocno kicha. ma w klatce drybed. to będzie długa walka...

mamy w Azylu mały oddział hospicyjny...

***

jeśli chodzi o skręt jelit, jest tak, jak opisała to Dobrusia. w przypadku, gdy u królika dochodzi do wzdęcia, kwestią "szczęścia" jest, czy nie dojdzie do skrętu jelit. 2 lata temu w taki sposób umarł nasz adopcyjny Snikers. to była chwila. wieczorem jadł, biegał jak szalony. w nocy pojawiło się u niego wzdęcie. natychmiast dostał leki. w sb. rano nie było poprawy. miał bardzo niską temp.
w ciągu kilku godzin od pojawienia się zwykłego wzdęcia, doszło do skrętu jelit. podczas operacji okazało się, że jelito częściowo obumarło. kilka godzin po operacji, Snikers odszedł.

nic nie zabije królika tak szybko, tak niespodziewanie jak problemy z układem pokarmowym. bardzo często, mimo natychmiastowej reakcji nie można nic zrobić.

min. zator, wzdęcie, skręt jelit.

***

gdyby ktoś zechciał wesprzeć naszych chorych podopiecznych poprzez zakup rodicare basic lub rodicare instant, bylibyśmy bardzo wdzięczni

http://uszatkowo.pl

z karm ratunkowych, które otrzymaliśmy i zakupiliśmy w zw. z bydgoską interwencją, zostało nam jedno opakowanie rodicare instant - zużyliśmy ok 10 puszek rodicare instant oraz herbicare plus, kilkanaście opakowań rodicare basic oraz kilka opakowań biolapis - są to rzeczy niezbędne w Azylu  :bukiet

***

jeśli wszystko się uda, jutro do DT trafią Euruś oraz Corn (Olsztyn)

mamy również nadzieję, że w najbliższych dniach Azyl opuszczą Truli oraz Winky (Warszawa)

dla równowagi w najbliższych dniach trafią do nas nowi podopieczni...dzisiaj Magda otrzymała zgłoszenie z centrum zarządzania kryzysowego o króliku, który od 2 dni przebywa na klatce schodowej w bloku



Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10533 dnia: Kwiecień 20, 2013, 18:45:16 pm »
Tak to wspaniałe dziewczyny mnie tydzień temu przywitała zapracowana Szpaqus bardzo ciepła i sympatyczna dziewczyna było mi bardzo miło poznać ,póżniej poznałam Madzię i Olę wszystkie są super wesołe pomimo tych wszystkich zajęć i zmartwień same pozytywne fluidy.

Offline izz47

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10534 dnia: Kwiecień 20, 2013, 18:51:07 pm »
Olu, sprawdź proszę ode mnie wiadomość prywatną.

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10535 dnia: Kwiecień 20, 2013, 19:21:51 pm »
Właśnie zakupilam co nieco na uszatkowie. :) w tym rodicare :) smacznosci :) Kurt trzymaj sie maleńka :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10536 dnia: Kwiecień 20, 2013, 19:27:22 pm »
karolinaK, dziękujemy  :bukiet

***

będziemy z Kurt bardzo mocno walczyć  :przytul nie ma innej opcji :) Kurt, jak Tufi ma w sobie wolę życia...a akurat dzisiaj kiedy jadła, widziałam jej więcej niż u Tufiego...który nie ma wyjścia i też nie może się poddać :] w końcu dzisiaj przy okazji oczyszczania mu rany, poniosłam stratę w postaci nowych jeansów...które zalałam jodyną :D więc chłopak ma dług wdzięczności :P



Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10537 dnia: Kwiecień 20, 2013, 20:35:46 pm »
A co u małej Pachino? Już długo żadnych informacji o ślicznej śnieżynce nie było?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2013, 20:55:08 pm wysłana przez Zajęcowa »
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10538 dnia: Kwiecień 20, 2013, 20:38:57 pm »
Taaa... a ja bluzki - Tiggunia pięknie mnie osikała :P Ale jednak plamę moczu na szczęście da się wyprać :P

Zajęcowa - dziś przykleiłam się do klatki Pachino.. strasznie mnie boli serce jak na nią patrzę, a jednocześnie jestem taka szczęśliwa, że tak ładnie sobie radzi (Marta mówiła, że dziś Pachino na podobno lepszy dzień)..
WO AMIGO

Offline AgaNunka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10539 dnia: Kwiecień 20, 2013, 22:00:28 pm »
Dziewczyny przytulam :przytul: Was mocno...
Wiem jaki to ból... tak długo walczyliśmy o życie Mycholki...
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
George Bernard Shaw