Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5317424 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10500 dnia: Kwiecień 18, 2013, 22:13:23 pm »
Dzięki za zdjęcia Matyldy! A co do Marzyciela to zakładam jego fanclub. Jego zdjęcia nadają się na album pt. "Dzieje Królika z ADHD" :)

Offline Patva

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10501 dnia: Kwiecień 18, 2013, 22:21:36 pm »
Matylda to rzeczywiście prześliczna krówka! A Corn przepięknie pozuje - najlepiej na świecie! Sama przyjemność mieć takie zwierzaki wokół siebie! Azyl rulezzz! :)

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10502 dnia: Kwiecień 18, 2013, 22:23:49 pm »
Corn, Bezik  :heart :heart  cudowne !!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10503 dnia: Kwiecień 18, 2013, 22:33:44 pm »
przepraszam, ale zapomniałam o bardzo ważnej wiadomości dot. Pesteczki

zarówno w wymazie z nosa, jak i ucha wyszedł gronkowiec złocisty :( sama najlepiej wiem, jak trudno walczy się z gronkowcem i jak bywa niebezpieczny :(, dlatego przed nami długa droga. wchodzimy z silnym antybiotykiem ogólnym oraz antybiotykiem do ucha.
marbocyl będzie działał nie tylko przeciwko gronkowcowi. jest to również bardzo dobry antybiotyk w przypadku problemów nerkowych.

badanie krwi wykazało, że nerki są teraz w lepszym stanie niż podczas ostatniego badania, ale 2 tyg. temu badania krwi wskazywały na niewydolność nerek - musiało dojść do silnego stanu zapalnego nerek, dlatego nerki króliczki już zawsze będą wymagały szczególnej uwagi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2013, 22:39:15 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10504 dnia: Kwiecień 18, 2013, 23:07:17 pm »
Moja kochana mała Pesteczka jak dobrze ,że cie zawiozłam do azylu u nas laboratorium wybadało naturalna florę bakteryjną porażka  :glupek:
Olu przez ostatnie dwa tygodnie podawałam króliczce furagin i urosept może dlatego wynik nerek jest lepszy ?
Maluch u mnie też dużo pił mam nadzieje ,że w końcu wyzdrowieje ale jeszcze długa droga a gronkowca da się w 100% wyleczyć ?

Offline AgaNunka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10505 dnia: Kwiecień 19, 2013, 00:51:08 am »
po_sąsiedzku
Wiem, że nie przepadają za braniem na ręce :( ale ciężko się oprzeć :)
Dzisiaj, właściwie już wczoraj Niuchol miział Abi :)
Foty będą jak tylko się skończy gonitwa i dziewczyna się przyzwyczai, że nasze nogi to nic złego i uciekać nie trzeba.

Bezik ma mordkę jak Abi :) a futerko jak Niusiek :)

Marzyciel... nasz Łobuz też taki jest :) choć ze względu na wiek (6 lat i prawie 4 m-ce) może nie jest to już tak intensywne.
Ale jak czegoś chce to nie ma pomiłuj :) włącznie z poranną brutalną pobudką - skok na klatę z oparcia łóżka :) - z wyskoku...
Mamy swoją ulubioną zabawę - ja macham szmatką przy podłodze, on trzyma ręcznik papierowy w mordce (często zasłaniając oczy) i lata jak szalony
po pokoju, kuchni, pod łóżkiem, za łóżkiem :)
Ola miała okazję widzieć będąc na pierwszej wizycie, choć nie wiem czy jeszcze pamięta :)
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
George Bernard Shaw

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10506 dnia: Kwiecień 19, 2013, 07:53:07 am »
dziewczyny - maluchy piekne ^^ a jakie rozbykane...

rozumiem ze ta meliska w diecie Marzyciela to z nadzieją, że jednak przestanie tak bardzo szaleć?? :P
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html


Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10509 dnia: Kwiecień 19, 2013, 15:09:07 pm »
Bardzo bym prosiła o wieści jak Hippie się aklimatyzuje w Azylu...jest mi strasznie smutno że mała ode mnie wyjechała, bo to naprawdę urocza królisia. Gdybym tylko miała lepsze warunki...adoptowałabym ją sama na 100%. Trzymam za nią mocno kciuki i czekać będę na informacje o jej nowym DS. Moja malutka musi mieć najlepszy pod słońcem...

Offline izz47

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10510 dnia: Kwiecień 19, 2013, 16:45:03 pm »
Witam! Od dobrych paru miesięcy śledzę forum, jednak z przyczyn technicznych dopiero teraz udało mi się zarejestrować. Mam u siebie Devi na DT z opcja DS ;) było ciężko,bo prócz tego, że była spokojnym typem, była też strasznie płochliwa. Teraz jest to królik nie bojący się niczego, który budzi mnie każdego ranka wskakując i czekając na łóżku, i przychodzi po głaski :) Ponadto ma kolegę, który ją troszkę denerwuje swoim szalonym usposobieniem, ale przychodzą chwile wspólnego odpoczynku, całowania, i przytulania. Z chęcią podzielę się z Wami zdjęciami, nie wiem, czy uda mi się poprawnie je wstawić, ale próbuję:




ulubiona pozycja ;p





« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2013, 17:16:55 pm wysłana przez izz47 »

Offline izz47

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10511 dnia: Kwiecień 19, 2013, 16:46:21 pm »
Niestety nie wyszło, ktoś mógłby pomóc przy wstawianiu zdjęć;)?

Offline Hariell

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10512 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:39:39 pm »
Ale co nie wyszło? Piękne zdjęcia aż miło patrzeć na Twoje króliczki.

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10513 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:45:29 pm »
piękne królisie :)
a jak sobie leżą słodko! :bunny:

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10514 dnia: Kwiecień 19, 2013, 17:53:16 pm »
Ja również z niecierpliwością czekam na wiadomości o Hippie! Mam nadzieje, że szybko znajdzie stały dom co nie zmienia faktu, że i tak bardzo się cieszę że Deedee zaopiekowała się nią przez ten czas. Jeszcze raz bardzo dziękuję :bukiet

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10515 dnia: Kwiecień 19, 2013, 18:05:33 pm »
Śliczny zadbany Devi :brawo:

Adopciaki się prezentują więc czas na naszą  Lusie (Lilou) mam nadzieje że dziewczynke jeszcze pamietacie :)

ach nareszcie wiosna ...rozleniwione oczka  :niegrzeczny


z Tulisiem


...idziemy do niej... :>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2013, 18:34:24 pm wysłana przez emilia »
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10516 dnia: Kwiecień 19, 2013, 18:09:23 pm »
Zara....nie ma za co dziękować. Naprawdę jeszcze tak nie przeżywałam oddania tymczasowicza...bardzo się do niej przywiązałam i ją polubiłam  :placze. I ogromnie żałuję że nie mogłam jej zapewnić DS u siebie :( dlatego bardzo bym chciała żeby trafiła do naprawdę fajnych ludzi, którzy ją mega mocno pokochają, bo inaczej to normalnie.. :bejzbol

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10517 dnia: Kwiecień 19, 2013, 20:37:36 pm »
niestety dzisiejszy dzień nie przyniósł dobrych wiadomości :(

los potrafi być wyjątkowo nieżyczliwy. Rabisu nie żyje.
odszedł podczas kropówki. przyczyną śmierci był skręt jelit...:(

Lidka  :przytul

***

jutro doc musi zobaczyć Kurt. wczoraj wieczorem oko wyglądało dobrze, a dzisiaj rano zastałam Kurt z przymkniętym okiem, w którym pojawiła się ropa.
poza tym Tufi zaczął kichać ropą :(



chyba dzisiaj jest taki dzień, kiedy zmęczenie przygniata i trudno odnaleźć ten optymizm, który musi nam towarzyszyć każdego dnia...ale ten demotywator faktycznie jest o Azylu i każdego dnia, mimo codziennych problemów, o tym pamiętam (tylko dzisiaj jest trudniej)

na pewno byłoby łatwiej, gdyby Azyl nie był jednocześnie oddziałem szpitalnym, gdyby codziennie nie trzeba było myśleć o tak wielu drobiazgach, gdyby zdarzył się chociaż jeden dzień bez wizyty kilku królików u doc, bo czasami to jest przytłaczający ciężar...  

***

Hippie czuje się dobrze. jest bardzo odważną i ciekawską króliczką. myślę, że szybko znajdzie nowy, wspaniały dom.















z Kangusem



***







***

poniżej zdjęcia szczęśliwej rodzinki śniadaniowej...jak widać maluszki nie są już takimi maluszkami - przez ostatnie 2 tygodnie bardzo urosły. możemy je już oddzielić od matki i oddać do adopcji.

































































































































Karim coraz bardziej się rozkręca. już tylko w klatce jest wyciszony i spokojny.  





Bonsai codziennie otrzymuje panacur. na szczęście ma doskonałe samopoczucie i jest niesamowitym zbójem.
w małym ciałku wielki duch - bez wątpienia to potomek bohaterskiego Hugo (+ oczywiście szynszyla, tak jak jego brat Eddie).









***







***

oby jutrzejszy dzień przyniósł lepsze wiadomości w szczególności dot. Kurt i Tufiego

***

zapraszamy serdecznie na stronę http://pinterest.com/azylowekroliki/ - to kolejny miejsce, za pomocą którego można poznać Azyl i azylantów - kata_strofa  :przytul

przypominamy również o FB Azylu http://www.facebook.com/AzylDlaKrolikow?ref=ts&fref=ts



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10518 dnia: Kwiecień 19, 2013, 20:46:43 pm »
Przykro mi bardzo z powodu Rabisu :( Kruche te nasze istotki, zbyt kruche :(
Dużo siły życzę azylowej ekipie - bo tego Wam trzeba zawsze i wszędzie. A widok takich choćby śniadaniowych dziatek czy królciów typu Karim i Marzyciel, które żyją tylko i wyłącznie dzięki Wam, jest po prostu bezcenny :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10519 dnia: Kwiecień 19, 2013, 20:59:44 pm »
Moja Hippcioszka dzielna mysza  :zakochany:
Trzymam za Ciebie kciuki maleńka  :onajego

Rabisu  :swieca: kicaj szczęśliwy za TM....