Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5286191 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10480 dnia: Kwiecień 17, 2013, 21:53:41 pm »
wczoraj u doc był również Momo, który czuje się bardzo dobrze - Aniu przytul w tej chwili kaszel jest opanowany, a za ok 2 tyg. Momo będzie miał usuwanego jednego bardzo dużego tłuszczaka (poza tym wygląda bardzo dobrze usmiech2)

tak i jest Mmomcia mniej o 500g :D

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10481 dnia: Kwiecień 17, 2013, 21:55:04 pm »
Momciaczek mój kochany mamusia Ciek kocha :heart i nie może o Tobie zapomnieć :) :heart

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10482 dnia: Kwiecień 17, 2013, 21:55:44 pm »
Mamboo się przypomina. Oto jej nowe wiosenne pikczersy :)










Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10483 dnia: Kwiecień 17, 2013, 22:02:43 pm »
Tufi, filigranowy, kontuzjowany, ale facecik ma powodzenie ;)
Frutina, widać, że zaliczyła sanatorium - dopiero teraz widać jaka jest śliczna, a umaszczenie jakie ciekawe
Nie wiem, czy opiekunka dt Koko wchodzi na forum? bardzo mi się marzą nowe fotki

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10484 dnia: Kwiecień 17, 2013, 22:13:05 pm »
po_sąasiedzku tak tak też bym z chęcią zobaczyła nowe zdjęcia Koko i maluszków też...  :icon_biggrin

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10485 dnia: Kwiecień 17, 2013, 22:16:20 pm »
A ja jak zawsze pomarudzę o AMIGO  :P :P
WO AMIGO

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10486 dnia: Kwiecień 17, 2013, 22:21:51 pm »
opiekunka Koko czyta nasz wątek, dlatego na pewno niedługo pojawią się zdj. Koko :P ja mogę powiedzieć, że Koko wygląda pięknie :) jest już po zdj. rtg, zobaczymy co powie o tym doc.

zdj. Amigo...Daria? ;)

zdj. śniadaniowych maluszków wrzucę niedługo na forum :)



Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10487 dnia: Kwiecień 17, 2013, 22:29:33 pm »
Tak, tak już się nie mogę doczekać zdjęć małych apetycznych stworzonek :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10488 dnia: Kwiecień 17, 2013, 22:35:03 pm »
nasza Mamboo wygląda pięknie. trudno się dziwić, że mając taką matkę i ojca Hugo maluchy z Olsztyna są takie wyjątkowe :P

widok Abigail, bezcenny  :przytul

Ko_meta co do il. wody, przyjmuje się, że królik pije 100ml/1 kg masy ciała, ale oczywiście trzeba uwzględnić kilka kwestii - il. zieleniny w diecie etc. np. mój Rusek pije mało.
jeśli królik, który waży 1,5 kg wypija 0,5 l wody dziennie (lub więcej) to trzeba ten temat mocno przeanalizować, bo to znaczne przekroczenie normy.



Offline AgaNunka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10489 dnia: Kwiecień 17, 2013, 22:38:09 pm »
Abi jest u Ciebie na dt czy ds?
To jest właśnie zagadka :) Niby wg wstępnych ustaleń miała być na DT, ale wszystko wychodzi na to, że będzie DS :)

po_sąasiedzku
Dziękuję bardzo za powitanie :*
Oczka wystraszone jeszcze niestety miewa :( Bardzo się boi jak się ją na ręce bierze. Natomiast jak już leży na "klacie", to czasem potrafi przebierać ząbkami.  Na razie nieśmiało i delikatnie, acz lepszy rydz niż nic :)

Oby tylko wygrała z katarkiem jak najszybciej i jej kumplowi znudziło się bzykanko
Też mam taką nadzieję. Leki ma na tydzień. Będziemy to kontrolować.
Z bzykaniem już są coraz dłuższe przerwy. Kilka minut temu Abigail pierwszy raz wymiziała Niuśka :) O a teraz kuwetowe przemeblowanie się odbywa :)
Na obecną chwilę puszczamy je razem popołudniami i wieczorami. Jak jesteśmy w pracy i noc spędzają osobno.
Ale myślę, że za tydzień będą już śpiochać razem pod łóżkiem :)
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
George Bernard Shaw

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10490 dnia: Kwiecień 18, 2013, 07:06:13 am »
opiekunka Koko staje do apelu :DNiestety moje umiejętności komputerowo informatyczne stanęły na poziomie pisania na forum Ale obiecuję że jak tylko moja córcia będzie miała chwilę wolniejszą,żeby dokształcić starą matkę w tej dziedzinie to bedą zdjęcia nietylko Koko ale i Pandzi,Pusi,która dzielnie walczy z ropniem i Tadzia,który rozkochuje nietylko królicze serca. Zdjęć mam kilkaset tylko umiejętności troszkę mniej :icon_redface

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10491 dnia: Kwiecień 18, 2013, 13:17:43 pm »
Byc może juz niedługo Rabisu trafi do nowego domku w Toruniu ale jak na razie nie zapeszajmy :)
trzymajcie kciuki  :krolik
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10492 dnia: Kwiecień 18, 2013, 15:00:42 pm »
Rabisu zajmuję się moja Lidka<3 Fajnie jaby znalazl dom:)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10493 dnia: Kwiecień 18, 2013, 15:59:21 pm »
Bardzo się boi jak się ją na ręce bierze
Z moich pięciu króliczków tylko Tosinek uwielbiał być na rękach - wtedy nikogo i niczego się nie bał, Andzia tylko u weta, a tak się boją i nie lubią
Kilka minut temu Abigail pierwszy raz wymiziała Niuśka
Dzielna dziewczynka robi naprawdę wielkie postępy :)
Jakby tak fotkę z Niuskiem ;)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10494 dnia: Kwiecień 18, 2013, 18:08:28 pm »
Rabisu zajmuję się moja Lidka<3 Fajnie jaby znalazl dom:)
ma go na domu tymczasowym w Toruniu tak?
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10495 dnia: Kwiecień 18, 2013, 21:20:49 pm »
A tymczasem Tewie pozdrawia  :bunny: :balet: :jezyczek:

sprzed telewizora...




z klatki swojej dziewczyny...własciwie to znad jej miski...



a tutaj powolutku uczy ją, że mycie futerka może być baaardzo miłe i tak naprawde nie ma się czego bać...



a ja w międzyczasie zbieram bobki, bo chłopak w tej ekscytacji gubi co nieco w biegu :D

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10496 dnia: Kwiecień 18, 2013, 21:24:38 pm »
Justynka świetne zdjęcia!! :) Widać, że będzie z tego wielka miłość! :heart
WO AMIGO

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10497 dnia: Kwiecień 18, 2013, 21:26:05 pm »
Justynka aż miło na nie patrzeć :zakochany:
jak ja bym chciała żeby nasz Kikuś z Tamisia były już na tym etapie mycia futerka :icon_rolleyes
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10498 dnia: Kwiecień 18, 2013, 21:39:17 pm »
MartaP i emilia

hihihi dziękuje :D

Justynka aż miło na nie patrzeć :zakochany:
jak ja bym chciała żeby nasz Kikuś z Tamisia były już na tym etapie mycia futerka :icon_rolleyes

no podobno u jednych to trwa krócej, u drugich dłużej ale w końcu najcześciej nadchodzi :) u mnie to jest totalnie dziwny przypadek, najpierw podmieniałam im kuwetki, kocyki, zabawki...2 dni, nastepnie pokazywałam ich sobie przez klatki 2 dni, nastepnie na neutralnym terenie wypusciłam oba ..i to była porażka. Tewiuś jest obyty z innymi króliczkami, a Mila oprócz swojej mamy i rodzeństwa, których na pewno juz nie pamięta, nie miała z żadnym królikiem stycznosci.. więc panicznie sie go bała! on naskakiwał na nią cały czas, a ona biedna uciekała przerażona.. pomyślałam: zboczeniec :D i nastepnego dnia troche wbrew zaleceniom wypusciłam go na jej terenie, zeby to ona nabrała pewnosci siebie .. i podziałało! jak tylko on próbuje na nia naskoczyć, to ona ucieka wiec powoli dociera do tego łepka, ze dziewczyna ma swoje zasady :D i jakos tak sie docieraja..chociaz jak juz któres nie moze drugiego zniesc to podchodzą do mnie i szturchają noskiem na głaskanie :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10499 dnia: Kwiecień 18, 2013, 21:59:53 pm »
Justynka24.10 - Tewie jest u Ciebie bardzo szczęśliwy  :bukiet

***

jeśli wydaje Wam się, że znacie króliki z ADHD, mylicie się, jeśli nie mieliście zaszczytu spotkać Marzyciela :P



niestety trudno za nim nadążyć. Marzyciel nie odpoczywa. Marzyciel jest niczym odrzutowiec.

zwiedza klatkę Tufiego (klatkę, w którym na każdego królika czeka catering ;))



rzuca tunelem





jest wszędzie







rzuca doniczkami





czasami znajdzie sek., żeby oderwać jeden listek



i biegnie dalej



z podniesionym do góry ogonem :P



Marzyciel ma przepiękne spodenki :P



ooo znowu tunel





a może już nie tunel, tylko domek :P



ale domek też trzeba zmienić :D



i zrobić krótką przerwę na toaletę



piękne mamy łapki, prawda? :)





czas ruszyć w drogę





z przystankiem w klatce...? Tufiego rzecz jasna ;) (z Kurt ;))



co do zasady aparat nie nadąża za modelem :P









od jutra wprowadzamy do codziennej diety Marzyciela...melisę :P







piękna Matylda :)













Corn - model wszechczasów :D



i parapet - mały dewastator :P





















Fusia - kolejny wulkan energii :)



pomaga w podlewaniu ziół ;)







Bezik - łagodny, towarzyski król - jutro kastracja ;)







Karim, gdzie? w klatce? Tufiego :P



ziołowo :)









***

jak widać Karimowi odrasta sierść...po niezbyt równomiernym strzyżeniu :P







***





Cherubin - piękny puchacz.







***

dzisiaj w południe u doc był Tufi. ma dość duży obrzęk w miejscu usunięcia tkanek, ale doc zdjął kilka szwów i teraz powinno być lepiej. przed nami powrót do codziennych zabiegów oczyszczania. Tufi schudł 5 dag, chociaż biorąc pod uwagę pon. zabieg, to mnie nie dziwi. minie jeszcze kilka dni zanim dojdzie do siebie, ale niezmiennie walczymy.

***

w najbliższych dniach do Azylu przyjadą kolejne króliki, m.in. - jutro z Olsztyna, w ndz. z Koszalina, w pon. ze Złotowa