Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284614 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10340 dnia: Kwiecień 10, 2013, 21:28:39 pm »
trzymamy trzymamy! :bunny:

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10341 dnia: Kwiecień 10, 2013, 21:31:52 pm »
MartaP....a kogo chcą porwać do DS?  :lol :>

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10342 dnia: Kwiecień 10, 2013, 21:59:45 pm »
faktycznie nasza rodzinka ze Złotowa ma "śniadaniowe" imiona :) nawet podczas robienia zakupów, trudno oderwać się od królików...:P półka z płatkami może okazać się inspiracją dla imion dla króliczej familii ;) 

Nesquik, Kangus, Cheerios, Chocapic, Frutina oraz Corn - Ojciec Dzieciom :P

Chocapic - nic dodać, nic ująć - cudo



























Cheerios - jak wyżej - pozwalamy rozpływać się w zachwycie :P

























Nesquik i Kangus pozowali wczoraj :)

Frutina - mama













w Azylu znowu powrót do fazy zawrotu głowy z powodu ilości podawanych leków :]

rozmawiałam dzisiaj z doc o Tufim i doktor mimo wszystko mnie pocieszył :) z jelitami nie jest super, ale jak to stwierdził doc - Tufi miał pełny żołądek, mimo swojej niskiej wagi i wyglądu, ma odpowiednią il. tkanki tłuszczowej - jednym słowem Tufi walczy. prawdopodobnie w pon. zabiorę go na zabieg usunięcia tkanek, w których cały czas utrzymuje się stan zapalny (taki zabieg miał mój Rusek). zasadniczo po tej stronie, gdzie Tufi ma cały czas otwartą ranę w celu oczyszczania, nie ma typowej ropy, jest tylko taka surowicza wydzielina, ale poza zniekształceniem kości, jest bardzo silny obrzęk tkanki.
Tufiemu humor dopisuje. ma ładny apetyt. cały czas podkładamy mu pod nos jedzenie - jego stały zestaw to herbicare, który sam pochłania z miski, rodicare + miseczka ze zwykłym granulatem.

Bonsai - stan zapalny spojówek + pojawiły się dwie zmiany na rogówce. przykurcz łapek, który doc zauważył podczas badania do obserwacji.

ekipa po wczorajszych zabiegach czuje się dobrze :)

Tufi i Kurt są w tej chwili praktycznie królikami "bezklatkowymi" ;)

najbardziej cieszy mnie to, że króliki w Azylu nie są dla nikogo anonimowe. zdobywają serca wolontariuszy, którzy poznają ich upodobania, potrzeby, a na co dzień interesują się ich losem - i tak np. jedna osoba wychodzi z Azylu, po czym przychodzi kolejna...itd. :) a króliki nie mają spokoju :P szpaqus  :przytul

jutro zabieram Marzyciela do doc na kontrolę i oczyszczanie rany. poza tym jutro doc zobaczy również Matyldę i Fusika, a znając życie nie tylko :P

na koniec chciałabym podziękować Soni za wspaniałą paczkę dla azylantów  :przytul a w niej nie tylko prezenty dla uszu, ale również coś dla wolontariuszy...czyli dużo środków czystości i coś dla duszy...tj. coś słodkiego :D

środki czystości są dla nas bardzo ważne, bo dzięki nim Azyl może być zawsze czysty i "pachnący" :)

środki czystości, podkłady (wczoraj złożyłam dla królik zamówienie na podkłady za 545 zł - 115 opakowań po 5 sztuk podkładów Tufi - naprawdę dobra jakość do najniższej ceny) i pellet (co najmniej 360 kg miesięcznie w samym Azylu) powodują, że kiedy wchodzi się do Azylu czuć tylko przyjemny zapach siana i czystości :) to jest dla nas również bardzo ważne, ponieważ codziennie odwiedzają nas osoby z zewnątrz, a my możemy pokazać, że nawet przy 30 królikach można utrzymać piękny porządek :) (niestety wciąż pokutuje przekonanie, że królika nie da się nauczyć czystości, a zwierzęta śmierdzą...i z tym również trzeba walczyć :])

gdyby ktoś zechciał wesprzeć Azyl chociażby przez zakup ręczników papierowych, byłoby super :)

a poza tym zachęcamy do wspierania uszaków za pośrednictwem uszatkowo.pl  :bukiet



Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10343 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:14:41 pm »
Baaaaaardzo cieszy mnie wiadomość o moim małym Momciu. :heart . Szkoda że nie mógł być u mnie :( przesyłam glaski :* Kochane malenstwa są śliczne :* ps. Jakoś niedługo planuję odwiedzić Azyl :D  na pewno coś przywiozę :D a i Marta, spotkanie adopcyjne jakiego królika ?

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10344 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:34:26 pm »
Olu, a jak się ma mamcia tej czwórki. Wygląda na taką umęczoną i smutną?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10345 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:35:57 pm »
Teraz już nie jestem pewna kogo mam na tapecie, ale chyba Chocapic :D
Deedee jutro mam spotkanie adopcyjne w sprawie pewnego biało-szarego przystojniaka z Azylu :P Ale nie zapeszam, więc nie powiem kto  to :P
WO AMIGO

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10346 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:37:13 pm »
mi to się wydaje że ona ma jakoś dziwnie wytrzeszczone oczka ... :/

Biało-szary...biało-szary... :hmmm  :icon_8P

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10347 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:41:22 pm »
mi to się wydaje że ona ma jakoś dziwnie wytrzeszczone oczka ... :/
Odnoszę to samo wrażenie  :/
Bosze jakie te dzieci piękne!


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10348 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:44:42 pm »
po_sąasiedzku, Frutina jest zmęczona, ewidentnie, ale trudno się jej dziwić :/ poza klatką biega jak szalona, chociaż generalnie jest raczej wycofana i jak już wspomniałam - potrzebuje sanatorium :]

na szczęście maluszki są już dość duże i długo nie będzie musiała się nimi opiekować :] a wtedy odpocznie :]

zobaczymy co powie doc o jej stanie zdrowia. ma lekko zaczerwienione spojówki, ale wytrzeszcz jest równomierny.

co do dzieci, to fakt...są pięknie i jak to stwierdziłam w niedzielę - nastąpił koniec świata, skoro sama zachwycam się malutkimi królikami i tym jakie są cudne :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 22:51:30 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10349 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:56:56 pm »
Zapomniałam jeszcze dodać, że szynszylka która niedawno trafiła do Azylu również jest już w drodze do DS z przystankiem w Warszawie :D Ani, babci Ani, Karolinie, mężowi Karoliny i Patrycji która ją adoptuje bardzo dziękujemy  :bukiet

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10350 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:02:26 pm »
Ciesze sie że nasze maleńkie Złotowiaki  tak sie podobają :bunny: na pewno długo nie będą czekały na nowe domki :P ale tatus też jest przesliczny :zakochany:,było jeszcze jedno maleństwo  bardzo podobne do taty ale właściciele postanowili je sobie  zostawić  ;|

Olu a co sie dzieje z naszym Czkoladusiem ? bo jakos cicho na jego temat,w Azylu tez go nie dojrzałam  :hmmm
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10351 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:05:07 pm »
Czekoladuś jest w Azylu :) mam nadzieję, że jutro uda mi się przeprowadzić spotkanie adopcyjne z os. zainteresowaną jego adopcją...:) a jeśli wszystko się uda, Czekoladuś zamieszka w bloku obok mojego :D



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10352 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:07:26 pm »
Będziesz miała na niego oko :P :P
WO AMIGO

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10353 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:11:25 pm »
Czekoladuś jest w Azylu usmiech2 mam nadzieję, że jutro uda mi się przeprowadzić spotkanie adopcyjne z os. zainteresowaną jego adopcją...usmiech2 a jeśli wszystko się uda, Czekoladuś zamieszka w bloku obok mojego icon_zeby

to super  :doping: więc czekam na informacje  :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10354 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:15:05 pm »
tak :P nic, uciekam spać.

Hugo dzisiaj wieczorem bardzo się zdenerwował, kiedy wyczuł w domu kota :/ (chorego kota mojej babci, który u nas nocuje) Hugo nadaje się tylko do domu bez innych zwierząt. każdy stres to dla niego atak :/, ale na pocieszenie powiem, że o ile Hugo ma już teraz spokój i ciszę, kot nie...kot czuł się u nas nadzwyczaj dobrze, więc mój Rusek wziął sprawy w swoje królicze łapki - jest naczelnym wrogiem kotów i koty moich rodziców nie odważyłby się przekroczyć progu jego pokoju, a tym samym teraz boję się o kota :] Rusek biega za nim w szale po mieszkaniu...i zachowuje się jak mały psychopata...a taki z niego słodki króliczek :P ok, teraz zrobił sobie przerwę na zioła, żeby mieć więcej energii :]



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10355 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:18:11 pm »
A może tak zdjęcie mojego Rusłana? :heart
WO AMIGO

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10356 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:19:56 pm »
i Łatki :heart ? :)

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10357 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:22:51 pm »
tak :P nic, uciekam spać.

Hugo dzisiaj wieczorem bardzo się zdenerwował, kiedy wyczuł w domu kota :/ (chorego kota mojej babci, który u nas nocuje) Hugo nadaje się tylko do domu bez innych zwierząt. każdy stres to dla niego atak :/, ale na pocieszenie powiem, że o ile Hugo ma już teraz spokój i ciszę, kot nie...kot czuł się u nas nadzwyczaj dobrze, więc mój Rusek wziął sprawy w swoje królicze łapki - jest naczelnym wrogiem kotów i koty moich rodziców nie odważyłby się przekroczyć progu jego pokoju, a tym samym teraz boję się o kota :] Rusek biega za nim w szale po mieszkaniu...i zachowuje się jak mały psychopata...a taki z niego słodki króliczek :P ok, teraz zrobił sobie przerwę na zioła, żeby mieć więcej energii :]
no własnie mnie dopiero Magda uświadomiła że koty boja sie królików a ja tak bardzo obawiałam sie że będzie odwrotnie a teraz nawet przy spotkaniach kocio -króliczych to króliki wygrywaja a kociaczki omijaja je wielkim łukiem  :zwial: moje kochane królicze diabełki :jezyczek:
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10358 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:27:19 pm »
Aaaa własnie, w sobotę na moim dyżurze wpadły dwie grupy osób i ich pierwsze słowa "jak tu ładnie pachnie" (chociaż jeszcze nie skończyłam sprzątać, byłam gdzieś w połowie) ze zdziwieniem. Aż ma się ochote podetknąć takim ludziom pierwszego lepszego królaska pod nos do powąchania. Każdy pachnie inaczej, ale jest to zapach boski i zdecydowanie mój ulubiony. A w Azylu zawsze pachnie pięknie :) szczęśliwymi królikami i dobrymi ludźmi nie tylko z Torunia :]
Aż muszę iść Lole powąchać xD
Lola powoli przestaje kichać, chociaż ma jeszcze nieco mokre pod noskiem, zobaczymy co powie doc na kontroli w przyszłym tyg.

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10359 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:32:06 pm »
Ja tez uwielbiam zapach krolikow ,lubie rowniez zapach stajni gdzie sa koniki i krowki...wogole moglabym mieszkac na wsi i sprzatac zwierzetom.