Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5289818 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8480 dnia: Luty 02, 2013, 19:30:55 pm »
Hugo - co za biedactwo :(
Ja jutro też postaram się wstawić wiadomość kto ile przeznaczył na podkłady (powinny w poniedziałek lub wtorek do Was dojść :)). Bardzo dziękuję za ogólną mobilizację :*
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8481 dnia: Luty 02, 2013, 19:42:17 pm »
Uszaczki wyglądają coraz ładniej, tylko Hugo taki biedny :( Kochany uszaczek, jak on się wtula w człowieka...
A ja mam jeszcze małe pytanko odnośnie do Atilli: czy coś wiadomo więcej o jej (ewentualnym) DS?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8482 dnia: Luty 02, 2013, 19:46:51 pm »
anka_u wczoraj wieczorem napisałam do Ciebie sms-a, ale nie otrzymałam odpowiedzi
Przepraszam, wieczorem zaczęłam kaszleć a rano obudziłam się z gorączką i z wycieczki nici. Ale nic straconego. Do Grudziądza i tak jechać muszę więc azylantów niebawem odwiedzę. W bagażniku już zapakowane siano dla nich, pewnie dorzucę coś jeszcze.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8483 dnia: Luty 02, 2013, 20:16:18 pm »
Tak jak Ola napisała, wkrótce przedstawimy ogólne podsumowanie miesiąca w tym też całej "akcji Olsztyn" - która zresztą cały czas trwa ;-) a także wymienimy darczyńców, którzy tak hojnie wspierają nasze działania, bardzo, naprawdę bardzo wszystkim dziękujemy - bez Was nie byłoby ani jednego uratowanego królika  :bukiet

A tak na dzisiaj chciałabym podsumować licytacje azylowych gadżetów, które odbyły się za pośrednictwem fotobloga "sztuka dla królików" i dzięki którym udało się zebrać 1079 zł :)

Dziękujemy Emilii ze Złotowa, Panu Grzegorzowi z Bydgoszczy (w tym za bonus :bukiet ;-) ), Pani Agnieszce z Bytomia i Pani Justynie (w tym za bardzo fajne podejście do sprawy  :przytul) Pani Ani, Pani Joannie z Wrocławia, Karolinie z Olsztyna, Pani Emilii z Poznania, Ani z Olsztyna, Ani z Warszawy, Panu Tomaszowi oraz wszystkim tym, którzy brali udział w licytacji i którym tym razem nie udało się wygrać, ale będą kolejne szanse - to nie koniec tylko dopiero początek :D

Od poniedziałku wszystkie gadżety będą wysyłane do zwycięzców  :bukiet

Właśnie przed chwilą dostałam wiadomość, że Sylwek dojechał szczęśliwie do swojego nowego domu do Rybnika - Pani Kasiu (za przygarnięcie łobuza) i Gosiu za jego przechowanie i transport - bardzo dziękuję  :roza:

W poniedziałek Azyl opuszczą kolejne uszy, ale tak jak Ola napisała szykuje nam się przyjazd kolejnych w sumie 6 królików... A to wszystko dzięki nawiązaniu współpracy ze sklepami zoologicznymi do których ludzie przynoszą swoje króliki i które przez to aż strach pomyśleć gdzie mogą trafić... Bo to przeważnie nie są już słodkie maluszki, po które ustawia się kolejka... Agata - za przejęcie bydgoszczaka i Emilia za info o złotowskiej piątce - dziękuję za zajęcie się sprawą - wspólnie damy radę  :przytul

A i jeszcze coś! :) Florek jedzie do wspaniałego DS - osobiście zazdroszczę chłopakowi takiego domu, takich opiekunów i takiej króliczej żony  :balet:
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2013, 20:24:30 pm wysłana przez madzia85 »

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8484 dnia: Luty 02, 2013, 20:27:28 pm »
Witam serdecznie.
Jestem tutaj nowa dlatego w razie potrzeby proszę o upomnienia

Te 5 króliczków potrzebujących pomocy przebywa w sklepie zoologicznym ,królice na okrągło rozmnażane pozamykane w malutkich klatkach jedno maleństwo kupiłam pare miesięcy temu z wada wrodzoną tylnej wykrzywionej łapki prawdopodobnie na skutek złych warunków przetrzymywania. Właściciel sklepu w pewnym czasie oddawał króliki za darmo bo ma ich za dużo część z nich prawdopobnie mogła trafić do terrarysty ...
 Jeden z tych pięciu króliczków do oddania dziś został przyniesiony do sklepu.
Postaram się króliczki dowieść do Torunia,wiem że obecnie w azylu jest ciężka sytuacja ale trzeba je stamtąd zabrać ja niestety nie jestem w stanie ich przetrzymać i zapewnić domu tymczasowego
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8485 dnia: Luty 02, 2013, 21:08:12 pm »
A i jeszcze coś! usmiech2 Florek jedzie do wspaniałego DS - osobiście zazdroszczę chłopakowi takiego domu, takich opiekunów i takiej króliczej żony  balet

Mój adopcyjny synio jedzie do nowego domku?? Ależ się ciesze :D Mam nadzieję, że trafił na wspaniałą rodzinkę :)
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8486 dnia: Luty 02, 2013, 21:17:32 pm »
A i jeszcze coś!  Florek jedzie do wspaniałego DS - osobiście zazdroszczę chłopakowi takiego domu, takich opiekunów i takiej króliczej żony
Bardzo się cieszę, w imieniu Florka :) dokąd się chłopak wybiera?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8487 dnia: Luty 02, 2013, 22:10:02 pm »
Emilia nie martw się, coś dla nich zorganizujemy, najważniejsze, że sklep chce współpracować i oddaje te króle za darmo :)

Florek jedzie na Śląsk do Pana Aleksandra i Pani Gabrysi - nie pamiętam czy są zarejestrowani na tym forum  :> niestety kilka dni temu odszedł ich ukochany Pysiak i Lucynka (moja adopcyjna Strucelka - jedna z moich pierwszych adopcji, która pojechała do DS z bagażem chyba 6? maluchów w środku  :DD) - została sama i potrzebuje towarzysza... Miejmy nadzieję, że Florek szybko się z nią - jako z samiczką zaprzyjaźni bo z samcami nie ma najlepszych doświadczeń :]

A dom jest wspaniały bo mało który opiekun po takiej akcji jak z Lucynką zająłby się tyloma królikami - nieplanowanymi przecież :] Miała być adoptowana jedna a tu niespodzianka... Wszystkie maluchy zostały odchowane i oddane do adopcji, a Lucynka została wysterylizowana i zaprzyjaźniona z Pysiakiem. Ja od tej pory już nigdy nie wydałam żadnego królika bez przeglądu u zaufanego weterynarza.... tym bardziej jeśli dany królik nie przeszedł przez "nasze" ręce tylko do DS jechał bezpośrednio od swojego dotychczasowego opiekuna.

A co do Atilki to czekamy na dalszy rozwój wydarzeń :)))

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8488 dnia: Luty 02, 2013, 22:47:59 pm »
  :*Dziękuje wszystkim za te miłe słowa chłopak jest super waży 1,20 jest malutki,grzeczny,bardzo lubi być głaskany trochę mało je nie wiem czym go karmili je na szczęście siano, trochę suszki granulatu wcale nie chce ząbki ma przycięte może nie umie?Jabłko trochę skubnął ,natki pietruszki wcale jest pod stałą moją obserwacją,pije ale bobków bardzo mało po nocy może 4 szt.w ciągu dnia 7szt leży rozciągnięty wzdęć wczoraj nie miał ,oglądał go lekarz jeśli jutro będzie tak samo jedziemy do lecznicy.Co do imienia to jeszcze się wachamy ale FUKS nie uważacie ,że do niego świetnie pasuje?  Jak go wypuszczę jest ciekawy wszystko obwąchuje.               OLA 19 na razie nie chcę wam zawracać głowy wiem, że macie mnóstwo pracy na pewno zostanie u mnie na tymczas a póżniej zobaczymy.Żeby tylko ładnie jadł i nie chorował to będzie ok.no i na pewno kastracja bo na razie moja panna kica na dole a kawaler u góry na pokojach. Po sąsiedzku dziękuję bardzo za wrzucenie zdjęć ja muszę się nauczyć  :bunny:

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8489 dnia: Luty 02, 2013, 22:58:00 pm »
Jeszcze chciałam zapytać czy to możliwe żeby jadł żwirek drewniany z kuwety wydaje mi się że zjadł jeden oby nie więcej to dla niego pewnie nowość ,nigdy nie miał kuwety.Podkłady też go denerwują są cały czas skopane więc włożyłam mu wycieraczkę z wykładziny dywanowej żeby nie leżał na gołym i twardym podkładzik leży obok tam gdzie królik raczej się nie kładzie.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8490 dnia: Luty 02, 2013, 23:00:26 pm »
Może on nic nie miał w przewodzie pokarmowym:( wiadomo kiedy jadł - zęby i jego warunki.
Dobrze, że sianko wcina. Oby ruszył z produkcją bobków
Może daj mu jakąś gałązkę czy nawet rolkę po papierze toaletowym niech się rozskubie :)

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8491 dnia: Luty 02, 2013, 23:07:21 pm »
On bardzo delikatnie łapie ząbkami miał tak powywijane ,że nie wie teraz co jest grane nagle po przycięciu są malutkie, martwi mnie ten żwirek nic mu nie będzie jak się naje.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8492 dnia: Luty 02, 2013, 23:11:24 pm »
Nic mu nie będzie:) poza tym myślę, że specjalnie w nim nie zasmakuje. Może musiał spróbować co to jest?
Taka chudzinka to może ziarnka siemienia lnianego niech podjada? Może granulat mu trochę rozgnieć na początek?

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8493 dnia: Luty 02, 2013, 23:19:02 pm »
Ok jak nie będzie jadł to pokarmie go strzykawką ale mam nadzieje, że to nie będzie konieczne.Nie wiem czy mogę się tak rozpisywać w razie czego proszę mnie informować.

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8494 dnia: Luty 02, 2013, 23:24:47 pm »
wiola17-2003 możesz możesz - to tu bardzo wskazane i lubiane ;) Pisz o wszystkim śmiało, od tego jest forum :)

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8495 dnia: Luty 02, 2013, 23:41:19 pm »
wiola17-2003 ja na pobudzenie apetytu daję zielony koperek albo kminek - taki z paczki, przyprawowy. Kochają to a działa pobudzająco na trawienie.

Offline agaton85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8496 dnia: Luty 03, 2013, 00:08:20 am »
Chłopak, którego przejęłam jest naprawdę cudownym uszakiem, no i tym razem nie pomyliłam się co do płci.  ;-)

Jeśli ktoś się stęsknił za widokiem Avon..


uwielbiam ją taką wyluzowaną..  :zakochany:

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8497 dnia: Luty 03, 2013, 00:19:33 am »
No Avon piękna - widać, że dobrze jej u Ciebie  :przytul  :bunny:

A reszta olsztyniaków bez porówniania z dniem przejęcia - dziewczyny - jesteście wielkie!  :bukiet Oby tylko szybko wyzdrowiały i znalazły nowe kochające domki  :krolik :heart

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8498 dnia: Luty 03, 2013, 01:57:28 am »
dzisiaj postaramy się częściowo ponumerować króliki (pracujemy nad tym), ale pojawił się pewien problem :] dzisiaj kiedy pojechałam do

co tzn aparat odmowil posluszenstwa ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Wasilij Zajcew

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Milusia, Pusio, Pusia
  • Za TM: Brunio 26.03.2014:*, Lonia 24.04.2014:*
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8499 dnia: Luty 03, 2013, 03:31:35 am »
co tzn aparat odmowil posluszenstwa ?

w lewobrzeznej czesci warszawy mowia tak kiedy sie spi...il a w prawobrzeznej kiedy sie zj...al. fajnie ze moglem pomoc, zawsze sluze rada na takie i podobne pytania.


a do rzeczy,
czesc dziewczyny Filipinka juz w DS czy dopiero sie przygotowuje na dobre mizianko? :icon_mrgreen