Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284689 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8300 dnia: Styczeń 27, 2013, 18:44:28 pm »
dzisiaj postaramy się częściowo ponumerować króliki (pracujemy nad tym), ale pojawił się pewien problem :] dzisiaj kiedy pojechałam do Azylu, po kilku zdj., aparat odmówił posłuszeństwa :( jutro pojadę więc ze starą cyfrówką, żeby zrobić zdj. każdemu królikowi po kolei...

z ciekawostek dzisiaj do Azylu trafił kolejny królik...ale o tym później...



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8301 dnia: Styczeń 27, 2013, 18:48:49 pm »
Olu, stary czy nowy aparat twoje zdjęcia zawsze super! Ech podstawa bloga
z ciekawostek dzisiaj do Azylu trafił kolejny królik...ale o tym później...
a mówią, że od przybytku głowa nie boli

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8302 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:00:03 pm »
a mówią, że od przybytku głowa nie boli
Chyba w przypadku Azylu to nie do końca prawda ;-)
Co to za nowy "nabytek"?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8303 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:16:16 pm »
dzisiaj uda nam się stworzyć tylko częściową listę uszaków, które szukają WO, ale jutro lista będzie pełna :]

już dzisiaj prosimy o wirtualnych opiekunów dla Chińczyka, Tosi.. :)

teraz kilka najważniejszych informacji dot. dzisiejszego dnia ;)

z Chińczykiem (dzisiaj nadam mu inne imię, ponieważ przyypomina mi nie tylko Ruska, ale Nobu...) jest niezwykle ufny, tak kochany. nie wiem na ile uda nam się mu pomóc, biorąc pod uwagę stopień zaawansowania choroby, ale chociażby Pszczółce się udało...najgorsze jest to, że wciąż obraca się wokół własnej osi...

myślę, że objawy encephalitozoony mogły się u niego zacząć od oczu - na zdj. z wczoraj widać jak wygląda jego drugie oko :(





dzisiaj do Azylu trafiła króliczka, oddana przez właścicieli po długich namowach Agnieszki ze schroniska. króliczka większość swojego dotychczasowej życia spędziła w malutkiej klatce. podobno jest ok 2-letnią samiczką (ale jutro się upewnię :])





tym sposobem w Azylu jest 39 królików - ok 30 w DT :D (myślę, że jak się wstępnie ogarniemy :P, to na pewno opowiemy trochę o królach, które w ostatnim czasie trafiły do DT, bo spływają do nas zdjęcia, informacje etc. ;))

wczoraj nie wrzuciłam zdj. Tosi, która przez ostatnie dni przebywała u Karoliny w Olsztynie :)
Tosia jest piękną panną...moim zdaniem z nadwagą :/





ten tydzień będzie z pewnością delikatnie mówiąc ciężki ;) przed nami codzienne wizyty u doc...ale zaczniemy je od wtorku, ponieważ doc jest chory :(
poza tym musimy doprowadzić do porządku sierść większości króli :/ czyli akcja pt. usuwanie kołtunów

u grafitowo-czarnych dorosłych samic dzisiaj pojawiły się bobki, ale część ma śmierdzący/biegunkowy kał. są na sianku i ziołach.

w tym miejscu chciałabym jeszcze raz zaapelować o pomoc...potrzebne jest wszystko, włącznie z poidłami i dużą ilości ziół - w odp. na pyt. Marty, jakie mam podejrzenia co do brzuchów - u młodych wzdęcia (są tylko na sianku i ziołach), u samic ciąża, chociaż co w nich jeszcze siedzi - kto wie :/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2013, 19:22:43 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8304 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:23:53 pm »
Zgaga14  :heart
Madzia85
Ja piszę się na wo Andzi czy Andzika


Czy tylko mi on/ona kojarzy się z Kakao?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8305 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:27:50 pm »
Mi się też kojarzy :) i z Nobu troszkę też... :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline magda_lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8306 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:46:12 pm »
Czy tylko mi on/ona kojarzy się z Kakao?

Nie tylko ;) Ja też tak od razu skojarzyłam!  A dziś dostałam fotki kakao z nowego domku. Wygląda na zadowolonego. Pod koniec miesiąca go odwiedzę :D

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8307 dnia: Styczeń 27, 2013, 20:11:12 pm »
jest i Tośka...oj tak nadwagę to ona ma na bank ;)
U mnie była na diecie siankowo- ziołowej, ale jej odchudzanko musi potrwać. Bobkowała u mnie normalnie - chyba ze wzgledu na to że lubi jeść siano. Większych problemów zdrowotnych u niej nie zauważyłam - brak jakiegokolwiek kichania, biegunek itp. Mam nadzieję że oprócz odchudzenia nie będzie wymagała większych zabiegów leczniczych.
A ....od razu uprzedzę - panna jest skoczna, szybka i uwielbia być na wolności. Puszczałam ją na całe dnie ;)

P.S Olu ona jest PONOĆ wysterylizowana - choć ja nie byłam w stanie wyczuć żadnej blizny na brzuszku. Sprawdźcie to u doktora. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2013, 20:15:28 pm wysłana przez Deedee »

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8308 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:07:10 pm »
Prośba o wsparcie Kochani wysyłajcie smsy - koszt 1,23 przeznaczony na kalekie dzieci) Jesteśmy na 10 miejscu i za moment wylecimy, a mamy szanse
Sms wysłany :)
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8309 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:11:44 pm »
 :*

Offline sylwiawiewióra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8310 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:34:40 pm »
I ja też wysłałam :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8311 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:39:54 pm »
 :*

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8312 dnia: Styczeń 27, 2013, 21:57:17 pm »
Zołi pozdrawia z DT :)



Hrabina z DS  :)



chciałabym jeszcze przypomnieć o możliwości wsparcia Azylu za pośrednictwem sklepu www.uszatkowo.pl  :przytul

od jutra przed nami czas niezwykle wytężonej pracy, ale będzie dobrze :) na pewno codziennie będzie wiele nowych informacji :)

apropo Hugo i e.c. :( informacja o Pachino, póki co na pewno nie jest gorzej...ale czas pokaże...

niestety u Tufiego znowu pojawiła się ropa :( codziennie oczyszczamy ranę, która jest otwarta, ale ropa drąży kość...pocieszające jest to, że Tufi ma piękny apetyt i myślę, że trochę przytył. czekamy na doc...

na koniec chciałabym podziękować Milenie i Weronice za dzisiejszy bardzo trudny dyżur...i z góry wszystkim wolontariuszom, których w najbliższych dniach czekają hardcorowe dyżury w Azylu :P ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2013, 22:02:56 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8313 dnia: Styczeń 27, 2013, 22:01:32 pm »
Unkasowa - udałoby Ci się zrobić jakieś nowe zdjęcia Amigo? usmiech2
tak wysłałam Oli ale zaraz Tobie na pw wyślę :)

Offline szprotka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8314 dnia: Styczeń 27, 2013, 22:03:33 pm »
mam pytanie o Tadka, jakie on ma te problemy z jelitami? mój chłopak się nad nim zastanawia, to byśmy się zawczasu douczyli.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8315 dnia: Styczeń 27, 2013, 22:03:49 pm »
hmm, najnowsze zdjęcia Amigo z tego co pamiętam, były już na forum :)



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8316 dnia: Styczeń 27, 2013, 22:04:13 pm »
Hrabina ma DS?! Hura!!! Zołi jak słodko zagląda w obiektyw :przytul
Olu, kurczę, pogubiłam się, kto to Hugo???
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8317 dnia: Styczeń 27, 2013, 22:06:42 pm »
Chińczyk został przemianowany na Hugo :)

zapraszamy serdecznie do wirtualnej adopcji królików z Azylu http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.msg402783.html#new - na liście brakuje jeszcze kilkunastu królików, ale jutro to uzupełnimy...:]

w nowych DT w Toruniu są obecnie Nellie, Zołi, Remy  :bukiet większość uszaków, które ostatnio opuściły Azyl trafiło do DT, ale Hrabina znajduje się w grupie tych, które powędrowały do DS (jak Fistaszek, Mioki). Hrabina zamieszkała w Toruniu :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2013, 22:09:46 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8318 dnia: Styczeń 27, 2013, 22:14:15 pm »
Kurcze,kompletnie zapomniałam! Praktycznie nikogo z królików z mojej ostatniej wizyty w Azylu już nie ma, ale mam kilka zdjęć :) Robione telefonem, ale zawsze coś. prawda? :P

Fistaszek


Pani Szarikowa


Zołi?


Kurt


Puniek


Hm... kolejny, którego nie kojarzę :)


Sanne


Nasze dwa, białe biedactwa - Ethel i Pachino :przytul


Fluffy i... Buba? :P


Kolejny, którego imienia nie kojarzę, ale samego królika kojarzę bardzo dobrze :) Takie maleństwo :przytul


Nellie


Hrabina


Winnetou


Przysypiający Warner :)


Jeśli kogoś pomyliłam to proszę poprawcie mnie :)
WO AMIGO

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8319 dnia: Styczeń 27, 2013, 22:18:05 pm »
Fluffy i Mioki: )
A tam Byłajeszcze Sanne i Swan:)