Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5286196 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8180 dnia: Styczeń 25, 2013, 20:39:37 pm »
!
Zajęcowa, torby są wyżej policytowane niż cena wywoławcza, zobacz niżej w komentarzach są ceny aktualne usmiech2
już widzę! dziękuję
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8181 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:47:33 pm »
Ola_19 Jestem już umówiona z Otka_a i będziemy przed 11 na miejscu  :przytul

Na fotoblogu mam nadzieję wylicytować torbę  :P, bo poprzednia z logo SPK ma już 5 lat i ciutek się zniszczyła.

Nikt SPK nie zabiera pieniędzy, każdy sam decyduje na jaki cel przeznaczyć swój 1%.

Poza tym póki co cały czas istnieje Oddział SPK w Toruniu a w momencie gdy pieniądze z 1% spłyną na konto i będą dokonane już wszystkie rozliczenia (tj. we wrześniu, październiku) to Oddziału już nie będzie i tym samym z 1% jaki uda się zebrać SPK - Azyl w Toruniu nic nie otrzyma i to to będzie nie w porządku bo na ten moment wiele osób przeznaczając swój 1% na SPK robi to z myślą o pomocy królikom będących też pod toruńską opieką. A jak wszyscy wiedzą to nie jest kilka królików tylko są ich dziesiątki. A tak jest możliwość przeznaczenia tego 1% od razu na Fundację Azyl Dla Królików i w ten sposób nie będzie żadnych problemów z późniejszym rozliczaniem się a najgorsze co może być to wojna i kłótnie o pieniądze :][/img]

Dokładnie - każdy ma prawo do decyzji na jaki cel przeznaczy swój 1 %, ważne że w ogóle mamy teraz taką możliwość.


Na forum SPK prosicie o przelanie kasy z 1% na konto innej fundacji - trochę nie fair...

Bez urazy, ale Azyl w Toruniu bardzo czytelnie rozlicza się z pieniążków jakie pozyskiwał z darowizn - czego tak na prawdę nie musiały dziewczyny robić - bo SPK jako stowarzyszenie chyba nie musi wykazywać dokładnie księgowości (?). Jednak robiły o, by pokazać że pieniążki ofiarowane na Azyl w Toruniu i podopiecznych Azylu - są wydawane rozsądnie i racjonalnie - co bardzo się chwali, bo świadczy o przedsiębiorczości osób, które się tym zajmują. A teraz kiedy powstała fundacja dla dziewczyn właściwie przydało się to doświadczenie, bo tak robi się w fundacji :) A marnotrwstwa pieniążków chyba nikt Azylowi nie zarzuci ... :?:
Czekamy na Was dziewczyny jutro w Olsztynie  :przytul:

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :
« Odpowiedź #8182 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:50:33 pm »
E.cuniculi mnie przeraza...widzialam jak cierpiala Tosieńka wiem jak boli bezranosc gdy zostaje tylko nadzieja ze leczenie pomoze. A do tego Pachino jest od terrorysty. Budzi to we mnie szczegolnie silne emocje i straszny bol :-((

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8183 dnia: Styczeń 25, 2013, 21:51:49 pm »
Tak właściwie to skąd się wzięło te 28 królików w Olsztynie? Gdzieś mi to chyba umknęło...

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8184 dnia: Styczeń 25, 2013, 22:04:21 pm »
O olsztyńskich królach Ola pisała w tym poście :
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12608.msg398714.html#msg398714

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8185 dnia: Styczeń 25, 2013, 22:12:37 pm »
O to już wszystko wiem. Wielkie dzięki ;)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8186 dnia: Styczeń 26, 2013, 15:09:41 pm »
jakies wiesci z akcji Olsztyńskiej?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8187 dnia: Styczeń 26, 2013, 15:54:21 pm »
Tak na szybko ....króliki odebrane  :jupi - większość młodziutkich 3-4 miesięcznych z różnymi problemami zdrowotnymi zapewne :]
1 królik z podejrzeniem e.cuniculi - ponoć ma "takiego świra" od 2 lat już  :/
reszta - dr Krawczyk jak obejrzy to będzie wiadomo.
A....no i okazało się że królików było 33 sztuki  przeciera_oczy


Ola pewnie wieczorem powie coś więcej. Cierpliwości.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8188 dnia: Styczeń 26, 2013, 15:56:45 pm »
Dzięki, Deedee, czekamy na wieści. Super, że króle udało się wyłapać!!!! E.cuniculi, to już gorzej, choć "taki świr" (dżizas!) dwa lata nie jest w stanie się utrzymywać.
33 - ups!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8189 dnia: Styczeń 26, 2013, 15:58:40 pm »
hmnn to w katowicach obliczenia miejscowych z 40-50 daly 20 ale ze w przyrodzie nic nie ginie wy z 28 macie 33
hmnnnnnnnn w ile samochodów zabrałyscie sie z nimi?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8190 dnia: Styczeń 26, 2013, 16:00:59 pm »
40-50 daly 20
Na razie! nie wszystkie wyłapane
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8191 dnia: Styczeń 26, 2013, 16:01:41 pm »
wiem niestety:(
obawiam sie ze jak wroca- 40 byc juz moze:(
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8192 dnia: Styczeń 26, 2013, 16:05:21 pm »
Ano 33 :/ zatem Ola chyba się nie pogniewa jeśli zaapeluję o zbiórkę na podkłady (wiem że MartaP się tym zajmuje) jedzonko i leczenie tych uszatków - będzie co robić.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8193 dnia: Styczeń 26, 2013, 16:07:03 pm »
cale szczescie ze tak sprawnie poszlo z nowymi ds i dt i azyl prawie pusty

az strach pomyslec co by to bylo- 33+azylowcy

a wiadomo cos o tym gdzie ethel i pachino wyladuja?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8194 dnia: Styczeń 26, 2013, 16:08:03 pm »
A właśnie...ile uszaków "Azylowych" jest teraz w Azylu?

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8195 dnia: Styczeń 26, 2013, 16:18:43 pm »
O matko... 33 króle!! :/ Mam nadzieję, że macie klatki dla tych kochanych stworów! :(

W takim razie i ja apeluję:
Obecnie na podkłady udało nam się wspólnie zebrać 295zł! Przy tylu Uszakach, to kropla w morzu!
Bardzo proszę o zgłoszenie się do mnie osób, które jeszcze chciałyby coś dołożyć! Myślę, że w poniedziałek mogłabym już je zamówić!
WO AMIGO

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8196 dnia: Styczeń 26, 2013, 16:22:22 pm »
Z tego co wspominała Ola to w Azylu będzie ok 40 królików - każda pomoc (podkłady, karma, zioła, WO) się przyda i będzie na wagę złota!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8197 dnia: Styczeń 26, 2013, 19:34:24 pm »
Akcja zakończona sukcesem - Ola, olsztyńskie dziewczyny i wszystkie osoby - te na miejscu i które wspierały na odległość - ŚWIETNA ROBOTA!!!  :bukiet :bukiet :bukiet

Co niektórym należałby się Oscar za nieprzeciętne aktorstwo : ]:->

Królików jest 31 (info od Oli ;)), 30 pochodzi z tego miejsca w którym dziewczyny zrobiły interwencję i 1 to Tosia, która już wcześniej czekała na transport do Torunia :)

Bardzo dobrą wiadomością jest to, że wszystkie są przepiękne - praktycznie same angorki  :DD Oby tylko samice nie były w ciąży i żeby wszystkie były zdrowe, chociaż ktoryś Oli się nie podobał - wyraźnie coś mu dolegało.

Jeden ten z przekrzywioną główką ma nawet całkiem fajne imię - Ola na pewno je przypomni :P

Tak więc....

BARDZO PROSIMY o pomoc na ten moment przede wszystkim finansową, wszystkie samice musimy jak najszybciej wysterylizować, koszty związane z utrzymaniem całego stada będą w najbliższym czasie kilkakrotnie wyższe niż w poprzednich miesiącach, nawet najmniejszy grosz jest teraz dla nas na wagę złota.

Numer konta na który można przeznaczać darowizny:

Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
Nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
(z dopiskiem w tytule przelewu: Darowizna na króliki z olsztyńskiej interwencji)



Przelewy zagraniczne
IBAN: CITIPLPX51103000190109853000362179


Do tego oczywiście jedzenie w nieograniczonych ilościach - granulat Cuni Complete lub Cuni Nature, zioła i suszki.

Jeśli ktoś chciałby przysłać paczę to bardzo prosimy kierować ją na adres schroniska (nie na adres Oddziału!):

Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Przybyszewskiego 3
87-100 Toruń
z dopiskiem Azyl Dla Królików


Ola na razie powrzuca tylko pojedyncze zdjęcia królików, będzie na co popatrzeć  :zakochany:

No i oczywiście będziemy prosiły o wymyślenie kilkudziesięciu imion dla naszych najnowszych podopiecznych  :lol
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2013, 19:43:20 pm wysłana przez madzia85 »

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8198 dnia: Styczeń 26, 2013, 19:39:29 pm »
ten z przekrzywioną głową chyba się Chińczyk nazywał :P

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8199 dnia: Styczeń 26, 2013, 19:44:01 pm »
O! Chińczyk :P