Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5284685 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6360 dnia: Listopad 30, 2012, 12:17:40 pm »
kata_strofa a tak w razie czego, to jaki probiotyk podawać w takim razie?? Babka podawała nam jeszcze jakiś probiotyk, co był w takiej strzykawce jak fenbendazol.. provita czy jakoś tak?

Oooo to ten: http://www.abckarma.pl/o/2000/dermapharm-probiotyk-provita-15ml.html
WO AMIGO

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6361 dnia: Listopad 30, 2012, 12:19:07 pm »
Teraz przeczytałam,że Biotyk zawiera lactobacillus z inuliną, która nie powoduje fermentacji w jelitach. Zaraz to dostanie
tak jak napisała Ela, Biotyk jest ok dla nietrawiących laktozy, dla mnie np :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6362 dnia: Listopad 30, 2012, 12:23:13 pm »
Marta dzieki dobrze mi sie zdawało ale wolalam sie upewnić. Mam być dt awaryjnym w moim regionie. Utrzymanie moich 2 uszaków juz troche kosztuje a jedzą naprawde dobrze. Moja skromna renta nie pozwala mi na utrzymanie trzeciego uszaka. A Bośniak napisal mi że utrzymanie mam zapewnić sama a SPK tylko akcesoria i weta. Jeśli tak będzie to musze zrezygnować z tej pomocy. Poprostu nie stać mnie na to. Moge dać jedynie to co niedrogie zieleninka, warzywa, owoce i sianko. Zdawało mi sie ze jezeli dam opieke w przytulnym domku i miłość to dużo ale chyba jednak nie.

Offline Graszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5396
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Rubinka i Pierwiosnek
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM Izolda 29.04.2021, Kubuś 29.06.2021
  • Za TM: Bambosia-30.11.2017r, Niuniuś-16.04.2018r, Stefanek-27.04.2018r, Tuptuś-28.04.2019
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6363 dnia: Listopad 30, 2012, 12:32:36 pm »
Gogamor, tak sobie myślę, a może dobrym rozwiązaniem byłoby wziąć na dt króliczka który ma wirtualnego opiekuna?

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6364 dnia: Listopad 30, 2012, 12:39:57 pm »
Lactulosum zawiera laktulozę  - http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=498
Tak, ale w pierwszym przeciwskazaniu masz "Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, niedrożność jelit, nietolerancja laktozy oraz galaktozemia." A króliki laktozy nie trawią...
Doktor Krawczyk zawsze uczula, żeby probiotyki podawane królikom nie zawierały laktozy ani jej pochodnych.
dr hab. Aguleks się wymądrzy ;) różnica między latozą a laktulozą jest prosta" laktoza to cukier (dwucukier), który zawiera galaktozę i glukozę, a laktuloza to "sztuczny" twór, który składa się z galaktozy i fruktozy (cukier wyst. w owocach). Mam wrażenie, że korzystniejsze dla królasów ( jeśli jest potrzeba) podawanie laktulozy niż laktozy (której jako dorosłe nie trawią już w ogóle). Ja spotkałam się z poglądem (nie pamiętam który lekarz mi powiedział, dlatego nie uznaje tego za pewnik), żeby zupełnie rezygnować z podawania typowych Lactobacillaceae (np. Lactobacillus rhamnosus (w lakcidzie) na korzyść np. Enterococcus faecium.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6365 dnia: Listopad 30, 2012, 12:44:09 pm »
Aguleks ostatniego zdania w ogóle nie rozumiem, ale brzmi bardzo mądrze!! :P

Czyli jak to w końcu jest? podawać lactulosum czy nie w razie potrzeby?
WO AMIGO

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6366 dnia: Listopad 30, 2012, 12:47:42 pm »
żeby zupełnie rezygnować z podawania typowych Lactobacillaceae (np. Lactobacillus rhamnosus (w lakcidzie) na korzyść np. Enterococcus faecium.
kiedyś mi chyba doktor wspominał, że lakcid i inne środki oparte na bakteriach kwasu mlekowego w zasadzie królikom nie pomagają, ale też nie szkodzą ;)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6367 dnia: Listopad 30, 2012, 12:50:31 pm »
Aguleks ostatniego zdania w ogóle nie rozumiem, ale brzmi bardzo mądrze!! :P

Czyli jak to w końcu jest? podawać lactulosum czy nie w razie potrzeby?
"Po podaniu doustnym jest rozkładany do kwasu mlekowego i niewielkich ilości kwasu mrówkowego i octowego przez florę bakteryjną w jelicie grubym. Wskutek tego dochodzi do zwiększenia ciśnienia osmotycznego, zatrzymania wody i w rezultacie do rozluźnienia treści jelita grubego i pobudzenia perystaltyki" Cytat z ulotki specyfiku.
Moim skromnym zdaniem, nie jest to lek wyjątkowo silnie działający, więc jeśli jest potrzeba to ja bym się nie bała. Mam tylko nadzieje, ze nad podawaniem tego leku czuwa lekarz.
kata_strofa - no tak tak, nie mówiono mi, ze lakcidy itp są szkodliwe dla uszaków
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6368 dnia: Listopad 30, 2012, 12:59:33 pm »
żeby zupełnie rezygnować z podawania typowych Lactobacillaceae (np. Lactobacillus rhamnosus (w lakcidzie) na korzyść np. Enterococcus faecium.
kiedyś mi chyba doktor wspominał, że lakcid i inne środki oparte na bakteriach kwasu mlekowego w zasadzie królikom nie pomagają, ale też nie szkodzą ;)

Czyli w razie czego lactulosum nie narobi szkody, ale też nie wiadomo czy pomoże? Bo już się wystraszyłam :)
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6369 dnia: Listopad 30, 2012, 13:00:18 pm »
Graszka pogadam z Zgaga14. Ale teraz właśnie czytam o DT i wyraznie piszą ze oferują wyżywienie. To po co tak pisać jeśli potem mówią co innego. Tym bardziej że ja coś tam daje od siebie. Widze ze u nas dobre serce i szczere chęci nie wystarczą.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6370 dnia: Listopad 30, 2012, 13:02:58 pm »
"Po podaniu doustnym jest rozkładany do kwasu mlekowego i niewielkich ilości kwasu mrówkowego i octowego przez florę bakteryjną w jelicie grubym. Wskutek tego dochodzi do zwiększenia ciśnienia osmotycznego, zatrzymania wody i w rezultacie do rozluźnienia treści jelita grubego i pobudzenia perystaltyki" Cytat z ulotki specyfiku.
Moim skromnym zdaniem, nie jest to lek wyjątkowo silnie działający, więc jeśli jest potrzeba to ja bym się nie bała. Mam tylko nadzieje, ze nad podawaniem tego leku czuwa lekarz.
kata_strofa - no tak tak, nie mówiono mi, ze lakcidy itp są szkodliwe dla uszaków


Zgłupiałam już kompletnie, ale skoro podawałam go przez 4 dni Voxiowi i nic mu nie jest, to chyba nie może być taki zły :) Tak czy inaczej, sami powiedzcie - ogłupieć można od ilości sprzecznych informacji :P
WO AMIGO

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6371 dnia: Listopad 30, 2012, 13:04:44 pm »
żeby zupełnie rezygnować z podawania typowych Lactobacillaceae (np. Lactobacillus rhamnosus (w lakcidzie) na korzyść np. Enterococcus faecium.
kiedyś mi chyba doktor wspominał, że lakcid i inne środki oparte na bakteriach kwasu mlekowego w zasadzie królikom nie pomagają, ale też nie szkodzą ;)

Czyli w razie czego lactulosum nie narobi szkody, ale też nie wiadomo czy pomoże? Bo już się wystraszyłam :)
Można tak powiedzieć ;) Swoją droga zachęcam do poczytania o probiotykach w żywieniu ludzi to arcyciekawy temat - i nie mówię tylko dlatego, że pisałam moja superwypasioną magisterkę właśnie o probiotycznych bakteriach :) Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę udostępnić źródła naukowe - to na prawdę bardzo ciekawe - nie ma to jak autopromocja ha ha ha
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6372 dnia: Listopad 30, 2012, 13:10:44 pm »
Swoją droga zachęcam do poczytania o probiotykach w żywieniu ludzi to arcyciekawy temat - i nie mówię tylko dlatego, że pisałam moja superwypasioną magisterkę właśnie o probiotycznych bakteriach :) Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę udostępnić źródła naukowe - to na prawdę bardzo ciekawe - nie ma to jak autopromocja ha ha ha
To ja chcem! Masz mojego maila chyba  :>  jestem żądna takiej wiedzy.
Mogę w zamian udostępnić Ci moją magisterkę o polskim kinie czasu transformacji ustrojowej  :diabelek niezbyt wartościowa merytorycznie, ale za to jaka wypasiona literacko  :mhihi


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6373 dnia: Listopad 30, 2012, 13:14:57 pm »
i znów dochodzimy do konkluzji: "Sklonować Dr.Krawczyka...wielokrotnie"

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6374 dnia: Listopad 30, 2012, 13:22:09 pm »
Swoją droga zachęcam do poczytania o probiotykach w żywieniu ludzi to arcyciekawy temat - i nie mówię tylko dlatego, że pisałam moja superwypasioną magisterkę właśnie o probiotycznych bakteriach :) Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę udostępnić źródła naukowe - to na prawdę bardzo ciekawe - nie ma to jak autopromocja ha ha ha
To ja chcem! Masz mojego maila chyba  :>  jestem żądna takiej wiedzy.
Mogę w zamian udostępnić Ci moją magisterkę o polskim kinie czasu transformacji ustrojowej  :diabelek niezbyt wartościowa merytorycznie, ale za to jaka wypasiona literacko  :mhihi
Poszło na maila :)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6375 dnia: Listopad 30, 2012, 13:34:19 pm »
Zgłupiałam już kompletnie, ale skoro podawałam go przez 4 dni Voxiowi i nic mu nie jest, to chyba nie może być taki zły usmiech2 Tak czy inaczej, sami powiedzcie - ogłupieć można od ilości sprzecznych informacji jezyk1
Ja juz dawno zglupialam..jedno zaprzecza drugiemu,nie wiadomo co dobre co zle az glowa puchnie.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6376 dnia: Listopad 30, 2012, 13:42:04 pm »
Ja juz dawno zglupialam..jedno zaprzecza drugiemu,nie wiadomo co dobre co zle az glowa puchnie.

Trzeba zrobić jakiś spis tych wszystkich sprzeczności i pokazać komuś kto się zna :) Ale ja się spisu nie podejmę bo i to pomylę znając mnie :P
WO AMIGO

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6377 dnia: Listopad 30, 2012, 13:48:19 pm »
A królik, sprawca całej polemiki  g... z tego wszystkiego wie (ja również) i tylko leży pod kołderką i oczami przewraca..
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6378 dnia: Listopad 30, 2012, 13:52:39 pm »
Hahaha Ela jak zawsze trafnie podsumowała cały temat :hahaha
WO AMIGO

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6379 dnia: Listopad 30, 2012, 14:21:52 pm »
Ja to juz z tej polemiki jestem kompletmie zielona. Póki co były tylko szczepienia i odrobaczywienie. Moze uszaki wiedzą ze mają niekumatą panią i dlatego nie chorują.