Autor Wątek: Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso  (Przeczytany 54102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2010, 18:28:58 pm »
Też wyślę. Podepnę się . Namówię jeszcze kogoś. Jak można nagłosnić tą akcję na forum?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 27, 2010, 19:37:29 pm »
ja ogolnie jem mieso ale patrze skad ono pochodzi - wybieram wolnowybiegowe (mieszkam na wsi wiec sprawa ulatwiona, gesi mam od sasiadki, kury od chlopaka rok ode mnie starszego, ktory ma je wolnowybiegowo etc.) no ale jesc kroliki? po co to komu, malo to innych gatunkow miesa do jedzenia? czego to czlowiek nie wymysli, byle by podlechtac swoj gust. przeciez jak mieso krolicze zostanie spopularyzowane przez jakies Biedronki to ja w ogole nie chce myslec jak bedzie wygladac poziom zycia hodowanych na mieso krolikow w mysl zasady "byle ciac koszty"
ap. slyszeliscie o jedzeniu zolwi? makabra, podobno sa smaczne ale dosc wspomniec ze wiele z tych co to na taleze bogatych Europejczykow i Amerykanow trafiaja to gatunki zagrozone, no i jeszcze zolwie kumuluja olow w swoich cialach (mam nadzieje ze sie to pozeraczom zolwi kiedys to odbije i to solidnie)

Offline Fincia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2010, 19:55:23 pm »
moi dziadkowie jedli kiedyś króliki z pyzami na szczęście ja nie pamiętam żebym coś takiego jadła.......w Australii je sie nawet mięso z kangura a w Chinach jaskółki i ich gniazda różnie to w świecie bywa
moja królowa Pulpecik ;**********

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2010, 21:11:07 pm »
Fincia, u mnie tez byly hodowane kroliki :/ obecnie mamy kury ale tym te fermowe moga tylko zazdroscic - kury maja na ogrodzie na prawde spory wybieg, na noc sobie spia na grzedach w kurniku, dostaja calkiem niezle zarelko ;) podobno moja prababcia miala swira na punkcie swoich kur - mialy prawo biegac po calym podworku i ogrodzie  :diabelek

a wracajac do tematu - to jestem ciekawa czy zapytajowe dzieci na prawde wyslaly te maile? ja sie scielam troche ze znajomym bo stwierdzil, ze on by pomogl ale gdyby chodzilo o wszystkie miesne stwory... wiec mu znalazlam akcje o wszystkich zwierzetach idacych pod noz i mam nadzieje, ze tym razem zareaguje.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 27, 2010, 21:20:13 pm »
Ja np. biorę jaja (staram się, bo kurcze Wrocław i okolice to nie wieś :P) z prywatnej małej hodowli z wolnym wybiegiem. :) I szczerze mówiąc są o wiele lepsze - jakby mniej tłuste. :)

kasiagio

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 27, 2010, 21:25:19 pm »
Ja też kupuję kurczaki i jaja z wolnych hodowli na otwartym powietrzu
http://www.amadori.it/_vti_g1_qual_gate.asp?rpstry=1_    

O te właśnie staram się jak najwięcej wyszukiwać takie produkty , ale w 100% nigdy niestety nie będziemy pewni co jemy i w jaki sposób zostały trzymane zwierzęta :(

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 27, 2010, 21:46:11 pm »
kasiagio, to jest fakt, mi brakuje w polskich sklepach oznaczen - poki co najczesciej sa oznakowane jajka (nie wiem dokladnie jakie sa te oznakowania, bo mam zawsze wlasne jaja ale czytalam o tym cos) no i tez jest ta kewestia ze wielu ludzi nie wie nic o tym ze w ogole mozna takie podukty znalezc  :oh:  ostatnio moja kolezanka byla zdziwiona jak jej mowilam o tych oznakowaniach jajek...

kasiagio

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 27, 2010, 21:53:06 pm »
miguelle,  wiesz nie do końca jest wiadomo o tych produktach , ponieważ wielkie koncerny dbają o to ,żeby się ich nie opłacało kupować , a skoro sprzedawcom tylko na zysku zależy także koło się zamyka . :/
Mówi tu szczególnie o małych marketach i sklepikach w dużych supermarketach już jest takich produktów więcej , ale dla mnie najgorsze jest to ,że sami sprzedawcy zniechęcają do kupna , takich produktów , byłam świadkiem kiedy to mój osiedlowy sprzedawca wmawiał na silę babce że te jajka się niczym nie różnią jeden od drugiego  :wow  ja stwierdziłam ,że owszem niczym się nie różnią z wyglądu , ale różnią się tym ,że jemy zdrowe jaja od szczęśliwych kurek , które chodzą sobie po zielonej trawie i ją skupią a nie z przemęczonych kur które siedzą w małych klatkach i nigdy nie widza światła słonecznego , powiedziałam ,że cena owszem jest wyższa  ( 0,50 cent euro ) ale warto ją zapłacić , gość potem mnie przepraszał że taki głupi jest :/ dobrze ,że przynajmniej zajarzył o co chodzi .

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 27, 2010, 22:14:01 pm »
Ja ostatnio zauwazylam tutaj w sklepach, ze zaczeto robic promocje na jajka 'wolnowybiegowe'. To jest juz dobry znak, ze promuje sie nie tylko te naj, naj tansze produkty, ale rowniez te dobrej jakosci.
Dodatkowo uwazam, ze jak ktos juz je mieso, to niech robi to z glowa. Lepiej zjesc faktycznie kawalek miesa niz np. zapychac sie bezsensownie paroweczkami czy kielbasa. Bo w tym to juz raczej wartosci odzywczych mozna z lupa szukac (tak samo jak miesa  :diabelek ).
Gdyby ludzie odzywiali sie swiadomie, to na mieso nie byloby takiego popytu i nie byloby az takiego problemu z hodowlami. No bo wezmy np. taka piramide odzywiania. Mieso jest zalecane w duzo mniejszej ilosci niz warzywa, owoce, rosliny straczkowe.

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 27, 2010, 22:17:29 pm »
Tocha, zgadzam sie. ja staram sie jesc tylko tyle miesa co konieczne dla mnie (2 razy w tygodniu wrzucam na talez kawalek ryby i 2 razy w tygodniu kurczaka a od swieta kawalek wieprzowiny) a kielbas czy pasztetu od lat nie jem (nigdy mi nie smakowaly, o tych wartosciach sie dowiedzialam gdy juz bylam starsza nieco :D). obecnie probuje przestawic rodzine troche na moja diete ale mamusia sie drze ze wystarczy ze ze mna jezdza po szpitalach (ja nie wiem co ma choroba Scheuermana do diety ale ok)

a i jeszcze cos - zauwazyliscie ze Bezdomka sobie ustawila automatyczna odpowiedz na pytanioa dotyczace miesa kroliczego? moze ja napisze pytanie co oni zamierzaja robic w tej kwestii..? co myslicie o tym?

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 27, 2010, 22:27:39 pm »
Ja tez dostalam odp. z automatu. Mi sie wydaje, ze to nie tylko do tego pytania oni wysylaja. Maja to pewnie ustawione do wszystkich 'sugestii' klientow.

Co do tego jedzenia, to ja zawsze mowie Darkowi: Widzisz, smiejesz sie z kotlecikow sojowych a przeczytaj co ty tam masz w tych paluszkach rybnych czy innych kotletach drobiowych (takich gotowych ze sklepu). Co mowisz? 30%ryby? maczka sojowa? hehehehe
Ubaw mam wtedy po pachy, bo i tak wychodzi na moje ;)

kasiagio

  • Gość
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 27, 2010, 22:36:40 pm »
Tocha,  racja , ja uczyłam się na Analizie środków spożywczych i to czego się naoglądałam to był szok , śmialiśmy się ,ze w szynce jest tylko 60% mięsa a reszta to nie wiadomo co  :wow  a przeciez szynka wygląda na kawał mięsa , niestety po analizie chemicznej mięsa zostawało tylko 60 %  i to była dobra szynka !!  
Nie pisze nic o parówkach , pasztetach , kiełbasach , przetworach puszkowych , bo już mi oczy na wierzch wychodzą , napiszę tylko tyle ,że w rzeźniach nic się nie marnuje a to nic to naprawdę dosłownie !!

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 27, 2010, 22:44:00 pm »
Jak juz tak sobie offtopujemy ;) o miesku, to dodam, ze w niektorych puszkach dla psiakow (mowimy tu o dobrych firmach, nie pedigri palu ;) ) jest wiecej miesa niz w konserwach dla ludzi.

A wracajac do akcji z petycjami to moje polecone 'poleca' w przyszlym tyg. do Polski i tam zostana nadane :)

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 27, 2010, 22:55:58 pm »
ja namowilam znajomego by dal poleconego i sama w poniedzialek ewntualnie w piatek (bo tylko wtedy mam czas) tez wysle list, i mam pytanie - co tam konkretnie piszecie? to samo co na mila?

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 27, 2010, 23:01:35 pm »
Ja też zawsze kupuje jaja od szczęśliwej kury z numerkiem 1 lub 0, albo mam wiejskie jajka :)
W Lidlu jest mięso królicze, nie wiem ile osób to kupuje. Nikt z moich znajomych ani z rodziny nie kupuje mięsa króliczego.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 27, 2010, 23:38:19 pm »
miguelle, ja wydrukowalam to co zaproponowala ais. Przerobilam tylko na wersje zenska i meska ;) Jakos nie bardzo mialam pomysl, zeby cos dopisywac.

Wataha, ja tez kiedys widzialam bodajze w Carrefourze takie tuszki z krolika. Rany, jak to wyglada... Bo w sumie tak w calosci to sie tylko kure widuje i do tego widoku czlowiek niestety juz przywykl. A takie male oskorowane cialko... brrr... Furory to mieso tez nie robilo.
Poza tym tak mi sie cos wydaje, ze krolicze mieso uchodzilo zawsze za takie super zdrowe chyba ze wzgledu na to, ze jedzono albo dzikie kroliki albo takie z wiejskich przydomowych hodowli. Wiec wiadomo, ze to zdrowe zwierzaki byly itd. Ja sie zacznie taka krolicza hodowla na skale masowa, to bedzie to takie samo mieso jak drobiowe, wieprzowe czy wolowe, czyli na antybiotykach i roznych hormonach.
Czlowiek to potrafi tylko psuc  :zdenerwowany

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 27, 2010, 23:51:05 pm »
Cytat: "Tocha"
ja tez kiedys widzialam bodajrze w Carrefourze takie tuszki z krolika. Rany, jak to wyglada... Bo w sumie tak w calosci to sie tylko kure widuje i do tego widoku czlowiek niestety juz przywykl. A takie male oskorowane cialko... brrr...


tak, ja też w kerfurze widzialam...  do kota podobne :(
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 28, 2010, 00:02:39 am »
co do tych jakosci miesa zgodze sie z toba, Tocha. ale wiecie co by sie przydalo? uswiadomic ludziom dlaczego powinni sie inaczej odzywiac i zwracac na takie rzeczy uwage, sporzadzic cos w rodzaju FAQ na najbardziej nurtujace pytania w stylu tych o cene zdrowej zywnosci czy o sam sens.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 28, 2010, 00:38:29 am »
znajomy podpowiedział mi, ,zeby najlepiej wysylac polecone listy jesli juz - to za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. jakas dodatkowa zółta kartka do wypelnienia.
bo mowi, ze inaczej nie mamy gwarancji, ze ktos w ogole te nasze listy odbierze!

chociaz z drugiej strony - skad moga wiedziec ,ze dany list jest akurat o krolikach :)

tajniak - lepiej nie podpisuj sie jako członek SPK, niech mysla, ze po prostu zwykli klienci, a nie obroncy zwierząt protestują.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Nowa akcja SPK - przeciwko hodowlom królików na mięso
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2010, 00:44:09 am »
co do innych zwierząt zabijanych na mięso - Viva informuje o najnowszej akcji popierającej zakaz zabijania koni na rzeź we Włoszech.

Kasiagio z naszego forum zgodziła się napisać włoskie szablony listów, które będa potem wysyłane do włoskiego ministerstwa, o wszystkim bedziemy jeszcze informowac.

akcja Vivy jest tutaj: http://www.viva.org.pl/index.php?&id=19&backPID=19&tt_news=408&cHash=b4d882f518

Lada chwila Kasiagio przedstawi mi idealnie dopracowane włoskie listy (bo na stronie Viva ma tylko jeden wzór, a Kasia zna wloski dobrze) i wtedy przekażemy je Vivie do wstawienia oraz będziemy tez i Was prosic o wsparcie tej akcji :) ale to w osobnym temacie i za kilka dni.